Zavrieť

Porady

Finty obchodnych retazcov

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Obycajne pri nakupe si davam velky pozor na vsetky atributy tovaru, ale dnes ma dostali, normalne som z toho bola vytocena. Cestou z Bratislavy som sa zastavila v Lidli vo Vrabloch, rada tam nakupujem najma ovocie, zeleninu, ale aj mliecne vyrobky a oci mi padli na prekrasne ceresne, tmave, velke, tvrde, no uzasne, kedze u nas je uz po ceresniach, hned som si predstavila kysnuty kolac s posypkou, pozriem na cenu - 0,33 eur, ani sa mi to nechcelo verit, tak som si nabrala, nastastie len na ten kolac , ked som zaplatila nakup, tak som ho prebehla ocami a pozeram ako puk, za 38 dkg ceresni 1,30 eur, no obratila som sa naspat, este raz tu cenu pozriet, tak je. Tak som isla k pokladni, ze im to zle nahadzuje, no a pani pokladnicka ma tak nastvala, ze az. Je to vraj v poriadku, lebo tych 0,33 eur je za 10 dkg a teda cena je spravna a ze je to tam aj napisane, no to som uz overovat nesla, ale som sa riadne rozculila, kto to kedy videl, takto ludi podvadzat. A este pani zastupkyna mi prisvedcila, ze ano vacsinou si to zakaznici nevsimnu. Fakt podraz. Mali by sme na to ludi takto upozornit.
Usporiadat
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Chokma Pozri príspevok
Mam skvely recept na kecup. Pretlak sa u nas pije cez zimu ako malinovka.

Ja tiez vravim, ze pomaly budu ludom normalne rajciny smrdiet... nevedia, ze maju aj nejaku aromu.

Poviem ti, mna chut na kupovany kecup presla po tom, co mi bratranec rozpraval, kolko a akych rajcin tam kydaju a kolko emulgatorov... hlavne ze nas budu ludia odsudzovat za to, ze postriekas porast proti plesni a hen si kupia pohar cistej chemie.
Keby len chémie.
My sme zrejme ešte ako národ (celok) prebrali myslenie z bývalého režimu. Čo je zahraničné, samozrejme zo západu, tak je kvalitnejšie.
.
V tomto roku odvysielala Dvojka dokumentárny film o pestovateľovi paradajok a zároveň výrobcu pretlakov. Bol to Talian. Na balení má určite uvedené, vyrobené v IT. Lenže plantáže mal niekde na severe Afriky. Zúbožení Afričania nízkou mzdou sa vyhrážali do kamery, že ak sa neprestane s týmto vykorisťovaním, pretože z toho nedokážu vyžiť, tak nabehnú do Európy. Atď. Bol to spravodlivý hnev zničených ľudí bez šance na zlepšenie svojho života.
Ak si človek kúpi takýto výrobok a je znalý pôsobenia prenosu energií, čo bolo zdokumentované Japoncom Emotom na vode, tak si vie človek predstaviť čo si vlastne kupuje, kupujeme.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Domáci paradajkový pretlak sa pije ako šťava. A človek vie, že je 100%.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Chokma Pozri príspevok
Samozrejme, staci sa sebakriticky pozriet na seba ako reagujeme na proklamovane zlavy a akcie.

Dalsia vec, ktora je realitou - vysledkom posobenia hypermarketov - ludia si velmi radi kupia osupanu zeleninu, pokrajanu... len to vysypu. Hranolceky predpecene. Minule som v markete v chladnicke cumela na mrazenu cibulu... ty vole, normalne nakrajana cibula mrazena. Skoro mi do tej chladnicky aj oci vypadli. O zemiakovej kasi v prasku skoda reci.

Dnes varime pretlak, zajtra kecup. Najviac ma vie nas... ked uz aj nasa rodina je lemrava si ten pretlak spravit a radsej si kupia hotovy, podobne leco, nakladacky a ine veci. Vie ma to rozhodit - pretoze od nas to dostanu zadara... takze tu uz fakt nehra rolu cena ako sa to tu casto prezentuje.
Údajne na šťavách ak je uvedený údaj 100%, tak to neznamená že obsah pozostáva iba z toho jedného ovocia, ev. zeleniny.
Môže obsahovať i vodu, údaj znamená iba, že je to šťava iba z jedného druhu ovocia alebo zeleniny a neobsahuje iné.
Je to pravda?
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Každé ovocie i zelenina, i keby to bola zásadotvorná, tak zmrazením sa stáva kyselinotvornou.
Najzdravšie je preto sezónne čerstvé ovocie i zelenina.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

katalóg Pozri príspevok
Keby len chémie.
My sme zrejme ešte ako národ (celok) prebrali myslenie z bývalého režimu. Čo je zahraničné, samozrejme zo západu, tak je kvalitnejšie.
.
V tomto roku odvysielala Dvojka dokumentárny film o pestovateľovi paradajok a zároveň výrobcu pretlakov. Bol to Talian. Na balení má určite uvedené, vyrobené v IT. Lenže plantáže mal niekde na severe Afriky. Zúbožení Afričania nízkou mzdou sa vyhrážali do kamery, že ak sa neprestane s týmto vykorisťovaním, pretože z toho nedokážu vyžiť, tak nabehnú do Európy. Atď. Bol to spravodlivý hnev zničených ľudí bez šance na zlepšenie svojho života.
Ak si človek kúpi takýto výrobok a je znalý pôsobenia prenosu energií, čo bolo zdokumentované Japoncom Emotom na vode, tak si vie človek predstaviť čo si vlastne kupuje, kupujeme.
Presne toto aj mna hneva... Slovenski polnohospodari sa jeduju na dovoz z Afriky, Africania sa jeduju na nas. Do telky daju, ze v Afrike umieraju od hladu a nam sem nosia za kamiony potravin. My im potom akoze posleme eurace v ramci charity a vec je v poradku. Toto je teda svet...
To s tym oznacovanim krajiny povodu som tiez uz pocula...
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

katalóg Pozri príspevok
Údajne na šťavách ak je uvedený údaj 100%, tak to neznamená že obsah pozostáva iba z toho jedného ovocia, ev. zeleniny.
Môže obsahovať i vodu, údaj znamená iba, že je to šťava iba z jedného druhu ovocia alebo zeleniny a neobsahuje iné.
Je to pravda?
To si moze kazdy overit, ked pije dzus so 100% stavy... Ja nie som chemikarka, ale chutove pohariky mam zatial v poriadku.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

katalóg Pozri príspevok
To by nestačilo.
V jednom príspevku v téme Potraviny som dala linky, síce z topky.sk, ja na tú stránku nechodím (ale mali to najlepšie napísané), tak možno preto ten nezáujem zo strany druhých),že do Šale prichádza čínsky investor pestovať na veľkej ploche zeleninu a bude ju vyvážať do celej Európy. To je nad moje chápanie. Baco sa podpísal aj s jeho "šéfom" pod rozpad družstiev, a teraz mám pocit, keby sa chceli poľnohospodári vrátiť na polia, tak nemajú inú možnosť, ako sa začať z finančných dôvodov zasa grupovať do družstiev. Absolútna paradox. A peniaze budú zasa unikať von z republiky.
Okrem toho bolo na TA3, že Číňania idú postaviť megabizniscentrum v Senci pre svoje zastúpenie pre celú EÚ. Zastavaná plocha bude obrovská. Mám byť v tvare osemhranu. Buď sa tu stavajú montážne búdy, alebo stavby.
Neviem tú správe nájsť na TA3 ani v archíve.
Čo si myslíte hlavne o tom čínskom investorovi so zameraním na pestovanie zeleniny? Je možné že dostal od štátu aj nejaké výhody plus?
http://www.topky.sk/cl/7/1274097/Cin...estnat-160-lud
Americké štátne dolárové dlhopisy sú nahovno, tak investuje aj bez podpory ale ak sa zadarí neodmietne.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Pripojim aj ja jednu svoju skusenost, ako ma v jednom hypermarkete odrbali na jednom akciovom tovare,

všimol som si v akciovom kutiku vyložený výrobok SMOTANA DO KÁVY 150 ml v sklenenej fĺaštičke ,
pod vyrobkom bol štítok 50 % zĺava, cena 0,34 €

Vyborna cena si myslím , zobral som všetky 3 kusy , čo tam boli vyložené a spolu s iným tovarom som išiel platiť
do pokladne
po zaplatení kontrolujem bloček a smotana bola započítana po 0,70 za ks, teda pri platbe v pokladni ŽIADNA AKCIA
ale plná cena (!)
Na otázku,že chcem vyreklamovať akciovú cenu ma predavačka poslala k pultu Informácii,
tam som vyložil predmetný tovar spolu s učtenkou,kde som prehlasil,že chcem na tieto výrobky dostať zĺavu ,
tak ako bola informacia v štítku na regale,
predavačka povedala,že O.K. len ide preveriť cenovku na regale,
ked sa vrátila ,oznámila mi,že na regale žiadna zľavnená cenovka NIE JE, že som sa pomýlil a že smotana stojí toĺko ako
je uvedené na bločku, teda 0,70 €
neveril som vlastným ušiam a tvrdil som predavačke,že však predchvíľou som jasne videl ceduĺku so zĺavou 50 %
išli sme spolu s predavačkou k regalu a na moje prekvapenie ,tam naozaj žiadná zĺavnená cenovka nebola (!)
teda v čase ked som ja platil za tovar a vybavoval reklamaciu , niekto cenovku jednoducho odstránil.

Mne sa nejedná o to,že ma vlastne podviedli o cca 1,20 € , ale ma skor na*ralo to ako mi primitivnym a bohapustym sposobom do očí klamali.
Ja myslím,že za spomínanych 1,20 eur im to naozaj nestálo.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Indeed Pozri príspevok
Pripojim aj ja jednu svoju skusenost, ako ma v jednom hypermarkete odrbali na jednom akciovom tovare,

všimol som si v akciovom kutiku vyložený výrobok SMOTANA DO KÁVY 150 ml v sklenenej fĺaštičke ,
pod vyrobkom bol štítok 50 % zĺava, cena 0,34 €

Vyborna cena si myslím , zobral som všetky 3 kusy , čo tam boli vyložené a spolu s iným tovarom som išiel platiť
do pokladne
po zaplatení kontrolujem bloček a smotana bola započítana po 0,70 za ks, teda pri platbe v pokladni ŽIADNA AKCIA
ale plná cena (!)
Na otázku,že chcem vyreklamovať akciovú cenu ma predavačka poslala k pultu Informácii,
tam som vyložil predmetný tovar spolu s učtenkou,kde som prehlasil,že chcem na tieto výrobky dostať zĺavu ,
tak ako bola informacia v štítku na regale,
predavačka povedala,že O.K. len ide preveriť cenovku na regale,
ked sa vrátila ,oznámila mi,že na regale žiadna zľavnená cenovka NIE JE, že som sa pomýlil a že smotana stojí toĺko ako
je uvedené na bločku, teda 0,70 €
neveril som vlastným ušiam a tvrdil som predavačke,že však predchvíľou som jasne videl ceduĺku so zĺavou 50 %
išli sme spolu s predavačkou k regalu a na moje prekvapenie ,tam naozaj žiadná zĺavnená cenovka nebola (!)
teda v čase ked som ja platil za tovar a vybavoval reklamaciu , niekto cenovku jednoducho odstránil.

Mne sa nejedná o to,že ma vlastne podviedli o cca 1,20 € , ale ma skor na*ralo to ako mi primitivnym a bohapustym sposobom do očí klamali.
Ja myslím,že za spomínanych 1,20 eur im to naozaj nestálo.
som mal podobnú skúsenosť, tak som išiel s kontrolórkou priamo na miesto starú cenovku videla vytrhla už nabehla dokladačka alebo čo a dodala novú ale ja som trval na tom čo som videl tak mi museli vrátiť, skrátka pre pohodlnosť si sa nechal odr...ť
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

vy ste boli aspon vytrvalí, ale vačšina ludí ked zbadá, že nesedí cena a rozdiel je len pár desiatok centov, pošlú ho k pultu, kde sú pred v rade další traja oklamaní a každého riešia 10 minút len kývne rukou....a hypáče to velmi dobre vedia.....
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

bjuty smis Pozri príspevok
vy ste boli aspon vytrvalí, ale vačšina ludí ked zbadá, že nesedí cena a rozdiel je len pár desiatok centov, pošlú ho k pultu, kde sú pred v rade další traja oklamaní a každého riešia 10 minút len kývne rukou....a hypáče to velmi dobre vedia.....
Oni si takto dorovnávajú manká v pokladni a drobné krádeže.... A smeju sa do xichtu...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Indeed Pozri príspevok
Oni si takto dorovnávajú manká v pokladni a drobné krádeže.... A smeju sa do xichtu...
......Jééééžiš.....Mááááááária....... .................
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Indeed Pozri príspevok
Pripojim aj ja jednu svoju skusenost, ako ma v jednom hypermarkete odrbali na jednom akciovom tovare,

všimol som si v akciovom kutiku vyložený výrobok SMOTANA DO KÁVY 150 ml v sklenenej fĺaštičke ,
pod vyrobkom bol štítok 50 % zĺava, cena 0,34 €

Vyborna cena si myslím , zobral som všetky 3 kusy , čo tam boli vyložené a spolu s iným tovarom som išiel platiť
do pokladne
po zaplatení kontrolujem bloček a smotana bola započítana po 0,70 za ks, teda pri platbe v pokladni ŽIADNA AKCIA
ale plná cena (!)
Na otázku,že chcem vyreklamovať akciovú cenu ma predavačka poslala k pultu Informácii,
tam som vyložil predmetný tovar spolu s učtenkou,kde som prehlasil,že chcem na tieto výrobky dostať zĺavu ,
tak ako bola informacia v štítku na regale,
predavačka povedala,že O.K. len ide preveriť cenovku na regale,
ked sa vrátila ,oznámila mi,že na regale žiadna zľavnená cenovka NIE JE, že som sa pomýlil a že smotana stojí toĺko ako
je uvedené na bločku, teda 0,70 €
neveril som vlastným ušiam a tvrdil som predavačke,že však predchvíľou som jasne videl ceduĺku so zĺavou 50 %
išli sme spolu s predavačkou k regalu a na moje prekvapenie ,tam naozaj žiadná zĺavnená cenovka nebola (!)
teda v čase ked som ja platil za tovar a vybavoval reklamaciu , niekto cenovku jednoducho odstránil.

Mne sa nejedná o to,že ma vlastne podviedli o cca 1,20 € , ale ma skor na*ralo to ako mi primitivnym a bohapustym sposobom do očí klamali.
Ja myslím,že za spomínanych 1,20 eur im to naozaj nestálo.
Indeed 3 Minutes Ago #12871
zase si chytrý ?? lebo ti tvoja stara povedala , že v METRO to tak nerobia ??
add 1 - v určitých súvislostiach som URČITE chytrejší ....!!!!!!!
add 2 - moju starú si do pysku neber , na to mám len ja právo
add 3 - Metro nie je hypermarket ....Ty múdry ....nepleť jablká s hruškami ...

Podľa Obchodných podmienok spoločnosti METRO Cash & Carry SR, s.r.o., sa zákazníkmi METRO môžu stať výhradne podnikatelia (obchodníci, prevádzkovatelia gastronomických zariadení, podnikatelia v službách) a ďalšie subjekty ako nemocnice, školy a orgány štátnej správy. Zákaznícku kartu Vám vystavíme pri osobnej návšteve majiteľa, konateľa alebo inej osoby oprávnenej konať za vašu spoločnosť na zákazníckej recepcii.
add 4 - že si sa nechal odrbať ???....asi si po obede nakupoval .......vtedy už rusnaci rozum strácajú .....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dnes a zajtra prebieha v rakuskom zielpunkte 25 percentna zlava na vsetky dzusy,stavy,mineralky a ladove caje.

nabehla som tam a studovala.zo vsetkych,aj 100 percentnych,som nasla jednu jedinu,v chladiacom regali,ktora je naozaj cista pomarancova stava-iny druh v tejto kvalite nemali.
normalne stoji 1,69,co sa mi tiez nezda vela za liter stavy.pri pokladni som sa hned spytala,ci je zlava aj na nu,lebo pri nej reklamny letak nebol.pokladnicka vravela ze na tuto nie je,ale vzala som ju ,bola som zvedava.
na blocku je jasne odratana suma 42 centov/25%/-co nie je malo z uvedenej povodnej ceny za liter dobreho dzusu.
doma som okamzite otvorila a kostovala-je to ozaj super stavicka,celkom ako ked odstavim doma pomarance,takze ziaden podvod.
stava sa vola PARADIIS-100% direktsaft-orange.
slovensky preklad na obale uvadza:
priamo lisovana pomarancova stava s duzinou,bez pridania cukru,len s prirodzenym obsahom cukru.setrne tepelne upravena,po otvoreni skonzumovat do 3 dni.
a samozrejme musi byt v chladnicke,i ked nie je otvorena.
100 ml tejto stavy obsahuje 25 mg vitaminu C,co zodpoveda 42% dennej odporucanej davky.
stava je vyrabana v nemecku.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

chcem len podotknut,ze aj ked maju stavy aj v bio kvalite-vsetky su z koncentratov!!!treba dobre citat etikety.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

osky Pozri príspevok
dnes a zajtra prebieha v rakuskom zielpunkte 25 percentna zlava na vsetky dzusy,stavy,mineralky a ladove caje.

nabehla som tam a studovala.zo vsetkych,aj 100 percentnych,som nasla jednu jedinu,v chladiacom regali,ktora je naozaj cista pomarancova stava-iny druh v tejto kvalite nemali.
normalne stoji 1,69,co sa mi tiez nezda vela za liter stavy.pri pokladni som sa hned spytala,ci je zlava aj na nu,lebo pri nej reklamny letak nebol.pokladnicka vravela ze na tuto nie je,ale vzala som ju ,bola som zvedava.
na blocku je jasne odratana suma 42 centov/25%/-co nie je malo z uvedenej povodnej ceny za liter dobreho dzusu.
doma som okamzite otvorila a kostovala-je to ozaj super stavicka,celkom ako ked odstavim doma pomarance,takze ziaden podvod.
stava sa vola PARADIIS-100% direktsaft-orange.
slovensky preklad na obale uvadza:
priamo lisovana pomarancova stava s duzinou,bez pridania cukru,len s prirodzenym obsahom cukru.setrne tepelne upravena,po otvoreni skonzumovat do 3 dni.
a samozrejme musi byt v chladnicke,i ked nie je otvorena.
100 ml tejto stavy obsahuje 25 mg vitaminu C,co zodpoveda 42% dennej odporucanej davky.
stava je vyrabana v nemecku.
iná príchuť:http://www.suessigkeiten-blog.de/200...ere-wintertip/
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Toto mi dnes prišlo - "Máte radi akcie?"
5 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Asi , skôr by sa hodil názov "finty výrobcov", ale hádam táto téma znesie malé odbočenie, nezdalo sa mi potrebné zakladať novú.

Kurvítka - plánovaná obmedzená životnosť výrobkov
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Peklo na talíři - Velikonoce po česko-německu (vtipné porovnanie cien nákupov v rovnakých odchodných reťazcoch)

http://www.stream.cz/peklonataliri/8...-cesko-nemecku
5 0
day day

day je offline (nepripojený) day

to su normalne haj...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať