Zavrieť

Porady

Chlieb upeceny bez namahy a pekarne

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Mile pekarky, chcem vas upozornit na jeden uzasny recept na chlieb, je jednoduchy, absolutne bezpracny a pritom naozaj velmi dobry. Odkedy som sa ho odhodlala upiect, chlieb nekupujem a do posledkej omrvinky doma chlieb zjeme.http://varecha.pravda.sk/recepty/dom...95-recept.html
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Včera večer som tiež zarábala cesto, dala som viac ako 1/4 čaj.lyžičky sušeného droždia (asi 1/3 lyžičky), cesto prvé 4-5 hodiny veľmi kyslo - už som myslela, že mi ujde z misy. Potom sa to ustálilo.
Na to, že s pečením chleba nemám žiadne skúsenosti, chlebík bol "jedlý" a celkom sa mi vydaril aj tvar. Chcelo by to piecť v inej nádobe (trochu menšej)- piekla som v dvojitom pekáči.
3 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Kvaka Pozri príspevok
Ja mám v byte klasickú rúru, zhora a zdola vyhrievanie, nijaký vzduch, mám to piecť v strede ako koláč, alebo dole ako mäso?
Mám tak isto, piekla som v strede, ohrev zdola+zhora.
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tak môj chlebík už odpočíva na doske, ešte asi 10 minút. Po vyklopení z misy po 18 hodinách vyzeral takto.
P1070144.jpg  
3 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
asi je to obdoba toho istého chlebíka, pre istotu priložím aj môj recept
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Peggynka Pozri príspevok
Ja som videla na českom serveri,že ho upiekla baba v mise od remosky (z dvoch dávok) a prikryla smaltovanou pokrievkou.Liatinový hrniec sa dá kúpiť aj tu:
http://kotliky.sk/index.php?main_pag...roducts_id=314

V lildi je teraz takato akcia http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/SID-...ndex_30059.htm

ja som piekla v obycajne jenskej mise http://nanicmama.sme.sk/obrazky-ku-c...ieb-rozkrojeny celkom v pohode. Tusim sa musim do toho zase pustiť... len si treba premysliet niektore kroky dopredu
3 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

až taký zázrak to nieje, upiecť žemlisku a nemiesiť, ale všade sa zabúda na osiatie múky, verte oplatí sa aj dva razy
2 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Hehe, ja blbec, to by ma nenapadlo a to si hovorim, ze som mala vzdy jednotku z matiky... Voslo tam 4,5 l vody
2 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Jožka,
vyzerá super, aj kôrku máš peknú. Nechala si ho stáť v chlade, či len tak v kuchyni?

Ja by som mala jednu otázku: čo sa stane s cestom, keď bude prichystané viac ako 18 hodín? Myslím, ak si ho pripravím večer cca 20,00 a budem ho robiť o 17,00 na druhý deň? Lebo takto sa mi to dá iba cez víkend, ale ja by som ho chcela vyskúšať aj v týždni, ale cez deň piecť nehrozí. Robota volá
Čo myslíte?
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
osky Pozri príspevok
mna by zaujimalo,ako chuti?
je dost deravy,aj na povodnom obrazku a aj na tom od jozky.
tak neviem ako si ho niecim natrieme?
osky, priznaj sa, že nemáš strach o to, čím ho natrieť , ale o to, že musíš dať veľa pomazánky, aby si vyplnila diery v chlebíku.


Určite vyskúšam !
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Dal by sa chlebík upiecť v pekáči z tuperwaree = t.zn. znesie tento pekáč polhodinové zahrievanie bez obsahu ?
neriskovala by som.....

Citujem: výrobek je zhotoven z krystalického polymeru tzn. odolává teplotám -24C až +230C...
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

no,Jozka,udelujem ti "rad zlate varecky",myslim ze uz si nam tu vysvetlila uplne vsetko,uz je len na nas aby sme sa do toho pustili.
dakujemeeeeeeeee.cmuk.
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Zajtra zamiesim a v sobotu sa chystám robiť gulášovú polievku, keď sa mi ten chlieb podarí, k tej gulášovke, to bude
Kvasnice už mám
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

babka - ježibabka Pozri príspevok
Až dnes som si prečítala celú túto tému so všetkým, čo k tomu patrí, lebo pri prvom pozeraní som zistila že nemám sušené kvasnice, lebo kupujem iba celú kocku čerstvých v miestnej pekárni, pokrájam a mám stále v mrazničke. Ďalej nemám liatinový pekáč ani kameninovú nádobu vhodného tvaru, iba starodávny pekáč na hus. No tu sa píše, že sa dá aj z čerstvých kvasníc a v inej nádobe, tak niečo pohľadám. Múku, soľ a vodu našťastie mám doma stále Tak to idem vyskúšať. Ak sa vydarí, tak sa s Vami podelím. Pá, idem robiť kvások.
Dobrú noc.
keby som mala doma taketo krasne miminko,aj jedavat a spavat by som prestala od radosti.....
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jozka56, pozri tu

http://www.google.sk/url?sa=t&source...uaARIJzWWnwf7Q
2 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ja som jeden sacok drozdia pouzila na 7 chlebikov, tak tu kocku by som tiez podelila tak, ale radsej by som pouzila tie susene kvasnice, to cesto v ziadnom pripade nema prekysnut, to je cele zle, cesto viac by som povedala skvasi, tie kvasnice su len na start. Ako tu bolo napisane, tak cesto je po kysnuti trochu redsie, alebo lepsie povedane plne vzduchu, ale treba ho dat na dosku, dobre pomucenu a poprekladat, po 15 minutach sa da pekne vytvarovat, ja ho davam do pruteneho kosika na pecivo. Po kysnuti vyzera ako normalne urobeny chlieb. Nadoba na pecenie by mala byt primerana, mozno, ze by ste mali radsej skusit obycajny hrniec s pokrievkou, jasne, ze zepter, ktory nema na sebe nic z umelej hmoty /usi, teplomer/ moze byt. Inak, ak vam dodam tym odvahy, moje skore je 7:1, vcera sa mi chlieb absolutne nepodaril, nevykysol a teraz neviem, ci bola pricina v starom drozdi, alebo, ze som do chleba hned dala otruby, ktore asi brzdili proces kvasenia.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Kvaka Pozri príspevok
Však si dnes zarábal, či čo?
skrátený režim - zarobené o 14-tej, 2x po vykysnutí premiešané a o 20:10 šup do vyhne. 35 min. pri 230 zakrytý pekáč, potom 15 min. pri otvorenom - len horúci vzduch + potreté cesnakovou vodou
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Pri akej teplote pečiete chlieb? Podľa mňa je 230°C teplota vysoká. ....chlieb putoval do koša ..... zvonka bol skoro čierny, no vo vnútri nedopečený. V návode sa píše o 230°C a v komentároch vo videu hovoria o 200 -205°C....postup som dodržala..... Ako je to teda s tou teplotou?
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Skúsila som odkrojiť, no a je tam asi 2 cm neprepečeného, také vlhké, škoda. Vyzeral pekne, asi mám rúru, v ktorej treba dlhšie piecť, alebo som trafila 225°C.
P1070148.jpg  
2 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

drobeceva Pozri príspevok
uhm...zdá sa, že je akýsi nízky...uvidím, aký bude ak ho rozkrojím...asi som nemala vhodnú nádobu...nabudúce musím v niečom inom upiecť, resp. z dvojitej dávky
Evka, presne taký istý som ho prvýkrát mala aj ja Je to v nádobe, musí byť tak akurát, druhýkrát som robila v jenskej mise a bol pekne vysoký.
2 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Marta V Pozri príspevok
Mohol by sa chlebík piecť v rímskom hrnci? Keď ho nechám v rúre zohriať prázdny a potom dám do neho chlieb, nepraskne mi?
Neriskovala by som.....http://www.zeleziarstvoplus.sk/rimsky-hrniec?id=88
Použitie hrnca je v podstate jednoduché. Nesmieme však zabúdať na niekoľko pravidiel a postupov, aby nám hrniec počas prípravy nepraskol: -hrniec musíme VŽDY pred použitím namočiť minimálne na 15 minút do vlažnej vody, čím dlhšie je ponorený, tým lepšie -hrniec ponoríme celý a taktiež dovnútra nalejeme vodu, nezabudnúť namočiť i pokrievku, pokiaľ vieme, že ju budeme potrebovať. Ak by sme tak neurobili, hrniec by v trúbe praskol -vložíme do hrnca všetky prísady pripravovaného pokrmu a prikryjeme pokrievkou -hrniec VŽDY vkladáme do STUDENÉJ rúry! Teplotu zvyšujeme počas pečenia postupne až k najvyššej požadovanej teplote. Najvhodnejšia je teplovzdušná trúba. -pri pečení v hrnci pokrmy nikdy nepodlievame studenou vodou, najskôr ju zahrejeme, -pekáč s hotovým jedlom pokladáme vždy na utierku alebo na podložku pod hrniec -umytý hrniec ukladáme na vzdušné miesto a neprikrývame ho pokrievkou -nádobu umývame len vlažnou vodou s trochou soli, prípadne octu, pomocou mäkkej kefky - hrniec NIKDY nedávame na horúcu platňu elektrického sporáku alebo na plynový horák, hrniec patrí iba do studenej trúby
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať