Zavrieť

Porady

afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Ha...mám taký hrniec, hnedý, kropenatý, varievam v ňom kapustnicu, 12l
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

afrikánka
Mne zostala iba dvojplatnička, stále hreje...práčku sme vyhodili iba nedávno, tiež bola funkčná. Držali sme ju, že ak by náhodou zlyhala Tatramatka, aby bolo na čom oprať, ale tá stále drží a drží. Nie, nevymením, pokiaľ neodíde sama!
niet nad romo kombi
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Kontrola OP...piváreň MAMUT, Bratislava
IMG_20190303_230524.jpg  
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

afrikánka
Kontrola OP...piváreň MAMUT, Bratislava
To poznám...... "koľko máš rokov?" - stačilo do OP pozrieť. "Kde robite? Ako to, že nemáte pečiatku zamestnávateľa?"
I mňa takto kontrolovali - vyštekol "Občiansky!" A ja reku - Nemám.
Príslušník len - tak som mu ukázal služobný preukaz (vtedy sme OP nemali, len služobné). Hneď sklapol, keď zistil, že mám vyššiu hodnosť ako on.
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Kapitáň???
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
afrikánka
Kontrola OP...piváreň MAMUT, Bratislava
To poznám...... "koľko máš rokov?" - stačilo do OP pozrieť. "Kde robite? Ako to, že nemáte pečiatku zamestnávateľa?"
I mňa takto kontrolovali - vyštekol "Občiansky!" A ja reku - Nemám.
Príslušník len - tak som mu ukázal služobný preukaz (vtedy sme OP nemali, len služobné). Hneď sklapol, keď zistil, že mám vyššiu hodnosť ako on.
Tak tridsať dní v roku, soboty nedele nepočítam, počas ostatných dní to bolo jasné. Prezliekať na pracovisku sme sa začali až po 89. a ešte vtedy keď sme plnili zvláštne úlohy (napríklad údržba pevností) nemohli pochopiť prečo má vojenské auto civilné čísla a my všetci v civile (ale to nebolo v krčme ale pre cestnej kontrole)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

afrikánka
Kapitáň???
Vtedy len nadporučík... len.... a nejaký strážmajster robil kontrollen...
Vtedy na nás nemali - skôr mali z nás strach. Začať si s armaďákom - to smrdelo prieserom....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Vtedy na nás nemali - skôr mali z nás strach.
Začať si s armaďákom - to smrdelo prieserom....
Prečo by mali mať strach ?
Aký prieser ?
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

A bol si niekedy v Blaaave?
U Mamuta...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
misoft
Vtedy na nás nemali - skôr mali z nás strach.
Začať si s armaďákom - to smrdelo prieserom....
Prečo by mali mať strach ?
Aký prieser ?
No ja som si trochu aj zgustol na dopravákoch, keď som makal na strednom Slovensku.
V lete som odbočoval na parkovisko (doľava) a hliadka stála oproti vjazdu - šup terčík, reku kontrola. V poriadku - tak kontrola. Ovšem správanie člena hliadky nezodpovedalo predpisom, vyjadrenie "Papiere, ukáž!" (strieborný jednohviezdičkový ), bez čapice, bez pozdravu, bez oznámenia, že ide vykonať kontrolu. Tak som sa nas*al, pozrel na ŠPZ (B******), pozrel hore na strechu (ID vozidla), zašiel ku známym (ostal stáť s otvorenou hubou) hneď vedľa, vytočil jedno číslo (DI BB - mal som tam známeho ), nadiktoval oba čísla, povedal, ako vystupuje a vrátil sa späť. Potom som mu ukázal ten náš "zázračný" preukaz a len som skonštatoval, že narazil na kameň, pretože som hodnostne vyšší a že o chvíľu sa budú diať veci.
A aj sa diali, o päť minút zachrčala vysielačka a hliadka bola ihneď odvolaná späť na DI.
Preto píšem - mali niekedy z náš bobky.
Vtedy som bol svynna jenna, ale len tak sa dali tí mladí vychovať.

Pri iných kontrolách som len vycapil tú knižočku a len zasalutoval a posielal ma ďalej - bez kontroly. Ale nezneužíval som to. Predsa len - boli to "kolegovia", ktorí mohli kvéry a pištoľky nosiť ako my.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
..

0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
buchač
misoft
Vtedy na nás nemali - skôr mali z nás strach.
Začať si s armaďákom - to smrdelo prieserom....
Prečo by mali mať strach ?
Aký prieser ?
No ja som si trochu aj zgustol na dopravákoch, keď som makal na strednom Slovensku.
V lete som odbočoval na parkovisko (doľava) a hliadka stála oproti vjazdu - šup terčík, reku kontrola. V poriadku - tak kontrola. Ovšem správanie člena hliadky nezodpovedalo predpisom, vyjadrenie "Papiere, ukáž!" (strieborný jednohviezdičkový ), bez čapice, bez pozdravu, bez oznámenia, že ide vykonať kontrolu. Tak som sa nas*al, pozrel na ŠPZ (B******), pozrel hore na strechu (ID vozidla), zašiel ku známym (ostal stáť s otvorenou hubou) hneď vedľa, vytočil jedno číslo (DI BB - mal som tam známeho ), nadiktoval oba čísla, povedal, ako vystupuje a vrátil sa späť. Potom som mu ukázal ten náš "zázračný" preukaz a len som skonštatoval, že narazil na kameň, pretože som hodnostne vyšší a že o chvíľu sa budú diať veci.
A aj sa diali, o päť minút zachrčala vysielačka a hliadka bola ihneď odvolaná späť na DI.
Preto píšem - mali niekedy z náš bobky.
Vtedy som bol svynna jenna, ale len tak sa dali tí mladí vychovať.

Pri iných kontrolách som len vycapil tú knižočku a len zasalutoval a posielal ma ďalej - bez kontroly. Ale nezneužíval som to. Predsa len - boli to "kolegovia", ktorí mohli kvéry a pištoľky nosiť ako my.
misoft- ty si mal aku najvyssiu hodnost? Lebo ja poznam velmi dobre a je mi blizka jedna osoba, ktora ma hodnost, aku ma malokto, ale takto by sa neviem, ci spraval. ty si sa uz polepsil ?
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Biele damaškové obliečky...dnes už iba v luxusných hoteloch, kedysi v každej spálni
IMG_20190303_090316.jpg  
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
buchač
misoft
Vtedy na nás nemali - skôr mali z nás strach.
Začať si s armaďákom - to smrdelo prieserom....
Prečo by mali mať strach ?
Aký prieser ?
No ja som si trochu aj zgustol na dopravákoch, keď som makal na strednom Slovensku.
V lete som odbočoval na parkovisko (doľava) a hliadka stála oproti vjazdu - šup terčík, reku kontrola. V poriadku - tak kontrola. Ovšem správanie člena hliadky nezodpovedalo predpisom, vyjadrenie "Papiere, ukáž!" (strieborný jednohviezdičkový ), bez čapice, bez pozdravu, bez oznámenia, že ide vykonať kontrolu. Tak som sa nas*al, pozrel na ŠPZ (B******), pozrel hore na strechu (ID vozidla), zašiel ku známym (ostal stáť s otvorenou hubou) hneď vedľa, vytočil jedno číslo (DI BB - mal som tam známeho ), nadiktoval oba čísla, povedal, ako vystupuje a vrátil sa späť. Potom som mu ukázal ten náš "zázračný" preukaz a len som skonštatoval, že narazil na kameň, pretože som hodnostne vyšší a že o chvíľu sa budú diať veci.
A aj sa diali, o päť minút zachrčala vysielačka a hliadka bola ihneď odvolaná späť na DI.
Preto píšem - mali niekedy z náš bobky.
Vtedy som bol svynna jenna, ale len tak sa dali tí mladí vychovať.

Pri iných kontrolách som len vycapil tú knižočku a len zasalutoval a posielal ma ďalej - bez kontroly. Ale nezneužíval som to. Predsa len - boli to "kolegovia", ktorí mohli kvéry a pištoľky nosiť ako my.
No vidíš to, a ja som zase pre zmenu zavolal Náčelníkovi dopravného inšpektorátu (z titulu svojej funkcie sme boli veľmi dobrí kolegovia) že potrebujem odobrať vodičské oprávnenie dôstojníkovi ktorý práve riadi vozidlo a do piatich minút mi volal že mi ten vodičák odosielajú služobnou poštou. Pretože v mojej právomoci bolo zadržať komukoľvek vodičské oprávnenie v vojenských priestoroch pri riadení vojenského vozidla(nie vodiča civilného auta na verejnej komunikácii). Jediný rozdiel bol ten že pri kontrole VB a zistenom priestupku vojak z povolania nemohol byť za priestupok pokutovaný, len odosielali hlásenie s vodičákom na príslušný útvar. To bol jediný dôvod (ak bol krotký a buď si istý že dopraváci sa s nikým kto sa toporil nesrali a mobili v tej dobe neboli, takže náš človek-nem ) prečo boli vtedajší VB tolerantní voči VZP (kopa starostí navyše). A o mne bolo známe že okrem priestupku alkohol som všetky iné toleroval.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Spomienky na stare dobre casy, ked ste boli nadludia.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
Spomienky na stare dobre casy, ked ste boli nadludia.
kto a ako aj dnes sa musia vyžadovať a rešpektovať zákony, aj dnes sa niektorí snažia byť "naši" Opitému zobrať vodičák skôr ako si spraví z ulice zrážaciu dráhu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vicktor
Spomienky na stare dobre casy, ked ste boli nadludia.
Ono - máš to pomýlené - nadľudia sme neboli - len nadmerne zaťažení. Žiadny Zákonník práce, žiadne náhradné voľná, žiadne nadčasy, žiadne príplatky... pracovná doba NEOBMEDZENÁ! V ČSĽA i v jej nástupcoch neskôr také neexistovalo. Odvody riadne veľké.
Len tak na okraj - vicktor - vieš aké dane platil VZP v tej dobe? Nie ako teraz 19%, ale (slobodný) - 25% + 40% zo zdaneného príjmu.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

afrikánka
Biele damaškové obliečky...dnes už iba v luxusných hoteloch, kedysi v každej spálni
no zrovna toto by som povedala, že je model ikea https://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/60337160/
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Daška, ja mám také 50 rokov z výbavy, tie motívy sa opakujú.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
misoft- ty si mal aku najvyssiu hodnost? Lebo ja poznam velmi dobre a je mi blizka jedna osoba, ktora ma hodnost, aku ma malokto, ale takto by sa neviem, ci spraval. ty si sa uz polepsil ?
Takú, akú má teraz náš bozkávajúci generátor náhodných výrazov , lenže tú som si "odmakal" - 25 rokov to trvalo.
A kamarát, bývalý kolega a veliteľ zároveň (už je v civile, lebo sa nemohol pozerať, čo Gajdoš stvára ako minister, pričom predtým bol jeho zástupcom) - tak ten má (mal) hodnosť, nad ktorou už žiadna nie je (ibaže by zaviedli ruský vzor) - generál. Tak toto je môj známy. Má to tvoja osoba?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať