Zavrieť

Porady

domáci miláčikovia

Nakoľko mnoho z nás majú domáce zvieratká,ktoré sú vlastne ako ďalší člen domácnosti tak ja predstavujem
môjho vlastne najmadšieho člena rodiny
hoci podľa ich veku je už vlastne dôchodkyňa,dúfam že ešte dlho bude domáci miláčik
s pozdravom Karol
Ak majú priateľia s porady takýchto miláčikov nech sa s nimi pochavália,viem že na porade je mnoho obrázkov o našich miláčikoch ale tie treba hľadať

Usporiadat
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
zostala tam z neho vačšina..., krútili sme s ním ale on bol taký ploský akoby zoschnutý, tak on bol teda mŕtvy od začiatku,... tak prečo sa tam tak drží? nedá sa z tej kože vyšklbnúť a ani vykrútiť!
Prepáč, že som Ťa podráždila, ale zvierať sme kliešťa nikdy nevyťahovali...
Ja, keď máme kliešťa, my, dám na vatu mydlo a s tým točím pokiaľ sa kliešť nepustí...
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Zvalik Pozri príspevok
zostala tam z neho vačšina..., krútili sme s ním ale on bol taký ploský akoby zoschnutý, tak on bol teda mŕtvy od začiatku,... tak prečo sa tam tak drží? nedá sa z tej kože vyšklbnúť a ani vykrútiť!
Prepáč, že som Ťa podráždila, ale zvierať sme kliešťa nikdy nevyťahovali...
Ja, keď máme kliešťa, my, dám na vatu mydlo a s tým točím pokiaľ sa kliešť nepustí...
jáj,to si mal/a hneď povedať,že je uschnutý
by som neradila ho vykrúcať
ja mám bohaté skúsenosti,pesovi vyberáme často ale iba živých....
tie zvyšky už len nejako dobojovať.... skús zas zajtra trochu,aby ste zvieratko netrápili...
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Riadne mu vydezinfikuj to miesto alpou alebo alkoholom
2 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

verkaz Pozri príspevok
Riadne mu vydezinfikuj to miesto alpou alebo alkoholom
alebo čajovníkovým olejčekom
1 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Ďakujem Vám za rady Gina a Vierka. Lilka sme nechali na pokoji, ranu s kliešťakom a okolo neho potreli alpou a dnes už len budeme dúfať že odpadne sám alebo zas zajtra sa pokúsime ho vytiahnuť. Lilinko k nám už ani nechce ísť tak sme ho chuďatko potrápili.... Ešte raz vďaka aj za trpezlivosť! Mimi
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Zvalik Pozri príspevok
Myslíš, Arizona, že by som to mala skúsiť? Nezostane mu tam hlava toho kliešťa? Ďakujem...
Zvalik Pozri príspevok
Ďakujem Vám za rady Gina a Vierka. Lilka sme nechali na pokoji, ranu s kliešťakom a okolo neho potreli alpou a dnes už len budeme dúfať že odpadne sám alebo zas zajtra sa pokúsime ho vytiahnuť. Lilinko k nám už ani nechce ísť tak sme ho chuďatko potrápili.... Ešte raz vďaka aj za trpezlivosť! Mimi
To s tym nevykrucanim,ale iba sklbnutim vytrhnut som myslela vazne.
Uz by som aj diplom mohla dostat,mam za sebou snad tisicku vytrhnuti
Nas kocur ich minuly rok nosil najmenej 10 denne!
/zial,az neskoro sme zistili, ze mu doktor dal pripravok proti blcham, nie proti kliestom /...ale blchy nemal nikdy, to je pravda ...a veterinara sme tiez zmenili

Tiez sme zo zaciatku krutli,vymykavali do bokov a pod. Ale veterinar hovoril, ze to nie je spravne, tak nam to ukazal.
Zachytit kliesta tesne nad kozou,pevno,ale jemne,aby sa nerozpucil,alebo neprestikol pinzetou.
Potom silno sklbnut smerom von -vodorovne, nie 180 st. !!!
potom iba vydezinfikovat alkoholom,alebo alpou.

Na druhy den,ked sa vytvori chrasticka, tak ju vyskrabnut- s chrastickou sa vytiahnu aj pripadne zbytky kliesta.

Odporuca sa ho vytrhnut co najkor,lebo ak je moc nasaty krvou,lahko praskne a krv sa dostane aj do ranky.
2 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

arizona Pozri príspevok
To s tym nevykrucanim,ale iba sklbnutim vytrhnut som myslela vazne.
Uz by som aj diplom mohla dostat,mam za sebou snad tisicku vytrhnuti
Nas kocur ich minuly rok nosil najmenej 10 denne!
/zial,az neskoro sme zistili, ze mu doktor dal pripravok proti blcham, nie proti kliestom /...ale blchy nemal nikdy, to je pravda ...a veterinara sme tiez zmenili
Tiez sme zo zaciatku krutli,vymykavali do bokov a pod. Ale veterinar hovoril, ze to nie je spravne, tak nam to ukazal.
Zachytit kliesta tesne nad kozou,pevno,ale jemne,aby sa nerozpucil,alebo neprestikol pinzetou.
Potom silno sklbnut smerom von -vodorovne, nie 180 st. !!!
potom iba vydezinfikovat alkoholom,alebo alpou.
Na druhy den,ked sa vytvori chrasticka, tak ju vyskrabnut- s chrastickou sa vytiahnu aj pripadne zbytky kliesta.
Odporuca sa ho vytrhnut co najkor,lebo ak je moc nasaty krvou,lahko praskne a krv sa dostane aj do ranky.
o vyšklbnutí som nikdy nepočula,ja vždy vykrútim....keby som takého veľkého nacicaného chcela vyšklbnúť,musela by som ho silno chytiť a rozpučila by som ho....fúúúúúúúúj
náš peso je veľmi vzorný,drží ako hluchý dvere,tak v poho vykrútim.....jemu sa chrasta nerobí,iba taká hrčka,ktorá zmizne neskôr.....kupujem mu toto
http://www.docsimon.sk/tovar/frontli...pule-1x-0-67ml
ale teraz stále prší a po aplikácii by niekoľko dní nemal pes zmoknúť alebo kúpať sa,potom to neúčinkuje...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja hafanovi kupujem uz zopar rokov v lekarni obojok,ucinkuje dlhodobo,od jary do zimy,je to najucinnejsie, co som doteraz objavila. Nevadi mu ani zmoknutie,ani kupaqnie psa vo vode.
http://www.prechovatelov.sk/eshop/ps...ky-obojok.html

Tento rok sme po minulorocnych zlych skusenostich kupili aj macaci obojok proti kliestom a neviem vynachvalit! Super!!! Inokedy nosil kocur na sebe kila kliestov, s obojkom nema ani jedneho. A to je co povedat!
A chodi pysny jak manekyn,ked sa ho niekto spyta, co to ma :-DDD
1 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

arizona Pozri príspevok
Ja hafanovi kupujem uz zopar rokov v lekarni obojok,ucinkuje dlhodobo,od jary do zimy,je to najucinnejsie, co som doteraz objavila. Nevadi mu ani zmoknutie,ani kupaqnie psa vo vode.
http://www.prechovatelov.sk/eshop/ps...ky-obojok.html
Tento rok sme po minulorocnych zlych skusenostich kupili aj macaci obojok proti kliestom a neviem vynachvalit! Super!!! Inokedy nosil kocur na sebe kila kliestov, s obojkom nema ani jedneho. A to je co povedat!
A chodi pysny jak manekyn,ked sa ho niekto spyta, co to ma :-DDD
jak manekýn som si to predstavila
tie obojky sú len pre zvery,čo sú vonku,nie pre bytové....
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

tak píšu tam,že vykývať alebo vytočiť.....no,furt sa to mení
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

a je tam spominane aj vytrhnutie :-)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

arizona Pozri príspevok
Ja hafanovi kupujem uz zopar rokov v lekarni obojok,ucinkuje dlhodobo,od jary do zimy,je to najucinnejsie, co som doteraz objavila. Nevadi mu ani zmoknutie,ani kupaqnie psa vo vode.
http://www.prechovatelov.sk/eshop/ps...ky-obojok.html

Tento rok sme po minulorocnych zlych skusenostich kupili aj macaci obojok proti kliestom a neviem vynachvalit! Super!!! Inokedy nosil kocur na sebe kila kliestov, s obojkom nema ani jedneho. A to je co povedat!
A chodi pysny jak manekyn,ked sa ho niekto spyta, co to ma :-DDD
náš trhač ho mal minulú sezónu, tiež sme boli spokojný, frontline je o ničom.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

lujza.j Pozri príspevok
náš trhač ho mal minulú sezónu, tiež sme boli spokojný, frontline je o ničom.
frontline proti blchám je dobrý....ale proti kliešťom....niekedy zaberá,niekedy nie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Gina Er Pozri príspevok
tak píšu tam,že vykývať alebo vytočiť.....no,furt sa to mení
aj tak v danej situácii keď nájdeme škodcu, tak je to o panike, ako to tomu našemu "kurástku" rýchlo dať preč tak je asi jedno hlavne nech je vonku,ale každá rada dobrá
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Gina Er Pozri príspevok
frontline proti blchám je dobrý....ale proti kliešťom....niekedy zaberá,niekedy nie
kliešte sú tuším iba na mesiac
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
lujza.j Pozri príspevok
aj tak v danej situácii keď nájdeme škodcu, tak je to o panike, ako to tomu našemu "kurástku" rýchlo dať preč tak je asi jedno hlavne nech je vonku,ale každá rada dobrá
Máš pravdu Lujza, je to o panike... Lilka sme nechali oddychovať a zajtra uvidíme čo ďalej... Andeli sa ma už pýtali či s ním pôjdeme veterinárovi, tak neviem...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ked uz spominate ochranu pred kliestami... tak som zachytila (aspon pre mna) novinku, ze nie obojok ale privesok na obojok, ktory ma chranit pred kliestami... mate s tym niekto skusenosti?

nasi dvaja tento rok chvalabohu zatial ziadneho... mlady je chlpaty a biely a jedneho som nasla po nom lozit, tak som sa nestihol prichytit... ale starsi je na kratko, tam nemaju tolko roboty predierat sa srstou... a kedze sa radi a casto maznaju tak s tym obojkom nic moc...

a mozno trochu mimo temy... mam trosku zdravotne problemy s alergiou... cakaju ma nove testy (po 14 rokoch...) a bola som rodinnym prislusnikom postrasena, co spravim, ked tam bude alergia na psy (mala som aj predtym, ale velmi slabunku) ... ze ci ich dam prec... a ja ze v ziadnom pripade, vsak nech ma liecia... a odpoved bola, ze ci sa dam radsej zabit ... tak som z toho trochu mimo... problemy mavam len v tomto obdobi kazdorocne, nie cely rok, tak tie psy to asi nebudu... to hlavne... ale priznavam, ze sa zacinam bat vysledkov tych testov...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Andrejka, môj syn mal preukázanú alergiu na psa aj mačku, a to s nimi vyrastal od malička. Môj skromný laický názor - keby som dal zvery preč, jeho alergia by prepukla v plnej miere pri každom sebemenšom kontakte so zvermi, s ktorými by sa stretol náhodne, takto mal pravidelnú dávku alergénov priamo doma a tak trochu sa mu vybudovala prirodzená imunita. Je pravdou, že podnes deň je v domácnosti, kde sú dva psy a je bez problémov, ale keď príde ku mne - tu sú zas mačky - začne kýchať a prskať. Ale v tomto prípade bol kontakt s mačkami prerušený skoro 10 rokov ak nie viac, takže na tieto dvojročné prírastky reaguje horšie.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať