Zavrieť

Porady

NEŽEREM.

Remeselník,stavbár.
Z mojich kedysi pekných 70kg som za 10rokov vyžierania pribral na súčasných 89,5kg/177výška,čo je moc .Tak som sa rozhodol nežrať a do konca roka schudnúť na 82 kg. Čo je asi 1,8 za mesiac.Túto tému som založil preto, aby som mal kotrolu a kritiku verejnosti.Priebežne budem, zadvať údaje,o tom , ako sa mi darí .Na narodky som si vyžiadal ,ako darček osobnú váhu .Bola mi kúpená taká čo odváži a aj zmeria množstvo tukov.Ja starý športovec som podľa tejto váhy skončil v udávanej tabuľke množstva tuku úplne mimo.26,4 % mňa tvorí tuk,pričom 15% je zdraviu prospešný tuk.Zo slušnosti k spotrebiteľom výrobca asi naschvál neudal do tabuľky poslednú kolonku pre vypapkané prasiatka(môj prípad).Tak NEŽEREM a verejne sľubujem do ježiška schudnem.Poprosím o vašu verejnú kontrolu.Môžete mi nadávať alebo povzbudzovať ,aj radiť ,ako na to.Robím to prvý krát ,tak sa mi vaše rady zídu.
Naposledy upravil 220870 : 04.09.11 at 17:14
Usporiadat
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
sex by ste zaradili medzi kardio alebo medzi pohyb pre radosť? k.a, ale ako ho naplánovať? väčšinou to tak spontánne...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
bettylou Pozri príspevok
sex by ste zaradili medzi kardio alebo medzi pohyb pre radosť? k.a, ale ako ho naplánovať? väčšinou to tak spontánne...
..... a tento druh pohybu asi nikoho nenapadne, že?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
V tom druho článku čo tu Lujza pricapila sa nespomínal v žiadnej pohybovej kategórii, dokonca ani medz posilovaním.
1 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

bettylou Pozri príspevok
V tom druho článku čo tu Lujza pricapila sa nespomínal v žiadnej pohybovej kategórii, dokonca ani medz posilovaním.
to preto, aby tie pohyby z článku boli pre všetkých
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bettylou Pozri príspevok
sex by ste zaradili medzi kardio alebo medzi pohyb pre radosť? k.a, ale ako ho naplánovať? väčšinou to tak spontánne...
nooo.... svaly sú zahriate cca. po 20min pre mňa intenzívneho kardio cvička a potom nastáva pri dalšom cvičení odbúravanie tukov, ktoré by asi tiež nemalo byť akože napr. šach
no každopádne akýkoľvek pohyb je dobrý, len si treba vybrať aký má mať cieľ a potom zvoliť druh...nemusí to byť vždy redukcia hmotnosti...
0 0
horinka horinka

horinka je offline (nepripojený) horinka

Nejesť, držať akékoľvek diéty, užívať prípravky na schudnutie sú veľké blbosti, ktoré ľudia robia. Aj ja bojujem celý život s nejakými tými kilami navyše. Všetko čo som napísala v prvej vete som aj odskúšala, ale udržať zhodené kilá, bol večný problém. Ak chce niekto schudnúť, musí zmeniť stravovacie návyky a to natrvalo, inak to nepôjde. Mňa naštartovala prachom zapadnutá kniha "Tajemství štíhlosti" od Dr. Stephen T.Chang. Jem trikrát denne, najem sa do sýta, nepočítam kalórie, robím len dva cviky - masírovanie brucha a dýchací cvik. Snažím sa jesť vyváženú stravu piatich chutí podľa tradičnej čínskej medicíny.

Päť chutí

V čínskej terminológii existuje päť základných chutí, ktoré sa jednotlivo viažu na päť prvkov, päť orgánov atď.

  • kyslá - pečeň - drevo
  • horká - srdce - oheň
  • sladká - slezina - zem
  • pálivá - pľúca - kov
  • slaná - ladviny - voda

Každý z týchto orgánov "obľubuje" svoju vlastnú chuť, ale zároveň nadmiera tej - ktorej chuti orgánu ho vlastne "zraňuje". Z tohto vyplýva, že či už nadmerná alebo naopak nedostatočná konzumácia niektorých chutí vedie k predimenzovaniu alebo oslabeniu toho - ktorého orgánu.

Aj toto je možné sa dočítať v spomínanej knihe. Môžem len potvrdiť, že sa dá podľa nej nielen schudnúť, ale aj udržať váhu. Vianoce prešli a ja som vysmiata, čo sa týka hmotnosti.
1 0
Emka Roman Emka Roman

Emka Roman je offline (nepripojený) Emka Roman

Téma po sviatkoch ako stvorená.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

mohli by sa tu vkladať aj nízkokalorické jedlá, zeleninové jedlá
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Terezia13 Pozri príspevok
mohli by sa tu vkladať aj nízkokalorické jedlá, zeleninové jedlá
hore je vyhľadávač...
http://www.porada.sk/t7399-zeleninove-recepty.html
http://www.porada.sk/gsearch.php?sec...%C3%A9+recepty

http://www.porada.sk/t194860-jedalnicek-dietara.html
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

KoxXxo Pozri príspevok
Aký máte názor na tieto chlebíčky? Sú vhodné pri chudnutí? Prípadne ako pomáhajú alebo škodia. Nemyslím konkrétne tie na obrázku, ale všeobecne. Ďakujem.

ja ich už dávno nejem....

Na „polystyrénové“ chlebíky radšej zabudnite. Tvária sa síce ako fit potravina, ale majú vysokú energetickú hodnotu. Ryžové a kukuričné varianty aj vysoký glykemický index. „Zasýtia len na chvíľu, potom príde vlhčí hlad a vo finále zjeme oveľa viac, ako keby sme si ich nedali,“ upozorňuje J. Švandová.

z článku.....http://lesk.cas.sk/clanok/100075/hri...ednoduche.html
2 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

lujza.j Pozri príspevok
ja ich už dávno nejem....

Na „polystyrénové“ chlebíky radšej zabudnite. Tvária sa síce ako fit potravina, ale majú vysokú energetickú hodnotu. Ryžové a kukuričné varianty aj vysoký glykemický index. „Zasýtia len na chvíľu, potom príde vlhčí hlad a vo finále zjeme oveľa viac, ako keby sme si ich nedali,“ upozorňuje J. Švandová.

z článku.....http://lesk.cas.sk/clanok/100075/hri...ednoduche.html
na tieto chlebíčky som si zvykla natrieť nizkotučný syr, obložila paradajkami a na dlhšie ma to zasýtilo
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Terezia13 Pozri príspevok
na tieto chlebíčky som si zvykla natrieť nizkotučný syr, obložila paradajkami a na dlhšie ma to zasýtilo
to je síce pekné, neviem ako je to "na dlhšie"....ale nie su diétne.... jesť treba 5x za deň....
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

nedá mi napísať jeden skutočný príbeh, stal sa už dávnejšie mojej kolegyni - mala vždy nadváhu a raz našla niekde v novinách ponuku na rýchle schudnutie, mala poslať 20 Sk, poslala po čase prišiel dopis s dvoma slovami
nežer sviňa
zo srdca oplakala dopis potom oplakala 20 korún, ale chuť do jedla jej to nezobralo
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mravecs Pozri príspevok
Máš pravdu.
Ja som jedol pár týždňov 1 balíček na večeru a pribral som

(možno bola trošku chyba, že som pred tým mal aj normálnu večeru )
tak načo toľko žereš
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

mravecs Pozri príspevok
Máš pravdu.
Ja som jedol pár týždňov 1 balíček na večeru a pribral som

(možno bola trošku chyba, že som pred tým mal aj normálnu večeru )
to je nic.....ja som ich len videl v potravinach a pribral som.....tak pozor
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vulxy Pozri príspevok
to je nic.....ja som ich len videl v potravinach a pribral som.....tak pozor
a vo vzdušnej -očnej čiare bola klobása, slanina, pečené rebrá bóčik a iné
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať