Zavrieť

Porady

RZZP za 2011

V minulom roku som podnikal, zaroven som bol aj zamestnany.

Podava sa este RZZP? Niekde som cital, ze uz sa nemusi podavat, ze Danovy urad poskytne poistovniam udaje podla podaneho DP a poistovne si zuctovanie spravia sami.

Co je na tom pravdy? A ak to nie je tak, tak aky je termin podania RZZP ?
Usporiadat
suzi22 suzi22

suzi22 je offline (nepripojený) suzi22

Prepacte a dakujem
0 0
alex09 alex09

alex09 je offline (nepripojený) alex09

Dobrý deň, zopár zamestnancov nám neoznámilo, že síce nie sú inavlidní, no sú osobami s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorého miera funkčnej poruchy je najmenej 50 % (+ preukaz ŤZP). Pri zaslaní súhrnného ročného výkazu do zdravotných poisťovní nám automaticky vyhodilo chybu, lebo majú nárok na zníženú sadzbu poistného. V minulosti sme také prípady riešili ročným zúčtovaním zdravotného poistného a za rok 2011 vraj takáto možnosť nie je. Opravné výkazy za každý mesiac nám moc "po chuti niesu", priznávam dobrovoľne. V jednej zdravotnej poisťovni takéto niečo vôbec neriešia a v druhej sa nevedia zhodnúť, či treba opravné výkazy alebo to nechať tak. Riešite niečo obdobné?
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Prosím vás, vie mi niekto povedať či za oneskorenie podanie suhrneho vykazu posiela poisťovňa penále alebo nejakú sankciu?
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
VŠZP poslala manželovi oznámenie o výsledku RZZP. Manžel je SZČO a súčasne je aj čiastočne invalidný dôchodca. Ako poistenec splnil podmienku že je aj poistencom štátu.
Neviem mu odkontrolovať RZZP nakoľko neviem aká je výška minimálnych základov podľa §13ods.9 písm.b] zákona prislúchajúcich k obdobiu (r.2011) kedy bola SZČO súčasne aj poistencom štátu.
Prosím ak viete napíšte. Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pri poistencoch štátu sa minimálne základy neuplatňujú.
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Tak keď poistenec SZČO mal VZ za rok 2011 vo výške 1617,75 EUR tak mal platiť poistné vo výške 7% a to 113,24 EUR?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno .
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

Dobrý deň,
prosím Vás, ako zaúčtujem v PU preplatok z rzzp za r. 2011, ktorý nám poisťovňa vráti za zamestnávateľa?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať