Zavrieť

Porady

Finty obchodnych retazcov

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Obycajne pri nakupe si davam velky pozor na vsetky atributy tovaru, ale dnes ma dostali, normalne som z toho bola vytocena. Cestou z Bratislavy som sa zastavila v Lidli vo Vrabloch, rada tam nakupujem najma ovocie, zeleninu, ale aj mliecne vyrobky a oci mi padli na prekrasne ceresne, tmave, velke, tvrde, no uzasne, kedze u nas je uz po ceresniach, hned som si predstavila kysnuty kolac s posypkou, pozriem na cenu - 0,33 eur, ani sa mi to nechcelo verit, tak som si nabrala, nastastie len na ten kolac , ked som zaplatila nakup, tak som ho prebehla ocami a pozeram ako puk, za 38 dkg ceresni 1,30 eur, no obratila som sa naspat, este raz tu cenu pozriet, tak je. Tak som isla k pokladni, ze im to zle nahadzuje, no a pani pokladnicka ma tak nastvala, ze az. Je to vraj v poriadku, lebo tych 0,33 eur je za 10 dkg a teda cena je spravna a ze je to tam aj napisane, no to som uz overovat nesla, ale som sa riadne rozculila, kto to kedy videl, takto ludi podvadzat. A este pani zastupkyna mi prisvedcila, ze ano vacsinou si to zakaznici nevsimnu. Fakt podraz. Mali by sme na to ludi takto upozornit.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
...to nie je podraz ...to je obchodná politika , ktorá len využíva nedokonalosť a povedzme si aj na rovinu CHAMTIVOSŤ slovenského národa ................či ?????

Mal niekto možnosť vidieť ,ako sa správajú dôchodcovia pri nákupe vajec,kurčiat v akciových cenách ????
Do obchodného centra to ledva dôjde ...ale akonáhle má k dispozícií vozík a sťa mávnutím čarovného prútika nepotrebuje bakuľky ,barličky ( tie sú okamžite vo vozíku ) ...
...o " premiestňovaní " tovaru z cudzieho vozíka do tohosvojho ani radšej nevravím ...


Vajcia sa berú na stovky , kurčatá na kartóny ...paleta za mžik je prázdna ...

Alebo


...a že na Slovensku ľudia peňazí nemajú ...
Toto je v mojom príspevku dôležité ,šak ma čítajte poriadne ...nepozerajte len na finančnú stránku veci ...k tej som sa nejak nevyjadroval ako prvý ...
K tým peniazom ...to som kritizoval tie videá ...

Halli Pozri príspevok
Nuž hold Juraj je tisíce ľudí na Slovensku, ktorí majú dôchodok pod 300€...chceš si to vyskúšať, tak žiť? Nebudem ďalej písať,... trošku popremýšľaj..
...nie , máš pravdu ...nechcel ...

ALE

...na druhej strane je ten jeden dôchodok len pre jedného človeka a na Slovensku žije tiež pekných pár tisíc rodín , ktoré musia z tejto sumy vyžiť viacerí ...
0 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

Antea Pozri príspevok
Ale 10 Dg nie je jednotková cena, tá je za 1 kg
Vrátil si sa skontrolovať lístok, či tam dolu malým nie je aj kilogramová cena ?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

k tým platom za komunistov boli biedné a teraz po revolúcii tiež mnohý sú radi ak majú robotu aj za minimálnu mzdu,však 2 tretiny zamestnancov zarabajú podpriemerne a sorry všetku vinu valit na tých čo sú ochotný pracovat aj za málo-nie každý má schopnosti, možnosti a podmienky na to aby zarobil velké prachy,rovnostarstvo ani za komančov nefungovalo a ani teraz nefunguje to, že kto ako sa snaží tak má-kto mal známosti a má tak si zarobí-o poctivej práci,vedomostiach,schopnostiach a usilovnosti to je maximálne v 30% prípadov,niekomu stačí že mal známosti,vyštudoval a po známosti sa stál právnikom,sudcom,manažerom a ma príjmy aj ked je napr.mizerný pravník /učitel, primátor , manažer, sudca,policajt atd/-niekto zase ma také schopnosti že nemá na viac ako upratovačku alebo pomocnú silu aj pri najlepšej snahe,ale to neznamená že celý život sa nesnažil dobre pracovat v robote ktorá bolá potrebná-mysliet že každý bude robit v dobre platených profesiách,alebo na to má možnosti,alebo to zaleží od samého človeka je but naivita,populizmus alebo utopia-človek sa už rodí s možnostami ktoré ho determijú takmer celý život,áno čast populácie sa može výhnut maximalným úsilím s toho,ale ešte vždy sú tu gény./a to píšem ako človek,ktorý nebol odkazaný na minimálnu mzdu,už za komunistov som si dokázal zarobit cez 5000 v čistom/
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Žabinka Pozri príspevok
Ja patrím medzi tých "protivných" zákazníkov, ktorí si vždy kontrolujú, či moja cena súhlasí s ich cenou. Ak nie, reklamujem, vrátim, ... Už som raz nechala pokladníčke celý nákup, polovica vyložená na páse nenablokovaná, polovica nablokovaná, uložená v košíku. Natrafila som totiž na takú "milú" pokladníčku, ktorá začala robiť hrozné scény, keď som ju upozornila, že v regále majú ale úplne odlišnú cenu, a nemala som čas riešiť to s vedúcou, ani chuť počúvať jej jačanie, tak som odišla. Do toho obchodu chodím stále, pokladníčky vedia, že si kontrolujem nákup a nezrovnalosti reklamujem, dotyčná pani tam pracuje stále, vždy ma pekne pozdraví.. Už sa mi raz dokonca stalo, že som čosi kupovala v tomto reťazci, ale nablokovali mi vyššiu cenu. Po mojej poznámke, že za tú cenu to nechcem, pani pokladníčka urobila storno, spýtala sa ma, aká je uvedená cena v regále a nablokovovala mi tú. A to som zase ja čumela ako puk .
neverím,že Ti nablokovala cenu,ktorú si povedala,nie je to možné.pokladňa skenuje čiarový kód.pokladníčka nemôže zadať cenu.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

buchač Pozri príspevok
...nie ...........už by si mohol vedieť, že ja NIKDY do vetra nevravím ...aj keď som aj u SBS robil , ale iné objekty som mal na starosť .

Názor , podotýkam , z tej druhej strany pohľadu ,t.j. zo strany zamestnanca , ( manželka robila v hypermarkete ) , takže všetky info čerpám/pal som z prvej ruky ...

Niekto tu spomínal cenovky , dopĺňanie tovaru a podobné procesy ...akcie na tovar ...
No nik nevie ,čo to obnáša , nakoľko v tých letákoch nie sú len tie ( respektíve všetky ) položky danej zlacnenej akcie ...
Všetky hypermarkety majú sídlo v Blave ...poväčšinou na stoličkách product managera sedia mladí - nevybehaní , neskúsení ...bez praxe vysokoškoskí vzdelaní ľudia . No títo si myslia , že titul im aj okrem " vedomostí " aj rozum dal ...do týchktorých akcií sú aj nanútení , raz darmo , lobby je lobby ...
Následne sa materiál mailom pošle na jednotlivé pobočky ...samozrejme v noci a ráno sa zamestnanci môžu zošaliť od roboty ...na jednom oddelení sú na smene cca 1 - 3 ...!!!!!!!!!
Vyrobiť pútače , vytlačiť cenovky - tie dať ku príslušnému tovaru a ten samozrejme aj do regálov dať ...hm , pravidelne sa stáva , že regále sú pripravené a tovar je ešte len vo výrobnej linke a nieto ešte na ceste ...
Pritom z jednej strany pindy od šéfstva a z druhej strany zasa nervozita , nadávky , sťažnosti , hlúposť , neinformovanosť kupujúcich - nanásytných slovákov ....

Ozaj ...aj tých SBS chlapcov tam je tiež pomenej ...nie každý je ochotný za 2 €/hod robiť zo seba debila ...


Toto nie je analýza , to je holý fakt ...čistý reál ,na vracanie niekedy ...
ja to poznám.....ale nikto mi neverí....
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

durisovad Pozri príspevok
Ze sa nehanbia predavat ceresne za taku vysoku cenu, ved tento rok ich bolo viac ako sa da vobec zjest. A ako aj poradaci pisali, tento rok boli bez cervikov.
durisovad, ale Lidl a spol. nezaujima, kolko sa urodilo v danom state a uz vobec nie, aka je realna cena... ved oni nemaju nic docinenia s nasim tovarom...
a poznam cloveka, ktory sa chystal niest svoje ceresne do vykupu a uz si madlil ruky ako dobre zarobi, ved hen v Lidli ich mali za vyse 2 eurace a ked dosiel do vykupu, tak mu sanka padla, ze 60 centov...
ludia by radi kupovali za lacne, ale ked idu predat, tak chcu predat za draho a najhorsi je vzdy ten v strede.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No neviem, kde sa tato debata ubrala, mna dostvalo jedine uplne jasne zavadzanie zakaznika, lebo jednoznacne jednotkova cena je 1 kg, na to dam krk a mozete si filozofovat ako chcete. Keby boli inak balene, ako napr.jahody, tak tam moze byt cena za to balenie, ale aj tak by tam mala byt cena za kilogram. Ci je tato cena spravna je ina vec, podla mna 3,30 za doma pestovane ovocie je fakt vela, zase ta druha je nizka.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tetrisss Pozri príspevok
No neviem, kde sa tato debata ubrala, mna dostvalo jedine uplne jasne zavadzanie zakaznika, lebo jednoznacne jednotkova cena je 1 kg, na to dam krk a mozete si filozofovat ako chcete. Keby boli inak balene, ako napr.jahody, tak tam moze byt cena za to balenie, ale aj tak by tam mala byt cena za kilogram. Ci je tato cena spravna je ina vec, podla mna 3,30 za doma pestovane ovocie je fakt vela, zase ta druha je nizka.
...jednoznačne je to tak , stačí sa len na balenie pozornejšie pozrieť ...alebo na cenovku ...

...príklad je na paradajkách ...



alebo

http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl...fferdate=16323

a všimnite si napríklad šampáňo ...cena je dvojaká ...za 1 liter ale balenie je 0,75 l ...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

tetrisss Pozri príspevok
No neviem, kde sa tato debata ubrala, mna dostvalo jedine uplne jasne zavadzanie zakaznika, lebo jednoznacne jednotkova cena je 1 kg, na to dam krk a mozete si filozofovat ako chcete. Keby boli inak balene, ako napr.jahody, tak tam moze byt cena za to balenie, ale aj tak by tam mala byt cena za kilogram. Ci je tato cena spravna je ina vec, podla mna 3,30 za doma pestovane ovocie je fakt vela, zase ta druha je nizka.
Naposledy som pocula jedneho byvaleho zamestnanca Tesca hovorit ako robili akcie - povodne tovar predavali za 1500 Sk, nesiel im, dali ho do akcie, napisali, ze povodne bol 4000 a teraz je za 3000. Minul sa im.
No co si budeme hovorit, zavadzaju, kde sa da a my sa dame.

Doma pestovane ovocie a zelenina ma byt preco lacnejsia ako dovozova, mozem sa taktne mimo temy spytat?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Chokma Pozri príspevok
Naposledy som pocula jedneho byvaleho zamestnanca Tesca hovorit ako robili akcie - povodne tovar predavali za 1500 Sk, nesiel im, dali ho do akcie, napisali, ze povodne bol 4000 a teraz je za 3000. Minul sa im.
No co si budeme hovorit, zavadzaju, kde sa da a my sa dame.

Doma pestovane ovocie a zelenina ma byt preco lacnejsia ako dovozova, mozem sa taktne mimo temy spytat?
Bóóóóóže ,to je čo za blbosť ....aké zavádzanie to je .
To je len a len obchodná politika ...

Veď na podobnom princípe aj babky demokratky na trhoch fungujú ...a nik nepindá ...
A sú ešte predsa jedna - dve možnosti ....kúpim alebo nie ....


Zavádzal FRUNI s tým jeho BMG ...sľúbil predsa nemožné ...........či .....????
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

buchač Pozri príspevok
Bóóóóóže ,to je čo za blbosť ....aké zavádzanie to je .
To je len a len obchodná politika ...

Veď na podobnom princípe aj babky demokratky na trhoch fungujú ...a nik nepindá ...
A sú ešte predsa jedna - dve možnosti ....kúpim alebo nie ....


Zavádzal FRUNI s tým jeho BMG ...sľúbil predsa nemožné ...........či .....????
Nepisala som, ze klamu, ale zavadzaju... aj ked pri spomenutom pripade o akciach sa da povedat aj, ze klamu.
Mnohokrat pocut v mojom okoli obchodnikov hovorit, ze biznis je o tom ako druheho oklamat, ako sebe zabezpecit vyhodu, ako druheho osklbat, seba obohatit na ukor ineho a poviem ti, ze som hrda, ze moj oco hovorieva: obchod je o tom, aby boli spokojni dvaja - ja ako producent - a zakaznik ako spotrebitel. ;-)
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

pavol54 Pozri príspevok
No vidíš a to znamená že 1 kg oberania stojí cca 0,4€, kde stravné, kde je manipulácia kde je preprava, skladovanie a to už nehovorím o zisku podnikateľov v distribučnom reťazci.
Prosím ťa, rozkalkuluj mi výrobu čerešní, bez dopravy. A stravného. Aj tak to pôjde do nákladov.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ľudia, čítam, čítam a vychádza mi jedno: neviete sa dohodnúť, čo je jednotková cena a kedy a ako sa uvádza. Pozrite si Nariadenie vlády SR o označovaní výrobkov cenami, zákon 387/2007 (http://www.zbierka.sk/Default.aspx?s...ookieSupport=1) a hlavne:
§2
Základné pojmy
Na účely tohto nariadenia vlády sa rozumie
a) predajnou cenou konečná cena vrátane dane z pri-
danej hodnoty a ostatných daní za jednotku výrobku
alebo za určené množstvo výrobku
,
b) jednotkovou cenou konečná cena vrátane dane z pri-
danej hodnoty a ostatných daní za kilogram, liter,
meter, meter štvorcový, meter kubický výrobku ale-
bo inú jednotku množstva, ktorá sa často a bežne
používa pri predaji konkrétneho výrobku
,
c) výrobkom predávaným na množstvo výrobok, ktorý
nie je balený a meria sa alebo váži v prítomnosti
spotrebiteľa
,
d) predajnou plochou prevádzkarne časť podlahovej
plochy prevádzkarne,
ktorá slúži na predaj výrob-
kov a je verejne prístupná,
e) pultovým predajom predaj s obsluhou.
a
§3
Označenie výrobkov
(1) Predávajúci je povinný označiť výrobok predajnou
cenou a jednotkovou cenou
. Jednotková cena nemusí
byť vyznačená, ak je zhodná s predajnou cenou
.
(2) Označenie podľa odseku 1 sa neuplatní na
a) výrobok poskytovaný ako súčasť služby,
b) predaj na dražbe a predaj umeleckých diel a staro-
žitností.
(3) Označenie jednotkovou cenou sa nevzťahuje na
a) výrobok s menovitou hmotnosťou alebo menovitým
objemom neprevyšujúcim 50 g alebo 50 ml,
b) rôzne druhy výrobkov, ak sa predávajú v jednom ba-
lení za jednu cenu,
c) výrobok, ktorý nemožno rozdeliť na časti bez zmeny
kvality alebo vlastností a na ktorý sa povinnosť
označovať jeho dĺžku, hmotnosť, objem alebo plochu
nevzťahuje alebo ktorý sa obvykle neoznačuje úda-
jom o dĺžke, hmotnosti, objeme, ploche,
d) predaj koncentrovaných a dietetických potravín,
z ktorých sa pridaním tekutiny pripravujú hotové
jedlá alebo čiastočne hotové jedlá.
(4) Predajná cena a jednotková cena musia byť ľahko
rozlíšiteľné a ľahko čitateľné
.
(5) Ak pri balených výrobkoch ustanovenia osobit-
ných predpisov4
) vyžadujú uviesť čistú hmotnosť a čis-
tú hmotnosť po vysušení, jednotkovú cenu stačí uviesť
pre čistú hmotnosť po vysušení.
(6) Pri výrobkoch predávaných s bonusom pre spo-
trebiteľa uvádza predávajúci jednotkovú cenu, ktorú
vypočíta bez bonusu pre spotrebiteľa.
(7) Výrobok predávaný na množstvo sa označuje len
jednotkovou cenou
.
(8) Ak sa v reklame uvádza predajná cena výrobku,
musí sa uviesť aj jednotková cena
.
Takže je to úplne jasné - s tými čerešňami otvorene zavádzali a klamali zákazníka.
2 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
To je podstata, diki Misoft, v tomto pripade som ani tak neriesila cenu, i ked si myslim, ze bola prehnana, inak do boli dvozove ceresne z Ceska, len tak mimochodom.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

tetriss: je jedno či tie čerešne boli z Čiech, Číny, alebo z Mesiaca, podstatné je, že KLAMALI!
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ten povod bol reakciou na Chokmu.
0 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

Chokma Pozri príspevok
durisovad, ale Lidl a spol. nezaujima, kolko sa urodilo v danom state a uz vobec nie, aka je realna cena... ved oni nemaju nic docinenia s nasim tovarom...
a poznam cloveka, ktory sa chystal niest svoje ceresne do vykupu a uz si madlil ruky ako dobre zarobi, ved hen v Lidli ich mali za vyse 2 eurace a ked dosiel do vykupu, tak mu sanka padla, ze 60 centov...
ludia by radi kupovali za lacne, ale ked idu predat, tak chcu predat za draho a najhorsi je vzdy ten v strede.
Mal by sa tešiť, že mu ich vôbec zobrali.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

prudky Pozri príspevok
Mal by sa tešiť, že mu ich vôbec zobrali.
Prskal ako stary kocur.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

tetrisss, dnes nemozes nicomu a nikomu verit a uz vobec nie nalepke "made in"
ale ako ste poznamenali, v pripade polozenej otazky je jedno, aky ma povod...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja si myslim, ze neklamali!
Mali to tam predsa napisane.
Ale ak si ja, ako zakaznik,pod vidinou vyhodnej,lacnej kupy nedocitam cenovku do konca, tak mozem nadavat jedine sama sebe.

Ale suhlasim s tym, ze je to neseriozne a zavadzajuce! Na to , ze ludia prebehnu cenovku iba narychlo, uvidia iba velke pismena a nepozeraju dalej, sa predsa ti, co takto ceny uvadzaju spoliehaju a zarabaju na tom.

Ja som asi tiez taky ten "protivny" zakaznik... Ked vidim nejake akcie, vyrazne cenovky a znizenia, ci vyhodne kupy, tak hned za tym vidim nejaky podraz.Ja vzdy citam na cenovkach tie krpate cislice v rohu,kolko stoji kg, ci L a porovnam.

-napr. cestoviny, piskoty atd.- byva ulozenych vedla seba viacero druhov, vyrobcov a baleni. Vacsina automaticky hodi do kosika tie najlacnejsie. Ja pozeram na gramaz, v 99% sa oplati kupit tie drahsie,lebo je vascia gramaz a mensia suma za KG.

- vela krat som si to vsimla aj napr. na oleji, . Zakaznik automaticky hodi do kosa vasie balenie, napr. 2L,lebo ho povazuje za vyhodnejsie. Takmer vzdy som zistila, ze ked kupim dve flase po 1L, tak to vyjde o dost lacnejsie...

- velakrat je v letaku uvedena akciova cena, zlava, ale pritom je neraz vyssia ako v okolitych obchodoch,alebo aj v tom samotnom obchode...
Ale tu je to v akcii, no nekup to!

- zeleninu a ovocie na priamy konzum kupujem po "cuchu", teda ovoniavam. Ak nevonia, viem, ze bude vodova, bez chuti, vypestovana neviem kde...
Radsej kupujem tie,ktore maju charakteristicku vonu. Aj ked je o nieco drahsia, viem, ze sa zje a neskonci v kosi...

-tiez neznasam akcie typu "pribaleny darcek zdarma"! ked si zakaznik da tu namahu a pozrie kusok dalej do regalu,kolko naozaj ta dana vec stoji, tak zisti, ze ten "darcek zdarma" si vzdy zaplati. Keby bol ten "darcek" niekde v regali,hoci aj za par centov, tak si ho nekupi,lebo ho vlastne ani nepotrebuje. Ale, ak je "zdarma", tak zoberie...

A dalo by sa okracovat...
Nespoliehajme sa na to, ze niekedy to bolo inak! Niekedy nebolo tolko obchodov,ktore si chceli prilakat zakaznikov a ktore chceli predat a zarobit...

Ked sa mi praktiky v nejakom obchode nepacia, bud im to poviem,alebo nekupim,alebo tam viac nepridem...

Ale dokedy sa ludia budu dat nachytavat na rozne klamlive zlavy a akcie, tak to proste fungovat bude... Vsetko je na zakaznikoch, na kupujucich...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať