Zavrieť

Porady

domáci miláčikovia

Nakoľko mnoho z nás majú domáce zvieratká,ktoré sú vlastne ako ďalší člen domácnosti tak ja predstavujem
môjho vlastne najmadšieho člena rodiny
hoci podľa ich veku je už vlastne dôchodkyňa,dúfam že ešte dlho bude domáci miláčik
s pozdravom Karol
Ak majú priateľia s porady takýchto miláčikov nech sa s nimi pochavália,viem že na porade je mnoho obrázkov o našich miláčikoch ale tie treba hľadať

Dália Dália

Dália je offline (nepripojený) Dália

Eulália, tak to bude krásny Aj rovnako pózuje na okne.
Naposledy upravil Dália : 16.08.11 at 06:23
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Od piatku mám v dočasnej opatere ďalšieho tuláčika, len mi je ľúto, že si nemôžem dovoliť mať troch psíkov. Takže ju mám v dočasnej opatere
6 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
verkaz Pozri príspevok
Od piatku mám v dočasnej opatere ďalšieho tuláčika, len mi je ľúto, že si nemôžem dovoliť mať troch psíkov. Takže ju mám v dočasnej opatere
..waw, to je aká princezná krásna!!...
0 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

arizona Pozri príspevok
Dakujem
Pruh bol "vonku", velkosti slivky, siel pekne zatlacit naspat.

Veterinar tvrdil, ze keby bola sterilizovana, ze by to bolo menej nebezpecne.Ale nakolko nie je / je to dedinska cica/, je mozne ze moze mat mlade a pri porode by vraj mohli creva prasknut a cicu by to mohlo zabit. Tak nechceme riskovat. Dufam, ze to dobre dopadne
Zaujímalo by ma, ako to dopadlo s Vašou krásnou cicou? Dnes mi náhodou rozprávala jedna známa pani, ako jej mačička umrela po pôrode, vraj nevie čo sa jej stalo, len že mala už skôr takú hrčku na brušku. Tak som si pomyslela, že to bol asi pruh. My máme mačičky už dlho ale zatiaľ chvalabohu podobný problém sme nemali.
0 0
Hazard77 Hazard77

Hazard77 je offline (nepripojený) Hazard77

Myslím, že do bytu max yorkshire a do domu vlčiak. Predstavte si, že v našom v chode mali v činžáku argentínsku dogu. K tomu nie je čo dodať.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

to všetko je v ľuďoch a majiteľoch psíkov
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

travina Pozri príspevok
Zaujímalo by ma, ako to dopadlo s Vašou krásnou cicou? Dnes mi náhodou rozprávala jedna známa pani, ako jej mačička umrela po pôrode, vraj nevie čo sa jej stalo, len že mala už skôr takú hrčku na brušku. Tak som si pomyslela, že to bol asi pruh. My máme mačičky už dlho ale zatiaľ chvalabohu podobný problém sme nemali.
Bodaj by som sa mylila, ale nepaci sa mi to.
Ma uz takmer mesiac po operacii,ale tu hrcu tam ma stale,na omak citim creva,ako predtym. Veterinar tvrdil na kontrole, ze to je iba opuch,ze to zmizne...ale toto nevyzera na opuch.Mam taky dojem, ze tu operaciu dovrzal a teraz sa vyhovara na opuch...
Inak,po operacii sa strasne zmenila, zostala strasne samotarska.
Drzte palceky.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

arizona Pozri príspevok
Bodaj by som sa mylila, ale nepaci sa mi to.
Ma uz takmer mesiac po operacii,ale tu hrcu tam ma stale,na omak citim creva,ako predtym. Veterinar tvrdil na kontrole, ze to je iba opuch,ze to zmizne...ale toto nevyzera na opuch.Mam taky dojem, ze tu operaciu dovrzal a teraz sa vyhovara na opuch...
Inak,po operacii sa strasne zmenila, zostala strasne samotarska.
Drzte palceky.
choď k inému veterinárovi.....čím skôr....mne skaličili operáciou psíka....
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Je to smutné ale tiež by som ti doporučila obrátiť sa aj na druhého veterinára. Ak by aj ten potvrdil, že je to opuch, budeš spokojná.
0 0
pandorasbox pandorasbox

pandorasbox je offline (nepripojený) pandorasbox

Arizona, neviem odkiaľ si, ale ak z blízka Bratislavy, vedela by som Ti poradiť vynikajúceho zverolekára- lacného a naozaj výborného. Pochválila ho dokonca aj veterinárka zoologickej, keď mi liečil chorú opicu, pri tom vo všeobecnosti platí, že primáti sú najzložitejšia skupina zvierat na liečbu.
Dovrzať mačku, to už je silná káva
Každopádne Vám držím palčeky,
2 0
Patrícia5 Patrícia5

Patrícia5 je offline (nepripojený) Patrícia5

Dobrý deň!
Rada by som sa opýtala na Váš názor - myslím všetkých Vás. Chováme síce doma už rybičky (aj keď začiatky boli poriadne krušné, pretože rybky vôbec nie sú "na chov najmenej náročné" zvieratká), dve andulky (ktoré mi svojim štebotom evokujú dedinu, kde som vyrastala - farbou peria rozhodne nie), ale radi by sme aj psíka. Kým som bola u rodičov, vždy sme chovali bavorských farbiarov. Nesmierne som si toto plemeno obľúbila. Lenže teraz bývam v byte a farbiar zrejme nie je pes vhodný do bytu. Už sme mali na týždeň psíka ratlíka z útulku - človek si ani neuvedomí, ako rýchlo si obľúbi "nemú tvár". Žiaľ mali sme s ním problém - vrčal po deťoch. Tento problém nám však teta z útulku vyriešiť nepomohla, tak sme ho museli vrátiť (a už má aj nových majiteľov). Z útulku by som však už psíka nezobrala, lebo je veľmi ťažké na ňom zbadať, aké skúsenosti má za sebou (čo bol aj náš problém, si myslím) - a tety z týchto zariadení to tiež veľmi nevedia. Predbežne som sa rozhodla, že si kúpim beagla s PP. Objednala som si literatúru, našla chovné stanice. A dieťa mi oznámilo, že jemu sa taký druh psíka nepáči, a že si na internete našlo kríženca jazvečíka s yorkom a toho chce, lebo je krásny - čierny žíhaný hnedou. Akého psíka by som teda mala kúpiť? Poraďte, prosím...
Ďakujem.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ja mám yorkiho, ale brala by som aj maltezáka, aj keď svojho by som už nevymenila. Náš je u nás od 2 mesiacov po deťoch síce nevrčí ale včera skočil do jazvečíka - proste sa bili o fenu.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Patricia, velmi si ma potesila, ked si pred kupou psa navstivila tieto stranky a skor rozmyslas, kym konas.
U utulkacov je naozaj velmi tazke prist na to, ako na psika, nevieme, co prekonal, ako bude reagovat.
Ak si sa rozhodla chovat psika v byte, v prvom rade si treba uvedomit, ze.
1. Niektore plemena plznu, v byte je mnozstvo chlpov vsade.
2. Je niekto v rodine alergikom na tieto psie chlpy
3. Existuju plemena psov, ktore maju nie srst, ale vlas, tieto plemena neplznu, vlas sa denne vycesava.
4.Uvedomit si, ze pes nie je hracka pre dieta, ze je to ziva bytost s potrebami a to dost intenzivnymi.
5.Pri vybere psa rozmyslat aj nad tym, kolko mam ochotu investovat do kupi psika, myslim financne.

Velmi si vazim, ze si sa nerozhodla kupovat psa b PP od mnozitela, Ver, ze v konecnom dosledku, by si za psa preplatia, co sa tyka veterinarnej starostlivosti.

Existuje skupina psov nazyvanych spolocenske plenena psov- su to psy-spolocnici cloveka. maju zit spolu so svojou svorkou v jeho pribytku, bez ludskej pritomnosti su tieto psy velmi smutne. su to nekonfliktne plemena, velmi vhodne do bytu, prave koli tomu, ze niektore neplznu a uzasnej povahe.http://www.opsoch.sk/psie-plemena Nie su vhodne na dvor do volieri.

Co sa tyka yorkov- su to psy v plemena terier. tieto psy si vyzaduju znacnu pozornost a disponuju zvlastnostami z toho vyplyvajucimi. je to len modny hit, koli jeho velkosti.

Verim, ze si dobre vyberies a ak sa rozhodnes pre psa s PP, napis mi SS, ja poznam vela chovatelov, mozno ti budem vediet byt napomocna. vela stastia.
3 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a hlavne: pes sa nekupuje podla vzhladu ale podla jeho vlastnosti... preto su standardy plemien...

inak suhlas s alayou
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Andrea, tak s tym co si napisala absolutne nesuhlasim. Akoze nie aj podla vzhladu? Standart? Ved si precitaj, co sa tam pise 3/4 su o vzhlade, 1/4 o povahe. Nemyslim, ze je jedno, ci je pes velky, maly, ci plzne, ci nie. nemyslis? Vlastnosti su tiez dolezite, to je samozrejma vec. preto som do bytu odporucila spolocenske plemena,aj pre ich povahu.
Naposledy upravil alaya1 : 28.09.11 at 20:07
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

alaya: a zase zachadzas do extremu... vies ako som to myslela... proste nekupujeme psika ze jeeeeej aky pekny maly yorky, alebo ako patricia napisala ze dietatu sa paci daky krizenec yorka s jazvecikom... a nic viac... len "paci sa mi" ... nezamyslali sa nad tym, ci je dana rasa vhodna pre ich styl zivota...
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

andreaS Pozri príspevok
alaya: a zase zachadzas do extremu... vies ako som to myslela... proste nekupujeme psika ze jeeeeej aky pekny maly yorky, alebo ako patricia napisala ze dietatu sa paci daky krizenec yorka s jazvecikom... a nic viac... len "paci sa mi" ... nezamyslali sa nad tym, ci je dana rasa vhodna pre ich styl zivota...
No, nezachadzam, ja som si tiez najskor prezerala plemena, ako vyzeraju, potom som si o nich citala, az som dosla k svojim .Popravde, nikto nepozera najskor na povahu, ale na vyzor..to je realita.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Patrícia5 Pozri príspevok
Dobrý deň!
Rada by som sa opýtala na Váš názor - myslím všetkých Vás. Chováme síce doma už rybičky (aj keď začiatky boli poriadne krušné, pretože rybky vôbec nie sú "na chov najmenej náročné" zvieratká), dve andulky (ktoré mi svojim štebotom evokujú dedinu, kde som vyrastala - farbou peria rozhodne nie), ale radi by sme aj psíka. Kým som bola u rodičov, vždy sme chovali bavorských farbiarov. Nesmierne som si toto plemeno obľúbila. Lenže teraz bývam v byte a farbiar zrejme nie je pes vhodný do bytu. Už sme mali na týždeň psíka ratlíka z útulku - človek si ani neuvedomí, ako rýchlo si obľúbi "nemú tvár". Žiaľ mali sme s ním problém - vrčal po deťoch. Tento problém nám však teta z útulku vyriešiť nepomohla, tak sme ho museli vrátiť (a už má aj nových majiteľov). Z útulku by som však už psíka nezobrala, lebo je veľmi ťažké na ňom zbadať, aké skúsenosti má za sebou (čo bol aj náš problém, si myslím) - a tety z týchto zariadení to tiež veľmi nevedia. Predbežne som sa rozhodla, že si kúpim beagla s PP. Objednala som si literatúru, našla chovné stanice. A dieťa mi oznámilo, že jemu sa taký druh psíka nepáči, a že si na internete našlo kríženca jazvečíka s yorkom a toho chce, lebo je krásny - čierny žíhaný hnedou. Akého psíka by som teda mala kúpiť? Poraďte, prosím...
Ďakujem.
..

..tak, dúfam, že vieš, čo to obnáša, mať v byte psíka...je to starosť na celý deň a pokiaľ si nezvykne byť sám doma, aj sťažnosti susedov...ja by som ti odporučila do bytu psíka jedine vtedy, ak máš taký mesiac čas a denne byť s ním a naučiť ho chodiť von na potrebu a aj zostať chvílu sám...ja s mojím Robinom práve sme v takom období,i keď som predtým mala psíka 14 rokov, dávno som zabudla, čo to obnáša...a zabudni na to, že tvoje dieťa sa mu bude stále venovať- to vždy vydrží len chvíľu...
..kríženec jazvečíka s hocičím je vhodný do bytu, mala som takého doma a bol to pán pes...takže na začiatok, dobre si premysli všetky pre a proti,lebo nemáš dvor a šteňa musí chodiť von najprv každú hodinu, aby si zvyklo, potom aj dve-tri,večer, často aj v noci...
..nestraším ťa, len potom už často nie je kam dať havíka, keď sa zunuje...
3 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pepsikova Pozri príspevok
..

..tak, dúfam, že vieš, čo to obnáša, mať v byte psíka...je to starosť na celý deň a pokiaľ si nezvykne byť sám doma, aj sťažnosti susedov...ja by som ti odporučila do bytu psíka jedine vtedy, ak máš taký mesiac čas a denne byť s ním a naučiť ho chodiť von na potrebu a aj zostať chvílu sám...ja s mojím Robinom práve sme v takom období,i keď som predtým mala psíka 14 rokov, dávno som zabudla, čo to obnáša...a zabudni na to, že tvoje dieťa sa mu bude stále venovať- to vždy vydrží len chvíľu...
..kríženec jazvečíka s hocičím je vhodný do bytu, mala som takého doma a bol to pán pes...takže na začiatok, dobre si premysli všetky pre a proti,lebo nemáš dvor a šteňa musí chodiť von najprv každú hodinu, aby si zvyklo, potom aj dve-tri,večer, často aj v noci...
..nestraším ťa, len potom už často nie je kam dať havíka, keď sa zunuje...
Podla mna jazvecik nepatri do bytu- je to lovecky pes so vsetkym, co k tomu patri. Moja kamaratka mala, fenku a rozhryzla jej cely byt.Pudy sa oklamat nedaju....V kombinacii s yorkom, ktory je z triedy terrietrov,s charakteristickou tvrdohlavostou, bol vyslachteny na chytanie hlodavcov v anglickych baniach to nevidim na byt ruzovo.
Naposledy upravil alaya1 : 29.09.11 at 09:15
0 0
Patrícia5 Patrícia5

Patrícia5 je offline (nepripojený) Patrícia5

Ďakujem za názory a rady . Na týchto stránkach ma vždy veľmi teší, že keď niekto zareaguje na problém, naozaj sa snaží zodpovedať čo najdôslednejšie a najlepšie...
Som zástancom toho, že keď si zaobstaráme psíka, bude to hlavne "môj" maznáčik, pretože psy sa dožívajú aj 15 a možno aj viac rokov. A v tom čase možno už dieťa bude niekde na internáte a tak... Tiež som si vedomá, že psík je živé stvorenie a teda má sebe vlastný pach, srsť (alebo vlasy), potrebuje svoj priestor a podobne. Keď sme mali toho psíka z útulku, tiež som ráno vstávala o pol štvrtej, aby sa havo polhodku riadne vybehal a pod. Myslím, že ženy sú stvorené pre obetovanie sa niekomu .
Problém by som najviac videla s tými susedmi, ale hádam nejak podplatíme, nie?
A, áno, rozmýšľala som presne tak, že počas vianočných sviatkov mám najdlhšiu dovolenku, tak to by bol ten ideálny čas (ale čo ak práve vtedy nie sú šteniatka na predaj?).
Mohol by byť labradorský retriever čokoládový? Je síce veľký a pravdupovediac, asi by si na andulky ťažko zvykal. Ale ideálny k deťom, vhodný na prechádzky po prírode... Čo Vy na to? Už aj chovnú stanicu som obzerala...

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať