Zavrieť

Porady

Dovolenka v Grécku - Leto 2012 - riskujem?

Anketa: Plánujete dovolenku na niektorý Grécky ostrov aj v lete 2012?

Počet hlasujúcich
37. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Pôjdem na dovolenku do Grécka

    13 35.14%
  • Neviem sa rozhodnúť

    4 10.81%
  • Určite tento rok do Grécka nepocestujem

    20 54.05%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Viem, že tu nenájdem asi nikoho, kto mi odporučí dovolenku na niektorom Gréckom ostrove aj v tomto roku, ale ja už uvažujem o objednaní a zaplatení First Moment. Myslíte, že veľmi riskujem? Vyskúšal som aj iné krajiny, ale grécky Rhodos, Kréta, Korfu alebo Kos to vyhráva. Čo poviete riskujem, že tento rok prídem o peniaze?

Chcel by som aby táto téma pomohla v rozhodovaní všetkým ľudom, ktorí si zamilovali Grécke ostrovy a nevedia, ako sa vyvinie situácia s krachujúcim Gréckom. Budem rád a pokúsim sa, aby bola táto diskusia stále živá až do leta 2012, kedy sa dúfam budeme tešiť z vydarenej dovolenky 2012
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

No, v Paralii som bola, je to velmi rusne stredisko, hlucna zabava az do skorych rannych hodin. S dietatom by som skor volila kludnejsi Olympic beah, alebo Leptokariu. je to blizko Paralie.

Potom kludnejsie ostrovy ako Korfu- sever, Alebo Kretu.
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

anna81 Pozri príspevok
ahojte, mala by som otázku k téme.

aké máte skúsenosti s dovolenkou v grécku autobusom (leptokaria) cez tieto grécke nepokoje?
alaya1 Pozri príspevok
... S dietatom by som skor volila kludnejsi Olympic beah, alebo Leptokariu. je to blizko Paralie. ..
Anna, keďže alaya napísala, že Leptokaria je blízko Paralie (ja to nepoznám ), ak by si mala záujem vedieť len o samotnej ceste autobusom, či boli nejaké problémy kvôli nepokojom, môžeš tu napísať, kamarátka mi sľúbila, že určite sa mi ohlási, aká bola samotná cesta, lebo má trošku obavy a tiež v Grécku nebola 8 rokov .
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

no veď to, v grécku som aj ja bola naposledy pred 8 rokmi a keby nie týchto nepokojov tak určite neváham...

ja som bola vtedy na olympic beach, ale boli sme sa prejsť aj do paralie, keďže to bolo popri pláži blízko, a je pravda čo napísala alaya1, paralia je veľmi rušná, hlavne v noci... v olympic beach bolo síce veľmi dobre, ale chcela by som isť aj niekam inam pozrieť, preto rozmýšľam nad tou leptokariou...

luja5, určite mi daj vedieť akú mala kamarátka cestu, koľko hodín išli, ako to zvládali malé deti (resp. rodičia detí :-), ďalej ma zaujíma, či v týchto dovolenkových strediskách bolo cítiť nepokoje, koľko stáli lehátka, strava a nápoje...

a privítam všetky názory na Leptokariu
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

anna81 Pozri príspevok
no veď to, v grécku som aj ja bola naposledy pred 8 rokmi a keby nie týchto nepokojov tak určite neváham...

ja som bola vtedy na olympic beach, ale boli sme sa prejsť aj do paralie, keďže to bolo popri pláži blízko, a je pravda čo napísala alaya1, paralia je veľmi rušná, hlavne v noci... v olympic beach bolo síce veľmi dobre, ale chcela by som isť aj niekam inam pozrieť, preto rozmýšľam nad tou leptokariou...

luja5, určite mi daj vedieť akú mala kamarátka cestu, koľko hodín išli, ako to zvládali malé deti (resp. rodičia detí :-), ďalej ma zaujíma, či v týchto dovolenkových strediskách bolo cítiť nepokoje, koľko stáli lehátka, strava a nápoje...

a privítam všetky názory na Leptokariu
Anna, ja som bola s rodinou v Leptokarii. Je to mensie, pokojnejsie stredisko, ako Paralia, je juznejsie od Paralie, ale nie daleko.. Stredisko lezi hned pod horou Olymp.

Je tam jedna rusna ulica- promenada hned pri plazi, stredisko je rozdelene kolajnicami, nad kolajnicami je maly park s hojdackami a pod. Je tam dost taverien, marketov a pekarniciek, predajcov zeleniny a ovocia, my sme kupovali v auguste 2kg hrozna za 1 euro.ja na dovolenkach nevarim, takze sme sa v pohode 5 ludi vystravovali. Gyros pita je tam uzasna, a nestoji ani vela cca 1.5 eura, a aj normalne stravovanie je cenovo podobne nasmu,.

Plaze su podobne ako v Paralii a OB, ale rozdiel je v tom, ze pri stupe do mora su kamienky. V mori je uz piesok a aj plaz je pieskova.

Voda nie je tak dlho plytka, ako v Paralii, kde je voda po kolena niekolko desiatok metrov, takze je aj chladnejsia ako v P..

My sme chodili lietadlom, ale boli sme rraz autobusom, ked tam nelietali zo Slovenska.Cestu moje deti zvladali vyborne, su zvyknute cestovat. najmladsia mala 9 rokov. Najhorsia je cesta po dialnici cez Srbsko, tam nemas co pozerat, ale inak, deti sa daju v autobude zabavit, spoloc. hrami, knihami, malovankami.Nam cesta trvala z vychodu Slovenska asi 23 hodin.

Ak este nieco chces vediet, kludne napis.
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

alaya1, ďakujem krásne za odpoveď.
a kedy ste tam boli? minulý rok v auguste? grécke nepokoje ste nepocítili?

ešte by ma zaujímalo, ako je to s lehátkami...
a aká bola voda v mori? boli vlny alebo bolo more skôr pokojnejšie? a bolo čisté?

variť na dovolenke tentokrát ani ja nemienim, syn je už väčší, vie povedať na čo má chuť, tak si ma potešila, že sú tam prijateľné ceny potravín, odporúčaš mi radšej pobyt bez stravy alebo si dokúpiť polpenziu?
a prekvapilo ma aj to, že ste šli len 23 hod, ja si pamätám, že pred 8rokmi sme šli 36hod a to bolo moc, 23 hod synček hádam zvládne aj keď je to šidlo neposedné
Naposledy upravil anna81 : 25.05.12 at 12:29
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

lol, nestraste, my ideme o mesiac a cestu planujem na max. 16h aj s prestavkami
teda autom, autobusom by som nesiel ani zadarmo ...
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Anna, kamarátka ide do tej neďalekej Paralie do apartmánu, budú si variť, tak sa ju pokúsim "zaúkolovať " ohľadom aktuálnych cien potravín a nápojov, prípadne stravovaniu v bufetíkoch, tavernách, ak by to využili ... Aj keď môžu byť v strediskách rôzne ceny, ale aspoň kvôli orientačnému prehľadu ...
1 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

bubkoch Pozri príspevok
lol, nestraste, my ideme o mesiac a cestu planujem na max. 16h aj s prestavkami
teda autom, autobusom by som nesiel ani zadarmo ...
autom v pohode za 16hod, aspom myslím, ale mi máme staré auto tak nemôžeme riskovať, preto musíme autobusom :-(
a kam presne sa chystáš?
Naposledy upravil anna81 : 25.05.12 at 12:55
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

luja5 Pozri príspevok
Anna, kamarátka ide do tej neďalekej Paralie do apartmánu, budú si variť, tak sa ju pokúsim "zaúkolovať " ohľadom aktuálnych cien potravín a nápojov, prípadne stravovaniu v bufetíkoch, tavernách, ak by to využili ... Aj keď môžu byť v strediskách rôzne ceny, ale aspoň kvôli orientačnému prehľadu ...

ďakujem si zlatá
ja variť nemienim, maximálne tak kávičku na terase :-) a raňajky samozrejme

už sme boli na takej dovolenke v chorvátsku kde sme si sami varili a bolo to oničom, to manžel povedal že radšej nepôjde ako ešte na dovolenke variť, ale vtedy bol synček malý, takže tak či tak sme boli cez obed na izbe

tak budem netrpezlivo čakať na aktuálne cenové informácie od tvojej kamarátky

už som viac menej rozhodnutá pre tú leptokariu (a hlavne aj kvôli tomu olympu a liečbe prieduškových ochorení), už len nájsť vhodné ubytko za prijateľnú cenu čo najbližšie pri pláži...
0 0
janajaku1 janajaku1

janajaku1 je offline (nepripojený) janajaku1

Ahojte My máme tiež zaplatenú dovolenku v Grécku Ideme autom Je to Korinos kemp Odyssea Nachádza sa to pri Parálii a neďaleko je aj Leptokária Ak tam niekto bol prosím napíšte o tomto kempe niečo Dúfam že problémy nebudú veď Grékom ide o biznis tak prečo by si ho sami kazili
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

anna81 Pozri príspevok
alaya1, ďakujem krásne za odpoveď.
a kedy ste tam boli? minulý rok v auguste? grécke nepokoje ste nepocítili?

ešte by ma zaujímalo, ako je to s lehátkami...
a aká bola voda v mori? boli vlny alebo bolo more skôr pokojnejšie? a bolo čisté?

variť na dovolenke tentokrát ani ja nemienim, syn je už väčší, vie povedať na čo má chuť, tak si ma potešila, že sú tam prijateľné ceny potravín, odporúčaš mi radšej pobyt bez stravy alebo si dokúpiť polpenziu?
a prekvapilo ma aj to, že ste šli len 23 hod, ja si pamätám, že pred 8rokmi sme šli 36hod a to bolo moc, 23 hod synček hádam zvládne aj keď je to šidlo neposedné
Nie neboli sme minuly rok, to sme boli v Chorvatsku. my do oblasti Olympu chodime velmi casto, roky. Leptokaria ma otvorene more, takze su tam aj vlny, ale aj kludne more. Na plazi su plavcici, ktori dozeraju na bezpecnost.A vyhodou je, ze je tam ovela menej meduz, ako bolo v Paralii. tam to bolo neunosne.

Autobusom sme sli rano o 6tej a prisli sme rano o 5tej. V noci jedna prestavka.
Ale my sme skor chodili lietadlom, toto bola vynimka. Neviem, kde byvas, ale v nasom meste je dobra cestovka, ktora sa na Leptokariu specializuje. Ak chces, napisem ti to do SS. nechcem tu robit reklamu.Je na vychode Sl.

A myslim, ze autom za 16 hodin je to mozne len ked idete v kuse, bez dlhsich prestavok.
Naposledy upravil alaya1 : 25.05.12 at 15:31
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V Grécku výborný obed ,alebo večera stojí od 8-12€,ale dá sa prestravovať na Gyrosoch,jedinečných palacinkách,pizzách všetko okolo 1,5€(vždy tam celá familia priberieme).Ovocie a zelenina ceny takmer ako na SK(na slovensku máme asi najdrahšie potraviny v celej EU),niektoré ani priamo v centre nestáli toľko čo u nás v bordellande.Trochu drahšie pekárne ale podstatne lepšie výrobky ako v Chorvácku.V Leptokárii som si všimol Billu aj Lidl.Autom trvá cesta cca 16 hod.Autobusom 20-22.Spomínam si na jeden príspevok z minulého roka kde tu na porade niekto nadával že šli 40 hodín tuším z Trenčína , nepodarená cestovka mala trasu BA-TN- BB -KE -HU-HU.atd
Voda balená cca 0,5 €,sendvič velkosťou niečo medzi našim sendvičom a rohlíkom 1,5€,chlieb 2-3€,zmrzlina (najlepšia na svete)1€mega porcia,pivo 1,5€,víno 1,5L 2€,luncheon meat 0,5kg 2€(špičkový).základná hygienické potreby o máličko lacnejšie ako na slovensku.Codíme autom asi už pravidelný návštevníci Grécka a jedno viem určite asi nič sa tam neoplatí voziť.Práve nopak vždy toho dovezieme viac ako sme brali(potraviny alkohol ,hlavne ich špičkové vína)
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

anna81 Pozri príspevok
autom v pohode za 16hod, aspom myslím, ale mi máme staré auto tak nemôžeme riskovať, preto musíme autobusom :-(
a kam presne sa chystáš?
Nei Pori ... tak som zvedavy, na severe grecka sme este neboli ...
0 0
Stanka B. Stanka B.

Stanka B. je offline (nepripojený) Stanka B.

Ahojte, my sme boli v Grecku minuly rok presne v case keď boli najvacsie nepokoje....keby sme nevedeli co sa deje z TV, tak ani netusime o nejakych strajkoch....Bolo vyborne, greci boli mily a aj vsetko ostatne bolo super ...jedine co nam vadilo bola cesta srbskymi hranicami, kde sme stravili niekoľko hodín čakaním, len preto že prišiel neprijemny colník, pozrel na obciansky a potom skaredo zaganil na nas ......tento rok ideme bez obav zasa, uz sa neviem dockat, v Grecku je nadherne
1 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

a ako je to s lehátkami? koľko stoja dve lehátka so slnečníkom na deň?
ak si tam nechám cez obed uteráky, môžem sa spoľahnúť, že ich tam poobede nájdem a lehátka nebudú obsadené?
(mám na mysli tú Leptokariu)
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

anna81 Pozri príspevok
a ako je to s lehátkami? koľko stoja dve lehátka so slnečníkom na deň?
ak si tam nechám cez obed uteráky, môžem sa spoľahnúť, že ich tam poobede nájdem a lehátka nebudú obsadené?
(mám na mysli tú Leptokariu)
Su tam aj lehatka, ale naco ti budu? Kupi si tam jeden, ci dva lacne slnecniky, zober z domu bielu plachtu a mas vystarane.

lehatka sa davaju za konzumne, maju ich tam plazove kaviarnicky, aj si nieco objednas, tak si tam lahnes, ale ci ti ich niekto neobsadi, to neviem. Na Corfu stalo lehatko 5 eur na den, tu neviem, nemali sme.
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

alaya1 Pozri príspevok
Su tam aj lehatka, ale naco ti budu? Kupi si tam jeden, ci dva lacne slnecniky, zober z domu bielu plachtu a mas vystarane.

lehatka sa davaju za konzumne, maju ich tam plazove kaviarnicky, aj si nieco objednas, tak si tam lahnes, ale ci ti ich niekto neobsadi, to neviem. Na Corfu stalo lehatko 5 eur na den, tu neviem, nemali sme.
no, možno sa ti budem zdať fajnová, ale mne na slnečníku a lehátkach dosť záleží, a mám na to hneď niekoľko dôvodov:
boli sme v chorvátsku, kde sme mali len svoj slnečník, ležali len na priesteradlách, tento slnečník neposkytoval dostatočný tieň, to sa ani nedá porovnávať s klasickým veľkým slnečníkom
manžel aj syn majú svetlú pokožku, takže celý deň na slnku ani nevydržia
ja som dostala alergiu na slnko, práve preto že som nebola dosť v tieni a tento rok by som sa tomu rada vyvarovala, lebo to bolo veľmi nepríjemné a keď budem rozumne striedať pobyt na slnku a v tieni tak alergiu nedostanem
a aspom trošku toho pohodlia vo forme leňošenia na lehátku si na tej dovolenke predstavujem, aj preto sme dali prednosť grécku pred chorvátskom
0 0
Stanka B. Stanka B.

Stanka B. je offline (nepripojený) Stanka B.

lehátka sú podľa mňa úplná zbytočnosť...načo zbytočne vyhadzovať peniaze, my sme si rozprestreli deku a bolo fajn...všetky veci sme mali položené na nej a nikdy nám nič nezmizlo (asi to bude tým že tam neboli žiadny slováci ) Ak si za lehátko zaplatíš nikto ti ho neobsadí, aspoň som nič také za celý čas nepostrehla a po väčšine boli aj tak prázdne a okrem toho niektoré hotely ich majú pre svojich hostí zdarma, takže záleží aj na tom kde si ubytovaná...
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Stanka B. Pozri príspevok
lehátka sú podľa mňa úplná zbytočnosť...načo zbytočne vyhadzovať peniaze, my sme si rozprestreli deku a bolo fajn...všetky veci sme mali položené na nej a nikdy nám nič nezmizlo (asi to bude tým že tam neboli žiadny slováci ) Ak si za lehátko zaplatíš nikto ti ho neobsadí, aspoň som nič také za celý čas nepostrehla a po väčšine boli aj tak prázdne a okrem toho niektoré hotely ich majú pre svojich hostí zdarma, takže záleží aj na tom kde si ubytovaná...
ale ja si dovolenku predstavujem so slnečníkom a lehátkom, každý má iné nároky...
0 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Stanka, náš občiansky v Srbsku a Macedónsku platí?, netreba pas?
Stanka B. Pozri príspevok
Ahojte, my sme boli v Grecku minuly rok presne v case keď boli najvacsie nepokoje....keby sme nevedeli co sa deje z TV, tak ani netusime o nejakych strajkoch....Bolo vyborne, greci boli mily a aj vsetko ostatne bolo super ...jedine co nam vadilo bola cesta srbskymi hranicami, kde sme stravili niekoľko hodín čakaním, len preto že prišiel neprijemny colník, pozrel na obciansky a potom skaredo zaganil na nas ......tento rok ideme bez obav zasa, uz sa neviem dockat, v Grecku je nadherne
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať