Zavrieť

Porady

Dobré rady do záhrady-pestovanie plodin

Ak mate nejake odskusane dobre rady, ako pestovat ovocie a zeleninku,ako sa starat o okrasnu zahradu,ake druhy plodin sa vam osvedcili, ako bojovat proti skodcom,alebo rozne osobne odskusane rady, zaujimave linky na pestovanie rastlin a pod.,pridajte
Naposledy upravil arizona : 20.06.15 at 14:55
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

LukyKs

To bude úúúúúúrody

" Jeden hrach rastie, druhý ešte nevzišiel "
Jeden skorý sadený už začiatkom marca, druhý obyčajný o dva týždne neskôr, ale aj tak viem, že dozrejú naraz.
0 0
LukyKs LukyKs

LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

Kvaka
LukyKs

To bude úúúúúúrody

" Jeden hrach rastie, druhý ešte nevzišiel "
Jeden skorý sadený už začiatkom marca, druhý obyčajný o dva týždne neskôr, ale aj tak viem, že dozrejú naraz.
No ale 1 (slovom jeden) hrach ?

Veď to ani nevieš, ktorým smerom ide hriadka
0 0
LukyKs LukyKs

LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

Kvaka
LukyKs

To bude úúúúúúrody

" Jeden hrach rastie, druhý ešte nevzišiel "
Jeden skorý sadený už začiatkom marca, druhý obyčajný o dva týždne neskôr, ale aj tak viem, že dozrejú naraz.


ten skorý bude fajn kamarát = počká na teho neskoršieho
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Z tohoto som si niečo vybrala, najmä nastielanie, len musím vyberať takú zelinu, ktorá je bez
semien

so zemiakmi idem tiež experimentovať, som teda zvedavá, aj keď nič nebude, nevadí aspoň skúsim: takže zasadila som zemiaky tak obyčajne pod motyku a budem dávať na ne slamu, seno a všetko ostatné čo nájdem,, žiadne kopcovanie, nič, samozrejme toho sena musí byť viacej, ale budem postupne prikladať, potom odfotím čo zázrak tam bude. Jasne, že sa to takto dá robiť len v menšom, nie pol hektára, a možno keby mal niekto dosť zvyšnej slamy....
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taik toto je super napad.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
taik toto je super napad.
...prečo si tohoto názoru ?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Je to esteticke, mne sa to paci do malej zahradky ako stvorene. Videla som aj v podobnych bedniach pestovanie zemiakov v radoch nad sebou, na malom priestore vypestovali na celu zimu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Je to esteticke, mne sa to paci do malej zahradky ako stvorene. Videla som aj v podobnych bedniach pestovanie zemiakov v radoch nad sebou, na malom priestore vypestovali na celu zimu.
Všetko beriem , no mám jednu výhradu k obrázku .
Ten záhon je ( podľa mňa ) zbytočne vysoký . To drevo - steny by vystačilo na dve také záhony .
Ak by som do toho šiel a mal zároveň málo miesta , tak by som to riešil na spôsob pyramídy .
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mozno mas pravdu, ja som zacinajuci micurinko , Ale ak tam da korenovu zeleninu, nepotrebuje to mat vyssie? Mne sa pacil ten napad.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Na koreňovú zeleninu treba vyššie, samozrejme, ale na tom obrázku sa to aj mne zdá privysoké. Ja mávam kratšiu mrkvu aj petržlen, ale tie by som v takých bedniach ani nepestovala.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ked vyskusam, dam vediet, chystam sa na buducej zahrade takto pestovat zemiaky
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
alaya1
taik toto je super napad.
Ak máte nedostatok vody, tak dobrým riešením sú tie vyzdvihnuté záhony na nohách.

Väčšina vody pri zavlažovaní totiž odtečie veľmi rýchlo a preto ak urobíte odchyt tejto vody, môžete ju recyklovať a recyklovať, stačí doplniť cca 30% vody ktorá ostala zadržaná v pôde, pretože ostatná bude zachytená v nádobe na recykláciu.
Naposledy upravil Richard : 08.04.14 at 09:17
7 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Richard. myslíš tam v pozadí obrázku? Tak to je asi najmä pohodlné, netreba sa zohýbať, možno časom , ja radšej v zemi teraz, ešte sa zohnem, chcela by som tie vyvýšené záhony na zemi, s podložím kompostu.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

kvaka, myslis toto?
http://leva-net.webnode.cz/products/...igora-ljadova/
2 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Ja som si dnes nachystala, ešte spodné diely, ale rozmýšľam osadiť to do zeme na 10 cm a do tretiny kompost, pôjdu sem uhorky, do ďalšieho dyne.
unnamed (18).jpg  
3 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Aj to, Alaya, už som to videla, len mne sa páči aj to, čo som tu predvčerom pripla, ešte aj iný obrázok som našla.

4 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Majka, ty to máš podobné, ako ja, po okrajoch záhonov máme tiež samé kolíky, akoby som naše videla.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

2 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Kvaka
Majka, ty to máš podobné, ako ja, po okrajoch záhonov máme tiež samé kolíky, akoby som naše videla.
A to sú na riedko, jednak viem kde to má narásť a Pinďo má prekážku keď ide obzerať susedove sučku, musí obchádzať...prikázaný smer
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kvetinové tuby sú vhodné všade tam, kde by ste bežne použili závesný kvetináč, nakoľko pripravené dierky na rastliny v sadbovačoch má zo všetkých strán. Vhodné rastlinky na výsadbu : netýkavky, surfínie, petúnie, verbeny, muškáty, million bells a veľa iných balkónoviek. Rozmery: 57 cm, priemer 18 cm, 20 otvorov.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať