Zavrieť

Porady

Chýbajúce IČ DPH na faktúrach.

Pekný večer!

Chcela by som poznať váš názor, resp. ak má niekto aj konkrétne skúsenosti pri daňovej kontrole s ručným dopísaním IČ DPH odberateľa na faktúrach, samozrejme odberateľ je platiteľom DPH. Mám pár faktúr, na ktorých som uplatnila odpočet DPH, faktúry sú vystavené na firmu aj s IČO a DIČ avšak nie je uvedené IČ DPH odberateľa. Rada by som to dala do poriadku. Vďaka.
Usporiadat
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Daj to v marci ako prvý doklad s dátumom 1.3.2011.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Katarina Pozri príspevok
Daj to v marci ako prvý doklad s dátumom 1.3.2011.
A nemusí to byť nutne len 1.3.2011. Môžeš to dať v akýkolvek den v rozpätí 1.3.-31.3., len daj pozor, aby to v tento den aj bolo zaúčtované na 343 a tiež do odpočtu DPH aby išlo tiež v tento deň.
V podstate,mne ak niekto odovzdá do pokladne na preplatenie doklad o nákupe napr. s dátumom 20.2. až dňa 15.3., tak ja ho nemám k dispozíci skôr ako toho 15.3., takže ho nemôžem odpočítať a zaúčtovať. Mám takú dátumovú pečiatku, kde si na blok hore orazím "došlo dňa 15.3.2011" a s týmto dátumom robím zúčtovanie do pokladne aj DPH. Samozrejme, kde ten dátum nemusím meniť, tak nepečiatkujem

Pozri si ustanovenia § 51 Zákona o DPH, pre istotu prikladám:

§ 51
Uplatnenie práva na odpočítanie dane
Na začiatok

(1) Právo na odpočítanie dane podľa § 49 môže platiteľ uplatniť, ak

a) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. a) má faktúru od platiteľa vyhotovenú podľa § 71,
b) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) je daň uvedená v záznamoch podľa § 70,
c) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) má faktúru od dodávateľa z iného členského štátu a v prípade premiestnenia tovaru platiteľa z iného členského štátu do tuzemska doklad o premiestnení tovaru,
d) pri odpočítaní dane podľa § 49 ods. 2 písm. d) má dovozný doklad potvrdený colným orgánom, v ktorom je platiteľ uvedený ako príjemca alebo dovozca.

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d)najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.

(3) Ak je účtovným obdobím platiteľa hospodársky rok, na účely odseku 2 sa kalendárnym rokom rozumie hospodársky rok.

(4) Odpočítanie dane platiteľ vykoná tak, že od celkovej výšky dane za príslušné zdaňovacie obdobie odpočíta celkovú výšku odpočítateľnej dane za príslušné zdaňovacie obdobie.


0 0
Ekonomka-SR Ekonomka-SR

Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

Kika69 Pozri príspevok
Inak doplním, že som viac takýchto faktúr prebrala po predošlej účtovníčke. Už niektoré faktúry sme aj zaslali na doplnenie IC DPH ale napr. ORANGE nám na faktúry doplnil IC DPH ručne, opečiatkoval, že to opravili a teraz naďalej vystavuje nové faktúry bez uvedenia IC DPH.
Kiki prosím Ta nevies poradiť? ako sa uvádza registrácia na faktúrach, ak registrujem ZS, Obc. zdruzeniu a obci. napr. ak fakturujem PO, tak uvediem: spoločnost je zapísaná v OR...na súde,vo vlozke.... ale neviem, ako to uviest pri ZS, obci, OZ...alebo či staci uviest iba ICO.
dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať