Zavrieť

Porady

Chlieb upeceny bez namahy a pekarne

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Mile pekarky, chcem vas upozornit na jeden uzasny recept na chlieb, je jednoduchy, absolutne bezpracny a pritom naozaj velmi dobry. Odkedy som sa ho odhodlala upiect, chlieb nekupujem a do posledkej omrvinky doma chlieb zjeme.http://varecha.pravda.sk/recepty/dom...95-recept.html
Usporiadat
Dandýsek Dandýsek

Dandýsek je offline (nepripojený) Dandýsek

piekla som ho už dávno, bol vynikajúci. Piekla som v obyčajných smaltovaných pekáčoch . Pred dopečením som ho potrela slanou vodou a posypala sezamovám semiačkom.
chleba.jpg  
4 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
Práve som ochutnala môj výtvor-to nie je chleba ale koláč proste niečo fantastické,velmi dobre sa podaril dávala som múku špaldovú hladkú bielu,žitnú chlebovú tmavú a chlebovú tmavu pšeničnú,piekla som ho v obyčajnom kastroliku,mala som obavy lebo som mala redšie cesto ,ale velmi sa podaril-dík za super recept
4 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nezufaj, ze sa ti nepodaril, niekde tu som pisala, ze to mnozstvo vody je dolezite, radsej menej a potom doliat, to cesto musi byt hned dost tuhe, lebo kysnutim redne, ked sa dava na dosku, ta musi byt pomucena, ked sa popreklada a vyformuje, tak je uplne normalne, ten pekac, alebo taka podobna nadoba musi byt tak akurat a to vyhriatie je tiez dolezite. Samozrejme, ze sa da piect aj uplne normalny chlieb, ale tu ten cas je dolezity, pretoze prichadza k procesu kvasenia samotnej muky, co bolo kedysi normalne a podla toho, co som citala, tak terajsim chlebom toto chyba, normalne kysnutie, je to nieco ako kvaskovy chlieb, ale nie je potrebne robit pracne kvasok.
4 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
ja som cesto mala na papieri na pečenie aj s papierom som ho šupla do kastrolika-bolo redšie ,najprv s papierom kysol v miske
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

A ešte tu niekde písal viktorviktor o preosiatí múky, až dvakrát, je to pravda, múka sa dobre prevzdušní a ľahšie vykysne aj s menším množstvom droždia.
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

robila som z jednej davky.
Jenskej misy som sa trochu aj ja bála. Preto som to stale vykladala na drevenu dosku a este aj utierku. Ale v pohode. Nebol problem.

K tomu preosievaiu misy - minule som niekde zachytila, ze kuchar miesto preosievania muky len pouzil metličku na rušné šľahanie a proste muku v mise ňou len tak nasucho premiešal. Začala som aj ja s tým, že prisám sypké prísady - teda mukú, soľ, droždie a pár krat to tou metličkom prešľahám. Aj sa to prevzdušní, aj sa to rovnomerne premieša.
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pokus č.2 hm, málo slaný - chutí jak bageta
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:33
4 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Kvaka Pozri príspevok
A ako chutí? Lebo mne ten tvoj vyzerá ako koláč. Ale možno je to tým tvarom. Nemáš foto prekrojeného?
ako bageta - pre mňa málo slaný
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:33
4 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

takže môj výtvor ale až na druhý pokus...teraz som dala menej vody lebo prvýkrát bolo cesto riedke a z chleba bola placka
P1010200.jpg  
4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Tak už je hotový, odfotený. Ktovie, čo bude vo vnútri.
P1070145.jpg  
4 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Chlebík sa akurát dopeká...ako fajn rozvoniava po celom byte. Verím, že bude aj tak dobrý. Dúfam, že bude aj prepečený.
Naposledy upravil drobeceva : 13.08.11 at 13:17
P1010002-1.jpg  
P1010001-1.jpg  
1/1
4 0
stonka stonka

stonka je offline (nepripojený) stonka

Toto je môj prvý výtvor Piekla som ho v mise z jenskeho skla. Je chutný, ale dosť nízky. Nabudúce to chce zrejme iný typ nádoby. K dnešnému obedu- hovädzie na cesnaku bola iná príloha ako zvyčajne Tetrisss, ďakujem tiež za receptík.
chlebik.jpg  
4 0
Topas Topas

Topas je offline (nepripojený) Topas

Skúsila som ho už tiež. Včera zmiešala suroviny, dnes upiekla. Použila som misku z janskeho skla. Piekla som už chlieb podľa viacerych receptov, no takú kôrku som ešte nemala. Chutil všetkým. Má len jednu chybu - je to dlhý proces, na druhej strane však nenáročný. Prikladám foto, nestihla som ho odfotiť celý, iba to čo zvýšilo.
IMAG0625.JPG  
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dnes som skusila chlebik od tetriss upiect v rimskom hrnci.
Opat sa vydaril.
Odkedy som objavila tento recept, nepouzivam ani domacu pekarnicku,ani ziaden iny recept. Tento chlebik a hlavne korka nemaju chybu
chlebik.jpg  
4 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Mohol by to byt aj kameninovy, ide asi o to, aby sa samotna ta nadoba rozohriala a dala zatvorit, keby som nemala nadobu, kludne by som ho upiekla aj na plechu, akurat by ho asi bolo treba pokryt na zaciatku alobalom.
3 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tie hrnceky su 3dl, no objem pekaca neviem, niekde som tam hodila rozmery, ale tak je to taka klasika na kura, aj malu kacku.
3 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Chlebík vyzerá ozaj výborne Skúsim ho "ne/zamiesiť" v sobotu a v nedeľu upiecť, konečne by sme mali v pondelok na raňajky dobrý chlebík
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jozka56 Pozri príspevok
Ja som chlebík jedla zatiaľ iba suchý ku gulášu, ale myslím, že natierkové maslo, paštéta alebo syr sa bude dať namazať A mne sa zdá chlebík trochu slanší, ale to je asi o chuti.
Narobili ste mi chute, určite ho vyskúšam. A k tomu, čo k nemu, veď chlebík( preto mu hovoríme aj dar Boží, ktorý sa nikdy nepreje) sa dá jesť aj nepomastený.
3 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja som chlebík včera tiež piekla, trochu som si to zjednodušila, nedala som ho na utierku, len som ho trochu poprekladala na doske a piekla som ho v smaltovanom pekáči a prikryla alobalom.Bol veľmi chutný, len nabudúce skúsim z 1 a pol dávky.
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

voľajako ho nadúva po 2 hodinách (srsková ma koordinuje)
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:33
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať