Zavrieť

Porady

Finty obchodnych retazcov

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Obycajne pri nakupe si davam velky pozor na vsetky atributy tovaru, ale dnes ma dostali, normalne som z toho bola vytocena. Cestou z Bratislavy som sa zastavila v Lidli vo Vrabloch, rada tam nakupujem najma ovocie, zeleninu, ale aj mliecne vyrobky a oci mi padli na prekrasne ceresne, tmave, velke, tvrde, no uzasne, kedze u nas je uz po ceresniach, hned som si predstavila kysnuty kolac s posypkou, pozriem na cenu - 0,33 eur, ani sa mi to nechcelo verit, tak som si nabrala, nastastie len na ten kolac , ked som zaplatila nakup, tak som ho prebehla ocami a pozeram ako puk, za 38 dkg ceresni 1,30 eur, no obratila som sa naspat, este raz tu cenu pozriet, tak je. Tak som isla k pokladni, ze im to zle nahadzuje, no a pani pokladnicka ma tak nastvala, ze az. Je to vraj v poriadku, lebo tych 0,33 eur je za 10 dkg a teda cena je spravna a ze je to tam aj napisane, no to som uz overovat nesla, ale som sa riadne rozculila, kto to kedy videl, takto ludi podvadzat. A este pani zastupkyna mi prisvedcila, ze ano vacsinou si to zakaznici nevsimnu. Fakt podraz. Mali by sme na to ludi takto upozornit.
Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Fuj, tak to by ma uz vystrelo.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Dovolim si aj tu zdielat jednu poznamku, vtip alebo ako to nazvat...

Vieš - Prečo je Švajčiarsko bohaté?
Stretol som spolužiačku z detstva. Už niekoľko rokov žije vo Švajčiarsku,
odišla tam starať sa o svoje vnúčatá.
Keď podrástli, našla si prácu v miestnej samospráve, v centre logistiky.
Aj predtým, na Slovensku, bola zásobovačkou.
Hneď v prvý deň nástupu do práce, jej šéf oddelenia nariadil písomne
predložiť svoju predstavu zaobstarávania.
Vedúci, počas čítania jej výtvoru, nesúhlasne krútil hlavou.
Boli v ňom postupy, ktoré používala u nás: nájsť najlacnejšie ponuky,
urobiť výberové konanie, atď.
Keď dočítal jej predstavu, roztrhal ju (slovne aj ručne) a dal jej tento
návod:
1. Zistite, či sa daná vec/služba/ vyrába v meste.
Ak áno, je to najlacnejšie a najlepšie riešenie.
Kúpte ju, o kvalite niet pochýb.
Je to dobré pre miestnu zamestnanosť a podnikanie.
2. Ak sa potrebná vec /služba/v meste nevyrába, treba hľadať v regióne.
Je to druhé najlacnejšie riešenie.
Dôvody sú tie isté.
3. Ak ani tu ju nenájdete, treba zistiť, či sa služba alebo vec vyrába /dá
zabezpečiť / vo Švajčiarsku.
Ak áno, treba ju vziať.
Je to v poradí tretia najlepšia možnosť.
Na otázku, že ak ani tu nenájde daný výrobok, či môže postupovať podľa jej
pôvodného návrhu dostala túto odpoveď:
Vtedy sa pohodlne posaďte, oprite sa, prípadne si zdriemnite a odpočinutá
popremýšľajte, či nám tú cudziu sračku skutočne treba.
Ak áno, tak až potom ju kúpte !!!!!!
10 0
leonq leonq

leonq je offline (nepripojený) leonq

misoft Pozri príspevok
..a naštvali ťa oprávnene. Pokiaľ chystajú cenovky, tak len vtedy, ak je cena aktuálna. Ak je označená cena pri tovare 2€, ale v pokladni ti naúčtuje 3€, dopustí sa klamania zákazníka. Teba ako zákazníka nezaujíma, či si chystajú (alebo čo to robia) cenovky na budúci deň, pre teba je podstatná cena uvedená pri tovare a tá je pre teba platná (či sa im to páči, alebo nie.
Ja by som v takom prípade toto oznámil SOI (podozrenie z klamania zákazníka), odfotil by som cenovku pri tovare a pokladničný doklad, poslal SOI.
mam opacnu skusenost s Decodomu pri Topolcanoch. Kupovali sme detsku stolicku, ktora bola v akci, ktora uz skoncila, o com sme nevedeli. Na stolicke bola este stale cenovka s akciovou cenou. Na pokladni na zauctovali akciovu cenu s odovodnenim ze to je ich chyba ze si nezmenili cenovky. Takze da sa najst aj ked velmi vynimicne aj seriozny pristup.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

leonq: práve tento postup Decodomu potvrdzuje to, čo som napísal - plati cena na tovare (regále) - Decodom to pochopil veľmi správne - bola to ich chyba, za ktorú zaplatili finančnou stratou (možno), ale získali stáleho zákazníka, teda predsa len získali.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Neda sa mi zase nevratit k tejto teme po informacii o kvalite potravin, ktore nakupujeme v obchodnych retazcoch. Ja by som ale v tomto pripade rada vedela, co robia nase kontrolne organy, predovsetkym veterinarna sprava a hygienici, ktori povymyslali absolutne nenormalne predpisy pre vyrobu potravin a na druhej strane sme uplne benevolentni k tomu, z coho tieto potraviny vyrabame, co je podla mna absolutne podstatne. Predsa z mrtveho kusa bielkoviny, ktory prejde pol Europy, uz ani kuzelnik nemoze vytvorit nejaky zdravy pokrm. V tomto ohlade by konecne sme asi sami mali zapracovat na sebe a predpredchadzjuci velmi mudry prispevok si vziat k srdcu a konecne z toho vyvodit zavery, aj za cenu, ze radsej zjeme menej, ale kvalitne. Pokial telu dodame toxiny, tak nic dobre z toho nemoze vzist.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Ja sa pridam k teme vcerajsim rozhovorom s jednym trhovnikom, predava svoj tovar. Hovoril konkr. o baranich rohoch, ze pokial predava na kila, nemina sa, hoci je cena nizsia ako to vyjde na kusy. Takze robi taky tah, ze predava na kusy a este aj prihodi a hoci to vyjde ludi podstatne viac, su spokojni, lebo dostali navyse a na kusy sa im to zda menej. Sam povedal, ze je to, co robi, velke klamstvo, resp. osprostenie ludi, ale ze vraj inak nepreda nic. Cize nabehol na system nasich slavnych obchodnych retazcov. Vela ludi je uz totiz naucenych rozmyslat alebo lepsie povedane nerozmyslat nad akciami a podobnymi tahmi.

Hoci som predtym taketo spravanie odsudzovala, musim povedat, ze od vcera sa moj nazor zacina menit... A sice - neviem, ci je vacsi blbec ten, co takto predava alebo ten, co takto kupuje...

A to sme sa jedovali na nasu odberatelku trhovnicku, preco predava feferonku na kusy... od nas ju dostava na kila. Mysleli sme si, ze keby dala na kila a za normalnu cenu (lebo na kusy to vyjde omnoho viac), tak preda viac. My totiz potrebujeme predat vacsie mnozstva, nie za bednicku. Ale prd, takto to asi nefunguje...

A zacinam si tiez mysliet, ze to vsetko, co sa deje, uz nie je len o cene, ze keby bolo lacnejsie, islo by to. To je len taka fraza. Ludia jednoducho nekupuju - za nic. To je moj momentalny zaver, nazor, skusenost. Mozno aj preto, lebo maju stale pocit, ze su klamani - vsade. Ci uz cenami za gramy alebo povodom tovaru - ze ani na tom trhu nie je istota, ze je slovensky, tak im je to cele jedno...
Naposledy upravil Chokma : 31.07.11 at 12:43
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Cestou z Brna do Bratislavy sedela v kupé aj tetka zo Záhoria, počudovala som sa, či sa jej oplatí ísť predávať zeleninu až do Brna. Prezradila mi svoju fintu: v sobotu áno, to každý kupuje zmes zeleniny do polievky a ona ju predá niekoľkonásobne drahšie, ako na kilá. Bolo to už veľmi dávno, ale keď vidím takto balenú zeleninu, vždy si na ňu spomeniem.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

katkka24 Pozri príspevok
Ak stále rozmýšľate čo podarovať svojim najbližším a už Vás nič nenapadá, skúste byť originálni a podarovať fľašu s etiketou šitou na mieru. Viac najdete na facebooku pod nazvom katia
Na tej etikete by mohol byť nápis " lečo zeleninové" a to dodá moja maličkosť
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

Chokma Pozri príspevok
Ja sa pridam k teme vcerajsim rozhovorom s jednym trhovnikom, predava svoj tovar. Hovoril konkr. o baranich rohoch, ze pokial predava na kila, nemina sa, hoci je cena nizsia ako to vyjde na kusy. Takze robi taky tah, ze predava na kusy a este aj prihodi a hoci to vyjde ludi podstatne viac, su spokojni, lebo dostali navyse a na kusy sa im to zda menej. Sam povedal, ze je to, co robi, velke klamstvo, resp. osprostenie ludi, ale ze vraj inak nepreda nic. Cize nabehol na system nasich slavnych obchodnych retazcov. Vela ludi je uz totiz naucenych rozmyslat alebo lepsie povedane nerozmyslat nad akciami a podobnymi tahmi.

Hoci som predtym taketo spravanie odsudzovala, musim povedat, ze od vcera sa moj nazor zacina menit... A sice - neviem, ci je vacsi blbec ten, co takto predava alebo ten, co takto kupuje...

A to sme sa jedovali na nasu odberatelku trhovnicku, preco predava feferonku na kusy... od nas ju dostava na kila. Mysleli sme si, ze keby dala na kila a za normalnu cenu (lebo na kusy to vyjde omnoho viac), tak preda viac. My totiz potrebujeme predat vacsie mnozstva, nie za bednicku. Ale prd, takto to asi nefunguje...

A zacinam si tiez mysliet, ze to vsetko, co sa deje, uz nie je len o cene, ze keby bolo lacnejsie, islo by to. To je len taka fraza. Ludia jednoducho nekupuju - za nic. To je moj momentalny zaver, nazor, skusenost. Mozno aj preto, lebo maju stale pocit, ze su klamani - vsade. Ci uz cenami za gramy alebo povodom tovaru - ze ani na tom trhu nie je istota, ze je slovensky, tak im je to cele jedno...
z vlastnej skúsenosti:tovar je normálne v ponuke,nepredáva sa,ale ak je v letáku za akciovú cenu,ľudia sa idú potrhať....a tá akciová cena niekedy ani nie je nejako výrazne nižšia ako normálne....
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Gina Er Pozri príspevok
z vlastnej skúsenosti:tovar je normálne v ponuke,nepredáva sa,ale ak je v letáku za akciovú cenu,ľudia sa idú potrhať....a tá akciová cena niekedy ani nie je nejako výrazne nižšia ako normálne....
Samozrejme, staci sa sebakriticky pozriet na seba ako reagujeme na proklamovane zlavy a akcie.

Dalsia vec, ktora je realitou - vysledkom posobenia hypermarketov - ludia si velmi radi kupia osupanu zeleninu, pokrajanu... len to vysypu. Hranolceky predpecene. Minule som v markete v chladnicke cumela na mrazenu cibulu... ty vole, normalne nakrajana cibula mrazena. Skoro mi do tej chladnicky aj oci vypadli. O zemiakovej kasi v prasku skoda reci.

Dnes varime pretlak, zajtra kecup. Najviac ma vie nas... ked uz aj nasa rodina je lemrava si ten pretlak spravit a radsej si kupia hotovy, podobne leco, nakladacky a ine veci. Vie ma to rozhodit - pretoze od nas to dostanu zadara... takze tu uz fakt nehra rolu cena ako sa to tu casto prezentuje.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Chokma Pozri príspevok
Dnes varime pretlak, zajtra kecup. Najviac ma vie nas... ked uz aj nasa rodina je lemrava si ten pretlak spravit a radsej si kupia hotovy, podobne leco, nakladacky a ine veci. Vie ma to rozhodit - pretoze od nas to dostanu zadara... takze tu uz fakt nehra rolu cena ako sa to tu casto prezentuje.
Vieš, niekedy je problém v chuti. Totižto do tých kupovaných sa pridávajú nejaké látky. A potom, keď dáš niekomu lesnú jahodu, tak sa mu to zdá málo aromatické... A možno aj pretlak - taký prírodný nechutí, chcú už ochutený , hotový, keď sa už nemusia starať.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Chokma Pozri príspevok
Samozrejme, staci sa sebakriticky pozriet na seba ako reagujeme na proklamovane zlavy a akcie.

Dalsia vec, ktora je realitou - vysledkom posobenia hypermarketov - ludia si velmi radi kupia osupanu zeleninu, pokrajanu... len to vysypu. Hranolceky predpecene. Minule som v markete v chladnicke cumela na mrazenu cibulu... ty vole, normalne nakrajana cibula mrazena. Skoro mi do tej chladnicky aj oci vypadli. O zemiakovej kasi v prasku skoda reci.

Dnes varime pretlak, zajtra kecup. Najviac ma vie nas... ked uz aj nasa rodina je lemrava si ten pretlak spravit a radsej si kupia hotovy, podobne leco, nakladacky a ine veci. Vie ma to rozhodit - pretoze od nas to dostanu zadara... takze tu uz fakt nehra rolu cena ako sa to tu casto prezentuje.
Zadarmo nikomu nič. U mňa si aj robotníci musia nakúpiť, síce za inú cenu, a nikto neprotestuje. Keď sa sem začali páskovať tie siete, tak mi jedna známa hovorí že teraz to už budeme mať lepšie s odbytom, Tak som sa jej spýtal "Chýbalo ti niečo kým tu neboli?" S rozšírením množstva predajných plôch nepribudli aj noví zákazníci o také množstvo ako plochy, teda začne neúprosný boj o zákazníka, a v rámci znižovania cien to odse..ú poľnohospodári. Doba ukázala že moja analýza stavu a predpoklady ďalšieho vývoja boli úplne presné.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_ Pozri príspevok
Vieš, niekedy je problém v chuti. Totižto do tých kupovaných sa pridávajú nejaké látky. A potom, keď dáš niekomu lesnú jahodu, tak sa mu to zdá málo aromatické... A možno aj pretlak - taký prírodný nechutí, chcú už ochutený , hotový, keď sa už nemusia starať.
Buď zdravé alebo dochutené chémiou. Máme demokraciu.
0 0
freelover freelover

freelover je offline (nepripojený) freelover

Aj v lídli sa snažím kupovať čo najmenej a to s jedného dvôvodu.Za pokladňou je málo miesta na tovar.A ešte na drzovku vám predačka do toho priestoru dáva už dalši nákup iného zákazníka napriek tomu že vidí že ešte nie ste pobalený. Pripadá mi to ako "Zaplať a čo najrýchlešie vypadni!!!!!"
0 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

freelover a čo má tá chudera za pokladňou robiť keď niektorí sa ponáhlajú ako by im mal ujsť spoj na Mars a šomrú že aké sú šuchtavé a podobne
0 0
freelover freelover

freelover je offline (nepripojený) freelover

Majú tam dať vačši priestor s prepážkou ako su napr. v coope.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

freelover Pozri príspevok
Majú tam dať vačši priestor s prepážkou ako su napr. v coope.
no nech sa Ti páči,môžeš napísať majiteľovi do Nemecka,už to vidím,ako kvôli Tebe bude prerábať pokladne
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Dáša_ Pozri príspevok
Vieš, niekedy je problém v chuti. Totižto do tých kupovaných sa pridávajú nejaké látky. A potom, keď dáš niekomu lesnú jahodu, tak sa mu to zdá málo aromatické... A možno aj pretlak - taký prírodný nechutí, chcú už ochutený , hotový, keď sa už nemusia starať.
Mam skvely recept na kecup. Pretlak sa u nas pije cez zimu ako malinovka.

Ja tiez vravim, ze pomaly budu ludom normalne rajciny smrdiet... nevedia, ze maju aj nejaku aromu.

Poviem ti, mna chut na kupovany kecup presla po tom, co mi bratranec rozpraval, kolko a akych rajcin tam kydaju a kolko emulgatorov... hlavne ze nas budu ludia odsudzovat za to, ze postriekas porast proti plesni a hen si kupia pohar cistej chemie.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Gina Er Pozri príspevok
no nech sa Ti páči,môžeš napísať majiteľovi do Nemecka,už to vidím,ako kvôli Tebe bude prerábať pokladne
Bolo by to v jeho záujme. Za normálnych okolností.Za normálne okolnosti považujem, že keby tu nebola chudoba, tak by tie pokladne postačovali v stave v akom sú.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

katalóg Pozri príspevok
Bolo by to v jeho záujme. Za normálnych okolností.Za normálne okolnosti považujem, že keby tu nebola chudoba, tak by tie pokladne postačovali v stave v akom sú.
to nie je o chudobe tu,to je politika obchodu: nakúp a rýchlo vypadni.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať