Zavrieť

Porady

Dovolenka v Grécku - Leto 2012 - riskujem?

Anketa: Plánujete dovolenku na niektorý Grécky ostrov aj v lete 2012?

Počet hlasujúcich
37. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Pôjdem na dovolenku do Grécka

    13 35.14%
  • Neviem sa rozhodnúť

    4 10.81%
  • Určite tento rok do Grécka nepocestujem

    20 54.05%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Viem, že tu nenájdem asi nikoho, kto mi odporučí dovolenku na niektorom Gréckom ostrove aj v tomto roku, ale ja už uvažujem o objednaní a zaplatení First Moment. Myslíte, že veľmi riskujem? Vyskúšal som aj iné krajiny, ale grécky Rhodos, Kréta, Korfu alebo Kos to vyhráva. Čo poviete riskujem, že tento rok prídem o peniaze?

Chcel by som aby táto téma pomohla v rozhodovaní všetkým ľudom, ktorí si zamilovali Grécke ostrovy a nevedia, ako sa vyvinie situácia s krachujúcim Gréckom. Budem rád a pokúsim sa, aby bola táto diskusia stále živá až do leta 2012, kedy sa dúfam budeme tešiť z vydarenej dovolenky 2012
Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ako to vyzerá aktuálne na Maďarsko - Srbskej a Srbsko - Macedonskej haranici ?ˇkoľko treba čakať - auto. Kamoš išiel v pondelok bus KE - Thasos 24 hod - ani zadarmo.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Srbsko macedónska je celkom ok .Ale Maďarsko Srbská to je živé utrpenie na vjazde do Maďarska.Toľko jebnutých a pozašívaných colníkov pokope nenájdete nikde v Európe.Cesta tam je celokom ok až na Belehrad ide cez mesto síce je to jednoduché prakticky nieje kde zablúdiť ale je to ako ísť cez Bratislavu v piatok poobede .Rýchlejšie prejdeš na Bicykli.Belehrad najlepšie okolo polnoci a v sobotu alebo nedelu.
0 0
Marcela Janíčková Marcela Janíčková
AEOLUS teraz ponúka za 108 €. A aká bola cesta vlastným autom?? Ďakujem
0 0
Marcela Janíčková Marcela Janíčková
AEOLUS teraz ponúka za 108 €. A aká bola cesta vlastným autom a ako vypadá zbytovanie v apartmáne RENA ?? Ďakujem
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

220870 Pozri príspevok
Srbsko macedónska je celkom ok .Ale Maďarsko Srbská to je živé utrpenie na vjazde do Maďarska.Toľko jebnutých a pozašívaných colníkov pokope nenájdete nikde v Európe.Cesta tam je celokom ok až na Belehrad ide cez mesto síce je to jednoduché prakticky nieje kde zablúdiť ale je to ako ísť cez Bratislavu v piatok poobede .Rýchlejšie prejdeš na Bicykli.Belehrad najlepšie okolo polnoci a v sobotu alebo nedelu.
Po viacročných skúsenostiach na srbsko-maďarskej hranici (smer domov myslím ) treba byť okolo šiestej ráno, to sa nám osvedčilo a nikdy sme nečakali dlhšie ako päť minút..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Teraz už viem aj ja.Ísť v Nedelu z Grécka domov je Sodoma-Gomora.Nieje to problém ani tak skrz turistov ako Turkov.Desiatky tisíc ženiček v ručníkoch sa vracajú v Nedelu do Rakúska a Nemecka z víkendu stráveného v Turecku.Navyše cez prázdniny keď ich majú aj v "DDR" 6 hodín na Maďarských hraniciach mi bolo tvrdým ponaučením.Maďarský colníci (bolo ich málo ) kontrolovali úplne dopodrobna každučké auto.Každému vyhádzali aspoň kus kufra všetci vystúpiť z auta a čumeli všade, ešte aj pod kapotu.
Žabinka Pozri príspevok
Po viacročných skúsenostiach na srbsko-maďarskej hranici (smer domov myslím ) treba byť okolo šiestej ráno, to sa nám osvedčilo a nikdy sme nečakali dlhšie ako päť minút..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Marcela Janíčková Pozri príspevok
AEOLUS teraz ponúka za 108 €. A aká bola cesta vlastným autom?? Ďakujem
Nechce sa mi to všetko písať .Ak chcete zavolajte mi na tel .Bol som v Sarti 4 krát raz s Aeolusom.Síce mali super delegátov ,ale neodporúčam.Choďte sami na blind 100% tam nájdete voľné apartmány za nižšie ceny ,v pohode za 60-80€ my sme mali podmienku 4 lôžkové dve samostatné izby zohnali sme za 85 € s klímov.Ubytovanie od aeolusu bolo slušne povedané na hovno.Viem kde sa nachádza Rena ,ale nebol som tam ubytovaný.Ak chcete odporučím vám niektoré domy dohovoríte sa Nemecky a Anglicky(pri tej nemčine radšej pripomnte, že ste slováci).Nemcov neznášajú slováci sú vítaný, ako doma.
Tu som to zhrnul.Boli sme na dovolenke
Sarti
AEOLUS-STELIOS
Grécko dovolenka,vlastným autom alebo autobusom.?
https://picasaweb.google.com/1075641...47164583590466
Ak by vás niečo zaujímalo kľudne sa spýtajte ,alebo zavolajte. Na cestu autom nezabudnite na ZELENÚ KARTU!!!
0 0
Marcela Janíčková Marcela Janíčková
Môžem poprosiť kontakt na niektoré domy, ale poprosím čo najrýchlejšie. Ďakujem
0 0
Marcela Janíčková Marcela Janíčková
Tých 85 EUR bolo za celý apartmán na noc. Lebo tých 108 € je pre jednu osobu na 9 nocí. Neviem sa z toho vysomáriť. Ďakujem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
85 € bolo za celý apartmán dvojizbový na 1 deň(boli smae 3 dospelý 1 dieťa).Haus Petris minulý rok.Pripájam link dohovoríte sa s nimi po engliš a nemecky.TEL +30 23750 94197...... Mobile +30 69361 30465


http://www.haus-petris.com/pricelist.html

alebo haus Kostas priamo na pláži 15m len cez ulicu.
http://www.panoramio.com/photo/14901...=kh.google.com

tých kontaktov mámcez 50 ,len si myslím že je to škoda obvolávaťvšetko určite tam nájdete voľné ubytovanie.Je to veľmi podobné ako v Chorvácku.S tým rozdielom že chorváti postávajú na hlavných ťahoch a tam lapajú klientov.Gréci vyložia pred dom kde majú voľný apartmán cedulu free rooms to let.
Naposledy upravil 220870 : 20.07.12 at 11:25
IMG_0365.jpg  
1 0
Marcela Janíčková Marcela Janíčková
Apartmán za 85 EUR na noc je drahší, pretože to vychádza cca 21 EUR na osobu a noc a Aeolus cca 12 EUR na osobu. neviem si vybrať. Ale akosi sa bojím cesty vlastným autom.
0 0
janajaku1 janajaku1

janajaku1 je offline (nepripojený) janajaku1

Ahoj Cibka ráno o 4.30 sme došli z Grécka Cesta fajn 19 hodín z toho 2 hod.na srbsko maďarskej hranici Ubytovanie bolo fajn (ale ja nie som veľmi náročná) Je to jedna izba s tromi posteľami ( s možnosťou prístelky a tou je rozkladacia posteľ kde sa dieťa alebo tínedžer kľudne vyspí), WC s kúpelňou a teraska na ktorej sa varí (paráda furt si vonku) My sme platili 600 eur za celú izbu V cene je aj klíma bez ktorej by som neprežila Celých 11 dní bolo takmer bezoblačno a voda naozaj teplá Občas sa objavili medúzy ale nič sa nám nestalo tie boli skôr vo veľkej vode Okrem plaviek som nenosila takmer nič, len keď sme šli na nákup Je to ale kemp mimo mestečka Korinos ale do mora to máš pár metrov Ráno oblečieš plavky ideš sa okúpať, vrátiš sa spravíš kávu raňajky potom zas ideš k vode a takto celý deň ideš a prídeš kedy chceš Staral sa o nás Šani manžel pani Anky s ktorou som komunikovala tu na Slovensku, ktorý sa nám postaral aj o výlety na Olymp, výlet do historického Dijonu,na liečivé bahná a plavbu pirátskou loďou Pomohol nám s opravou auta a všetkým čo bolo treba Je to fajn človek-slovák takže sa netreba báť, večer sme opekali je tam gril alebo sme išli na promenádu do Paralie vzdialenej asi 7 km Môžeš ísť aj do Korinosu a okolia Ak máš auto nemáš problém sa niekam vybrať Nakupovať sme chodili do obchodíku v kempe alebo do Lídlu v Paralii, aj v Korinose je supermarket Ja som bola spokojná so všetkým a dovolenka sa vydarila Boli sme 3 rodiny s deťmi takže bolo veselo Pýtaj sa ak chceš ešte niečo vedieť Rada odpoviem Janajaku
0 0
ebg ebg

ebg je offline (nepripojený) ebg

pracovne vyťažená mamina dorastajúcich detí, ktorá sa rada túla svetom ...viac
No, som tu po dovolenke. Bolo nám na Rodose výborne, ostrov je nádherný, Gréci boli milí, kríza ich veľmi nezaujímala, turistov bolo všade dosť. Bývali sme kúsok od mora, v malom rodinnom hotelíku s bazénom a záhradou s pávmi, all inclusive, strava a nápoje výborné, denne upratované, balkón, výhľad na more, klíma, 2 dospelí+ 2 deti (13,11 r.) first minute 1800 €/11 dní spolu so všetkým ( v cene bol dokonca transfer na letisko do Ba). A to sme precestovali takmer celý ostrov, požičali sme si auto ( cca 100 € aj s benzínom na dva dni) túlali sa po dedinkách, pamiatkach aj opustených plážach. Rodos sa dá absolvovať aj kúpou spiatočnej letenky, ubytovanie nájdete bez problémov kdekoľvek chcete, všade sú vybudované apartmány a v krajine je bezpečne. Moria - stredozemné aj egejské sú úžasné. Vrátili sme sa oddýchnutí a plní zážitkov....
Naposledy upravil ebg : 24.08.12 at 18:05
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať