Zavrieť

Porady

Finty obchodnych retazcov

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Obycajne pri nakupe si davam velky pozor na vsetky atributy tovaru, ale dnes ma dostali, normalne som z toho bola vytocena. Cestou z Bratislavy som sa zastavila v Lidli vo Vrabloch, rada tam nakupujem najma ovocie, zeleninu, ale aj mliecne vyrobky a oci mi padli na prekrasne ceresne, tmave, velke, tvrde, no uzasne, kedze u nas je uz po ceresniach, hned som si predstavila kysnuty kolac s posypkou, pozriem na cenu - 0,33 eur, ani sa mi to nechcelo verit, tak som si nabrala, nastastie len na ten kolac , ked som zaplatila nakup, tak som ho prebehla ocami a pozeram ako puk, za 38 dkg ceresni 1,30 eur, no obratila som sa naspat, este raz tu cenu pozriet, tak je. Tak som isla k pokladni, ze im to zle nahadzuje, no a pani pokladnicka ma tak nastvala, ze az. Je to vraj v poriadku, lebo tych 0,33 eur je za 10 dkg a teda cena je spravna a ze je to tam aj napisane, no to som uz overovat nesla, ale som sa riadne rozculila, kto to kedy videl, takto ludi podvadzat. A este pani zastupkyna mi prisvedcila, ze ano vacsinou si to zakaznici nevsimnu. Fakt podraz. Mali by sme na to ludi takto upozornit.
Usporiadat
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Kaufland začal dovážat niektoré druhy pečiva z Polska a tým mu klesla jeho predajnost v niektorých predajnach aj o 75 %-inak neviem čo sa deje minimálne pri troch výrobkoch bola cedulka,, tovar stiahnutý pre nedostatočnú kvalitu a nevyhovujúce normy,,
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

trisestri Pozri príspevok
Kaufland začal dovážat niektoré druhy pečiva z Polska a tým mu klesla jeho predajnost v niektorých predajnach aj o 75 %-inak neviem čo sa deje minimálne pri troch výrobkoch bola cedulka,, tovar stiahnutý pre nedostatočnú kvalitu a nevyhovujúce normy,,
no deje sa presne toto: nedostatočná kvalita a nevyhovuje normám....taký tovar sa predsa nesmie predávať
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

katalóg Pozri príspevok
V Bille sú slovenské čerešne po 5,99 eur.
http://www.porada.sk/1785600-post80.html z 3.7.2011

Dnes boli v Bille čerešne po 0,99 eura. Boli však nepredajné. Neviem posúdiť, či by boli vhodné pre hydinu. Normálne faux pas.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Hehe, to bol urcite uz len hnoj. Neda mi pripomenut, ze ja som ani tak nenamietala cenu, i ked je prinajmensom divne, ze banany stoja 0,99 eur a kto ste boli na takej plantazi, tak viete, ze ich treba sustavne opatrovat a ceresne rastu "s pomocou bozou" , jediny vacsi naklad je ten zber pri uz existujucom sade , ale sposob prezentacie ceny. O tom, ze to bol chytak ma nakoniec presvedcil Lidl v Sahach, kde ceresne mali pekne cenu za 1 kg 3,39 eur a to uz potom zalezi na zakaznikovi, ci cenu akceptuje.
0 0
allgreen allgreen

allgreen je offline (nepripojený) allgreen

Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac
bol som si skusit oberat ceresne, v sukromnom sade, boli sme plateny od kila, 5 korun za kg,(r. 2011) nabral nieco cez 100 kil za 8h poctivim tempom, zalezi od stomu kolko je na nom a ci na nom niekto nebol pred vami
Ta cesta od stromu do predajne je strasne dlha, zbytocne dlha, predrazena, sli az do ciech k tomu priratajte nenasitnost retazcov. Nieto divu ze manager musi vymysliet sposob ako predat nielen ceresne.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Preco manazer neprejde po okoli a nezisti, coho ma kto prebytok a nekupi to do svojej predajne? Preco caka na to, co mu velkopestovatelia ponuknu na internete?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

durisovad Pozri príspevok
Preco manazer neprejde po okoli a nezisti, coho ma kto prebytok a nekupi to do svojej predajne? Preco caka na to, co mu velkopestovatelia ponuknu na internete?
manažér sa zo stoličky ani nepohne....
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Tak potom to nie je manater ale sedazer, pripadne lezazer.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
durisovad Pozri príspevok
Preco manazer neprejde po okoli a nezisti, coho ma kto prebytok a nekupi to do svojej predajne? Preco caka na to, co mu velkopestovatelia ponuknu na internete?
...lebo nemôže , presnejšie on nekupuje , ale musí sa to centrálne odoberať .
Veď si zistite z letákov ,že na celom Slovensku sa predáva všade to isté ...
MAximálne sa ide " poprechádzať " ku konkurenci a porovnať ceny , aby sa o jeden cent mohla tá ktorá položka znížiť ...
Mila123 Pozri príspevok
manažér sa zo stoličky ani nepohne....
...nevieš , čo obnáša práca manažéra ......takže by som radšej mlčal ...
durisovad Pozri príspevok
Tak potom to nie je manater ale sedazer, pripadne lezazer.
...skús si " posedieť " na stoličke ...jedine ak sa Ti dealerkovia nahrnú do kanclu ...vtedy ani nevieš , kdeTi hlava stojí ...doma sa Ti už ani niekedy ležať nechce ...



....jedna väčšia ( sorry ) blbosť ako druhá ....



Ako vravím , každý sa pozerá na tú - len jednu stránku , uhol pohľadu ...
Jasné je , že prídem do obchodu a správam sa podľa hesla ...." ja som zákazník , kto je viac ??? Tak ma obskakujte a nepindajte ???? " .....či sa snáď mýlim ???

Zbehnem do oblasti účtovníctva ( nerozumiem tomu , ale táto stránka je aj a hlavne o ňom ...) . Nedá sa nevšimnúť , ako sa poniektorí účtovníci na živnosť sťažujú , že koľko majú v tých náporových dňoch práce .
Lenže sedia doma !!!...ak potrebujú oddych,tak aj na tých desať minút si leháro môžu dať !!!!...aj obed poprípade popri tom sa dá navariť ....atď ...

Všade je niečo ,
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mas pravdu, vsade je nieco. Manazera vo velkoobchode som nikdy nerobila, ale sa mi nezda normalne, ze sa nakupuje z druheho konca sveta a pritom uroda, ktora je na dosah ruky sa neda predat. Namiesto spusty reklamnych letakov by stacil jeden oznam v miestnej internetovej stranke, tie letaky iste zbytocne predrazuju tovary, ved nikto ich nevytlaci ani neroznesie zadarmo.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

durisovad Pozri príspevok
Preco manazer neprejde po okoli a nezisti, coho ma kto prebytok a nekupi to do svojej predajne? Preco caka na to, co mu velkopestovatelia ponuknu na internete?
lebo manažér NEMÁ absolútne právo zasahovať a rozhodovať o tom,čo sa bude v hypermarkete predávať.vy o tom neviete,že reťazce majú centrálne sklady?? že o zásobovaní obchodu nerozhoduje nikto z toho obchodu?? na to sú určení iní ľudia.....a nielen na zásobovanie,na všetko,čo sa deje v hypermarkete,majú tamojší manažéri nulový vplyv....
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

durisovad Pozri príspevok
Tak potom to nie je manater ale sedazer, pripadne lezazer.
nevieš,o čom hovoríš
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No neverim, to akoze aby predal manazer tovar moze pouzit akykolvek sposob? no to snad nie. Ja nie som uctovnicka, 19 rokov robim v obchode a tiez som uz zazila vsejakych zakaznikov, ale ziadne podrazy nepouzivam a mohla by som, napr. nahovorit ludom, ako je to bohuzial zvykom v nasich predajniach, ze to a to cislo bude akurat, hoci vidim, ze by to chcelo 5 kg minus, alebo ako im to naramne svedci, ked v niektorom odeve vyzera ako strasidlo a podobne podrazy. Ano, aj zakaznici by si mali uvedomit, ze ked chcu slusnost od predavajucich, ich prvou podmienkou je tak isto slusnost, ale to je uz o inom.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač Pozri príspevok
...lebo nemôže , presnejšie on nekupuje , ale musí sa to centrálne odoberať .
Veď si zistite z letákov ,že na celom Slovensku sa predáva všade to isté ...
MAximálne sa ide " poprechádzať " ku konkurenci a porovnať ceny , aby sa o jeden cent mohla tá ktorá položka znížiť ...

...nevieš , čo obnáša práca manažéra ......takže by som radšej mlčal ...

...skús si " posedieť " na stoličke ...jedine ak sa Ti dealerkovia nahrnú do kanclu ...vtedy ani nevieš , kdeTi hlava stojí ...doma sa Ti už ani niekedy ležať nechce ...



....jedna väčšia ( sorry ) blbosť ako druhá ....



Ako vravím , každý sa pozerá na tú - len jednu stránku , uhol pohľadu ...
Jasné je , že prídem do obchodu a správam sa podľa hesla ...." ja som zákazník , kto je viac ??? Tak ma obskakujte a nepindajte ???? " .....či sa snáď mýlim ???

Zbehnem do oblasti účtovníctva ( nerozumiem tomu , ale táto stránka je aj a hlavne o ňom ...) . Nedá sa nevšimnúť , ako sa poniektorí účtovníci na živnosť sťažujú , že koľko majú v tých náporových dňoch práce .
Lenže sedia doma !!!...ak potrebujú oddych,tak aj na tých desať minút si leháro môžu dať !!!!...aj obed poprípade popri tom sa dá navariť ....atď ...

Všade je niečo ,
Práve v tom je problém, niekedy výkupne Zeleniny alebo Jednoty vykúpili aj po dve tri bedničky, bola vyriešená logistika a šlo to. Po ich zrušení nastúpili veľkoobchody s ovocím a zeleninou, tí mali svojich odberateľov predajne zeleniny, potom prišli reťazce, a tie sa bavia o nákupe na úrovni ton alebo stovák bední alebo na kamióny pričom sa tradovalo že vyhrávala dodávky ten kto vedel lepšie vyplniť tiket nákupcu( pred šesť núl napísať číslo, kto napísal najväčšie tak vyhral)
0 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
pavol54 Pozri príspevok
Práve v tom je problém, niekedy výkupne Zeleniny alebo Jednoty vykúpili aj po dve tri bedničky, bola vyriešená logistika a šlo to. Po ich zrušení nastúpili veľkoobchody s ovocím a zeleninou, tí mali svojich odberateľov predajne zeleniny, potom prišli reťazce, a tie sa bavia o nákupe na úrovni ton alebo stovák bední alebo na kamióny pričom sa tradovalo že vyhrávala dodávky ten kto vedel lepšie vyplniť tiket nákupcu( pred šesť núl napísať číslo, kto napísal najväčšie tak vyhral)
Chyba je že to riešia centrálne a že časť tovaru nemožu nakupupiť cez regionálné pobočky a tiež neviem prečo sa tie prebytky drobných pestovateľov neponúkajú na trhoviskách.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

buchač Pozri príspevok
...lebo nemôže , presnejšie on nekupuje , ale musí sa to centrálne odoberať .
Veď si zistite z letákov ,že na celom Slovensku sa predáva všade to isté ...
MAximálne sa ide " poprechádzať " ku konkurenci a porovnať ceny , aby sa o jeden cent mohla tá ktorá položka znížiť ...

...nevieš , čo obnáša práca manažéra ......takže by som radšej mlčal ...

...skús si " posedieť " na stoličke ...jedine ak sa Ti dealerkovia nahrnú do kanclu ...vtedy ani nevieš , kdeTi hlava stojí ...doma sa Ti už ani niekedy ležať nechce ...



....jedna väčšia ( sorry ) blbosť ako druhá ....



Ako vravím , každý sa pozerá na tú - len jednu stránku , uhol pohľadu ...
Jasné je , že prídem do obchodu a správam sa podľa hesla ...." ja som zákazník , kto je viac ??? Tak ma obskakujte a nepindajte ???? " .....či sa snáď mýlim ???

Zbehnem do oblasti účtovníctva ( nerozumiem tomu , ale táto stránka je aj a hlavne o ňom ...) . Nedá sa nevšimnúť , ako sa poniektorí účtovníci na živnosť sťažujú , že koľko majú v tých náporových dňoch práce .
Lenže sedia doma !!!...ak potrebujú oddych,tak aj na tých desať minút si leháro môžu dať !!!!...aj obed poprípade popri tom sa dá navariť ....atď ...

Všade je niečo ,
čo keby si si to s nami inými vymenil????? na jeden deň????
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

buchač Pozri príspevok
...lebo nemôže , presnejšie on nekupuje , ale musí sa to centrálne odoberať .
Veď si zistite z letákov ,že na celom Slovensku sa predáva všade to isté ...
MAximálne sa ide " poprechádzať " ku konkurenci a porovnať ceny , aby sa o jeden cent mohla tá ktorá položka znížiť ...

...nevieš , čo obnáša práca manažéra ......takže by som radšej mlčal ...

...skús si " posedieť " na stoličke ...jedine ak sa Ti dealerkovia nahrnú do kanclu ...vtedy ani nevieš , kdeTi hlava stojí ...doma sa Ti už ani niekedy ležať nechce ...



....jedna väčšia ( sorry ) blbosť ako druhá ....



Ako vravím , každý sa pozerá na tú - len jednu stránku , uhol pohľadu ...
Jasné je , že prídem do obchodu a správam sa podľa hesla ...." ja som zákazník , kto je viac ??? Tak ma obskakujte a nepindajte ???? " .....či sa snáď mýlim ???

Zbehnem do oblasti účtovníctva ( nerozumiem tomu , ale táto stránka je aj a hlavne o ňom ...) . Nedá sa nevšimnúť , ako sa poniektorí účtovníci na živnosť sťažujú , že koľko majú v tých náporových dňoch práce .
Lenže sedia doma !!!...ak potrebujú oddych,tak aj na tých desať minút si leháro môžu dať !!!!...aj obed poprípade popri tom sa dá navariť ....atď ...


Všade je niečo ,
Do účtovníctva si zabrdol presne tak ako sa tI nepáčilo do práce manažérov. Ináč stránka už dávno bohužiaľ nie je o účtovníctve a jeho problémoch....

Ak by som si aj dala leháro a navarila obed, tak budem sedieť za PC v noci a vtedy už dávno má leháro ten manager, ktorý doma nepracuje /aj keď viem, že pracujú samozrejme viac ako je pracovný čas/. .. teda na leháro si každý príjde /nielen účtovníci pracujúci doma/ len v inom čase.

Súhlasím s tým, že všade je niečo a každý by mal hovoriť za svoju profesiu ...
Naposledy upravil evina : 10.07.11 at 13:30
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
durisovad Pozri príspevok
Mas pravdu, vsade je nieco. Manazera vo velkoobchode som nikdy nerobila, ale sa mi nezda normalne, ze sa nakupuje z druheho konca sveta a pritom uroda, ktora je na dosah ruky sa neda predat. Namiesto spusty reklamnych letakov by stacil jeden oznam v miestnej internetovej stranke, tie letaky iste zbytocne predrazuju tovary, ved nikto ich nevytlaci ani neroznesie zadarmo.
...ani ja ...no doma som mal donedávna jednu , takže info čerpám z prvej ruky , videl som aj do toho trošička ...
Gina Er Pozri príspevok
lebo manažér NEMÁ absolútne právo zasahovať a rozhodovať o tom,čo sa bude v hypermarkete predávať.vy o tom neviete,že reťazce majú centrálne sklady?? že o zásobovaní obchodu nerozhoduje nikto z toho obchodu?? na to sú určení iní ľudia.....a nielen na zásobovanie,na všetko,čo sa deje v hypermarkete,majú tamojší manažéri nulový vplyv....
...dokonca mínus zero vplyv ...
pavol54 Pozri príspevok
Práve v tom je problém, niekedy výkupne Zeleniny alebo Jednoty vykúpili aj po dve tri bedničky, bola vyriešená logistika a šlo to. Po ich zrušení nastúpili veľkoobchody s ovocím a zeleninou, tí mali svojich odberateľov predajne zeleniny, potom prišli reťazce, a tie sa bavia o nákupe na úrovni ton alebo stovák bední alebo na kamióny pričom sa tradovalo že vyhrávala dodávky ten kto vedel lepšie vyplniť tiket nákupcu( pred šesť núl napísať číslo, kto napísal najväčšie tak vyhral)
...čistý JACKPOT...
Mila123 Pozri príspevok
čo keby si si to s nami inými vymenil????? na jeden deň????
...otočím trošička ...
Vždy viac vidím do účtovníctva ako Ty do obchodu ...menila by si aj Ty ???...bez urážky myslené , podotýkam ...
evina Pozri príspevok
Do účtovníctva si zabrdol presne tak ako sa tI nepáčilo do práce manažérov. Ináč stránka už dávno bohužiaľ nie je o účtovníctve a jeho problémoch....

Ak by som si aj dala leháro a navarila obed, tak budem sedieť za PC v noci a vtedy už dávno má leháro ten manager, ktorý doma nepracuje /aj keď viem, že pracujú samozrejme viac ako je pracovný čas/. .. teda na leháro si každý príjde /nielen účtovníci pracujúci doma/ len v inom čase.

Súhlasím s tým, že všade je niečo a každý by mal hovoriť za svoju profesiu ...
...nie nezabrdol ...len to je taký príklad na porovnanie ...

Leháro manažéra ???...no neviem si to predstaviť , keď ženská má doma manžela dve - tri deti , je potrebné aj okolo domácnosti sa pokrútiť ,s deckami sa učiť ....atď ...
Ja viem ,povieš , že aj manžel nech pomôže ...hej , dá sa ...ale čo keď tento ťahá kolotoč na tri zmeny ???
Len na margo , nevrav mi , že sa nedá aj viacero prác doma naraz robiť !!!

Ja nevravím za profesiu účtovníkov a ani ju neodsudzujem...sorry , ak som sa dotkol ...( a kde tááá moja profesia ????....pýtam sa ???.. )

Ale

táto poznámka je trochu aj pasé ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No ja som dnes pre zmenu videl šéfa Tesca, ako vykladá a dokladá do regálu tovar, po pol hodine som ho videl, ako ťahá s nízkozdvižným vozíkom paletu s ďalším tovarom k inému regálu a pritom ešte telefonoval a riadil prevádzku.

BTW: poznám mnohých zamestnancov "môjho" Tesca a tí mi povedali, že za 6 mesiacov, odkedy je tam, tak v kancelárii bol dohromady 7 dní, inač je stále na "ploche" a riadi a kontroluje.

Nemá žiadne leháro - osobne dokonca kontroluje zeleninu, mäso, údeniny, mliečne výrobky. Zistí nedostatok a personál začne kmitať. Je na to "pes"!

BTW2: Zistil tiež, že člen SBS si "privyrábal", zavolal šéfa SBS-ky a osobne (so šéfom SBS-ky) vyhodil toho ochrankára z prevádzky. Už sa nes*al!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

buchač Pozri príspevok
...ani ja ...no doma som mal donedávna jednu , takže info čerpám z prvej ruky , videl som aj do toho trošička ...

...dokonca mínus zero vplyv ...

...čistý JACKPOT...

...otočím trošička ...
Vždy viac vidím do účtovníctva ako Ty do obchodu ...menila by si aj Ty ???...bez urážky myslené , podotýkam ...


...nie nezabrdol ...len to je taký príklad na porovnanie ...

Leháro manažéra ???...no neviem si to predstaviť , keď ženská má doma manžela dve - tri deti , je potrebné aj okolo domácnosti sa pokrútiť ,s deckami sa učiť ....atď ...
Ja viem ,povieš , že aj manžel nech pomôže ...hej , dá sa ...ale čo keď tento ťahá kolotoč na tri zmeny ???
Len na margo , nevrav mi , že sa nedá aj viacero prác doma naraz robiť !!!

Ja nevravím za profesiu účtovníkov a ani ju neodsudzujem...sorry , ak som sa dotkol ...( a kde tááá moja profesia ????....pýtam sa ???..
)

Ale


táto poznámka je trochu aj pasé ...
neviem, ktorá poznámka je pasé. Nemyslím si, že účtovníci nemajú deti, domácnosť a pod.
reagovala som preto, lebo nepovažujem vypichovať akúkoľvek profesiu s ťažkou prácou a leháro.
Dá sa robiť aj viacero prác doma naraz, ale to predsa nie je o účtovníkoch, ktorí mimochodom mnohí ani doma nepracujú.
jednoducho nemám rada, ak niekto tvrdí, že za to, že niekto robí doma má pri práci leháro....nie je to vôbec pravda, len má jednoducho iný systém práce nikto nevie zodpovedne posúdiť, ktorí jej majú viac a ktorí menej. Zvykli sme si stále hovoriť a vyjadrovať sa k druhým .....
Naposledy upravil evina : 11.07.11 at 08:51
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať