Zavrieť

Porady

Dovolenka v Grécku - Leto 2012 - riskujem?

Anketa: Plánujete dovolenku na niektorý Grécky ostrov aj v lete 2012?

Počet hlasujúcich
37. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Pôjdem na dovolenku do Grécka

    13 35.14%
  • Neviem sa rozhodnúť

    4 10.81%
  • Určite tento rok do Grécka nepocestujem

    20 54.05%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Viem, že tu nenájdem asi nikoho, kto mi odporučí dovolenku na niektorom Gréckom ostrove aj v tomto roku, ale ja už uvažujem o objednaní a zaplatení First Moment. Myslíte, že veľmi riskujem? Vyskúšal som aj iné krajiny, ale grécky Rhodos, Kréta, Korfu alebo Kos to vyhráva. Čo poviete riskujem, že tento rok prídem o peniaze?

Chcel by som aby táto téma pomohla v rozhodovaní všetkým ľudom, ktorí si zamilovali Grécke ostrovy a nevedia, ako sa vyvinie situácia s krachujúcim Gréckom. Budem rád a pokúsim sa, aby bola táto diskusia stále živá až do leta 2012, kedy sa dúfam budeme tešiť z vydarenej dovolenky 2012
Usporiadat
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ja by som šla radšej na Cyprus...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Pockala by som do leta.....co bude..
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

konstatujem, ze nasa dovolenku v auguste 2011 bola katastrofa, viac by som tak nesla - bol to Rhodos
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..ked uz, tak by som tiez pockala do leta..bola som raz na Rhodose a viac ma tam ani nelaka..je to tam v lete take vyprahnute, suche, zaprasene, plaze plytke....ja radsej francuzsku rivieru
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na jar sú v Grécku voľby by som počkal do jari.Myslím že ani tento rok Grécke destinácie nebudú plné tak ako minulý.Takže zajednávať čokoľvek dopredu mi príde zbytočné.Podľa mňa ceny po celý rok budú mať klesajúcu tendenciu.Najdrahšie bude asi teraz.
2 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

ja by som to neriskovala, ved pockaj na last minute, mozno budu ceny nizsie
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Do Grécka podobne ,ako do Chorvácka chodímna vlastnú päsť, na blind no problem cca o tretinu nižšie ceny.Ubytovanie vyberám priamo na mieste .len s tými ostrovmi to asi bude treba dojednať dopredu ,pred odchodom.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

220870 Pozri príspevok
Do Grécka podobne ,ako do Chorvácka chodímna vlastnú päsť, na blind no problem cca o tretinu nižšie ceny.Ubytovanie vyberám priamo na mieste .len s tými ostrovmi to asi bude treba dojednať dopredu ,pred odchodom.
myslim, ze niekedy su na last minute ceny nizsue cez cestovku, ako na blind.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alaya1 Pozri príspevok
myslim, ze niekedy su na last minute ceny nizsue cez cestovku, ako na blind.
minulý rok som last minute skúšal zisťoval ale všetko to bol len odpad do zapadákova čo nikto nechcel.Keď sa o to trochu začnete zaujímať tak dokážete rozlíšiť podvody cestoviek.Cez net mám zhromaždených pár hotelíkov za slušnú cenu takéto v Slovenských cestovkách neponúkajú.
3 0
day day

day je offline (nepripojený) day

kludne zarezervuj, nic ohromne sa nestane, mozno usetris/prerobis par €, ale to je dovolenka
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Ja som bola v Grécku na ostrove Thassose v júni 2011, bolo tam pekne, nebolo tam ešte veľa ľudí, lebo bol začiatok sezóny, i keď v tom čase už začali v Atenach nepokoje na ostrove bol pokoj, aj cesta tam aj späť bola v pohode, ale tento rok by som asi nešla, keďže je tam taká neistá situácia, ja si chcem cez dovolenku odpočinúť a nie sa stresovať. Veď Grécko aj s ostrovmi nezmizne, treba pozrieť aj inde, aby si mal s čím porovnávať, vrátiť sa tam môžeš aj inokedy.
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
day Pozri príspevok
kludne zarezervuj, nic ohromne sa nestane, mozno usetris/prerobis par €, ale to je dovolenka
Tým by som si nebol tak istý.Síce nie sú to zlý ľudia ale sú to fanatici do siesty a štrajkov.Hoteliér alebo súkromník štrajkovať nebude ale štátny zamestnanci ktorý prichádzajú o svoje tučné platy dokážu paralizovať aj inak sebestačné ostrovy.Som veľmi zveadvý ako tam dopdnú voľby ale všetko nasvedčuje tomu že súčasná prokorporátna vláda padne.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

220870 Pozri príspevok
Tým by som si nebol tak istý.Síce nie sú to zlý ľudia ale sú to fanatici do siesty a štrajkov.Hoteliér alebo súkromník štrajkovať nebude ale štátny zamestnanci ktorý prichádzajú o svoje tučné platy dokážu paralizovať aj inak sebestačné ostrovy.Som veľmi zveadvý ako tam dopdnú voľby ale všetko nasvedčuje tomu že súčasná prokorporátna vláda padne.
to media a merkelkozy nafukuju celu situaciu v grecku, kludne rezervuj, skor by som sa bal severnej afriky
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

220870 Pozri príspevok
minulý rok som last minute skúšal zisťoval ale všetko to bol len odpad do zapadákova čo nikto nechcel.Keď sa o to trochu začnete zaujímať tak dokážete rozlíšiť podvody cestoviek.Cez net mám zhromaždených pár hotelíkov za slušnú cenu takéto v Slovenských cestovkách neponúkajú.

treba sledovat last minuty na rakuskych/nemeckych strankach
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
treba sledovať aj toto , Tí nenažranci a lenivci majú tu drzosť si dávať podmienky.
http://www.topky.sk/cl/11/1295041/Gr...idu-z-eurozony-
0 0
rchrenko rchrenko

rchrenko je offline (nepripojený) rchrenko

Ďakujem za všetky názory a teším sa na ďalšie. Zatiaľ by som to z môjho pohľadu vyhodnotil asi takto:

- Vybrať si tento rok pre istotu inú destináciu asi nepomôže. Kríza a nepokoje môžu do leta zasiahnuť ktorúkoľvek krajinu. To by sme aj nemuseli ísť tento rok nikde. Zlá situácia však bola už minulý rok a dovolenka bola trochu lepšia ako super.

- Počkať do leta ako sa to vyvinie? Možno sa Vám to bude zdať čudné, ale mám zatiaľ lepšiu skúsenosť s výberom First minute, a to som vyskúšal aj druhú možnosť:
  • Nemusím brať už len to čo ostane.
  • Cena First minute a Last minute býva takmer rovnaká.
  • Nemusím sa stresovať hľadaním Last minute ponúk a rýchlym rozhodovaním na poslednú chvíľu
  • V kľude si preklepnem recenzie jednotlivých hotelov, objednám si to najvhodnejšie a pol roka sa mám aspoň na čo tešiť.
- Sledujem, každý článok v ktorom sa spomenie Grécko. Počítam s tým že média sa to vždy snažia trochu nafúknuť. Média potrebujú katastrofické scenáre aby zaujali. Trochu ma zarmucujú reakcie ľudí na "lenivých" Grékov. Bol som tam veľakrát a rád tam chodím, lebo Gréci mi asi najviac sedia. Ak som sa niekde necítil ako doma, možno to bolo v Turecku, v Egypte ale určite nie v Grécku.

Teším sa ďalšie Vaše názory. Úprimne viac sa teším na tie pozitívne, lebo rok 2012 média začali s poriadnym strašením. Človek sa potrebuje na niečo aj tešiť, tak som si už objednal nový katalóg na Leto 2012.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Myslim, ze ty si uz pozhodnuty, len si potreboval, aby ta niekto ubezpecil, ze konas dobre.

Neviem, ci media az tak nafukuju, ked bolo v lete jasne vidiet, ako sa dovolenkari nevedia dostat na letiska, na trajekty a pod.

Ja som bola Greckom strasne nadsena, no, ze su lenivi je fakt, maju cas a mne prave to vyhovovalo. Minuly rok sme to neriskovali, boli v Chorvatsku a bolo tiez dobre. Ved ked si das zajazd poistit, tak ti tych 96% vratia.
0 0
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

Dovolenka v Grécku je úžasná a má neopakovatelné čaro. Minulý rok sme boli na Thassose vlastným autom a po štrajkoch a nepokojoch nebolo ani chýru ani slyhu, trajekty jazdili ako mali všetko bolo otvorené a boli sme spokojní aj so službami. Jedine v aténach ľuďom drbe ale prímorské strediska sú podľa mňa v pohode, až taký tupci nie sú aby si odstavili vlastné zárobky......
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

tak teda na Korfu strajkovali aj na letisku, aj v pristave.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Nemusím brať už len to čo ostane.
Cena First minute a Last minute býva takmer rovnaká.
Nemusím sa stresovať hľadaním Last minute ponúk a rýchlym rozhodovaním na poslednú chvíľu
V kľude si preklepnem recenzie jednotlivých hotelov, objednám si to najvhodnejšie a pol roka sa mám aspoň na čo tešiť.
ani jedno neni pravda ,
A čo sa týka Grécka tak letecké zájazdy do 4-5* hotelov sú na tej istej úrovni ako zájazdy do Turecka. Grécko však službami a vybavenosťou hotelov zaostáva za Tureckom tak o 2* , Tak že treba ísť do Turecka a na lenivcov sa vykašlať.
Červené je najvačšia blbosť.
Naposledy upravil pivko : 04.01.12 at 15:04
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať