Zavrieť

Porady

Krásna Hôrka v plamenoch je mi do plaču !!!!

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Keď som to videla zmeravela som a nemohla uverit vlastným ociam !!! Slzy mi idu do oci !! Prisli sme o nieco tak krasne !!! Pan Krajcer som zvedava ako sa posnazite dat toto excelentne dielo nasich predkov do povodneho stavu pokial na svojom poste ostanete. Budeme vidiet ako sa k tomu postavi ministerstvo kultury !
Naposledy upravil csillag3112 : 10.03.12 at 16:16
Usporiadat
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

fotky zo stavu po poziari su na facebookovej stranke http://www.facebook.com/media/set/?s...9455715&type=1

napr.










a dalsie
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
to fakt? ako to ze hori ZASE ?!
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

z FB stranky:

hori hrad, bol som sa pozriet, su tam uz hasici, znova hori vrchna cast hradu, aspon tak to od nas zdola vyzera
Pred 3 minútami
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ti chlapci, co sa ucili fajcit, by mali dostat metal. Zlikvidovat obrovsky hrad, Slovensko by sa malo hambit. To nedokazal ani ten, co zapalil Bosniacku. :-)
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ešte dodam k tomu požiaru len tolko. Za tym maju vinu politici. Za to, že neriešia cigansky problem, za to, že sa im povoluje devastacia prirody (vyrubovanie stromom) a za to, že teraz podpalili skvost.
Ja to inak nevidim, len na to, že budu pokračovať nepokoje. Musime docieliť zmeny ako na Islande: http://www.magnificat.sk/2011/06/hol...y-o-revolucii/

Pritom zasah islandskej policie bol uplne totožny ako zasah slovenskej policie teraz v piatok 09.03.2012
Tu je island

a tu Bratislava piatok 9.marca 2012

Pozrite si tie videjka a porovnajte so zasahom z piatku spred parlamentom. . . a niekto bude tvrdit, ze tie zasahy boli uplne v poriadku, ze neboli vobec neprimerane. . .ved tam kopali do ludi na zemi, zlomili jednemu ruku az mu kost trcala a mlatili ich obuskami ako zver.
Naposledy upravil duves : 11.03.12 at 19:19
3 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
a viete kto za to môže? zasraté cigánske decká....
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ja by som toto nedavala do roviny ciganov ... nie je to jedno ci tie decka boli cigancata alebo "biele"? ... boli to deti, hrali sa s ohnom, rodicia zlyhali v tejto oblasti ... stava sa aj v majoritnej spolocnosti ... to, ze sa poziar rozsiril az na hrad je dalsia vec a tu treba tiez riesit - protipoziarne opatrenia, evakuacia ... ked si pozriete fotky tak exponaty ostali na mieste a len obrazy vyniesli
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
tinaM Pozri príspevok
Horí Františkino múzeum /jej odev, porcelán a pod./
A vietor fúka ako divý.
Páchatelov prevezieme pred slovenský parlament, dame im zápalky a zopar kanistrov benzínu v prvy den zasadania noveho parlamentu. Škoda tej svoloče nebude. A nech je trochu osohu z tych decák.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.topky.sk/se/10/Domace
... fakt, inde si cigaretu už asi zapáliť nemohli......
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j Pozri príspevok
http://www.topky.sk/se/10/Domace
... fakt, inde si cigaretu už asi zapáliť nemohli......
čo keby kompetentní dodržiavali protipožiarnu ochranu a kontroly na protipožiarnu ochranu sa ako vykonávajú, za dobrých kombinácií dokáže zapáliť oheň aj vyhodená sklenená fľaša. za to že to zhorelo zodpovedá riaditeľka
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

pavol54 Pozri príspevok
čo keby kompetentní dodržiavali protipožiarnu ochranu a kontroly na protipožiarnu ochranu sa ako vykonávajú, za dobrých kombinácií dokáže zapáliť oheň aj vyhodená sklenená fľaša. za to že to zhorelo zodpovedá riaditeľka
S týmto nesúhlasím.
Oheň sa vyšplhal po zarastenom svahu až po krovinatý porast okolo hradu, ktorý začal horieť. Tak sa zapálila strecha, ktorá bola drevená.
Ten porast nedovolili vysekať ochranári. Ak by tam nebol, oheň by asi strechu nezasiahol.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Ako sa da zapait trava cigaretou ?
V lete nepoviem, ale v zime (ved nebolo dlho sucho) ?

Alebo to je nieco na styl "zavri okno, unika dym" ?
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Zaujímalo by ma, ako by ten požiar a škody riešili v iných krajinách, ani tam by nebrali nikoho na zodpovednosť? O tom silne pochybujem.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

tinaM Pozri príspevok
S týmto nesúhlasím.
Oheň sa vyšplhal po zarastenom svahu až po krovinatý porast okolo hradu, ktorý začal horieť. Tak sa zapálila strecha, ktorá bola drevená.
Ten porast nedovolili vysekať ochranári. Ak by tam nebol, oheň by asi strechu nezasiahol.
ten krovinatý porast tam mal byť? ťažko podľa mňa to bola náletová drevina ak to nedovolili vysekať zo životného prostredia tak za to musia niesť zodpovednosť ani ty si nenecháš pri základoch domu rásť nejakú drevinu. Nechcem byť za múdreho ale ak z požiarnej ochrany niekto povie že to tak nemôže byť tak sa môže postaviť proti aj celé životné prostredie.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

SamuelSK Pozri príspevok
Ako sa da zapait trava cigaretou ?
V lete nepoviem, ale v zime (ved nebolo dlho sucho) ?

Alebo to je nieco na styl "zavri okno, unika dym" ?
ľahko, síce všetci sme presvedčení že cigánčence klamú, represiu nikdy nenahradí prevenciu
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

SamuelSK Pozri príspevok
Ako sa da zapait trava cigaretou ?
V lete nepoviem, ale v zime (ved nebolo dlho sucho) ?

Alebo to je nieco na styl "zavri okno, unika dym" ?
SamuelSK, ani by si neveril. Ľudia, ktorí tam boli v čase, keď začala horieť len tráva /dole pod hradom/
vraveli , že za 15 min. bol hrad v plameňoch.
Neviem ako u Vás, ale tu je už dlho veľmi sucho. Nie nadarmo sa hovorí, že" pred vodou a ohňom neujdeš".
Naposledy upravil tinaM : 11.03.12 at 20:34
1 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

pavol54 Pozri príspevok
ten krovinatý porast tam mal byť? ťažko podľa mňa to bola náletová drevina ak to nedovolili vysekať zo životného prostredia tak za to musia niesť zodpovednosť ani ty si nenecháš pri základoch domu rásť nejakú drevinu. Nechcem byť za múdreho ale ak z požiarnej ochrany niekto povie že to tak nemôže byť tak sa môže postaviť proti aj celé životné prostredie.
Ani ja nie som odborník a nechcem byť ani múdra.
Tesne pod hradom rástol orgován /na jar to bola nádherná scenéria/ a tam sa zabývalo vtáctvo. Preto to nedovolili vysekať.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

tinaM Pozri príspevok
Ani ja nie som odborník a nechcem byť ani múdra.
Tesne pod hradom rástol orgován /na jar to bola nádherná scenéria/ a tam sa zabývalo vtáctvo. Preto to nedovolili vysekať.
ale orgován je ozaj burina, určite tam nebol vysadený úmyselne, ale vyčistiť priestor od suchej trávy sa určite dal.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Na margo ciganov pod hradom. Travu kludne mohol zapalit blesk .... v tom pripade zlyhala organizacia zasahu pri poziari. Dalej protipoziarny nater sindlov .... dolezitejsie su platy riaditelov. V kazdej komunite ciganov ma byt misionar ... ked sa hrabu po celom svete, tuna maju dost nasich divochov. Kludne ich v ramci Vatikanskej zmluvy moze scivilizovat Vatikan, ked to nedokaze majorita na Slovensku. Potom statne peniaze vynalozene na cirkev su vyhodene von oknom a nech idu kade lahsie spolu s politickou bandou. Priama umera, cim je viac cernoknaznikov, tym vyssia kriminalita, nielen v spolocnosti, ale aj v radoch bohovych sluzobnikov v sutanach. Desiatok .... ked nedostanu priamym vyberom, tak im ho slovensky statik daruje. Nedavno bol hrad rekonstruovany .... bol vobec vypracovany poziarny plan a technicke riesenie okamziteho zasahu? To fakt cakali az na hasicov, kym im dovezu vodu? Kontrolne organy buzeruju kazdu malu stolarsku dielnu, sklady horlavych materialova tu, kde su hory horlaveho materialu, su kontrolne organy slepe? Ozaj su platy zodpovednych dolezitejsie? Nerycte Lofaci, ved bol positeny. :-)

Mne sa zda, ze vladne organy su na tento poziar hrde. Hasici a policajti pracovali skvele, mozno dostanu aj odmenu. Kulture vdacime, ze bol hrad poisteny. Pozname pacahtelov a casovy harmonogram priebehu poziaru a nasledneho zasahu. Vlastne sa nic nestalo, opravime a onedlho opat budeme zdierat pudilare navstevnikov. Hradov mame dost. Poziarnikov a policajtov tiez. :-)
Naposledy upravil alabut : 12.03.12 at 00:49
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať