Zavrieť

Porady

Chlieb upeceny bez namahy a pekarne

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Mile pekarky, chcem vas upozornit na jeden uzasny recept na chlieb, je jednoduchy, absolutne bezpracny a pritom naozaj velmi dobry. Odkedy som sa ho odhodlala upiect, chlieb nekupujem a do posledkej omrvinky doma chlieb zjeme.http://varecha.pravda.sk/recepty/dom...95-recept.html
Usporiadat
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Chlebík je upečený v smaltovom malom plechu a prikrytý bol alobalom[ATTACH] [ATTACH] [/ATTACH][/ATTACH]
Naposledy upravil jozka56 : 01.08.11 at 14:28
Snímek 001.jpg  
Snímek 002.jpg  
Snímek 003.jpg  
1/1
19 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Kočky, mám upečený už druhý chlieb. Tento je nielen dobrý, ale už aj "pekný". Prvý som piekla vo veľkom pekáči, tak bol placatejší, tento druhý som robila v jenskej mise a je presný
070820111020.jpg  
9 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ako som Vám sľúbila, posielam chlebík. Vyfotený bol hneď, ale medzitým sa mi vybila baterka, tak ho dávam až teraz. Chlebík je dobrý, netreba naň žiadnu nátierku, stačilo zapiť moravským pivom čo doniesol syn. Pre budúcnosť by som dala ako sa tu uvádza menej vody. Piekla som vo vylievaných pekáčoch.
DSCF2264.jpg  
DSCF2265.jpg  
DSCF2267.jpg  
1/1
9 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

tetrisss Pozri príspevok
Mile pekarky, chcem vas upozornit na jeden uzasny recept na chlieb, je jednoduchy, absolutne bezpracny a pritom naozaj velmi dobry. Odkedy som sa ho odhodlala upiect, chlieb nekupujem a do posledkej omrvinky doma chlieb zjeme.http://varecha.pravda.sk/recepty/dom...95-recept.html
Dnes som skusila chlebik podla receptu od tetriss.

Namiesto liatinoveho hrnca s pokrykou posluzila teflonova forma na pecenie srncieho chrbata zakryta alobalom.
Chlebik chutil vyborne
Naposledy upravil arizona : 15.01.13 at 20:58 Dôvod: preklep
P1150220_PP.jpg  
9 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Robil som ho už druhýkrát z dvojitej dávky.
Obidva krát sa mi vydaril. Včera mi kvasil 19 hodín /nemal som čas/ a potom ešte 2 hodiny na utierke. Piekol som ho trošku dlhšie podľa svojej chuti, aby bol dobre prepečený. Pridal som do neho pred zamiešaním surovín ešte kmín a fenikel.
Mimochodom to cesto je po vykvasení vždy pomerne riedke, ale treba pomúčiť dosku a žena ho párkrát poprekladá a vytvaruje bochník, tak cesto zhustne a na utierke ešte vykysne, potom ho ešte preloží a hodí do toho oválneho plechového hrnca rozohriateho.
Toto je on.
8 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Som rada, ze sa podaril, nemohla som ta jozka pochvalit vcera, lebo mi robili fiskalny modul a tak moj pouzivany notebok odpcival v servise, a na druhom som sa nevedela prihlasit. K tomu este, ze co k tomu, ja som na prvykrat robila vajcovu pomazanku, to bola dobrotaaa, ale da sa natriet na to hocico, aj maslo, aj syr, ale...ano pouzijes viac, lebo su tam diery Inak ak sa vam zda slany, jednoducha rada, menej posolit. Inak, moj postreh, cim menej vody date, tym budete mat tie diery mensie.
7 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
toto je ten môj... z jenskej misy...
01022013360.jpg  
7 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
osky Pozri príspevok
vsak da,ale sme uz rozmaznani,uz nam taky moc nechuti.....
Never tomu Osky, posolený krajec čerstvého chlebíka, to je najväčšia pochúťka. A keď Jožka hovorí, že je dosť slaný, ani ho soliť netreba. Určite vyskúšam.
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Až dnes som si prečítala celú túto tému so všetkým, čo k tomu patrí, lebo pri prvom pozeraní som zistila že nemám sušené kvasnice, lebo kupujem iba celú kocku čerstvých v miestnej pekárni, pokrájam a mám stále v mrazničke. Ďalej nemám liatinový pekáč ani kameninovú nádobu vhodného tvaru, iba starodávny pekáč na hus. No tu sa píše, že sa dá aj z čerstvých kvasníc a v inej nádobe, tak niečo pohľadám. Múku, soľ a vodu našťastie mám doma stále Tak to idem vyskúšať. Ak sa vydarí, tak sa s Vami podelím. Pá, idem robiť kvások.
Dobrú noc.
6 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

No tak som neodolala a už máme na stole aj my. Akurat som si neprecitala poriadne recept a dala tam viac suseneho drozdia - ale ked som zistila, ze malo pouzitelnost tusim do roku 2008, tak som zjavne urobila dobre, bolo to akurat
vodu som pridavala postupne, bolo to tak 1 a 1/4 hrnceka vody. Soli by stacila asi aj 1 lyžička.

Piekla som v jenskej mise. Nevydržala som a rozkrojila som hned po vytiahnuti z rury - preto je na reze taky, aky je.
Rada by som skusila, aky bude na druhy den, ale obavam sa, ze na druhy den uz nebude ...

Teraz este porozmyslat nacasovanie, tak aby sme mali chleba, ked ho potrebujeme, t.j. na ranajky. To by bolo asi najideálnejšie hned rano zamiesit a vecer piect
chlieb1.jpg  
chlieb2.jpg  
chlieb3.jpg  
1/1
6 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Huráá, aj ja som sa vcera "pochlebila" - vyzeral asi tak ako Stonke a celá rodinka mna za to milovala - fakt dobručký - díky Tetriss
p.s.
piekla som ho v obyčajnom kastrole s pokrievkou - tá misa z jenského skla je trochu menšia azdalo sa mi to byť málo, ale položila som ho nie na utierku ale na pečiaci papier ako tu niekto radil a s tým som ho capla do kastrola. Tepltoa 230 ...vsetko podla navodu, len som o 5 minut skor vybrala, lebo už bol tmavy
6 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Je to tam niekde, nie, len volne to nechavam na doske v kuchyni, nemusis sa toho vobec bat, cim dlhsie to nechas bez zaujmu, tym lepsie to bude.
5 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ja som chlebík jedla zatiaľ iba suchý ku gulášu, ale myslím, že natierkové maslo, paštéta alebo syr sa bude dať namazať A mne sa zdá chlebík trochu slanší, ale to je asi o chuti.
5 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tuším, že dnes budem robiť ešte jeden Z toho raňajšieho nezostala ani kôročka
5 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

AlaNR Pozri príspevok
Priznám sa: nepodaril sa mi.
Cesto bolo strašne riedke, ledva som ho napasovala do pekáčika.
Po upečení mal asi 3 cm a spodok sa mi prichytil na smaltovaný pekáčik, kde som ho piekla. Nedal sa vyklopiť, roztrhol sa a bol žuvačkový. Piekla som to presne tak, ako tu je napísané.
Takže putoval sliepočkám.
Nevzdávam to, bojujem, skúsim druhýkrát!
Ala, nevzdávaj, stojí to za to Tiež som mala cesto redšie, dala som si na dosku viac hladkej múky a poprekladala som ho. Dôležitá je aj nádoba, v ktorej pečieš, musí byť akurátne veľká a pri vložení chleba horúca, potom sa neprilepí.
Včera som za môj výtvor dostala dokonca trojgeneračnú pochvalu, od mamy, svokry, nevesty aj vnučky
Naposledy upravil truch : 08.08.11 at 11:22
5 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

... kolegyne pecu tento chlieb, nemusi byt liatinovy kastrol, moze byt keramicky, zo skla a ze aj obycajny kastrol vyskusali
4 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Cesto som si pripravila, 2 hrnčeky T650 a 1 hrnček špaldová múka, ostatné suroviny podľa pokynov. Uvidíme, čo z toho bude.
4 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Moje cesto odpočívalo viac ako 16h a bolo v poriadku, nechala som ho v kuchyni na linke prikryté priesvitnou fóliou.
4 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

osky podľa návodu, máš zohrievať aj nádobu s vrchnákom 1/2 hodiny. Ja som zohrievala iba plech a ničím som plech nepotrela, chlieb sa neprichytil.
4 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Cesto sa dosť ťažko berie z utierky, ale dá sa. Ja som netriafala, rovno som si plech vybrala a vložilo doň cesto a prikryla alobalom, potom šup do rúry
4 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Osky, inak keby si si precitala diskusiu na vareche, tak nepolozis ani jednu otazku, zhrniem, nadoba sa nevymazava, cela sa zohreje, presne tak , z tej utierky sa to neda tak jednoducho chytit a prelozit, ale pregulnut a do toho horuceho je to ten najtazsi ukon z celej prace. Ku tomu prispevku od henriety, len tolko, ze to je obycajny recept na chlieb, takych je tu hafo, toto je celkom iny, viem o com hovorim, poskusala som ich uz zopar a zvladne ho aj dieta. Je to doslovne vela muziky za malo penazi.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať