Zavrieť

Porady

ZÁVISLÁ ČINNOSŤ - ročné zúčtovanie preddavkov dane

Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

Ahojte - prosim o radu - mam zamestnanca, ktory pracoval u nas cely rok,mal vsak pomerne nizku mzdu, takze sme neodvadzali preddavkz na dan - a ani nema platit dan, kedze uhrn jeho prijmov bol nizsi ako suma nezdanitelneho minima.Mam mu robit rocne zuctovanie dane, ak ano, ako?Pripadne, ak si bude chciet sam podat danove priynanie, ma podavat aj nulove?Dakujeem
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

KatarínaL Pozri príspevok
Dobrý deň, mám otázku k ročnému zúčtovaniu dane...
Ak ma o zúčtovanie požiadala naša bývala zamestnankyňa, ktorá bola u nás zamestnaná do 31.12.2005...a ktorá ešte v ochrannej lehote nastúpila na PN kde je doteraz...som povinná ho spraviť???!!!

K 31.12.2005 ? A aké mala u vás príjmy v roku 2006 keď je stále na PN ?
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Ak naša zamestnankyňa šla v októbri na dôchodok a od januára jej už nepatrila nezdaniteľná čiastka základu dane, môže nás požiadať o vykonanie Ročného zúčtovania?
Ak áno, kde jej potom dám dôchodok? Alebo sa to nezdaňuje?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

heike Pozri príspevok
Ak naša zamestnankyňa šla v októbri na dôchodok a od januára jej už nepatrila nezdaniteľná čiastka základu dane, môže nás požiadať o vykonanie Ročného zúčtovania?
Ak áno, kde jej potom dám dôchodok? Alebo sa to nezdaňuje?
Na dôchodok išla od októbra 2005 ? Skús doplniť aby sme mohli správne odpovedať
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

katkaj Pozri príspevok
K 31.12.2005 ? A aké mala u vás príjmy v roku 2006 keď je stále na PN ?
Žiadne! Ale nemusím robiť niečo ako nulové RZD???!!!
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

KatarínaL Pozri príspevok
Žiadne! Ale nemusím robiť niečo ako nulové RZD???!!!

nemusíš
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

katkaj Pozri príspevok
Na dôchodok išla od októbra 2005 ? Skús doplniť aby sme mohli správne odpovedať

Na dôchodok šla od augusta 2005. Potom mala ešte zmluvu do konca októbra 2006. Za celý rok 2006 jej už nepatrila ako dôchodcovi NČ.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

heike Pozri príspevok
Na dôchodok šla od augusta 2005. Potom mala ešte zmluvu do konca októbra 2006. Za celý rok 2006 jej už nepatrila ako dôchodcovi NČ.
Pokiaľ nemala zrážkovú daň a nechce ju dodaniť tak môže požiadať o RZD. Dôchodok nie je zdaniteľný príjem. Len pokiaľ mala dôchodok menší ako 90.816 tak si môže uplatniť odpočet vo výške 90.816 - dôchodok
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Aký je potom doklad o dôchodku?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

heike Pozri príspevok
Aký je potom doklad o dôchodku?
Nasčíta si dôchodky ktoré dostala za rok 2006 a uvidí v akej sume ich mala vyplatené
0 0
Palina Palina

Palina je offline (nepripojený) Palina

chcem sa opytat ci si mam sama robit RZ ked som mala v minulom roku dvoch zamestnavatelov a od 15-31.12.2006 som bola dobrovolne nezamestnana
dakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Palina Pozri príspevok
chcem sa opytat ci si mam sama robit RZ ked som mala v minulom roku dvoch zamestnavatelov a od 15-31.12.2006 som bola dobrovolne nezamestnana
dakujem

Pokiaľ ste do 15.2.2007 nepožiadali zamestnávateľa o vykonanie RZD a vaše príjmy za rok 2006 boli väčšie ako 45.408 tak treba podať DP
0 0
staankaa staankaa

staankaa je offline (nepripojený) staankaa

Ahojte chcem sa opytat robim rocne zuctovanie dane za rok 2006 a mala som zamestnanca ktory pracoval cast roka na dohodu a cast na hlavny pracovny pomer.Ked si vytlacim potvrdenie o prijmoch fyz.osoby o predavkoch....tak mi tam dava aj mesiace co pracoval aj na dohodu aj na hlavny pracovny pomer a rovnake sumy mam aj v rocnom zuctovani dane ale neviem ci je to dobre lebo som to v zivote este nerobila..dakujem krasne..
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Závisí od toho, či príjem na dohodu bol zdaňovaný preddavkovou alebo zrážkovou daňou. Ak bol zdaňovaný zrážkovou daňou, nemôžeš mu urobiť ročné zúčtovanie dane, musí si sám podať daňové priznanie.
Pri príjmoch zdanených zrážkovou daňou sa táto daň môže považovať za definitívnu, ak sa daňovník nerozhodne, že ju bude považovať za preddavkovú.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Myslím, že je to dobré. Z pohľadu ročného zúčtovania dane je to jedno, či robil na DVP alebo PZ.

PS: na zrážkovú daň sa neprihliada. Ak ju chce zamestnanec späť (a vychádza to), tak podá priznanie "A" .
Naposledy upravil STRELEC : 15.03.07 at 06:37 Dôvod: doplnenie PS
0 0
darvas darvas

darvas je offline (nepripojený) darvas

darvas Pozri príspevok
Takze prispevok zamestnavatela sa v tom pripade neuplatnuje, pretoze je zahrnuty do zakladu?? - spravne??..
..prosiiim - poradi mi niekto??
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Citát: <table border="0" cellpadding="6" cellspacing="0" width="100%"> <tbody><tr> <td class="alt2" style="border: 1px inset ;"> Pôvodca textu príspevku: darvas
Takze prispevok zamestnavatela sa v tom pripade neuplatnuje, pretoze je zahrnuty do zakladu?? - spravne??..
</td> </tr> </tbody></table>
Dala som k tomu príspevku už včera svoj súhlas, to znamená že je to správne
0 0
rosnička rosnička

rosnička je offline (nepripojený) rosnička

Priateľ požiadal zamestnávateľa o ročné zučtovanie dane r.2006, predložil Potvrdenie o príjme od iného zamestnávateľa - jedná sa o opatrovateľský príspevok (do 15.2.), no i napriek tomu mu pracovníčka tento príjem nezohľadnila v zučtovaní s odôvodnením, že ten príjem nemusí započítať do ročného zučt.dane. Preto prosím o radu, či aj tento príjem treba v zučtovaní zohľadniť a ak áno, ako mám ďalej postupovať. Vopred ďakujem za rady.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
rosnička Pozri príspevok
Priateľ požiadal zamestnávateľa o ročné zučtovanie dane r.2006, predložil Potvrdenie o príjme od iného zamestnávateľa - jedná sa o opatrovateľský príspevok (do 15.2.), no i napriek tomu mu pracovníčka tento príjem nezohľadnila v zučtovaní s odôvodnením, že ten príjem nemusí započítať do ročného zučt.dane. Preto prosím o radu, či aj tento príjem treba v zučtovaní zohľadniť a ak áno, ako mám ďalej postupovať. Vopred ďakujem za rady.
Príspevok na opatrovanie nie je zdaniteľný príjem, preto to do príjmu v tomto prípade nezapočítava.

Započítava sa jedine, ak si manžel uplatňuje na manželku, ktorej sa tento príjem započíta pri uplatňovaní NČZD (alebo naopak - manželka na manžela).
0 0
darvas darvas

darvas je offline (nepripojený) darvas

Dakujem!! Rozumiem..
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Byvaly zamestnavatel mi vykonal na zakl. ziadost a predlozenych dokladov RZD. Po jeho vyhotoveni som vsak este zistila, ze som mala este jeden prijem z dohody o vykone prace. co teraz?
mozem poziadat o opravne RZD, alebo si to musim robit sama? ked ano tak ako na to?
Dakujem!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať