Zavrieť

Porady

Dobré rady do záhrady-pestovanie plodin

Ak mate nejake odskusane dobre rady, ako pestovat ovocie a zeleninku,ako sa starat o okrasnu zahradu,ake druhy plodin sa vam osvedcili, ako bojovat proti skodcom,alebo rozne osobne odskusane rady, zaujimave linky na pestovanie rastlin a pod.,pridajte
Naposledy upravil arizona : 20.06.15 at 14:55
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1
kukučka
Vy tam nemáte "občanov slovenskej národnosti"? U nás je čisto, nenájdeš ani klinec.
Niekedy som sem chodila relaxovať a veľa sa naučila, pamätáš tému pečenie chleba? Potom to prepchali reklamou a veľa ľudí odišlo, aj ja - neviem ako je to dnes, našla som ti dobrú starú tému, pozri aj archív.
http://forum.living.cz/viewtopic.php...d=a&start=5240
Dik za link, je velmi osozny, skoda, ze aj tu na Porade nie je takato pekna tema.
Nesuhlasim. Na Porade su desiatky takychto peknych tem a stovky kvalitnych rad.
Ale problem je skor v tom, ze v poslednom case nama kto do tych tem prispievat :-( ...ako to bolo prv. Darmo par nadsencov zalozi temy....
2 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

No, tak ja som bola včera na záhrade, v prvom rade som skonštatovala, že mi dobrí susedia otrhali všetky narcisy, však bola Veľká noc, tak si treba vyzdobiť byt, nie? A potom, že kradnú tí.....Keď ma to prešlo tak som siala karotku medzi cesnak, naschvál sme ho sadili redšie, zasiala som bôb, / len neviem či už nie je neskoro/, zajtra budem sadiť zemiaky a ešte dačo čo stihnem, ale som taká vytočená, že na celú záhradku nasejem burgyňu, nech kradnú, môžu si vypáliť burgiňovicu, inteligenti
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Antea
No, tak ja som bola včera na záhrade, v prvom rade som skonštatovala, že mi dobrí susedia otrhali všetky narcisy, však bola Veľká noc, tak si treba vyzdobiť byt, nie? A potom, že kradnú tí.....Keď ma to prešlo tak som siala karotku medzi cesnak, naschvál sme ho sadili redšie, zasiala som bôb, / len neviem či už nie je neskoro/, zajtra budem sadiť zemiaky a ešte dačo čo stihnem, ale som taká vytočená, že na celú záhradku nasejem burgyňu, nech kradnú, môžu si vypáliť burgiňovicu, inteligenti
alebo THC canabis?
1 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

osky
poradite?

1.zasadila som cca pred 4 tyzdnami do kelimkov papriku. neviem ale ,ci ju treba podsadit alebo este cakat.
za kolko by sa mali objavit rastlinky z semienok ?


2.kolko cm-m odstup treba dodrzat pri vysadbe ovocnych stromkov?
chcem par takych normalnych nizkokmennych,ale nechcem ich ani na vreteno alebo inak,budu rast ako priroda da,sem tam ostrihame.
aku vzdialenost teda odporucate,aby si po case nezavadzali a aby sme z toho nemali taku nepriechodnu dzunglu?

vdaka
1. ak sú podmienky, určite pod 2 týždne
vyhrab 1 semienko a pozri

2.
také 4 metre
jablone niektoré možno menej
hrušky by malo stačiť 3 m
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja som v nasej novej zahrade pri chalupe zdedila par ovocnych stromov a krikov.
Tak teraz neostava nic ine, len studovat, ako sa o nich postarat.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

pavol54
Antea
No, tak ja som bola včera na záhrade, v prvom rade som skonštatovala, že mi dobrí susedia otrhali všetky narcisy, však bola Veľká noc, tak si treba vyzdobiť byt, nie? A potom, že kradnú tí.....Keď ma to prešlo tak som siala karotku medzi cesnak, naschvál sme ho sadili redšie, zasiala som bôb, / len neviem či už nie je neskoro/, zajtra budem sadiť zemiaky a ešte dačo čo stihnem, ale som taká vytočená, že na celú záhradku nasejem burgyňu, nech kradnú, môžu si vypáliť burgiňovicu, inteligenti
alebo THC canabis?
no potom by som tam mala celkom púšť, len neviem či od zlodejov alebo kukláčov
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

alaya1
Ja som v nasej novej zahrade pri chalupe zdedila par ovocnych stromov a krikov.
Tak teraz neostava nic ine, len studovat, ako sa o nich postarat.
stromček (okrem broskyne) sa tvaruje 2-5 rokov
pristriháva 3-7 rokov
potom iba presvetľuje
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

niektore su celkom dobre.

http://www.napadynavody.sk/39-kreati...am-napado-p735
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zaujimalo by ma, co uz mozem bez strachu, ze zamrzne vysadit zo zeleninky.. Chcem si aj kvety vysadzat, tie Anjelske truby su neskutocne, to urcite chcem . Muskaty uz cakaju tiez
1 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

alaya1
Zaujimalo by ma, co uz mozem bez strachu, ze zamrzne vysadit zo zeleninky.. Chcem si aj kvety vysadzat, tie Anjelske truby su neskutocne, to urcite chcem . Muskaty uz cakaju tiez
napíš polohu
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

tam, kde byvam
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

alaya1
tam, kde byvam
tak zasej
1 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
alaya1
Zaujimalo by ma, co uz mozem bez strachu, ze zamrzne vysadit zo zeleninky.. Chcem si aj kvety vysadzat, tie Anjelske truby su neskutocne, to urcite chcem . Muskaty uz cakaju tiez
Mozes zasiat mrkvu,petrzlen,pastrnak,salat,zasadit cibulku....anielske truby do kvetinacov,prihnojit hnojivom s koncovkou'' cote ,zacat ich vynasat na slnko ale postupne,von mozu ostat az po ''zamrznutych''...z letniciek mozes vysiat aksamietnice,slnecnice,laskavec,nocovky,hrachor vonavy a nechtik a td....
http://feminity.zoznam.sk/c/889543/cas-sadenia-priesad
Naposledy upravil Anika61 : 11.04.15 at 21:57
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

dakujem Anka, si zlata, ideme dnes vysadzat cibulku, salat, retkovku, myslela som, ze aj cuketu a tekvicu, karfiol a brokolicu,, ale radsej po prestudovani na nete si este doma predpestujem, snad to vsetko este stihnem, aby mi doma priesady vzisli.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
dakujem Anka, si zlata, ideme dnes vysadzat cibulku, salat, retkovku, myslela som, ze aj cuketu a tekvicu, karfiol a brokolicu,, ale radsej po prestudovani na nete si este doma predpestujem, snad to vsetko este stihnem, aby mi doma priesady vzisli.
s tou cuketou a tekvicou by som to vonku ešte neriskoval ani v Iži
2 0
tannenkau tannenkau

tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

alaya1
dakujem Anka, si zlata, ideme dnes vysadzat cibulku, salat, retkovku, myslela som, ze aj cuketu a tekvicu, karfiol a brokolicu,, ale radsej po prestudovani na nete si este doma predpestujem, snad to vsetko este stihnem, aby mi doma priesady vzisli.
karfiol znesie aj chladnejšie
skor mu neskor veľa slnka vadí
Naposledy upravil tannenkau : 12.04.15 at 10:19
3 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Vyskúšala som náplň z detskej plienky, zmiešanú so zeminou a nasiala kápiu, majoránku a bazalku. Zaliala som to 4 l vody, substrát bol mokrý, ale nie premočený, potom som to zaliala asi 1 l pred odchodom z domu, už to začalo klíčiť, za tri týždne to nikto nepolieval a takto to vyzerá, papriky klíčivosť výborná z 20 tich semien 19 rastlín. Paráda, použijem to aj v záhrade pri sadení mladých stromkov a na čučoriedky, čo nemôžu preschnúť.
P4120004.JPG  
P4120003.JPG  
1/1
11 0
tannenkau tannenkau

tannenkau je offline (nepripojený) tannenkau

pmajap
Vyskúšala som náplň z detskej plienky, zmiešanú so zeminou a nasiala kápiu, majoránku a bazalku. Zaliala som to 4 l vody, substrát bol mokrý, ale nie premočený, potom som to zaliala asi 1 l pred odchodom z domu, už to začalo klíčiť, za tri týždne to nikto nepolieval a takto to vyzerá, papriky klíčivosť výborná z 20 tich semien 19 rastlín. Paráda, použijem to aj v záhrade pri sadení mladých stromkov a na čučoriedky, čo nemôžu preschnúť.
Logicky : Bachneš detské plienky a hneď je tam aj hnojivo
3 1
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

len vatu a biely prášok čo je pod ňou, ten vlastne urobí gel, to by boli veeeľmi veľké papriky, ako pestuje mužíček na Ukrajine, skoro metrové
Naposledy upravil pmajap : 12.04.15 at 11:57
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pmajap
Vyskúšala som náplň z detskej plienky, zmiešanú so zeminou a nasiala kápiu, majoránku a bazalku. Zaliala som to 4 l vody, substrát bol mokrý, ale nie premočený, potom som to zaliala asi 1 l pred odchodom z domu, už to začalo klíčiť, za tri týždne to nikto nepolieval a takto to vyzerá, papriky klíčivosť výborná z 20 tich semien 19 rastlín. Paráda, použijem to aj v záhrade pri sadení mladých stromkov a na čučoriedky, čo nemôžu preschnúť.
Inak pamätám že to sa vždy robilo, pred sadením stromčekov do jamy za kýbel zo suchého záchoda, alebo aj okolo hrozna sa odkopalo a šup tam. To vieš čo sa hovorí "keď sedliak nes--e, tak mešťan než..e" A aké bolo o rok hrozienko sladučké
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať