Zavrieť

Porady

domáci miláčikovia

Nakoľko mnoho z nás majú domáce zvieratká,ktoré sú vlastne ako ďalší člen domácnosti tak ja predstavujem
môjho vlastne najmadšieho člena rodiny
hoci podľa ich veku je už vlastne dôchodkyňa,dúfam že ešte dlho bude domáci miláčik
s pozdravom Karol
Ak majú priateľia s porady takýchto miláčikov nech sa s nimi pochavália,viem že na porade je mnoho obrázkov o našich miláčikoch ale tie treba hľadať

Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Peknučkýýýýý havino, tiež "vegeťák" ako ten náš (ktorého nič a nikto nerozhádže - rieši situácie flegmou - kto sa mu nepáči, tomu sa vyhne oblúkom.....ovce nehrozia ).

Si to zvládla Evi na kliknutie
0366.gif  
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

Marina,
mate moc krasneho psika, bars by bol aj ten nas tak kludny, no bohuzial nie je : )))) aspon je s tym sibalom sranda
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

camelfly, to je fenočka mojej priateľky a je veľmi milá a inteligentná.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Aj ja mám doma psa. Zmes, fenka. Strážna, lebo ju treba strážiť, aby nezdrhla, kde nemá a do čoho nemá.Tiež preto, lebo stráži, či jej niekto nezabudne dať zo svojho taniera, a ešte stráži, aby nám z postelí neušlo teplo, a tiež, či má najpohodlnejšie miesto na gauči. Hladkosrstá, lebo ju treba hladkať...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Georeo, džungarovia sú veľmi milý dcéra je odborník na chov, mali sme ich niekoľko kúskov (zrejme aj v desiatkach), ona to potom redukovala. AKO uviedla Zuzana u nich incest je normálny, ale horšie je ak sú dve samice spolu a jedna z nich má malé, naša Grigia zjedla svojej dcére deti... no hrôza - to boli začiatky. Takže mať pár je krásne, ale treba potom rátať s tým, že budete mať za krátky čas aj farmu.
Na margo psíkov prikladám aj našich loptošov
Naposledy upravil Bionda : 09.10.06 at 20:21
T.JPG  
T+B.JPG  
Kópia – co.JPG  
1/1
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

...Bionda...

Prosím Ťa a nevieš náhodou, ako dlho musí byť malé s rodičmi? Kedy ho môžeme chytiť do ruky? Doteraz sme sa ho báli chytať, aby mu rodičia potom neublížili... Všimla som si, že keď je malý/á (nevieme čo to je lebo sme to ešte nemali vonku) vonku z domčeka a dám ruku do klietky (napr. keď vyberám misku, že im dosypem tú ich zmesku zrniečok) tak "mama" začne biť "tatina" alebo začne do mňa skákať, hrýzť - predpokladám že si malé bránia... Ale teraz je nádherný. Už behá po celej klietke, šplhá sa, lozí po rebríkoch...no a keď príde k miske so žrádlom...tak chutne sa napcháva. Veľkosťou je približne polovica z rodičov, maličké očká, kožúštek svetlosivý... A ešte mám otázku. Na nejakej stránke o škrečkoch (tuším hamster.sk) som čítala, že škrečky nemôžu jesť kapustu, lebo ich nadúva a budú mať zdravotné problémy. V chovprodukte mi zas spomínali že im môžem dávať akúkoľvek surovú zeleninu vrátane kapusty...

...ak nezabudnem, zajtra donesiem fotky...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Bionda: tak tí tvoji hafkaci su prekrasni, hlavne to male chutnucke klbecko (ako sa vedia schulit a spinkat, vid tvoja foto 2) To je Russel alebo Parson terier? Ale urcite to je sidlo, vsak?

Ja mam americkeho kokrika, fotiek je neurekom, tak ked dofrcim domov, tak prilepim aj ja fotku mojho gaucaka
0 0
MiaP MiaP

MiaP je offline (nepripojený) MiaP

toto je naša Mia ma 16.mes 1,Moja večera
ham paličky.jpg  
Mia pekna.JPG  
1/1
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

georeo
...Bionda...

Prosím Ťa a nevieš náhodou, ako dlho musí byť malé s rodičmi? Kedy ho môžeme chytiť do ruky? Doteraz sme sa ho báli chytať, aby mu rodičia potom neublížili... Všimla som si, že keď je malý/á (nevieme čo to je lebo sme to ešte nemali vonku) vonku z domčeka a dám ruku do klietky (napr. keď vyberám misku, že im dosypem tú ich zmesku zrniečok) tak "mama" začne biť "tatina" alebo začne do mňa skákať, hrýzť - predpokladám že si malé bránia... Ale teraz je nádherný. Už behá po celej klietke, šplhá sa, lozí po rebríkoch...no a keď príde k miske so žrádlom...tak chutne sa napcháva. Veľkosťou je približne polovica z rodičov, maličké očká, kožúštek svetlosivý... A ešte mám otázku. Na nejakej stránke o škrečkoch (tuším hamster.sk) som čítala, že škrečky nemôžu jesť kapustu, lebo ich nadúva a budú mať zdravotné problémy. V chovprodukte mi zas spomínali že im môžem dávať akúkoľvek surovú zeleninu vrátane kapusty...

...ak nezabudnem, zajtra donesiem fotky...
Dlhšie som nepozeral túto tému, tak píšem až teraz.

Kedysi som choval škrečky vo veľkom, mal som cca 25 chovných samíc, takže mám s nimi skúsenosti. Mal som aj zopár džungarských, ale tie sú náročnejšie na chov.

Hlavný rozdiel medzi bežným a džungarským (okrem veľkosti) je ten, že obyčajných je najlepšie chovať samostatne - oddelene, kým džungarské sa chovajú v pároch. Inak v kŕmení rozdiel nie je, treba im dávať aj tvrdú stravu (tvrdé zrnká napr. pšenice, kukurice, naťuknutý orech), aby si brúsili zuby, ktoré im neustále dorastajú a aj čerstvú stravu (zeleninu, ovocie, púpavové listy, ďatelinu alebo inú trávu), aby mali prísun vody. Ja som im vodu v tekutom stave vôbec nedával, v čerstvej zelenine jej majú dostatok.

Mláďatá sa rodia po 18 dňoch od párenia. U bežných škrečkov nie je problém spáriť dvoch jedincov, džungarský sú oveľa "hanblivejší" preto je lepšie ich nechať spolu. Po pôrode je lepšie samicu nerušiť, lebo stáva sa, že požerie mladé (v tomto období jej treba dávať veľa čerstvej zeleniny). Toto nebezpečie už nehrozí, keď sa im otvoria oči a začnú loziť po klietke (cca po 12 dňoch). Vtedy je aj dobré začať ich brávať na ruky, aby si na ruky zvykli. Treba však dávať pozor, mláďatá sú "hlúpe" a ľahko vyskočia z ruky aj z výšky.

Obyčajné škrečky mávajú bežne 6 - 12 mladých, džungarské odchovajú menej kusov, v priemere 3-4. Stáva sa, že aj napriek starostlivosti samica zabije svoje mladé. Pri prvom vrhu to nie je nezvyčajné. Ak by sa to však opakovalo aj pri druhom a treťom vrhu, takáto samica nie je vhodná na chov mladých.

Škrečky sú samostatné už po 3 týždňoch od narodenia, ja som ich však nechával s matkou 4 týždne. Vo veku 2 mesiacov sú už schopné ďalšieho množenia.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

camelfly
tak prikladam aj ja sem nasho milacika : ) Atreya, meno dostal z rozpravky, je to vestik a poriadne zivy, no a este aj morske prasiatko, na to sa chcem opytat, neviete ci sa mu strihaju pazuriky? ak mate s tym skusenosti, napiste mi prosim
je to darcek a je zlaty

vazne nikto nema morske prasiatko a nevie poradit?
Morskému prasiatku nemusíš strihať pazúriky. Okrem čerstvej zeleniny však potrebuje tvrdú stravu, aby si mohol brúsiť zuby, lebo je to hlodavec. Môžeš mu aj dať kúsok drievka, ktoré bude obhrýzať.
0 0
camelfly camelfly

camelfly je offline (nepripojený) camelfly

Chobot
Morskému prasiatku nemusíš strihať pazúriky. Okrem čerstvej zeleniny však potrebuje tvrdú stravu, aby si mohol brúsiť zuby, lebo je to hlodavec. Môžeš mu aj dať kúsok drievka, ktoré bude obhrýzať.
dakujeeem ze si sa ohlasil, vsak nikto mi nevedel poradit
takze aj ked sa mi zdaju byt jeho pazuriky velke a oni sa mu
trosku tak zahynaju, nevadi to??

a ano, drievko ma, vsak si brusi a brusi tie zubiska
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

camelfly
dakujeeem ze si sa ohlasil, vsak nikto mi nevedel poradit
takze aj ked sa mi zdaju byt jeho pazuriky velke a oni sa mu
trosku tak zahynaju, nevadi to??

a ano, drievko ma, vsak si brusi a brusi tie zubiska
čo som poznach chovateľov, ani jeden im nestrihal pazúre. Morské prasiatka majú bežne také dlhé pazúre (dlhšie ako škrečky), lebo v prírode sú to hrabavé hlodavce.

Neviem, v akej nádobe ich máš, ale ak to je akvárium tak tam nemá možnosť si ich obrúsiť. V drevenej bedničke si hrabaním obrusovali sami. Ak sa ti však zdajú príliš dlhé, stačí mu aj drevená búdka s dreveným spodkom, tam si ich obrúsi. Ale peknú manikúru nebude mať nikdy, lebo si ich nevie schovávať ako mačka.
Naposledy upravil Chobot : 10.10.06 at 09:54
0 0
danielik danielik

danielik je offline (nepripojený) danielik

Aj ja pripájam fotky našho "malého" maznáčika. Je síce svojhlavá - poslúcha kedy ona chce, ale je veľmi verná a prítulná. Preto by sme ju nevymenili za nič na svete.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Chobot

Po pôrode je lepšie samicu nerušiť, lebo stáva sa, že požerie mladé .

Stáva sa, že aj napriek starostlivosti samica zabije svoje mladé. Pri prvom vrhu to nie je nezvyčajné. Ak by sa to však opakovalo aj pri druhom a treťom vrhu, takáto samica nie je vhodná na chov mladých.
Presne toto sa stalo mojej známej , ktorá mala párik. Samica dva krát vrhla a dvakrát "zožrala" svoje mladé. Nechcela som jej to veriť nakoľko som sa chovom škrečkov nikdy nezaoberala ale teraz vidím , že ako píše Chobot aj to je možné. Chudák samica potom vypadla z balkóna a ostal len samček. Ach jaj.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Ako som slubila, tak pripajam fotku nasho gaucaka. Je to americky kokrik, vola sa Casey. Kto pozna toto plemeno, tak vie, ze maju prekrasnu dlhu srst. Ja som sa pokusala dva roky udrzat mu ju, ale vzdala som to. Pretoze ked vonku pokosili, tak vsetko co mohol doniesol domov na srsti, takze sme vysavali skoro denne. No a kedze ma aj velmi hustu srst, tak v lete velmi trpel, tak som ho odniesla do salonu a mame kratkosrsteho americana
Snímka033.jpg  
Snímka053.jpg  
1/1
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Nerozumiem ľudskej reči...

Milujem víkendové rána. Uvarím si kávu, nachystám raňajky a vleziem späť do postele. Moji priatelia vychádzajú spolu dobre. Mám na mysli psa, posteľ a knihu. Natiahnem sa po knihu a raňajky a okamžite sa ku mne pridá zvedavý psí ňufák, nad ním prosiace hnedé očká . Vzápätí nasleduje natiahnutá labka a komentár „Gazdiná , daj mi.“ Viem, najjednoduchšie je odolať, prípadne prosebníka odohnať. Ale dokážte to, keď viete, že váš miláčik si v duchu opakuje číslo telefónu slobody zvierat a navonok vás presviedča, že uhynie od hladu, lebo za posledných n rokov nežral. Pre číslo n platí , že je vek psa plus 1 rok. Spočiatku odolávam, čítam si knihu. Môj pes mi však dôrazne pripomenie, že so svojimi priateľmi zaobchádzam nepekne. Pri čítaní sa neje, v posteli už dupľom. Jeho nesúhlas má dva prejavy . Natiahnutá labka zavrie knihu a cestou späť potiahne chutné sústo k ňufáčiku. Pravdaže aj s mojou rukou. Psík chňapne korisť, ja si otvorím knihu... Vzdám to prvá. Slušne sa podelím o jedlo a potom v pohode trávim čas s priateľmi. Ležiac v posteli čítam knihu a hladkám svojho sýteho psa. Na moje výčitky, že teraz som kvôli nemu hladná, sa tie prekrásne verné očká na mňa pozrú a v nich je celá psia oddanosť : „ Ľúbim ťa z celého srdca, strážim, bránim, život dám za teba, ale ... nerozumiem ľudskej reči .“
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

DAV: tak presne takto to robi aj ten moj az som sa pri citani usmievala ako to sedi ... ale tiez ked nieco zasusti tak sa prihrnie a caka kym sa mu ujde a ked si ho nevsimame zacne hrabkat s labkou, ked stale nic tak prida aj "spievanie" /neviem to opisat ale on vtedy nezavija ale fakat spieva, vyludi vseliake tony/ a ked ani to tak sedi na zadnych a oboma prednymi labkami na nas mava. Vtedy neodola naozaj nikto a z kazdej pochutky sa ujde aj jemu
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Pri každom jedle (okrem popísaného v posteli) naša hovorí HAUUU, ale s prízvukom mačky, hlavička nabok, sedí na zadku, predné labky vo vzduchu, prípadne si labkou pretrie očko...Potom zvrčí, štekne, podpchá hlavu ...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ako sa vedia liskat, pokial ide o jedlo!! Vtedy urobia aj nemozne. Ten moj vie "spievat" uz aj na pokyn. A kazdemu sa to tak velmi paci, ze to predvadzame pomaly denne

Inak aj vasi hafkaci pozeraju telku? Nas ma najradsej zvieracie dokumenty a samozrejme zvieracie bodky v TV spravach. Vzdy uprene sleduje obrazovku a vtedy musime byt maximalne ticho, lebo staci maly suchot a on vystreli rovno k telke a steka alebo tak zvlastne vrci akoby sa rozculoval. Ale pokial sme ticho, tak pekne lezi a sleduje akoby tomu naozaj rozumel.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Naša je z útulku, tak reaguje jedine na originálne nahrávky z útulkov- vtedy pribehne ku mne a začne sa ani nie líškať, ale skôr ďakovať- vyskočí na kolená, snaží sa mi dať "pusu". Keď leží priamo pri mne, len si položí hlávku na nohy- nenamýšľam si, ale aj po 5 rokoch mi nezabudne dať najavo, že je rada, že je s nami. Ináč ju telka necháva ľahostajnou. Aby to nebolo do plaču, dodám, že spievala do Eamonovho "F*ck ...".Hneď by ju brali do zboru k nemu, aj im hlasy ladili. Ešte má rada čiPSY, piškótky namočené v PESkafe.Aj kostičky, odležané asi mesiac na dvore medzi panelákmi. Vyzerajú a voňajú ako by boli z dinosaura.Onehdy som jej jednu takú vypáčila z ňufáku, tak hádam cez dva bloky ma totálne ignorovala.Ešteže som bola aj s dcérou, ináč neviem, ako by som ju dostala dnu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať