Zavrieť

Porady

Dobré rady do záhrady-pestovanie plodin

Ak mate nejake odskusane dobre rady, ako pestovat ovocie a zeleninku,ako sa starat o okrasnu zahradu,ake druhy plodin sa vam osvedcili, ako bojovat proti skodcom,alebo rozne osobne odskusane rady, zaujimave linky na pestovanie rastlin a pod.,pridajte
Naposledy upravil arizona : 20.06.15 at 14:55
Usporiadat
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nemáš za čo ... ja ich mávam tiež na priamom slnku /južná strana bez tieňa/ a nevadí im. Ale je pravda, že ich polievame, najmä v letných horúčavách skoro ráno a neskoro večer, občas /na začiatku/ sem-tam polejem kristalonom, keď husto vzídu, popretŕham, občas okopem a ony sa potom odmenia... Záleží síce od odrody, ale keď sme mali pôdu naposledy pohnojenú /horko-ťažko zohnaným mašťaľným hnojom/, narástli mi až po pás ...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Roky mi živoria darované pivónie v dvoch obrovských kvetináčoch. Keďže pre ne tento rok vznikol v záhrade konečne priestor, rada by som ich presadila priamo do zeme. Už vyrástli prvé stonky cca 25 cm, môžu sa ešte presadiť? Priame slnko doobeda, poobede tieň, bude im to postačovať?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

korela
Roky mi živoria darované pivónie v dvoch obrovských kvetináčoch. Keďže pre ne tento rok vznikol v záhrade konečne priestor, rada by som ich presadila priamo do zeme. Už vyrástli prvé stonky cca 25 cm, môžu sa ešte presadiť? Priame slnko doobeda, poobede tieň, bude im to postačovať?
Bude sa im dariť, jednu pivóniu mám tiež tak, že iba doobedu slnko, darí sa jej už viac rokov. Presaď ich teraz čo najskôr, dobre polej v kvetináči a vyklop do jamy, neporušíš koreňový bal. Teraz je mesiac pribúdajúci, budú pribúdať najmä korene. Lunárny kalendár radí: Presádzanie rastlín a výsadba sadeníc. Dobre sa ujímajú a vytvárajú nové korienky. Najvhodnejšie na to sú dni Panny pri dorastajúcom Mesiaci (8. až 9.4.). Zdroj: http://www.magazinluna.sk/default.as...sesascmoonpage
7 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
Roky mi živoria darované pivónie v dvoch obrovských kvetináčoch. Keďže pre ne tento rok vznikol v záhrade konečne priestor, rada by som ich presadila priamo do zeme. Už vyrástli prvé stonky cca 25 cm, môžu sa ešte presadiť? Priame slnko doobeda, poobede tieň, bude im to postačovať?
Pivónie môžeš presadiť, aj keď už majú stonky....dobre polievaj, až pokiaľ nebudú vzpriamené, pevné.

PIVÓNIE presádzame po 15.auguste - do jesene. Musíme dať pozor, aby sme hľuzy nezasadili príliš hlboko, pretože to značne posunie kvitnutie....niekedy na prvé kvety musíme čakať aj 3 roky. Preto hľuzu vložíme do zeme tak, aby bola zasypaná zeminou, ale byľ musí zostať nad povrchom
Pri presádzaní kvetov-trvaliek, alebo delením trsov sa riadime jednoduchým pravidlom....Trvalky, ktoré kvitnú v jarnom období, presádzame po 15.auguste, trvalky kvitnúce v lete a na jeseň presádzame a delíme na jar.
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ďakujem za výborné odpovede. Oni boli vykopané taktiež na jar a "ujali sa", len sa mi nikdy nerozvinuli kvety doplna. Priateľka predávala dom, a nechcela ich tam nechať, ... kvety po mame.
Tie kvetináče tak ľahko nepreklopím. :-) Panna bude o chvíľu, mám toho viac ... korienky. Fajn.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Je tu jar, aj hypermarkety nachystali akcnu/akciovu ponuku a v letaku Lidl som videl vypalovac buriny - letlampa, akurat v nadobke plyn.
Kantrite niekto burinu takouto metodou?
Tak ma napadlo ze mozem skusit horucovzdusnu pistolku - co vy na to?
(Pri postrekovani sa mi casto podari zasiahnut aj nezelany ciel.)
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

vicktor
Je tu jar, aj hypermarkety nachystali akcnu/akciovu ponuku a v letaku Lidl som videl vypalovac buriny - letlampa, akurat v nadobke plyn.
Kantrite niekto burinu takouto metodou?
Tak ma napadlo ze mozem skusit horucovzdusnu pistolku - co vy na to?
(Pri postrekovani sa mi casto podari zasiahnut aj nezelany ciel.)
Ja si dam zovriet vodu v konvici a pridam trochu octu.Potom polejem priamo na rastlinku,ktorej sa potrebujem zbavit. Osvedcilo sa mi to
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1


0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Babky by nad vami zalomili rukami...motyku už vynašli...
4 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
sa nečudujem s tým octom - šak ked si zakyslíš pôdu, jasné že to vykape. a potom čo? zase kupuješ vápno, bo nesedí ph? Inak, tiež som za motyku
Naposledy upravil bettylou : 18.04.17 at 10:56
Sťahovanie.jpg  
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
Je tu jar, aj hypermarkety nachystali akcnu/akciovu ponuku a v letaku Lidl som videl vypalovac buriny - letlampa, akurat v nadobke plyn.
Kantrite niekto burinu takouto metodou?
Tak ma napadlo ze mozem skusit horucovzdusnu pistolku - co vy na to?
(Pri postrekovani sa mi casto podari zasiahnut aj nezelany ciel.)
Voľakedy sme používali na ničenie tzv :kapazín pri nízkej burine jednoručný pri vyššej burine dvojručný Lenže chemici zneužili názov a spravili z toho obchodný názov pre glyfosát Teda po slovensky motyka, postrek na záhradke len na pichliač pýr a iné trvale buriny ešte aj tie sa po určitej dobe zregenerujú.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
sa nečudujem s tým octom - šak ked si zakyslíš pôdu, jasné že to vykape. a potom čo? zase kupuješ vápno, bo nesedí ph? Inak, tiež som za
lenže tými kyselinami a zásadami sa síce upraví Ph ale zničí mikroflóra a rôzni živočíchovia , takže sme zase tam kde sme nechceli byť. skúsil niekto pozorovať ako sa trápi živočích na ktorého kvapne neškodný ocot alebo slaný roztok? tak to isté sa deje s živočíchmi ktoré voľným okom nevidíme
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

bettylou
sa nečudujem s tým octom - šak ked si zakyslíš pôdu, jasné že to vykape. a potom čo? zase kupuješ vápno, bo nesedí ph? Inak, tiež som za
Ved tej octovej vody nelejem do zeme velke kvanta. Nalejem iba trochu do srdiecka rastliny,alebo do skar,kde sa neda dostat s motykou, ci inou pomockou.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

arizona
vicktor
Je tu jar, aj hypermarkety nachystali akcnu/akciovu ponuku a v letaku Lidl som videl vypalovac buriny - letlampa, akurat v nadobke plyn.
Kantrite niekto burinu takouto metodou?
Tak ma napadlo ze mozem skusit horucovzdusnu pistolku - co vy na to?
(Pri postrekovani sa mi casto podari zasiahnut aj nezelany ciel.)
Ja si dam zovriet vodu v konvici a pridam trochu octu.Potom polejem priamo na rastlinku,ktorej sa potrebujem zbavit. Osvedcilo sa mi to
Po atomovej bombe alebo inej ZHN by to bolo rovnaké a to potom jesť. Inak pred tridsiatimi rokmi som čítal v "Urob si sám" ako si jeden spravil bezburinový chodník, vraj tam pravidelne kropil vyjazdený olej z auta, tiež sa mu to osvedčilo, už žiadna burina nerástla
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No ano,tento rok bolo dobre vidieť čo robíme s prírodou,kvitnúce stromy a neviem či som videla nejakú včelu.Načo nám bude záhrada ako obývačka bez burinky ked bude aj bez ovocia.
5 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Okrem toho,žihľavový čaj a pupavový med by som nevymenila za žiadny umelý trávnik :-).
5 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
bettylou
sa nečudujem s tým octom - šak ked si zakyslíš pôdu, jasné že to vykape. a potom čo? zase kupuješ vápno, bo nesedí ph? Inak, tiež som za
lenže tými kyselinami a zásadami sa síce upraví Ph ale zničí mikroflóra a rôzni živočíchovia , takže sme zase tam kde sme nechceli byť. skúsil niekto pozorovať ako sa trápi živočích na ktorého kvapne neškodný ocot alebo slaný roztok? tak to isté sa deje s živočíchmi ktoré voľným okom nevidíme
Ale ja som za motyku a nie za ničenie prírody, šak je to proti zdravému rozumu, takto šecko otravovať a ľudí ošialiť, len aby sa zarobilo, etc
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
jankogal
jankogal
vicktor
Je tu jar, aj hypermarkety nachystali akcnu/akciovu ponuku a v letaku Lidl som videl vypalovac buriny - letlampa, akurat v nadobke plyn.
Kantrite niekto burinu takouto metodou?
Tak ma napadlo ze mozem skusit horucovzdusnu pistolku - co vy na to?
(Pri postrekovani sa mi casto podari zasiahnut aj nezelany ciel.)
Ak by si si sam pestoval priesadu v skleníčku, tak predtým ako vjdu kultúrne rastliny zo zeme môžeš ofúknuť pištolkov
a na viac m2 horák ako na prasa na zabíjačke
Ten čo nesúhlasil mal záhradku tak do 1 ára
predstav si dvor cez 10 árov,záhradu 20
Aj väčšie záhrady sa robia motykami, ale dakomu je to už nemoderné a prácne .
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

bettylou
jankogal
jankogal
vicktor
Je tu jar, aj hypermarkety nachystali akcnu/akciovu ponuku a v letaku Lidl som videl vypalovac buriny - letlampa, akurat v nadobke plyn.
Kantrite niekto burinu takouto metodou?
Tak ma napadlo ze mozem skusit horucovzdusnu pistolku - co vy na to?
(Pri postrekovani sa mi casto podari zasiahnut aj nezelany ciel.)
Ak by si si sam pestoval priesadu v skleníčku, tak predtým ako vjdu kultúrne rastliny zo zeme môžeš ofúknuť pištolkov
a na viac m2 horák ako na prasa na zabíjačke
Ten čo nesúhlasil mal záhradku tak do 1 ára
predstav si dvor cez 10 árov,záhradu 20
Aj väčšie záhrady sa robia motykami, ale dakomu je to už nemoderné a prácne .
Mám hektár.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))

Každý svojho štastia strojcom. Ty máš hektár, ja mám "fractura subcapitalis radii, sine disloc" , a to už dva týždne len v závese, kôli excoriatio periorbotalis. Prekladať nemusíš vidím.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať