Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2010 - spolu a dobre.

človek čo opustil Poradu.
Sem sa môžete prísť vyplakať, ak Vás klient nahnevá, alebo sa Vám stane iná nepríjemnosť v tomto pre nás účtovníkov, ťažkom období . Podávať sa tu bude veľmi kvalitná káva, ale urobiť si ju musíte sami.
Inkasovať budem 31.3.2011
Naposledy upravil Melnick : 05.01.11 at 17:53
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
cloe Pozri príspevok
Idem sa tu teraz trošku vyplakať, keďže táto téma bola založená za týmto účelom.
Chcem opísať môj dnešný poznatok a to, že tí moji klienti ma neskutočne psychicky vyčerpávajú. Od rána mi nosili doklady, asi tak od 9.00 do 15.00 a každý u mňa sedel minimálne hodinu. Dozvedela som sa všetky ich možné aj nemožné problémy, nielen pracovné ale aj súkromné...
Viem, že si za to môžem sama a nedržím si ich od tela. Budem to musieť zmeniť, lebo o 15.00 som sa cítila totálne vyšťavená a to som vlastne za celý deň nič neurobila. Hrôza, des!
Ako sa mám zmeniť a byť menej empatická? Kto mi poradí ako na to, zachráni mi život.
No moja milá, takto to je: ak stále vyzeráš tak, ako na tej poslednej fotografii čo si mi poslala, tak ja to vidím, že k zmene nedôjde, skôr naopak,tie návštevné hodiny sa Ti ešte predĺžia. Takže rada od skúsenejšej osoby : skús vyskúšať image Kleopatry z Turca a potom nám napíš či nemáš času nazvyš a či Ti rapídne neubudol počet klientov.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Melnick Pozri príspevok
No moja milá, takto to je: ak stále vyzeráš tak, ako na tej poslednej fotografii čo si mi poslala, tak ja to vidím, že k zmene nedôjde, skôr naopak,tie návštevné hodiny sa Ti ešte predĺžia. Takže rada od skúsenejšej osoby : skús vyskúšať image Kleopatry z Turca a potom nám napíš či nemáš času nazvyš a či Ti rapídne neubudol počet klientov.
Teda Majka!!!
Možno by som sa aj nastajlovala ako Kleopatra, len sa mi nikdy nepáčili ponožky do lodičiek.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

cloe Pozri príspevok
Teda Majka!!!
Možno by som sa aj nastajlovala ako Kleopatra, len sa mi nikdy nepáčili ponožky do lodičiek.
No Vierka, ani mne tie ponožky k lodičkám nepasujú, ale my nevieme, čo Kleopatra vie v predstihu...
Minule som pozrela na nové módne trendy a tam tie ponožtiská v lodičkách fakt boli, takže Martinka je riadne pred nami .

Inak, mne je tej Martinky ľúto. A bridí sa mi ako komerčné televízie vedia speňažiť všetko, ešte aj ľudskú prostosť a naivitu.
6 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
DanielaSĽ 07-01-11, 08:06 PM

Nemôžem si pomôcť..ale nič sa nevyrovná "igelitkárom".....
Danka, priznaj sa, že Tebe ide o tie igelitky.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
HURÁÁÁÁ už sú na stránke DRSR DP za rok 2010 - vyplniteľné na internete.
http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ElVRS82XzBfQkw!
15 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Slniečko, vyplniteľné formuláre...úplná pohoda, už len hojdacie kreslo a bernardín s rumom chýba.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Teda, dobrá téma, oddychová, kávičková, no tak sa vyplačem. Tiež som našla upozornenie od Katije, v inej téme, že už to ide na stránke DRSR. Otvorila som si tlačivko DPFO typ B a šťastná ako blcha, že aj tento posledný raz, (bo už príjem nie je), ešte vyplním s kontrolou. Páči sa mi, ako to ťuk ťuk pri väčšine riadkov vypĺňa samo. Tak som teda sadla, vypísala nacionálie, všetko, čo bolo treba, údaje z potvrdenia banky o úrokoch, aj zaplatenú daň, pridala som v ďalšej tabuľke aj predaj spoluvlastníckeho podielu na pozemku k bytu, ktorý sme na rozdiel od bytu nemali 5 rokov, tam bola daň 0, no čo vám poviem, krásne to išlo. Preplatok dane z úrokov, niečo cez 18€. V poznámkach som vypísala, že si uplatňujem v rámci BSM príjmy a výdaje z úrokov na bežných účtoch, ako aj z predaja nehnuteľnosti, v pomere 100:1. Až som došla na koniec. Potom som sa chcela na niečo pozrieť, dala som späť o jednu stránku, a bolo po vyplnenom priznaní. Zmizlo ako gáfor, takže musím znovu ťukať.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Slniečko, vyplniteľné formuláre...úplná pohoda, už len hojdacie kreslo a bernardín s rumom chýba.
Janka, rum kúpime na rohu u Dub.....ho a na tom bernardínovi dúfam až tak netrváš.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Vo vytlačenom " DP TYP A" mi nezobrazuje účet a ani dátum, hoci mám vyplnené aj uložené.
V náhľade všetko OK, v tlači - chýba
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Melnick Pozri príspevok
Vo vytlačenom " DP TYP A" mi nezobrazuje účet a ani dátum, hoci mám vyplnené aj uložené.
V náhľade všetko OK, v tlači - chýba
Majka, asi ten účet medzitým niekto "vylágroval".
Eva
Naposledy upravil Marína : 07.02.11 at 23:05
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Evi ,no moc si nepomohol
Idem leštiť monitor.
Vedieť kto to bol, tak mu aspoň 1 € pošlem - bolestné za ujmu na zdraví z nepríjemného prekvapenia.
Naposledy upravil Melnick : 07.02.11 at 23:33
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Tuším tento rok na PO s vyplňovaním tlačív na stránke DRSR nepočítajú.
Asi budú mať výnimku a pre rok 2010 žiadne daňové. Som zvedavá do kedy sa môžeme takto vytešovať.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
EMILY04
Na stránke DRSR je tento oznam:
Daňové priznanie k dani z príjmov právnických osôb (platné od 1.1.2011 za zdaňovacie obdobie 2010) – v 7. kalendárnom týždni 2011, najneskôr 18.2.
DP pre FO spustili skôr ako sľúbili. Takže ja im verím.
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Dobrý deň, ja som si dnes chcela vyplniť DP na stránke drsr.sk, všetko išlo celkom dobre, až na konci, keď som ho chcela vytlačiť, príp. uložiť - stále mi vyskakovalo oznámenie, že som nesprávne vyplnila dátum v XIII.odd. - pritom tam žiadne kolónky na dátum nie sú. Nedovolilo mi to vytlačiť, ani uložiť, tak som to vzdala. Pri druhom DP to isté a ešte že vraj mám syntaktické chyby. Pritom som žiadny text nepísala, okrem mena a adresy. Neviete mi prosím poradiť, čo s tým?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

gardenia Pozri príspevok
Dobrý deň, ja som si dnes chcela vyplniť DP na stránke drsr.sk, všetko išlo celkom dobre, až na konci, keď som ho chcela vytlačiť, príp. uložiť - stále mi vyskakovalo oznámenie, že som nesprávne vyplnila dátum v XIII.odd. - pritom tam žiadne kolónky na dátum nie sú. Nedovolilo mi to vytlačiť, ani uložiť, tak som to vzdala. Pri druhom DP to isté a ešte že vraj mám syntaktické chyby. Pritom som žiadny text nepísala, okrem mena a adresy. Neviete mi prosím poradiť, čo s tým?
Podľa toho čo píšeš si vypĺňala DPFOB. Tá hláška sa objavuje vtedy ak naozaj nie je správne vyplnený dátum. Ide ale o dátum v odd.XIV nie v odd.XIII ako tam píšu. Skús to ešte raz a skontroluj si ten dátum. Malo by to ísť ak si neurobila ešte niekde inde chybu.
2 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Katija, ďakujem pekne za radu. Medzitým som hľadala inde a našla som na www.kros.sk/danovepriznania taký istý formulár na stiahnutie zadarmo. Minulý rok som tiež mala program z krosu, jednoduchá manipulácia, akceptovateľný na DÚ, vrelo odporúčam. Na tlačivá z drsr už jednoducho nemám nervy. Prajem pekný večer všetkým.
5 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

danushka Pozri príspevok
Tak teda pripomienka č. 1, nezabudnite svojim klientom povedať, že papiere nemajú nosiť v igelitkách .
Krabica od topánok sa už akceptuje .
Túto tému so sympatickým názvom som objavila až dnes. Asi preto, že nie som účtovník/čka ... Ako vidno, zabava graduje... Pri čítaní mi napadol "podnázov" témy - Maléry pána účtovníka ...
Tu užitočná určite nebudem. Tak sa teda poberiem kade ľahšie...
Ešte aj to, že "papiere nemajú nosiť v igelitkách" som na prvý prelet očami prečítala ako "papiere nemajú nosiť v gaťkách"...
Naposledy upravil Oliwa : 09.02.11 at 18:33
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

gardenia Pozri príspevok
Katija, ďakujem pekne za radu. Medzitým som hľadala inde a našla som na www.kros.sk/danovepriznania taký istý formulár na stiahnutie zadarmo. Minulý rok som tiež mala program z krosu, jednoduchá manipulácia, akceptovateľný na DÚ, vrelo odporúčam. Na tlačivá z drsr už jednoducho nemám nervy. Prajem pekný večer všetkým.
OK. S Alfou sa robí ľahko, tá priznanie bez problému vytlačí aj keď tam chýba dátum vyplnenia. Čo ale podľa mňa nie je dobre. Ja na drsr vypĺňam tlačivá preto, že sa vyhnem takýmto formálnym chybám. (Ale aj Alfu mám v zálohe)
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Rozalka Pozri príspevok
Aj ja mám takého klienta - našťastie len jedného. Keď si naplánuje cestu do NR (ku mne), deň je v keli. Už viem všetko o ich rodine, ba aj susedoch. Našťastie bývajú v takej ulici, kde je obývaná len jedna strana.
Rozálka, ak ma vezmeš za klienta prisahám, že ťa nebudem obťažovať rečami o rodine. Zazvoním, odovzdám vzorne nahádzané papiere v krabičkách od lyžiarskych topánok a som preč. Keď mi pošleš SMS, že je hotovo, prídem, zoberiem a vypadnem. Ani nepozdravím a aby som nerušila pri práci dokonca ani nezaplatím Zabiješ ma hneď, alebo až na stretku?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

EMILY04 Pozri príspevok
Tuším tento rok na PO s vyplňovaním tlačív na stránke DRSR nepočítajú.
Asi budú mať výnimku a pre rok 2010 žiadne daňové. Som zvedavá do kedy sa môžeme takto vytešovať.
Mne by sa páčila téma Daňové priznanie - navždy a ďaleko...
Naposledy upravil Oliwa : 16.02.11 at 15:50
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať