Zavrieť

Porady

ZÁVISLÁ ČINNOSŤ - ročné zúčtovanie preddavkov dane

Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

Ahojte - prosim o radu - mam zamestnanca, ktory pracoval u nas cely rok,mal vsak pomerne nizku mzdu, takze sme neodvadzali preddavkz na dan - a ani nema platit dan, kedze uhrn jeho prijmov bol nizsi ako suma nezdanitelneho minima.Mam mu robit rocne zuctovanie dane, ak ano, ako?Pripadne, ak si bude chciet sam podat danove priynanie, ma podavat aj nulove?Dakujeem
Usporiadat
misok misok

misok je offline (nepripojený) misok

Nedalo mi to a tak som si to všetko prerátala.
Skúšala som urobiť DP vrátane zrážkovej dane.
Výsledok DP je rovnaký ako v prípade RZD.

Takže ďakujem za pomoc.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

misok Pozri príspevok
Nedalo mi to a tak som si to všetko prerátala.
Skúšala som urobiť DP vrátane zrážkovej dane.
Výsledok DP je rovnaký ako v prípade RZD.

Takže ďakujem za pomoc.
Tak toto je ten prípad kedy sa neoplatí robiť DP a dodaňovať zrážkovú daň
0 0
lecci lecci

lecci je offline (nepripojený) lecci

Dobrý deň,
môžete mi prosím poradiť, aký typ daň. priznania mám vyplniť, ak v mesiacoch 1-3/2006 som mala hlavný prac. pomer a 04-12/2006 som v tej istej firme mala dohodu o vyk. prace a zároveň 04-12/2006 som mala vedľajší prac. pomer v inej firme?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lecci Pozri príspevok
Dobrý deň,
môžete mi prosím poradiť, aký typ daň. priznania mám vyplniť, ak v mesiacoch 1-3/2006 som mala hlavný prac. pomer a 04-12/2006 som v tej istej firme mala dohodu o vyk. prace a zároveň 04-12/2006 som mala vedľajší prac. pomer v inej firme?

Pokiaľ bol príjem len zo závislej činnosti tak typ A
0 0
D betka D betka

D betka je offline (nepripojený) D betka

Prosím o radu. Máme zamestnankyňu, ktorá bola na rod.dovolenke celý rok 2006. Popri tom mala u toho istého zamestnávateľa DoVP, kde sa jej príjem z tejot dohody celý zdaňoval. Môže zamestnávateľ spraviť roč.zúčtovanie dane a započítať príjem z tejto dohody s uplatnením nezdan.časti na daňovníka?
0 0
Lanaj Lanaj

Lanaj je offline (nepripojený) Lanaj

D betka Pozri príspevok
Prosím o radu. Máme zamestnankyňu, ktorá bola na rod.dovolenke celý rok 2006. Popri tom mala u toho istého zamestnávateľa DoVP, kde sa jej príjem z tejot dohody celý zdaňoval. Môže zamestnávateľ spraviť roč.zúčtovanie dane a započítať príjem z tejto dohody s uplatnením nezdan.časti na daňovníka?
Ak bol príjem zdaňovaný preddavkami na daň, zamestnávateľ môže spraviť RZD s uplatnením nezdaniteľnej časti na daňovníka. Pokiaľ išlo o príjem zdaňovaný zrážkovou daňou, zamestnávateľ nemôže urobiť RZD, ale zamestnankyňa môže podať daňové priznanie, kde si daň vyrovná.
0 0
darvas darvas

darvas je offline (nepripojený) darvas

Ahojte!! prosim, poradte mi!! Prvy krat robim rocne zuct. dane FO. Chcem sa opytat - ak mam viacero potvrdeni od zamestnavatelov, ktore mi zamestnanec dal, musim:
- zratat vsetky prijmy,
- od prijmov odratat vsetky poistne prispevky,
- vyjde mi čiastkový zaklad dane,
- od neho odratam nezdanitelnú časť na danovnika,
- vyratam 19% z tejto čiastky,
- vyjde mi suma z ktorej musim odratat vsetky vyplatene preddavky,
- rozdiel je +/-
- ..čo dalej - mam tam danovy bonus, zrazene prispevky na DDS (poist.) a DDS (spor.) platene zamestnavatelom a potvrdenia na uplatnenie na uplatnenie nezdanit. casti.
Dakujem!!
0 0
D betka D betka

D betka je offline (nepripojený) D betka

Lanaj ďakujem. Tie príjmy boli všetky nad 5000,-Sk mesačne, čiže daň bola preddavková. To sa veľmi poteší, dostane pekne naspäť.
0 0
arven arven

arven je offline (nepripojený) arven

Dobrý večer, aj ja by som potrebovala poradiť kam treba zaradiť takýto príjem - zamestnanec doniesol od iného zamestnávateľa potvrdenie, kde mal príjem zdanený zrážkovou daňou a od iného doniesol potvrdenie, že dostal odmenu na základe príkaznej zmluvy, ktorá mu nebola zdanená. Celková odmena bola v sume 5.120,-Sk. Je táto odmena predmetom dane z príjmu a musí si zamestnanec podať sám daňové priznanie (v tom prípade kam ju má zaradiť?), alebo mu môže urobiť zamestnávateľ ročné zúčtovanie?
A keď si podáva sám DP tak A, alebo B?
Veľmi pekne ďakujem za Vaše odpovede.
0 0
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

Dobrý večer, prosím poradiť, mám už spravené pre zamestnancov ročné vyučtovanie dane za rok 2006. Môžem im vrátiť preplatky na dani už teraz vo výplatách za mesiac február dňa 15.3.2007. Vlani sa to podľa usmernenia z DR SR mohlo spraviť, no nie som si istá, či sa pre tento rok nič nezmenilo.Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Ľaľa Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím poradiť, mám už spravené pre zamestnancov ročné vyučtovanie dane za rok 2006. Môžem im vrátiť preplatky na dani už teraz vo výplatách za mesiac február dňa 15.3.2007. Vlani sa to podľa usmernenia z DR SR mohlo spraviť, no nie som si istá, či sa pre tento rok nič nezmenilo.Ďakujem
Môžete preplatky vrátiť už teraz Nič sa nezmenilo
0 0
Ľaľa Ľaľa

Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

Ďakujem veľmi pekne
0 0
darvas darvas

darvas je offline (nepripojený) darvas

Ahojte!! Hladala som veci co sa tyka mojho problemu - ak by mi vedel niekto poradit - prosim!!!..Prvy krat robim RZD a zamestnanec, ktory mi doniesol potvrdenia od viacerych zamestnavatelov su aj zrazene prispevky na DDS (poistenie) a prisp. na DDS (poistenie) ziv. poi., ktore plati zamestnavatel a co s danovym bonusom - ak bol vyplateny v r. 2006 - ten sa uz neuplatnuje?..Dakujem!!
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Čo ste mysleli tou otázkou "ten sa už neuplatňuje?"

Ak bol DB vyplatený v plnej výške už za jednotlivé kalendárne mesiace, tak v RZD už žiadny DB nedoplácate.
0 0
darvas darvas

darvas je offline (nepripojený) darvas

Ak zamestnavatel uviedol v potvrdeni v r. 09. Zrazene prispevky na DDS (poistenie) - 4 000,- Sk - a v r. 10. Prispevky na DDS (poistenie), ucel spor. a ziv. poi. plati zamestnavatel - 1 600,- Sk. - uplatnuju sa tieto ciastky niekde, alebo nie??
Naposledy upravil darvas : 14.03.07 at 06:59
0 0
darvas darvas

darvas je offline (nepripojený) darvas

Prosim odpovie mi niekto??..
0 0
darvas darvas

darvas je offline (nepripojený) darvas

Ak zamestnavatel uviedol v potvrdeni v r. 09. Zrazene prispevky na DDS (poistenie) - 4 000,- Sk - a v r. 10. Prispevky na DDS (poistenie), ucel spor. a ziv. poi. plati zamestnavatel - 1 600,- Sk. - uplatnuju sa tieto ciastky niekde, alebo nie??
<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- edit note -->
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

darvas Pozri príspevok
Ak zamestnavatel uviedol v potvrdeni v r. 09. Zrazene prispevky na DDS (poistenie) - 4 000,- Sk - a v r. 10. Prispevky na DDS (poistenie), ucel spor. a ziv. poi. plati zamestnavatel - 1 600,- Sk. - uplatnuju sa tieto ciastky niekde, alebo nie??
<!-- / message --><!-- #### start Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- #### koniec Richard zobrazit komentár k oceneniu #### --><!-- edit note -->

Príspevky zamestnanca sa uplatnia ako odpočítateľná položka maximálne v sume 12.000.
Príspevky zamestnávateľa zvyšujú základ dane zamestnanca a mali by byť okrem riadku 10 zahrnuté aj v riadku 1
0 0
darvas darvas

darvas je offline (nepripojený) darvas

Takze prispevok zamestnavatela sa v tom pripade neuplatnuje, pretoze je zahrnuty do zakladu?? - spravne??..
0 0
KatarínaL KatarínaL

KatarínaL je offline (nepripojený) KatarínaL

Dobrý deň, mám otázku k ročnému zúčtovaniu dane...
Ak ma o zúčtovanie požiadala naša bývala zamestnankyňa, ktorá bola u nás zamestnaná do 31.12.2005...a ktorá ešte v ochrannej lehote nastúpila na PN kde je doteraz...som povinná ho spraviť???!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať