Zavrieť

Porady

Finty obchodnych retazcov

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Obycajne pri nakupe si davam velky pozor na vsetky atributy tovaru, ale dnes ma dostali, normalne som z toho bola vytocena. Cestou z Bratislavy som sa zastavila v Lidli vo Vrabloch, rada tam nakupujem najma ovocie, zeleninu, ale aj mliecne vyrobky a oci mi padli na prekrasne ceresne, tmave, velke, tvrde, no uzasne, kedze u nas je uz po ceresniach, hned som si predstavila kysnuty kolac s posypkou, pozriem na cenu - 0,33 eur, ani sa mi to nechcelo verit, tak som si nabrala, nastastie len na ten kolac , ked som zaplatila nakup, tak som ho prebehla ocami a pozeram ako puk, za 38 dkg ceresni 1,30 eur, no obratila som sa naspat, este raz tu cenu pozriet, tak je. Tak som isla k pokladni, ze im to zle nahadzuje, no a pani pokladnicka ma tak nastvala, ze az. Je to vraj v poriadku, lebo tych 0,33 eur je za 10 dkg a teda cena je spravna a ze je to tam aj napisane, no to som uz overovat nesla, ale som sa riadne rozculila, kto to kedy videl, takto ludi podvadzat. A este pani zastupkyna mi prisvedcila, ze ano vacsinou si to zakaznici nevsimnu. Fakt podraz. Mali by sme na to ludi takto upozornit.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

misoft Pozri príspevok
Ľudia, čítam, čítam a vychádza mi jedno: neviete sa dohodnúť, čo je jednotková cena a kedy a ako sa uvádza. Pozrite si Nariadenie vlády SR o označovaní výrobkov cenami, zákon 387/2007 (http://www.zbierka.sk/Default.aspx?s...ookieSupport=1) a hlavne:

a


Takže je to úplne jasné - s tými čerešňami otvorene zavádzali a klamali zákazníka.
By ma zaujimalo, ako by sa na to vyjadrila SOI.
Myslim, ze by sa obhajili.Lebo to tam bolo predsa jasne napisane. Ved napr aj pri salamach a syroch byva casto napisana cena za 100g.

Alebo napr. Kiwi. Niekedy su za kg, niekedy na kusy. Myslis, ze by sa obhajil zakaznik, ze on si nevsimol ...?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ja si myslim, Arizona, ze nemas pravdu, pretoze ako spravne uvadzas, treba si vsimat ceny za 1 kg, 1 liter, pretoze rozne balenia su matuce, preto prislo aj k narideniu vlady, aby si clovek mohol jednoducho tie ceny prepocitat, suhlasim, ze ja som dement, lebo som to blbo prehliadla /inak toto sa mi nestava, o to viac ma to dozralo/, ale aj v tomto pripade mala byt potom, hoci aj malymi, napisana cena za kilo a to tam nebolo.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

no a? Ty máš rontgenové oči a vidíš do každej rajčiny? do každého melóna?
vyklíčili semienka vo vnútri rajčiny........bežne sa mi stáva,že po rozkrojení papriky je vo vnútri ďalšia malá....
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Gina Er Pozri príspevok
no a? Ty máš rontgenové oči a vidíš do každej rajčiny? do každého melóna?
vyklíčili semienka vo vnútri rajčiny........bežne sa mi stáva,že po rozkrojení papriky je vo vnútri ďalšia malá....
tam ti píše v článku ta pani,že na dedine roky pestovala rajčiny a také niečo nezažila/u paprík je to iné/,dával som to bez komentu ako takú pikošku./bez toho aby som na niekoho hádzal vinu,to by som si vzal na mušku hnijúce ovocie v košíkoch,zapachajúce zemiaky a pod/
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er


aktuálne ceny z trhoviska Miletičova v BA:
jahody 10,-euro/kg
redkvička 0,40/ zväzok
kvasená kapusta 1,10/ pohár(predpokladám 0,5l)
kaleráb 0,60/kus
kukurica 0,40/kus
višne 1,8-3/ za kg
pažítka0,40/zväzok
kôpor 0,50/zväzok
rajčiny 2,80/kg
1 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

trisestri Pozri príspevok
tam ti píše v článku ta pani,že na dedine roky pestovala rajčiny a také niečo nezažila/u paprík je to iné/,dával som to bez komentu ako takú pikošku./bez toho aby som na niekoho hádzal vinu,to by som si vzal na mušku hnijúce ovocie v košíkoch,zapachajúce zemiaky a pod/
veď všetci vieme,že rajčiny sa oberajú zelené a tvrdé a dozrievajú v kamiónoch,ktovie,čím boli postriekané....banány to isté....
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

celkom dobré ceny len sa my nezdá či je cena 10 eur za kilo jahod,lebo u nás boli 2 eura za kilo a na Trnavskom mýte v sobotu boli 4 eur za kg
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

trisestri Pozri príspevok
celkom dobré ceny len sa my nezdá či je cena 10 eur za kilo jahod,lebo u nás boli 2 eura za kilo a na Trnavskom mýte v sobotu boli 4 eur za kg
http://www.facebook.com/profile.php?...type=1&theater
1 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Keďže nikto nezareagoval na moju otázku, bude mať niekto záujem rozkalkulovať cenu čerešní, marhúľ, jahôd a pod. bez ceny dopravy, stravného pre zamestnancov? Mám na mysli iba výrobu.
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Zdajú sa vám čerešne po 1,50 drahé???? V nedeľu na jarmoku v našej dedine ponúkali čerešne za 4,- Eur/kg ..... vážne....... ale teda NIKTO, fakt NIKTO nekúpil, nech si ich teraz ten jarmočník zje sám .... a chuť by na ne bola, lebo na horných Kysuciach čerešní niet, všetko to pomrzlo v kvete..... takže sme pregĺgali naprázdno ....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Tá pani toho ešte veľa nevidela, možno počula o tom že na dedine sa dajú pestovať rajčiny, nie je to bežný jav ale stáva sa to najmä ak absolvujú nejaký šok buď je to výkyv živín a mikro zložiek alebo zmena teploty, ale toto sa stáva len u rajčín ktoré dozrú na koreni, lebo len zrelé semiačka dokážu klíčiť takže by mala byť naopak šťastná, lufťáčka sa asi potrebovala prezentovať v médiách.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

pavol54 Pozri príspevok
Tá pani toho ešte veľa nevidela, možno počula o tom že na dedine sa dajú pestovať rajčiny, nie je to bežný jav ale stáva sa to najmä ak absolvujú nejaký šok buď je to výkyv živín a mikro zložiek alebo zmena teploty, ale toto sa stáva len u rajčín ktoré dozrú na koreni, lebo len zrelé semiačka dokážu klíčiť takže by mala byť naopak šťastná, lufťáčka sa asi potrebovala prezentovať v médiách.
Cesi by to dali do telky ako zaujimavost - do toho svojho receptara, ak to este funguje, ale Slovac radsej niekoho za to sprdne a podupe.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

chcete byť informovaní? pozrite si toto dlhé video do konca

http://www.osud.cz/potraviny-video-ceske-titulky
2 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

katalóg Pozri príspevok
Keďže nikto nezareagoval na moju otázku, bude mať niekto záujem rozkalkulovať cenu čerešní, marhúľ, jahôd a pod. bez ceny dopravy, stravného pre zamestnancov? Mám na mysli iba výrobu.
Ajuschka ma dva stromy marhul a prave pisala v rubrike Zahradka - v teme o vykupnych cenach zeleniny a ovocia, ze ona ma naklady nulove, a velmi rada si pocvici svalstvo a este pri tom aj schudne, co vela ludi takuto moznost nema a marne sa snazi zhodit par kil, takze ona ti to urcite dobre rozpocita a mozno si u nej budes moct zasadit strom a potom uz len prist na hotove - samozrejme iste zadarmo, kedze ma naklady nulove...

V sade totiz ludia musia platit dan, najom, osetrovanie, hnojenie, strihanie, kosenie, zber, straznika, komunikacia a zhananie odberatela, administrativa a to aj na prvych 5 rokov nasadenia stromov, ked este nedavaju tolko urody si tam tiez musia zapocitat... ale to asi nie su realne naklady.

Zadarmo si ceresna a ine vyrastie len tomu, kto ide len na hotove kradnut na role, do sadov, do zahrady... Takze tak.

My mame len ceresnicku pre seba, takze pocitat ti to nebudem, ale zadarmo rozhodne nerodi, ani nevyrastla...
Naposledy upravil Chokma : 01.07.11 at 07:04
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
tak už bolo aj také, že akciová cenovka pod tovarom, a pri pokladni naúčtovali plnú cenu. Keď som sa ohradila tak mi predavačka ukázala tú akciovú cenovku, a tam takými malými písmenkami bolo napísaný aj dátum, že dokedy tá akcia platí. keďže už bolo dva dni po, tak platila normálna cena. to asi ešte ku nám nedošlo..
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

betty to asi v Tescu,oni zvyknú mat niektoré akcie na obmedzený čas a v letáku si to človek ledva všimne,ale zažil som u nich aj fintu že akcia bola celý mesiac,ale napr. ohladom brynze sa vyhovorili na iného dodavatela-ja v takom prípade pridem na info a vrátim tovar,ale väčšinou si už ceny kde sa dá porovnávam cez skener.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

AdaMtiM Pozri príspevok
Zdajú sa vám čerešne po 1,50 drahé???? V nedeľu na jarmoku v našej dedine ponúkali čerešne za 4,- Eur/kg ..... vážne....... ale teda NIKTO, fakt NIKTO nekúpil, nech si ich teraz ten jarmočník zje sám .... a chuť by na ne bola, lebo na horných Kysuciach čerešní niet, všetko to pomrzlo v kvete..... takže sme pregĺgali naprázdno ....
V Bille sú slovenské čerešne po 5,99 eur.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
trisestri Pozri príspevok
betty to asi v Tescu,oni zvyknú mat niektoré akcie na obmedzený čas a v letáku si to človek ledva všimne,ale zažil som u nich aj fintu že akcia bola celý mesiac,ale napr. ohladom brynze sa vyhovorili na iného dodavatela-ja v takom prípade pridem na info a vrátim tovar,ale väčšinou si už ceny kde sa dá porovnávam cez skener.
nie bol to nejaký supermarket v austrálii. na druhej strane tam mali také pravidlo, že ak mal tovar cenovku a nablokovali vám niečo iné, v prípade že ste si to všimli a reklamovali, tak vám ten tovar dali zadarmo a ozaj stalo sa mi to nie raz a toto považujem za fintu obchodného reťazca ako si udržať zákazníka
Naposledy upravil bettylou : 04.07.11 at 12:36
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať