Zavrieť

Porady

Čerpanie dovolenky po ukončení rodičovskej dovolenky

Dobrý deň, chcem poprosiť o radu.
Zamestnankyňa nastúpila vo zamestnania 14.05.2007 na dobu neurčitú

Od 22.07.2008 - 19.12.2008 bola práceneschopná.
Od 20.12.2008 - 03.07.2009 bola na materskej dovolenke.
Od 04.07.2009 - 16.01.2012 je na rodičovskej dovolenke

V roku 2008 čerpala 4 dni dovolenky.

Má nárok na dovolenku za rok 2008 a za obdobie počas ktorého bola na materskej dovolenke. Uvedenú dovolenku by čerpala
od 17.01.2012 po skončení rodičovskej dovolenky.


Ďakujem

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    stdr je offline (nepripojený) stdr

    stdr
    Dobrý deň,
    nastupujem do zamestnania 3.9.2012 po ukončení rodičovskej dovolenky. Zostatok starej dovolenky mám 38,5 dňa.
    V prípade, že nestihnem vyčerpať starú dovolenku /čo určite nestihnem/, môžem si ju čerpať aj v roku 2013, alebo mi ju môže/musí zamestnávateľ preplatiť???
    Ďakujem za odpoveď.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    určite 38,5? Troška veľa sa mi zdá....
    ..dôvod, prečo nestihneš?
    ...časť, ktorá pripadá na rok 2012 si môžeš čerpať aj v roku 2013
    ...časť, ktorá je za roky 2011 a skôr a ostanú k 31.12. nevyčerpané (ale nie z dôvodu, že Ty si si ju jednoducho nevybrala) - §116 ods. 2 - to ,čo je nad 4 týždne, to sa Ti preplatí, ostatné prepadne...

    skolitel je offline (nepripojený) skolitel

    skolitel
    2 deti, 2 materské - preto tak veľa dovolenky.
    nestihnem, lebo som sama na celom ekonomickom oddelení - nemá ma kto zastúpiť, pred mojou materskou sme robili 4, teraz som tu sama... ale to je o inom ...
    takže v decembrovej výplate sa mi môžu preplatiť 4 týždne dovolenky? ďakujem za odpoveď.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    skolitel Pozri príspevok
    2 deti, 2 materské - preto tak veľa dovolenky.
    nestihnem, lebo som sama na celom ekonomickom oddelení - nemá ma kto zastúpiť, pred mojou materskou sme robili 4, teraz som tu sama... ale to je o inom ...
    takže v decembrovej výplate sa mi môžu preplatiť 4 týždne dovolenky? ďakujem za odpoveď.
    Ty si aj stdr?????? ETIKETA Ti nič nehovorí?
    ..a nie 4 týždne. Len rozdiel (dovolenka za roky od 1. nástupu do 31.12.2011)-20. Proste o tie štyri týždne prídeš.....

    stdr je offline (nepripojený) stdr

    stdr
    písala som z počítača po bývalej kolegyni, neuvedomila som si že je ona prihlásená. pardon.
    rozumiem, prídem o 4 týždne. a čo keby som po rodičovskej dovolenke nastúpila v decembri? veď to by som nikdy nemala šancu vyčerpať 38 dní. nie je to nespravodlivé???

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    stdr Pozri príspevok
    písala som z počítača po bývalej kolegyni, neuvedomila som si že je ona prihlásená. pardon.
    rozumiem, prídem o 4 týždne. a čo keby som po rodičovskej dovolenke nastúpila v decembri? veď to by som nikdy nemala šancu vyčerpať 38 dní. nie je to nespravodlivé???
    Ty mozes do prace nastupit skor a cerpat dovolenku, v tvojom pripade napr. uz od 1.7. si mohla cerpat dovolenku a nebol by problem.
    Na RP by si stale mala narok.
    Kto pracuje na ekonomickom, kym si na RD???

    stdr je offline (nepripojený) stdr

    stdr
    Hm, teraz už by som po rodičovskej dovolenke "nastúpila" skôr a čerpala si dovolenku, ale nevedela som to...
    v podstate od polovice augusta robím sama, zatiaľ na dohodu.

    Čerpanie dovolenky po ukončení rodičovskej dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.