Zavrieť

Porady

Dobré rady do záhrady-pestovanie plodin

Ak mate nejake odskusane dobre rady, ako pestovat ovocie a zeleninku,ako sa starat o okrasnu zahradu,ake druhy plodin sa vam osvedcili, ako bojovat proti skodcom,alebo rozne osobne odskusane rady, zaujimave linky na pestovanie rastlin a pod.,pridajte
Naposledy upravil arizona : 20.06.15 at 14:55
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ten cesnak dať ako kyticu do vázy, mne vydrží v suchej tmavej pivnici do nového. Musí byť už vysušený a neviažem kytice, jednoducho ho dám do fľaše. Hlavou hore, roky tak skladujem.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

nie je to sice pestovanie, ale dobry napad a lacny, nieco sa da pouzit na hroby
https://tojenapad.dobrenoviny.sk/kra...HyWchSgIqIDWog
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ako solitérna skupinka by vynikli najmä v minimalistickej záhrade.
https://backyard.gartenlove.com/photo-2/
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela
Ako solitérna skupinka by vynikli najmä v minimalistickej záhrade.
https://backyard.gartenlove.com/photo-2/
ak si na jesen na toto spomeniem, tak vyskpšam takto posadiť tulipány, máme taký obrovský kamenný kvetináč pred barákom, viem si to tam predstaviť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ak by niekomu vyliezali slizáky aj do vyvýšených záhonov, dobre známy záhradník z TV si vymyslel najmä pre svoj vek vyvýšené záhony na koloch.
Plodiny sú takto ochránené aj pred jarnými mrazíkmi, slúžia aj ako pareniská a mnoho
ďalších výhod.


Cca od 2:20. .. skladba materiálu.


0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

https://www.facebook.com/61902045146...type=3&theater
Aj tak sa dá, záhradník Lebiš. V 60 cm hrantíku vypestuje aj 2 rady kalerábov po 8 ks x 2.



0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ahojte, prvykrat mám zasadené paradajky vo velkom kvetinaci na balkóne. Plodov maju dost, treba pre urychlenie dozrievania plodov odstranovat listy?
Balkon je otvoreny, na juznej strane domu, pri teplotach nad 30st je tam riadne horuco, treba nejake tienenie, alebo tieto vysoke teploty bez problemov "preziju"?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja mám na balkóne paradajky do neskorej jesene, prvé roky len malé šeri cca 30 cm, tým som otrhávala len žltnúce spodné listy. Vlastne tak robím aj teraz s väčšími, mám rôzne, darované aj kúpené, nižšie aj vysoké, tie sú v záhrade v kvetináčoch pri plote. Nedokážem ich otrhať celkom dohola ako vidím na nete. Rob to s citom a nič nepokazíš. Nechala som skysnúť plné vedro pokrivy a riedeným polievala všetko možné, viditeľne pomohlo, sú silné. Ale pozor, neskutočný smrad.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kukučka
Ja mám na balkóne paradajky do neskorej jesene, prvé roky len malé šeri cca 30 cm, tým som otrhávala len žltnúce spodné listy. Vlastne tak robím aj teraz s väčšími, mám rôzne, darované aj kúpené, nižšie aj vysoké, tie sú v záhrade v kvetináčoch pri plote. Nedokážem ich otrhať celkom dohola ako vidím na nete. Rob to s citom a nič nepokazíš. Nechala som skysnúť plné vedro pokrivy a riedeným polievala všetko možné, viditeľne pomohlo, sú silné. Ale pozor, neskutočný smrad.
Ďakujem za rady, bývam v paneláku, tú žihlavovú zálievku by som si nemohla dovoliť ...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

veronikasad
Ahojte, prvykrat mám zasadené paradajky vo velkom kvetinaci na balkóne. Plodov maju dost, treba pre urychlenie dozrievania plodov odstranovat listy?
Balkon je otvoreny, na juznej strane domu, pri teplotach nad 30st je tam riadne horuco, treba nejake tienenie, alebo tieto vysoke teploty bez problemov "preziju"?
dozrievanie urýchliš tým, že zastrihneš vrch rastliny napríklad nad 6 strapcom, ak otrháš zdravé listy čím sa má robiť fotosyntéza? to ako zdravé vytrhané zuby
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pavol54
veronikasad
Ahojte, prvykrat mám zasadené paradajky vo velkom kvetinaci na balkóne. Plodov maju dost, treba pre urychlenie dozrievania plodov odstranovat listy?
Balkon je otvoreny, na juznej strane domu, pri teplotach nad 30st je tam riadne horuco, treba nejake tienenie, alebo tieto vysoke teploty bez problemov "preziju"?
dozrievanie urýchliš tým, že zastrihneš vrch rastliny napríklad nad 6 strapcom, ak otrháš zdravé listy čím sa má robiť fotosyntéza? to ako zdravé vytrhané zuby
Dakujeeeem
0 0
erikto erikto

erikto je offline (nepripojený) erikto

Proti sliziakom (aj slimakom) sa da pouzit medeny drot a bateria (6V max 9V), nezabije ich, ale odidu. Plati len pre vyvysene zahony. Omotat ich okolo zahona a medzi drotom nechat 1-2cm medzeru, nesmu sa dotykat, ten dotyk urobi slizniak. Jeden drot bude + a jeden -
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Máte niekto skúsenosti s prípravkom BORA proti vrtivke? Chcela by som to vyskúšať ako prípravok na zničenie alebo aspoň obmedzenie napadnutia orechov - černenie orechov. Začiatkom júna sa má urobiť zálievka pod stromom a koncom júna sa majú rozvešať nejaké žlté pásiky. Skúšali ste už niekto proti tejto "hávedi"?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať