Zavrieť

Porady

Krásna Hôrka v plamenoch je mi do plaču !!!!

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Keď som to videla zmeravela som a nemohla uverit vlastným ociam !!! Slzy mi idu do oci !! Prisli sme o nieco tak krasne !!! Pan Krajcer som zvedava ako sa posnazite dat toto excelentne dielo nasich predkov do povodneho stavu pokial na svojom poste ostanete. Budeme vidiet ako sa k tomu postavi ministerstvo kultury !
Naposledy upravil csillag3112 : 10.03.12 at 16:16
Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

pepsikova Pozri príspevok
..

..nie , za toto nemôže...ale trepal horedole, že má peniaze na opravu hradov, ale nikto tie peniaze nikde neuvidí, kecal, len aby ulovil nejaké hlasy...nikde nedal žiadny dôkaz, že tie prachy naozaj má..a čo nevidím, tomu neverím-sa hovorí a nie darmo...
Pepsi, na Krásnej Hôrke bola nedávno ukončená rekonštrukcia a celkove ide o jeden z najkrajších a trvale ( a dobre) udržiavaných hradov na Slovensku.

Dúfam, že požiar už uhasili a aspoň časť exponátov sa podarilo uchrániť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

day Pozri príspevok
este treba napisat, ze za to moze Krajcer
A kto iný, má sa strategicky predvídať. Hrad mal byť dávno obohnaný ostnatým drôtom a napustený elektrinou. V takom prostredí.
Čo sa dá ešte v tejto republike zachrániť? Už nám zostáva iba naša kreativita, vynaliezavosť. Duševné vlastníctvo.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dav Pozri príspevok
Pepsi, na Krásnej Hôrke bola nedávno ukončená rekonštrukcia a celkove ide o jeden z najkrajších a trvale ( a dobre) udržiavaných hradov na Slovensku.

Dúfam, že požiar už uhasili a aspoň časť exponátov sa podarilo uchrániť.
ešte stále nemajú požiar pod kontrolou.....niečo zo zbrojnice evakuovali,ale strecha zhorela....horiace trámy sa prepadli do expozícií...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Už sa objavila iniciatíva na obnovu hradu, zatiaľ som ju našla len na FB, nadácia Linaje
https://www.facebook.com/permalink.p...82384901837891
Naposledy upravil Dav : 10.03.12 at 18:03
2 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

day Pozri príspevok
samozrejme je to hrozna skoda
(pre zadavatela temy, dnes su volby, sanca, ze bude Krajcer minister je nulova)
Inak Krajcer nebol zly minister a kulturne pamiatky mali uneho extra prioritu, no ak by mal mat sancu na zotrvanie vo funkcii, tak to by nesmel Sulik chodit ranajkovat ku Kocnerovi.

Vraj to podpalili nasi spoluobcania, takze diky. Uz roky sa tam s rodinou "chystame" lebo manzelka tam kedysi bola a stale rozpravala, ako je tam krasne. Takze teraz tak akurat na fotkach...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

bol som tam,bolo tam nadherne,historicky nabytok,interier,obrazy -toto je kulturna tragedia a zapise sa do dejin ciernymi pismenami.
0 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
na FB odznelo z ust ministra

Po obhliadke hradu môžem povedať, že mame šťastie v nešťastí. Prvotne zábery vestili úplnú katastrofu, našťastie, velka väčšina zbierok a vnútorných priestorov je zachovaná. Úplne je zničená strecha a horný goticky palac. Klobúk dole pred hasicmi a dobrovolnikmi, odviedli skvelú prácu a boli veľmi setrni pri zásahu. Hrad je poistený a našťastie mame rezervu, z ktorej hned zacneme uvolnovat peniaze na ochranu zbierkovych predmetov a prípravu obnovy..

1 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Ukazat teraz kto je vinnik ...... nech to bol kto kolvek, zlikvidoval jednu z najkrajsich pamiatok nasho maleho Slovenska. Verim ze na obnoveni sa bude pracovat cim skor, hoci ktovie co vsetko bolo poskodene vo vnutri a co znicene uplne, co sa bude dat uz len mozno "nakopirovat" podla fotiek. Bola som tam raz a bolo tam nadherne. Bytostne sa ma to dotyka a pocitujem nesmierny smutok ze sa nieco taketo stalo. Urcite budem jedna z tych ktori prispeju na obnovu tohoto skvostu Slovenska.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

csillag3112 Pozri príspevok
Ukazat teraz kto je vinnik ......
môžeš 3x hádať....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dav Pozri príspevok
Už sa objavila iniciatíva na obnovu hradu, zatiaľ som ju našla len na FB, nadácia Linaje
https://www.facebook.com/permalink.p...82384901837891
fajn a strany a straničky by mohli dať toľko čo na volebnú kampaň veď história je potrebná pre 99% ľudí, uvidíme koľko dajú ja počítam že nulu
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
csillag3112 Pozri príspevok
na FB odznelo z ust ministra

Po obhliadke hradu môžem povedať, že mame šťastie v nešťastí. Prvotne zábery vestili úplnú katastrofu, našťastie, velka väčšina zbierok a vnútorných priestorov je zachovaná. Úplne je zničená strecha a horný goticky palac. Klobúk dole pred hasicmi a dobrovolnikmi, odviedli skvelú prácu a boli veľmi setrni pri zásahu. Hrad je poistený a našťastie mame rezervu, áno ? máme? prečo sa nenašlo oveľa menej na väčšiu ochranu tohto skvostu? Možno by to stálo mesačne menej , ako jedna večera nejakej celebrity, alebo politika v luxusnom podniku z ktorej hned zacneme uvolnovat peniaze na ochranu zbierkovych predmetov a prípravu obnovy..

Ale na Slovensku nič nové, čo sa pamiatok týka. Najskôr sa nechajú poriadne zničiť a potom, keď oprava stojí oveľa viac, sa zrazu financie na opravu nájdu. Rovnako s veľkým smútkom sa dívam na požiare v lese blízko určitých osád. Pre mňa je aj jediný popolom spadnutý strom, ako malý zhorený hrad. Ale teraz som taká smutná, že svoj smútok neviem ani vyjadriť.
Od 5 mája mám tu príbuzných z Austrálie a medzi 11 pamiatkami, ktoré by chceli uvidieť ( našli si na internete sami ) bola aj Krásna Hôrka .
Krásna Hôrka - ako krásne to znie. Dúfam, že sa dožijem toho, že znova bude krásna.


PS : Už viackrátkrát pri sprevádzaní návštevy , z krajiny bez histórie ( lebo nie sú na Slovensku 1x) po našich pamiatkach, som bola hrdá na to, že patrím práve na Slovensko, že som Slovenka. A preto ma vie vytočiť aj skutočnosť , že na Vlkolínci - pamiatka UNESCO - si len tak postaví poschodovú chatu "mocný" tohto regiónu a my ostatní sa môžeme iba bezbranne prizerať. A myslím si, že teraz zo mňa vôbec nehovorí závisť. Je smutné, že niekedy, čo nezničí požiar, môže skaziť regionálna gorilka.
Naposledy upravil Melnick : 10.03.12 at 20:18
8 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misomiso Pozri príspevok
Inak Krajcer nebol zly minister a kulturne pamiatky mali uneho extra prioritu, no ak by mal mat sancu na zotrvanie vo funkcii, tak to by nesmel Sulik chodit ranajkovat ku Kocnerovi.

Vraj to podpalili nasi spoluobcania, takze diky. Uz roky sa tam s rodinou "chystame" lebo manzelka tam kedysi bola a stale rozpravala, ako je tam krasne. Takze teraz tak akurat na fotkach...
Michal ........

...neber ako nejaký bohapustý poddžub....len čisté konštatovanie ...viď...

http://www.porada.sk/t178658-na-co-s...iac-pysni.html

...dlho sa ešte nevychystáte .........žiaľ pre Teba ....poprípade aj pre tých nejakých šikmookých ...lebo aj takí tam občas " zablúdili " ...
0 0
rado3105 rado3105

rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

Podpalili to cigani, asi sa opili co dostali za hlasy od cigana bicyklistu, vypili si, mozno gulas varili....zo psov...

Je mi zle ked idem pozerat krasy Slovenska - ako Slovensky raj a tam v takejto krasnej oblasti ciganske smradlave chalupy.... ale toto chce zapad a ich rasisticke sracky, pomiesat narody, mensiny, nech sa navzajom pozabijaju...skor ci neskor toto vyusti do velmi ostreho konfliktu....lebo je to velmi vazny problem, ktory nikto neriesi (len LSNS)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
poprípade aj pre tých nejakých šikmookých ...lebo aj takí tam občas " zablúdili " ...
Raz som mal to "šťastie" - keď som tam bol s mojim potomstvom - boli tam Japonci - huby mali otvorené dokorán (i u nich sú tie ich šógun-hrady, ale také ako mi - tak to nemajú), očiska vyvalené. Odchádzali z Krásnej Hôrky a brali všetky propagačné letáky, ktoré videli. Vonku foťáky cvakali jedna radosť. Ale dodržiavali všetky pokyny sprievodcu - ani na centimeter sa neodchýlili, aby niečo ošahali (ako niektorí naši "turisti").
Ak sa vyhlási zbierka národa, tak na tento náš poklad rád prispejem.
5 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Keby si vyhlasil zbierku na narodny kostol, uspel by si lepsie. :-)
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Podľa toho kto sa zhorený hrad podujme opraviť budeme vedieť aj kto ho založil. Na Slovensku je to tak: ak nejaký podnikateľ potrebuje krásny, atraktívny pozemok, nechá sa zdevastovať, vyhorieť alebo zničiť bezdomovcami a rómami budova. No a potom nastúpi veľký podnikateľ s veľkými dotáciami od štátu na opravu kultúrnej pamiatky a najlepšie bez zoznamu vnútorného zariadenia. Akože zariadenie sa pri požiari zničilo napr. aj hasičmi vodou.

Tak je to predsa so štadiónmi, nemocnicami, školami a aj kaštieľmi. Kupujú sa potom už len za symbolickú sumu a nikto sa už ani nenamáha skontrolovať či tá symbolická suma skutočne aj pribudla na účet štátu. Niekedy to býva len symbolické 1 €.

Uvidíme to tak o 5-10 rokov.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
rado3105 Pozri príspevok
Podpalili to cigani, asi sa opili co dostali za hlasy od cigana bicyklistu, vypili si, mozno gulas varili....zo psov...
...je jedno od koho dostali na ten chlast , lebo aj hrubokrkého volili celé osady.......či ....?????
http://trebisov.korzar.sme.sk/c/6293...nepoznali.html

Je mi zle ked idem pozerat krasy Slovenska - ako Slovensky raj a tam v takejto krasnej oblasti ciganske smradlave chalupy.... ale toto chce zapad a ich rasisticke sracky, pomiesat narody, mensiny, nech sa navzajom pozabijaju...skor ci neskor toto vyusti do velmi ostreho konfliktu....lebo je to velmi vazny problem, ktory nikto neriesi (len LSNS)
...netvrdím ani áno , ani nie ...všetci vieme , že aká je táto mentalita....

No na druhej strane ???
Vypaľovanie trávy predsa je takou prípravou na jarné práce na poli ... a cigáni nejak pracovné náradie v rukách nemusia ( okrem tej sekery , keď do hory idú kradnúť drevo ) ...
Ktož vie , či nejaký gazda sa nerealizoval s tým vypaľovaním a následne to už nezvládol ....
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

ti co sa tam chytali pozriet uz cely svoj zivot a do teraz si nenasli cas, teraz vyplakavaju ako im je luto,
mozu urobit aspon nieco:

http://www.hradkrasnahorka.sk/

na facebooku ma krasna horka "az" 626 likeou, takze sa uprimne nad sebou zamyslite, nieco okrem vyplakavania urobme

(kto nestihne aspon takto pomoct, moze poupratovat bordel vo svojom okoli)
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

buchač Pozri príspevok
...netvrdím ani áno , ani nie ...všetci vieme , že aká je táto mentalita....

No na druhej strane ???
Vypaľovanie trávy predsa je takou prípravou na jarné práce na poli ... a cigáni nejak pracovné náradie v rukách nemusia ( okrem tej sekery , keď do hory idú kradnúť drevo ) ...
Ktož vie , či nejaký gazda sa nerealizoval s tým vypaľovaním a následne to už nezvládol ....
Niektorí vypaľujú suchú trávu, bezúčelne, len preto aby videli oheń a počuli ako to pekne praská....

Volá sa to PYROMÁNIA.
0 0
rado3105 rado3105

rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

deti socialne slabsich rodin(markiza), no kto to uz len moze byt?
Ako ked ten v tej Devinskej vystrielal tych ciganov, tak prve kto to povedali boli zahranicne media, nasim trvali 4 dni, kym povedali ze to boli romovia.
Tu ide o ponaucenie, ako nas este budu nicit. Ak ste boli v nejakych chranenych oblastiach na vychode, viete ake je to skarede ked nejaka bankda ma svoje smetisko uprostred takejto oblaasti...
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať