Zavrieť

Porady

Finty obchodnych retazcov

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Obycajne pri nakupe si davam velky pozor na vsetky atributy tovaru, ale dnes ma dostali, normalne som z toho bola vytocena. Cestou z Bratislavy som sa zastavila v Lidli vo Vrabloch, rada tam nakupujem najma ovocie, zeleninu, ale aj mliecne vyrobky a oci mi padli na prekrasne ceresne, tmave, velke, tvrde, no uzasne, kedze u nas je uz po ceresniach, hned som si predstavila kysnuty kolac s posypkou, pozriem na cenu - 0,33 eur, ani sa mi to nechcelo verit, tak som si nabrala, nastastie len na ten kolac , ked som zaplatila nakup, tak som ho prebehla ocami a pozeram ako puk, za 38 dkg ceresni 1,30 eur, no obratila som sa naspat, este raz tu cenu pozriet, tak je. Tak som isla k pokladni, ze im to zle nahadzuje, no a pani pokladnicka ma tak nastvala, ze az. Je to vraj v poriadku, lebo tych 0,33 eur je za 10 dkg a teda cena je spravna a ze je to tam aj napisane, no to som uz overovat nesla, ale som sa riadne rozculila, kto to kedy videl, takto ludi podvadzat. A este pani zastupkyna mi prisvedcila, ze ano vacsinou si to zakaznici nevsimnu. Fakt podraz. Mali by sme na to ludi takto upozornit.
Usporiadat
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

No , ale 3,30 € za kg čerešní je prehnane vela ....hm
Ovocie a zelenina sa vždy označovalo v cene za kg a nie dkg.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
evina Pozri príspevok
neviem, ktorá poznámka je pasé. Nemyslím si, že účtovníci nemajú deti, domácnosť a pod.
reagovala som preto, lebo nepovažujem vypichovať akúkoľvek profesiu s ťažkou prácou a leháro.
Dá sa robiť aj viacero prác doma naraz, ale to predsa nie je o účtovníkoch, ktorí mimochodom mnohí ani doma nepracujú.
jednoducho nemám rada, ak niekto tvrdí, že za to, že niekto robí doma má pri práci leháro....nie je to vôbec pravda, len má jednoducho iný systém práce nikto nevie zodpovedne posúdiť, ktorí jej má viac a ktorí menej. Zvykli sme si stále hovoriť a vyjadrovať sa k druhým .....
.......................kua , tak potom prečo každý sa vyjadruje k práci zamestnancov obchodných reťazcov , odsudzuje to alebo ono a pritom vidí tiež do ich problematiky ako hus do piva ?????

Finty obchodných reťazcov sú čitateľné , len tie letáky a aj cenovky je potrebné čítať ...

Ako už aj bolo spomenuté , tak tí , ktorí sú zodpovedný za to alebo ono , tí sedia v centrálach a trt vedia ( alebo to majú na háku ) čo sa na jednotlivých prevádzkach deje ....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

buchač Pozri príspevok
.......................kua , tak potom prečo každý sa vyjadruje k práci zamestnancov obchodných reťazcov , odsudzuje to alebo ono a pritom vidí tiež do ich problematiky ako hus do piva ?????

Finty obchodných reťazcov sú čitateľné , len tie letáky a aj cenovky je potrebné čítať ...

Ako už aj bolo spomenuté , tak tí , ktorí sú zodpovedný za to alebo ono , tí sedia v centrálach a trt vedia ( alebo to majú na háku ) čo sa na jednotlivých prevádzkach deje ....
Každý nie ......
Je to však prirodzenejšie v tom slova zmysle, že do obchodov chodíme všetci, ale úplne všetci. Ak však chcem objasniť ťažkú prácu jednych nepovažujem za vhodné porovnávať to s "lehárom" iných. To sa mi na tom nepáčilo. Tvoj názor : veď pracujete doma.....totiž nie je zďaleka zriedkavý, ale jednoducho je nesprávny z hľadiska množstva vyťaženosti.....
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

misoft Pozri príspevok
No ja som dnes pre zmenu videl šéfa Tesca, ako vykladá a dokladá do regálu tovar, po pol hodine som ho videl, ako ťahá s nízkozdvižným vozíkom paletu s ďalším tovarom k inému regálu a pritom ešte telefonoval a riadil prevádzku.

BTW: poznám mnohých zamestnancov "môjho" Tesca a tí mi povedali, že za 6 mesiacov, odkedy je tam, tak v kancelárii bol dohromady 7 dní, inač je stále na "ploche" a riadi a kontroluje.riadi a kontroluje....iba plní rozkazy tých hore........ale neobjednáva tovar,na to nemá právomoc....

Nemá žiadne leháro - osobne dokonca kontroluje zeleninu, mäso, údeniny, mliečne výrobky. Zistí nedostatok a personál začne kmitať. Je na to "pes"!
no veď práve,keby bol dostatok predavačov,tak by nemusel byť pes,lebo by sme to stihli všetko prekontrolovať a doložiť aj bez jeho "POMOCI".ale keď som sama na oddelení,a musím vykladať tovar,upratovať,obsluhovať a ešte aj chodiť do kasy,tak som narobená ako kôň ale v konečnom dôsledku po mne nie je vidieť žiadna robota,lebo len behám od jedného k druhému...ja naozaj nepotrebujem,aby bol na mňa niekto pes,ja viem,čo a ako mám robiť,ale do prdele,keď som tam sama,tak je to nemysliteľné.

BTW2: Zistil tiež, že člen SBS si "privyrábal", zavolal šéfa SBS-ky a osobne (so šéfom SBS-ky) vyhodil toho ochrankára z prevádzky. Už sa nes*al!no a? to je akože niečo výnimočné??? to je predsa jeho povinnosť
.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

katalóg Pozri príspevok
http://www.porada.sk/1785600-post80.html z 3.7.2011

Dnes boli v Bille čerešne po 0,99 eura. Boli však nepredajné. Neviem posúdiť, či by boli vhodné pre hydinu. Normálne faux pas.
Nečudujem sa, že čerešne v Bille stáli 5,99 eura.
Ale prečo keď niekto na trhu uvedie takúto cenu, tak sa aj drobní pestovatelia a predajcovia prispôsobia k takýmto cenám?
Čerešne, ktoré som videla na Centrálnom trhovisku s názvom Dunajská
Lužná boli zrejme veľkoskladu fy Dobré jablká Dunajská Lužná, predávali ich za 3,6, ostatní trhovníci v sobotu ešte stále normálne netriedené za 3 eurá, podradnejšie za 2.
V podnikovej predajni v http://www.dobrejablka.sk/, ktoré sú ich
produktom dnes dopredávajú za 4,9 eura (sorta Kordia).

Prezentačné video o čerešniach - technológia od zberu až po balenie.
Tu sa dá cena rozkalkulovať a uznať. Ale to sú čerešne de luxe.

http://www.dobrejablka.sk/sk/start
0 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

evina Pozri príspevok
Každý nie ......
Je to však prirodzenejšie v tom slova zmysle, že do obchodov chodíme všetci, ale úplne všetci. Ak však chcem objasniť ťažkú prácu jednych nepovažujem za vhodné porovnávať to s "lehárom" iných. To sa mi na tom nepáčilo. Tvoj názor : veď pracujete doma.....totiž nie je zďaleka zriedkavý, ale jednoducho je nesprávny z hľadiska množstva vyťaženosti.....
Skús sa naučiť vyhodnotiť doklad pohľadom (do 3-8 sekúnd)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

prudky Pozri príspevok
Skús sa naučiť vyhodnotiť doklad pohľadom (do 3-8 sekúnd)
Skutočne nechápem.... ale vlastne nemám chuť ďalej pokračovať....je všeobecne zaužívané v spoločnosti bohužiaľ, že každý vidí len seba alebo svojich blízkych......
P.s. nemám problém vyhodnotiť doklad do 3-8 sekúnd, len neviem, čo to určuje
1 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

evina Pozri príspevok
Každý nie ......
Je to však prirodzenejšie v tom slova zmysle, že do obchodov chodíme všetci, ale úplne všetci. Ak však chcem objasniť ťažkú prácu jednych nepovažujem za vhodné porovnávať to s "lehárom" iných. To sa mi na tom nepáčilo. Tvoj názor : veď pracujete doma.....totiž nie je zďaleka zriedkavý, ale jednoducho je nesprávny z hľadiska množstva vyťaženosti.....
V Európe bolo zaužívané už pre mnohými rokmi pracovať doma. Firmy tak šetrili svoje náklady za budovy, nájmy.
Takto fungovali, fungujú projektové organizácie, redakcie.
Stretnú sa na dopoľudňajšej porade na hodinku, podľa potreby a idú pracovať domov. Tvorivým ľuďom to nakoniec vyhovuje, neviem načo by sa mali preberať podľa vzoru Ameriky obrovské miestnosti s množstvom redaktorov. Pred revolúciou si postavil Ingstav Brno svoju projekciu s jednou miestnosťou, ľudia tam nevedeli pracovať. Uvažovali to prestavať na klasiku.
Aj vďaka zbytočným priestorom za obrovské náklady za nájomné v bývalom Slovakopresse v BA, ktorú dnes vlastní J&T, Slovensko prišlo o svoje denníky, ktoré sa neskoro spamätali a poodchádzali aj tak do provizórií. A zanikli.
0 0
prudky prudky

prudky je offline (nepripojený) prudky

evina Pozri príspevok
Skutočne nechápem.... ale vlastne nemám chuť ďalej pokračovať....je všeobecne zaužívané v spoločnosti bohužiaľ, že každý vidí len seba alebo svojich blízkych......
P.s. nemám problém vyhodnotiť doklad do 3-8 sekúnd, len neviem, čo to určuje
Rýchlejšie urobíš a potom máš to spomínané leháro .
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

prudky Pozri príspevok
Rýchlejšie urobíš a potom máš to spomínané leháro .
No jasné, ale to sa týka každého ....
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

A najvätšia finta alebo hnusný podraz robia voči vlastným zamestnancom,teraz Kaufland robí čistky,lebo vraj po 3 rokoch v priemere treba vyhodit zamestnancov a nahradit novými-kašlat na skúsenosti,odovzdaný výkon a prácu-skratka treba nových a hotovo,toto nepochopím,rozumný si vážia kvalitných a skúsených zamestnancov a snažia sa si tých lepších udržat a nie každú chvílu vyhadzovat a dookola zaučat-želám že by raz natrafili na tých najlenivejších a najneschopnejších a aby vtedy ako najviac ich budú potrebovat,vtedy aby im nemal tam kto robit a ich zamestnanci aby si postupne všetci našli lepšie uplatnenie a zamestnavatela ktorý si bude vážit a cenit ich prácu.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pokial nase vlady budu podporovat zahranicnych podnikatelov a nie svojich vlastnych, bude to takto.
0 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

mna zvykli stvat v Kauflande, nakupujem v stredu vecer, zbadam akciove veci, naozaj dobre ceny, tak naberiem viac aj do zasoby, hoci inak som danu veci ani kupovat neplanoval .... az pri plateni zistim ze cena vobec nie je akciova ... na informaciach mi povedia ze to si uz pracovnici nachystali cenovky lebo od nasledujuceho dna zacinaju tie akcie, a ze je to tak uvadzane v letaku.

Ako keby mal zakaznik este aj skumat letak alebo na cenovke na regali, drobnym pismom, ze na ktory tyzden sa vztahuje ta cena, ci to nie je nahodou az od dalsieho dna.

Samozrejme tovar som mohol vratit, vsimla si aj ina pani ze vraciam tovar ktory mala aj ona vo voziku, pristavila sa ... a tiez vratila. Inac by asi spokojna odisla domov s tym ako dobre nakupila.

No neviem ... keby menia tie cenovky 5min pred zaverecnou, mozno nic nepoviem ... ale tie ceny tam boli uz 1 hod pred zaverecnou.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

roman29 Pozri príspevok
mna zvykli stvat v Kauflande, nakupujem v stredu vecer, zbadam akciove veci, naozaj dobre ceny, tak naberiem viac aj do zasoby, hoci inak som danu veci ani kupovat neplanoval .... az pri plateni zistim ze cena vobec nie je akciova ... na informaciach mi povedia ze to si uz pracovnici nachystali cenovky lebo od nasledujuceho dna zacinaju tie akcie, a ze je to tak uvadzane v letaku.

Ako keby mal zakaznik este aj skumat letak alebo na cenovke na regali, drobnym pismom, ze na ktory tyzden sa vztahuje ta cena, ci to nie je nahodou az od dalsieho dna.

Samozrejme tovar som mohol vratit, vsimla si aj ina pani ze vraciam tovar ktory mala aj ona vo voziku, pristavila sa ... a tiez vratila. Inac by asi spokojna odisla domov s tym ako dobre nakupila.

No neviem ... keby menia tie cenovky 5min pred zaverecnou, mozno nic nepoviem ... ale tie ceny tam boli uz 1 hod pred zaverecnou.
ja to s tými cenami aj chápem......ráno otvoria o šiestej,ľudia sa tam nahrnú s letákmi v ruke a budú sa dožadovať tovaru v akciových cenách....
keby nebol tovar označený cenovkou,zase budú vyskakovať,že prečo tam nie je cena.a kedy ju tam mali zamestnanci dať,keď večer zavrú o 22 a ráno otvoria o 6?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

trisestri Pozri príspevok
A najvätšia finta alebo hnusný podraz robia voči vlastným zamestnancom,teraz Kaufland robí čistky,lebo vraj po 3 rokoch v priemere treba vyhodit zamestnancov a nahradit novými-kašlat na skúsenosti,odovzdaný výkon a prácu-skratka treba nových a hotovo,toto nepochopím,rozumný si vážia kvalitných a skúsených zamestnancov a snažia sa si tých lepších udržat a nie každú chvílu vyhadzovat a dookola zaučat-želám že by raz natrafili na tých najlenivejších a najneschopnejších a aby vtedy ako najviac ich budú potrebovat,vtedy aby im nemal tam kto robit a ich zamestnanci aby si postupne všetci našli lepšie uplatnenie a zamestnavatela ktorý si bude vážit a cenit ich prácu.
Nuž, dá sa to nazvať ako finta, ale skôr je to ten hnusný podraz voči zamestnancom. Niet sa čomu čudovať. Je to typický mamonársko- kapistalisticko-demokratický prístup. Zamestnanci sú po troch rokoch "príliš múdri" a majú "zmáknuté" o čo v tom obchode ide. Naviac, každý je psychicky a fyzicky dostatočne opotrebovaný, tak ho treba vymeniť.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

durisovad Pozri príspevok
Pokial nase vlady budu podporovat zahranicnych podnikatelov a nie svojich vlastnych, bude to takto.
Čo je to "naše vlády" ? Ak ma niekto nepodporí nie je môj. Asi sú to vlády zahraničných podnikateľov
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Gina Er Pozri príspevok
ja to s tými cenami aj chápem......ráno otvoria o šiestej,ľudia sa tam nahrnú s letákmi v ruke a budú sa dožadovať tovaru v akciových cenách....
keby nebol tovar označený cenovkou,zase budú vyskakovať,že prečo tam nie je cena.a kedy ju tam mali zamestnanci dať,keď večer zavrú o 22 a ráno otvoria o 6?
naopak ja to vôbec nechápem, ak je tam cena tak tú musia účtovať a nijak inak, pôjdem na kávu vypijem a zaplatím raz toľko lebo čašníčka sa práve rozholda zmeniť cenu a ešte to nenapísala? To podvod treba to oznámiť soijke a vôbec sa nerozčuľovať a trvať na tom že nezaplatíš viac ako je na cenovke. Čo to mňa má zaujímať kedy to stihnú.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

roman29
mna zvykli stvat v Kauflande, nakupujem v stredu vecer, zbadam akciove veci, naozaj dobre ceny, tak naberiem viac aj do zasoby, hoci inak som danu veci ani kupovat neplanoval .... az pri plateni zistim ze cena vobec nie je akciova ... na informaciach mi povedia ze to si uz pracovnici nachystali cenovky lebo od nasledujuceho dna zacinaju tie akcie, a ze je to tak uvadzane v letaku.
..a naštvali ťa oprávnene. Pokiaľ chystajú cenovky, tak len vtedy, ak je cena aktuálna. Ak je označená cena pri tovare 2€, ale v pokladni ti naúčtuje 3€, dopustí sa klamania zákazníka. Teba ako zákazníka nezaujíma, či si chystajú (alebo čo to robia) cenovky na budúci deň, pre teba je podstatná cena uvedená pri tovare a tá je pre teba platná (či sa im to páči, alebo nie.
Ja by som v takom prípade toto oznámil SOI (podozrenie z klamania zákazníka), odfotil by som cenovku pri tovare a pokladničný doklad, poslal SOI.

Zákon o ochrane spotrebiteľa - Zákon č. 250/2007 Z. z.

§ 5
Zákaz klamania spotrebiteľa

(1) Výrobca, predávajúci, dovozca alebo dodávateľ nesmú klamať spotrebiteľa, najmä uvádzať nepravdivé, nedoložené, neúplné, nepresné, nejasné alebo dvojzmyselné údaje alebo zamlčať údaje o vlastnostiach výrobku alebo služby alebo o nákupných podmienkach.

(2) Za klamanie spotrebiteľa sa považuje tiež ponuka alebo predaj výrobkov alebo poskytovanie služieb porušujúcich práva duševného vlastníctva, ako aj skladovanie takých výrobkov s cieľom ponuky alebo predaja.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Moja známa nakúpila v Bille kurča s červíkmi, pritom mäso nesmrdelo. Nestihla reklamovať, vyhodila. Normálne mi ostalo zle.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Kvaka Pozri príspevok
Moja známa nakúpila v Bille kurča s červíkmi, pritom mäso nesmrdelo. Nestihla reklamovať, vyhodila. Normálne mi ostalo zle.
proteinová bomba
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať