Zavrieť

Porady

Účtovanie bankového výpisu.

Prosím Vás, poraďte mi. Sme firma, ktorá účtuje na základe výpisov z bankového účtu, kde sú premietnuté operácie z celého mesiaca, S akým dátumom máme účtovať operácie na bankových výpisoch, keď výpis obdržíme 8.10., je zo dňa 30.9. a na výpise sú premietnuté operácie z celého mesiaca septembra?
Usporiadat
zagra1 zagra1

zagra1 je offline (nepripojený) zagra1

konatel ma dve firmy a zaplatil cez BU za 1. firmu PFA 2009 az teraz v 2010 z BU 2. firmy
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

zagra1 Pozri príspevok
konatel ma dve firmy a zaplatil cez BU za 1. firmu PFA 2009 az teraz v 2010 z BU 2. firmy
takže z jedného účtu urobil úhrady na dve spoločnosti?
0 0
zagra1 zagra1

zagra1 je offline (nepripojený) zagra1

z jedneho BU zapatil prijatu FA za inu spolocnost-jedna uhrada
0 0
zagra1 zagra1

zagra1 je offline (nepripojený) zagra1

prosim vas, poradte mi niekto... Ď
0 0
zagra1 zagra1

zagra1 je offline (nepripojený) zagra1

Mám úhradu (PFA z r.2009 inej spolocnosti) z BU mojej spolocnosti v roku 2010, prosim o radu ako to zauctujem v roku 2010,dakujem pekne
0 0
frenky191 frenky191

frenky191 je offline (nepripojený) frenky191

ja by som to účtoval 378/221 a následne vyrovnal cez pokladnu ako 211/378 teda pokial ide o spoločnosť, z ktorej účtu sa platilo...
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ako riešite situáciu, keď nemám výpis z účtu, ale viem, že sa vyberalo z účtu a malo vložiť pokladne, pozriem si cez internet v banke a vynechám prázdne doklady. Alebo by sa dalo všetko účtovať ku koncu mesiaca? Doklady mi dávajú všelijako, mám problém to dať dátumovo do poriadku. ď
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

sybila3 Pozri príspevok
ako riešite situáciu, keď nemám výpis z účtu, ale viem, že sa vyberalo z účtu a malo vložiť pokladne, pozriem si cez internet v banke a vynechám prázdne doklady. Alebo by sa dalo všetko účtovať ku koncu mesiaca? Doklady mi dávajú všelijako, mám problém to dať dátumovo do poriadku. ď
Keď nemáš výpis z účtu ... je vždy možnosť majiteľa účtu vyžiadať od banky ,náhradný výpis, ale už za poplatok. Ak ho klient nemá, nech zaplatí dodanie náhradného. Nestačí si pamätať výbery a obraty, treba ich aj náležite preukázať výpisom a potvrdiť zhodu zostatku výpisu so zostatkom účtu v účtovníctve. Obraty sa účtujú vždy k svojmu dátumu podľa výpisu, bez výpisu sa účtovať nedá. Stačí to urobiť raz za mesiac, ale dátum sa musí dodržať. Ak Ti doklady nedávajú poriadne, vždy sú aspoň dve možnosti. Buď to ukončiť včas, alebo sa naučiť robiť v tej situácii, nájsť spôsob, ako ich dostať. Podľa toho, koľko máš zákaziek. Niektorého klienta vylieči iba prvá "dvojtisícová pokuta" za opozdené priznanie, alebo hlásenie, tak mu ju pre začiatok dopraj. Aj priznanie sa dá odovzdať iba z tých dokladov, ktoré dostaneš do termínu. Keď dodá ostatné, dáš dodatočné. Dodanenie zaplatí aj tak klient, na to ho treba vždy upozorniť.
1 0
zagra1 zagra1

zagra1 je offline (nepripojený) zagra1

Poprosím o radu, máme dve sro (1sro a 2sro).odberatel 1sro omylom poslal platbu na BU 2sro. ako zauctujem tento prijem na BU? dakujem za kazdu info
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

na výpise mám prvýkrát poplatky za recykláciu, môžem to dať medzi poplatky banke? dík
0 0
Kačena I. Kačena I.

Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

až to bolo ozaj omylom, tak 261 a vrátiť naspäť
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

sybila3 Pozri príspevok
na výpise mám prvýkrát poplatky za recykláciu, môžem to dať medzi poplatky banke? dík
Aj ja som to mala prvý raz a dala som to ako poplatok banke.
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

zagra1 Pozri príspevok
Poprosím o radu, máme dve sro (1sro a 2sro).odberatel 1sro omylom poslal platbu na BU 2sro. ako zauctujem tento prijem na BU? dakujem za kazdu info
Divný prípad ... pomýlil sa odberateľ, či fakturant ? Napokon je to už jedno ... Druhej s.r.o suma nepatrí, účtuje jej príjem ako 221/379. Následne odošle platbu z vlastného podnetu /má právo tak rozhodnúť/ na účet prvej s.r.o. a vyrovná záväzok 379/221. Prvá s.r.o. zaúčtuje sumu na 221/311. Platby sa doložia stručným interným zápisom, ako k omylu došlo a ako bol vysporiadaný, aby sa aj po rokoch vedelo, prečo je to tak.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

a_je_to Pozri príspevok
Divný prípad ... pomýlil sa odberateľ, či fakturant ? Napokon je to už jedno ... Druhej s.r.o suma nepatrí, účtuje jej príjem ako 221/379. Následne odošle platbu z vlastného podnetu /má právo tak rozhodnúť/ na účet prvej s.r.o. a vyrovná záväzok 379/221. Prvá s.r.o. zaúčtuje sumu na 221/311. Platby sa doložia stručným interným zápisom, ako k omylu došlo a ako bol vysporiadaný, aby sa aj po rokoch vedelo, prečo je to tak.
1.sro. mylná odoslaná platba podla BU (úhrada došlej faktúry?)
378AE/221
1.s.r.o. správna úhrada dodávateľovi 321AE/221
1.sr.o.príjem peňazí na účet od 2.sro 221/378AE

2.sro omylom prijatá platba na BU 221/379AE
2.sro vrátenie platby v prospech 1.sro na BU 379AE/221
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Betina2 Pozri príspevok
1.sro. mylná odoslaná platba podla BU (úhrada došlej faktúry?)
378AE/221
1.s.r.o. správna úhrada dodávateľovi 321AE/221
1.sr.o.príjem peňazí na účet od 2.sro 221/378AE

2.sro omylom prijatá platba na BU 221/379AE
2.sro vrátenie platby v prospech 1.sro na BU 379AE/221
Hmmmm .... skúsme si to prejsť ešte raz .....

zagra1 Pozri príspevok
Poprosím o radu, máme dve sro (1sro a 2sro).odberatel 1sro omylom poslal platbu na BU 2sro. ako zauctujem tento prijem na BU? dakujem za kazdu info
Nejde o úhradu došlej fa z 1.s.r.o., ale o úhradu odoslanej faktúry na BÚ 2.s.r.o. namiesto BÚ 1.s.r.o., zrejme toho istého majiteľa. 1. s.r.o. mala odberateľa, ten však neuhradil faktúru na jej BÚ , ale na BÚ 2.sro. Otázku položila zrejme účtovníčka, ktorá účtuje .... a asi aj fakturuje u obidvoch spomínaných s.r.o. Pravdepodobne sa pomýlila pri faktuácii a zamenila vo faktúrach čísla BÚ. Alebo odberateľ berie od obidvoch a v tomto prípade si zamenil BÚ ... Takto sa to javí mne, to je moja domnienka, ktorú som takto rozobral a odpovedal.
V Tvojej odpovedi sú u 2.s.r.o uvedené tie isté odporúčania, ako v mojej, ok. Ale odporúčaniam pre 1.s.r.o. som neporozumel .... lebo v otázke žiadny dodávateľ nie je. A vzniku pohľadávky 378 ... tiež nerozumiem ... na základe čoho ? Akého účtovného prípadu ? 1. s.r.o. má svoju pôvodnú pohľadávku predkontovanú ako 311/5xx. Že 2.s.r.o. vznikol prijatím cudzej platby záväzok /právny titul/ ešte neznamená, že 1.s.r.o. vznikla z rovnakého dôvodu iná pohľadávka 378. Nemá totiž pre jej zaúčtovanie relevantnú informáciu .... ibaže by ju transformovala na 378/311 .... ale na základe akého právneho titulu a kvôli čomu ? Nejde o veľa, iba o detaily. Nepokladal by som za až také dôležité ... od koho napokon prišla platba, ale za čo prišla .... a vyrovnal by som ňou pohľadávku z faktúry.
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

a_je_to Pozri príspevok
Hmmmm .... skúsme si to prejsť ešte raz .....



Nejde o úhradu došlej fa z 1.s.r.o., ale o úhradu odoslanej faktúry na BÚ 2.s.r.o. namiesto BÚ 1.s.r.o., zrejme toho istého majiteľa. 1. s.r.o. mala odberateľa, ten však neuhradil faktúru na jej BÚ , ale na BÚ 2.sro. Otázku položila zrejme účtovníčka, ktorá účtuje .... a asi aj fakturuje u obidvoch spomínaných s.r.o. Pravdepodobne sa pomýlila pri faktuácii a zamenila vo faktúrach čísla BÚ. Alebo odberateľ berie od obidvoch a v tomto prípade si zamenil BÚ ... Takto sa to javí mne, to je moja domnienka, ktorú som takto rozobral a odpovedal.
V Tvojej odpovedi sú u 2.s.r.o uvedené tie isté odporúčania, ako v mojej, ok. Ale odporúčaniam pre 1.s.r.o. som neporozumel .... lebo v otázke žiadny dodávateľ nie je. A vzniku pohľadávky 378 ... tiež nerozumiem ... na základe čoho ? Akého účtovného prípadu ? 1. s.r.o. má svoju pôvodnú pohľadávku predkontovanú ako 311/5xx. Že 2.s.r.o. vznikol prijatím cudzej platby záväzok /právny titul/ ešte neznamená, že 1.s.r.o. vznikla z rovnakého dôvodu iná pohľadávka 378. Nemá totiž pre jej zaúčtovanie relevantnú informáciu .... ibaže by ju transformovala na 378/311 .... ale na základe akého právneho titulu a kvôli čomu ? Nejde o veľa, iba o detaily. Nepokladal by som za až také dôležité ... od koho napokon prišla platba, ale za čo prišla .... a vyrovnal by som ňou pohľadávku z faktúry.
Ja som to pochopila tak, že sro1 vystupovala ako ten odberateľ....
Ale takto sú tu aspoň poruke obidve situácie vysvetlené. .
Samozrejme, že z Tvojho pohladu, teda že niekto tretí, ako odberateľ firmy 1 poslal platbu na účet firmy 2 si to mal dobre.
Pre takéto nedorozumenia odporúčam zadávateľom dotazov, aby sa vyjadrili čo najpresnejšie a uviedli všetky relevantné fakty.
0 0
jamena jamena

jamena je offline (nepripojený) jamena

Ahojte,
mám taký menší problém. V roku 2009 som účtovali priebežne bankové výpisy, až do 4.-teho mesiaca, keď nám prestali na firmu prichádzať (z dôvodu zmeny sídla sa k nám nedostali). Konateľ sa snažil od banky koncom mesiaca získať tieto výpisy (internet banking sme nemali), ale nejako sa to vlieklo až do septembra 2010, ked nám banka výpisy poslala. Problém je že k 31.12.2009 v závierke sme evidovali stav účtu 106,39 Eur. Tento účet sa nepoužíva, každý mesiac si banka sťahuje iba za bankové poplatky, ktoré od apríla boli 87,69 (tieto sme však do nákladov v r.09 nedali). Nesedí mi teraz stav k 1.1.2010 na účte. Môžem tieto náklady (87,69 Eur) zaúčtovať v roku 2010 - kedže už máme podané daňové priznanie? v zákone sa píše, že náklad si môžme uplatniť v tom zdaňovacom období, v ktorom bol dosiahnutý príjem alebo prijatá úhrada.
Neviem si s tým rady.
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

jamena Pozri príspevok
Ahojte,
mám taký menší problém. V roku 2009 som účtovali priebežne bankové výpisy, až do 4.-teho mesiaca, keď nám prestali na firmu prichádzať (z dôvodu zmeny sídla sa k nám nedostali). Konateľ sa snažil od banky koncom mesiaca získať tieto výpisy (internet banking sme nemali), ale nejako sa to vlieklo až do septembra 2010, ked nám banka výpisy poslala. Problém je že k 31.12.2009 v závierke sme evidovali stav účtu 106,39 Eur. Tento účet sa nepoužíva, každý mesiac si banka sťahuje iba za bankové poplatky, ktoré od apríla boli 87,69 (tieto sme však do nákladov v r.09 nedali). Nesedí mi teraz stav k 1.1.2010 na účte. Môžem tieto náklady (87,69 Eur) zaúčtovať v roku 2010 - kedže už máme podané daňové priznanie? v zákone sa píše, že náklad si môžme uplatniť v tom zdaňovacom období, v ktorom bol dosiahnutý príjem alebo prijatá úhrada.
Neviem si s tým rady.
Ostáva Ti už len zaúčtovať chýbajúce výpisy a poplatky do nákladov r. 2010.
Potom by som využila ustanovenie § 17, odst. 29

(29) Ak daňovník v príslušnom zdaňovacom období zahrnul do výsledku hospodárenia vyššie výnosy (príjmy), ako mu vyplýva z osobitného predpisu1) alebo v príslušnom zdaňovacom období zahrnul do výsledku hospodárenia nižšie náklady (výdavky), ako mu vyplýva z osobitného predpisu1) a z tohto dôvodu vykázal vyšší základ dane a odviedol vyššiu daň, úprava výsledku hospodárenia alebo nerozdeleného zisku minulých rokov alebo neuhradenej straty minulých rokov v nasledujúcich účtovných obdobiach už nebude mať vplyv na výšku základu dane a daňovej povinnosti; ak sa daňovník rozhodne pre takýto postup v príslušnom zdaňovacom období, neuplatní sa úprava základu dane podľa odseku 15.

(bude to daňovým výdavkom r.2010)
http://www.porada.sk/1209281-post12.html
1 0
zuzanna zuzanna

zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

prosím aj ja o radu v roku 2009 mi odberateľ uhradil 2x tú istú faktúru, túto platbu som zaúčtovala ako 221/311 a teraz som zistila, že túto platbu sme zabudli vrátiť bude problém ked ju vrátime teraz v roku 2010 po vyšše roku???
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Problem s vratenim penazi nebude, ale ako sedela inventura uctu 311 k 31.12.2009?
Vas zakaznik sa iste potesi, ked mu pridu peniaze, o ktorych zrejme netusil, ze ich vydal.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať