Zavrieť

Porady

RZZP za 2011

V minulom roku som podnikal, zaroven som bol aj zamestnany.

Podava sa este RZZP? Niekde som cital, ze uz sa nemusi podavat, ze Danovy urad poskytne poistovniam udaje podla podaneho DP a poistovne si zuctovanie spravia sami.

Co je na tom pravdy? A ak to nie je tak, tak aky je termin podania RZZP ?
Usporiadat
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Píšeš, že pol roka podnikáš. Tým pádom si povinná podať DP. A na základe podkladov z DP, zdravotná poisťovňa spraví RZZP za teba. Je to tak prvýkrát za rok 2011.
1 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

OK, dakujem, samozrejme DP mám už rozpracovane, len som prišla k tejto informáciu teraz na nete, tak si to overujem. Dakujem za odpoved.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Píšeš, že pol roka podnikáš. Tým pádom si povinná podať DP. A na základe podkladov z DP, zdravotná poisťovňa spraví RZZP za teba. Je to tak prvýkrát za rok 2011.
ZP budú robiť RZZP len tým živnostníkom, ktorí prekročia minimálny vymer.základ - neplatí ak boli aj poistenci štátu. Len neviem ako sa to dozvedia tí, ktorým RZZP neurobia, lebo budú povinní predložiť ZP výkaz preddavkov sami.
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Súhrnný výkaz bude musieť zasielať každý zamestnávateľ za všetkých svojich zamestnancov, bez ohľadu na to koľko zarobili?
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

som SZČO bez zamestnancov, takže nemusim podavat RZZP?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Mija33 Pozri príspevok
som SZČO bez zamestnancov, takže nemusim podavat RZZP?
ak podávaš DP nemusíš si robiť RZZP ani nič zdrav.poisťovni oznamovať
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Ester plus Pozri príspevok
Súhrnný výkaz bude musieť zasielať každý zamestnávateľ za všetkých svojich zamestnancov, bez ohľadu na to koľko zarobili?
SV sa za zamestnancov neposiela....
do ZP sa pošle ročný výkaz preddavkov za všetkých zamestnancov, kt. boli prihlásení v príslušnej ZP....
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

dakujem :-)
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Mila123 Pozri príspevok
SV sa za zamestnancov neposiela....
do ZP sa pošle ročný výkaz preddavkov za všetkých zamestnancov, kt. boli prihlásení v príslušnej ZP....
Ale ten ročný výkaz preddavkov má iné pomenovanie (súhrnný výkaz) tal som to aspoň pochopila, alebo sa mýlim? Takže ho mám zaslať za všetkých zamestnancov bez ohľadu na ich príjem?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

súhrnný výkaz sa posiela, ak ste platitelia DPH a mali ste nejakú činnosť pre EU bez DPH.....

ten ročný výkaz preddavkov je nové tlačivo, povinnosť je do 28 02 2012 doručiť do príslušnej ZP....
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Urobila som si upgrade programu a už tam je aj ten ročný výkaz preddavkov. Sú tam všetci zamestnanci bez ohľadu na to či sa na nich RZZP vzťahuje alebo nie. Ak si dáte do googla RZZP a súhrnný výkaz tak to je skrátené pomenovanie pre tieto nové ročné výkazy preddavkov.
0 0
Dodenko Dodenko

Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

Takže, ak je SZCO a zároveň zamestnanec, tak zamestnávateľ oznamuje jeho príjem vo výkaze a taktiež oznamuje vo výkaze aj všetkých zamestnancov bez ohľadu na výšku príjmu za rok 2011? Ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Dodenko Pozri príspevok
Takže, ak je SZCO a zároveň zamestnanec, tak zamestnávateľ oznamuje jeho príjem vo výkaze a taktiež oznamuje vo výkaze aj všetkých zamestnancov bez ohľadu na výšku príjmu za rok 2011? Ďakujem.
áno je to tak.....ak by bol iba jeden deň zamestnanec tak sa musí dostať do toho výkazu.......
0 0
mirka563 mirka563

mirka563 je offline (nepripojený) mirka563

Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. V roku 2011 som bola poistencom statu, samoplatitelom, zamestnancom a zaroven cely rok SZCO. Prijem z cinnosti SZCO bol cca 1000€. Som povinna podat RZZP sama, alebo ho zostavi zdravotna poistovna na zaklade podaneho danoveho priznania? Vopred dakujem za odpoved.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

mirka563 Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. V roku 2011 som bola poistencom statu, samoplatitelom, zamestnancom a zaroven cely rok SZCO. Prijem z cinnosti SZCO bol cca 1000€. Som povinna podat RZZP sama, alebo ho zostavi zdravotna poistovna na zaklade podaneho danoveho priznania? Vopred dakujem za odpoved.
ZP robí už iba zdravotná
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Dôchodca mal počas roka 2011 príjmy z prenájmu. Bol v ZP prihlásený ako SZČO časť roka, lebo potom to zrušili. Keďže jeho zdaniteľné príjmy nedosiahli výšku 1/2 nezdaniteľného minima, nebude podávať DP k dani z príjmov za rok 2011. Preddavky do ZP taktiež neplatil. Iné príjmy nemal. Má takýto dôchodca povinnosť žiadať ZP o vykonanie RZZP?
0 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

Dobry den, chcela by som sa spytat, ako je to s takymto pripadom:
-dohodar (DoVP) nema povinnost podat DP (nepresiahol hranicu prijmu),
-ak by DP podal, vratili by mu preplatok dane (pracoval len 3 mesiace, v DP moze ale uplatnit rocnu NC)
- ZP by za neho urobila RZZP, na zaklade udajov z DU

Mohlo by sa stat, ze nedoplatok z RZZP bude vyssi ako vratena dan?
Ako ZP urobi RZZP dohodarom, ktori nepodaju DP, lebo nemaju povinnost?
Je nejaka hranica prijmu, ktora je pre potreby RZZP zohladnovana? Dakujem!!!
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ZP na základe DP neurobí RZZP, v DP vyznačíte , že príjem bol iba na základe dohôd....
oplatí sa dať DP a požiadať o vrátenie zaplatených preddavkov...
0 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

Znamena to, ze dohodarom (okrem studentov-poistenci statu) nie je potrebne robit RZZP, resp. ZP im neurobi? Alebo to plati len po spominanu hranicu prijmov?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

z dohôd sa ani cez RZZP nebude dopočítavať ZP.....nikomu....
a prečo študentom-poistencom štátu a zároveň dohodárom by mala niečo ZP robiť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať