Zavrieť

Porady

Krásna Hôrka v plamenoch je mi do plaču !!!!

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Keď som to videla zmeravela som a nemohla uverit vlastným ociam !!! Slzy mi idu do oci !! Prisli sme o nieco tak krasne !!! Pan Krajcer som zvedava ako sa posnazite dat toto excelentne dielo nasich predkov do povodneho stavu pokial na svojom poste ostanete. Budeme vidiet ako sa k tomu postavi ministerstvo kultury !
Naposledy upravil csillag3112 : 10.03.12 at 16:16
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Hrôza, škoda, že nemáme tresty, ako v stredoveku, pre niektorých, ktorí si nevážia nič a nikoho, by sa náramne zišli.( ukradol si, fík prst, alebo ruka, podpálil si, zhor aj ty). Toto, čo sa tu už deje, to je horšie, ako katastrofa. Aj my, keď sme ráno išli okolo neslávne slávneho luníka 9, sme videli horieť trávu, ľahko je uhádnuť, kto si na tom zapracoval( na takúto prácu ich netreba nahovárať) banda jedna, chudáčikovia diskriminovaní.
8 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Bodaj by zistili, kto je pôvodcom požiaru. Páchatelia by mali makať na obnove len o vode a chlebe!
Do anciáša - dajte mi guľomet!
Keby sa dostala do parlamentu tá strana, ktorá by urobila s nimi poriadok (a poznám aspoň dve).
8 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
csillag3112 Pozri príspevok
na FB odznelo z ust ministra

Po obhliadke hradu môžem povedať, že mame šťastie v nešťastí. Prvotne zábery vestili úplnú katastrofu, našťastie, velka väčšina zbierok a vnútorných priestorov je zachovaná. Úplne je zničená strecha a horný goticky palac. Klobúk dole pred hasicmi a dobrovolnikmi, odviedli skvelú prácu a boli veľmi setrni pri zásahu. Hrad je poistený a našťastie mame rezervu, áno ? máme? prečo sa nenašlo oveľa menej na väčšiu ochranu tohto skvostu? Možno by to stálo mesačne menej , ako jedna večera nejakej celebrity, alebo politika v luxusnom podniku z ktorej hned zacneme uvolnovat peniaze na ochranu zbierkovych predmetov a prípravu obnovy..

Ale na Slovensku nič nové, čo sa pamiatok týka. Najskôr sa nechajú poriadne zničiť a potom, keď oprava stojí oveľa viac, sa zrazu financie na opravu nájdu. Rovnako s veľkým smútkom sa dívam na požiare v lese blízko určitých osád. Pre mňa je aj jediný popolom spadnutý strom, ako malý zhorený hrad. Ale teraz som taká smutná, že svoj smútok neviem ani vyjadriť.
Od 5 mája mám tu príbuzných z Austrálie a medzi 11 pamiatkami, ktoré by chceli uvidieť ( našli si na internete sami ) bola aj Krásna Hôrka .
Krásna Hôrka - ako krásne to znie. Dúfam, že sa dožijem toho, že znova bude krásna.


PS : Už viackrátkrát pri sprevádzaní návštevy , z krajiny bez histórie ( lebo nie sú na Slovensku 1x) po našich pamiatkach, som bola hrdá na to, že patrím práve na Slovensko, že som Slovenka. A preto ma vie vytočiť aj skutočnosť , že na Vlkolínci - pamiatka UNESCO - si len tak postaví poschodovú chatu "mocný" tohto regiónu a my ostatní sa môžeme iba bezbranne prizerať. A myslím si, že teraz zo mňa vôbec nehovorí závisť. Je smutné, že niekedy, čo nezničí požiar, môže skaziť regionálna gorilka.
Naposledy upravil Melnick : 10.03.12 at 20:18
8 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
day Pozri príspevok
samozrejme je to hrozna skoda
(pre zadavatela temy, dnes su volby, sanca, ze bude Krajcer minister je nulova)
..

..krajec mal len plnú hubu prázdnych slov, ako vždy...ale ja by som ruky odťala tomu, kto si dovolil vypaľovať trávu pri národnej kultúrnej pamiatke...a pre koho v tomto štáte neplatia nijaké zákony a nie sú žiadne tresty dostatočné?..pre ku*vy hnusné cigánske...zasrančatá si urobia ohníček, ale trest nedostanú...ani ich rodičia..hnus v tomto štáte...(a to len tak jemne hreším, keby ste ma počuli, joj!)
6 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
poprípade aj pre tých nejakých šikmookých ...lebo aj takí tam občas " zablúdili " ...
Raz som mal to "šťastie" - keď som tam bol s mojim potomstvom - boli tam Japonci - huby mali otvorené dokorán (i u nich sú tie ich šógun-hrady, ale také ako mi - tak to nemajú), očiska vyvalené. Odchádzali z Krásnej Hôrky a brali všetky propagačné letáky, ktoré videli. Vonku foťáky cvakali jedna radosť. Ale dodržiavali všetky pokyny sprievodcu - ani na centimeter sa neodchýlili, aby niečo ošahali (ako niektorí naši "turisti").
Ak sa vyhlási zbierka národa, tak na tento náš poklad rád prispejem.
5 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ingak Pozri príspevok
nahnevala som sa, ze pre vypalovanie travy, tolka skoda. Preco si ludia neuvedomuju, ze nesmu vypalovat travu, spalia s tym aj mnozstvo chrobakov a aku skodu potom narobi ohen, nenapravitelnu!!! Dufam, ze na vinnika pridu. Bolo tam pekne, bola som tam par rokov dozadu.
však to, tí psychopati čo vypalujú trávu si neuvedomujú kolko živých bytostí tým zbytočne zničia- je to na zaplakanie...
mimochodom- nieje náhodou vypalovanie trávy zakázané?
4 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

zhorela celá strecha,trámy sa prepadli a vyhorelo všetko vo vrchnej časti aj s exponátmi
ak ste tam ešte neboli,tak toto už asi neuvidíte
http://www.tdks.estranky.sk/fotoalbu...-krasna-horka/
4 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

nahnevala som sa, ze pre vypalovanie travy, tolka skoda. Preco si ludia neuvedomuju, ze nesmu vypalovat travu, spalia s tym aj mnozstvo chrobakov a aku skodu potom narobi ohen, nenapravitelnu!!! Dufam, ze na vinnika pridu. Bolo tam pekne, bola som tam par rokov dozadu.
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stanislav 1975 Pozri príspevok
netreba ísť do stredoveku- v Iráne alebo Saudskej arábii by im aj dneska dali po vajčiskách...
k tomu Luníku IX, vždy keď som na východe tak svokrovi zo žartu vravím- len 2 veci by som chcel- vidieť luník 9 a dať si u Noriky M. kávičku a potom možem aj umrieť...
Stanko, keby si ty vedel, aké krásne nadštandardné byty pod lesom tam kedysi boli, v jednom z nich sme asi pred 2O rokmi bývali, malo to byť sídlisko na ukážku, hocikto tam byt nedostal, ale potom mal akýsi straník veľmi dobrý nápad, sťahovali tých, akože lepších menšinových z mesta, tak nám ich tam začali postupne do štátnych bytov dávať. My sme ich síce na ulici nemali, my sme mali družstevný byt, ale predsa sme ich tam cítili. Bývali sme tam asi 5 rokov, ale museli sme odísť, a terazky si tam bašujú sami so starostom, ktorý lieta v drogách, a lietajú tam aj naše jurášiky, a nie málo. Des a hrôza a nikto s tým už konečne neurobí poriadok.
3 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ešte dodam k tomu požiaru len tolko. Za tym maju vinu politici. Za to, že neriešia cigansky problem, za to, že sa im povoluje devastacia prirody (vyrubovanie stromom) a za to, že teraz podpalili skvost.
Ja to inak nevidim, len na to, že budu pokračovať nepokoje. Musime docieliť zmeny ako na Islande: http://www.magnificat.sk/2011/06/hol...y-o-revolucii/

Pritom zasah islandskej policie bol uplne totožny ako zasah slovenskej policie teraz v piatok 09.03.2012
Tu je island

a tu Bratislava piatok 9.marca 2012

Pozrite si tie videjka a porovnajte so zasahom z piatku spred parlamentom. . . a niekto bude tvrdit, ze tie zasahy boli uplne v poriadku, ze neboli vobec neprimerane. . .ved tam kopali do ludi na zemi, zlomili jednemu ruku az mu kost trcala a mlatili ich obuskami ako zver.
Naposledy upravil duves : 11.03.12 at 19:19
3 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Na margo Stankovej otázky tu je výcuc zo zákona 314/2001
§ 14
Povinnosti fyzických osôb
(2) Fyzická osoba nesmie
a) fajčiť alebo používať otvorený plameň na miestach
so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru,
b) vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov,
c) zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde
môže dôjsť k jeho rozšíreniu,
d) vykonávať činnosti, na ktorých výkon nemá osobitné
oprávnenie alebo odbornú spôsobilosť, ktoré sa
z hľadiska protipožiarnej bezpečnosti vyžadujú na
ich vykonávanie podľa osobitných predpisov,
e) poškodzovať, zneužívať alebo sťažovať prístup
k požiarnotechnickým zariadeniam, požiarnym vodovodom
alebo vecným prostriedkom na ochranu
pred požiarmi a k uzáverom rozvodných zariadení,
najmä elektrickej energie, plynu alebo vody,
f) vyvolať bezdôvodne požiarny poplach alebo privolať
bezdôvodne hasičskú jednotku.
Naposledy upravil willma : 12.03.12 at 16:57
3 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

pracujem v SNM, jediná oficiálna zbierka je táto:

http://www.snm.sk/?hrad-krasna-horka-informacie-pre-navstevnikov&clanok=verejna-zbierka-na-obnovu-hradu-krasna-horka

ps.: žiaľ objavilo sa niekoľko(?)...
3 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Llívia, musíš uznať, že títo občania sú problémom. Ak by si bývala s touto komunitou v jednej obci - meste - asi by si posudzovala inak. Bez akéhokoľvek rasizmu. Aby si ma neobvinila, poznám asi 4 normálne rodiny, s jednou sme boli nedávno na svadbe a nikto zo 120 hostí s nimi problém nemal, akoby ani tmaví neboli. Lenže to sú 4 rodiny a poznám minimálne 200 rodín na úrovni osadníkov. problém je v tom, že slušných je ozaj mizivé percento. Aj s tým hradom - jesť nemajú čo, ale fajčiť áno. Kde sú rodičia, že nevedia čo robia ich deti. Žeby v práci? Kto zaplatí škody, mzdy hasičom, použitie techniky a ešte stráženie hradu políciou aby to nevykradli? To sme kde? Musíš uznať, že je to problém.
3 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

vraveli v TV že oheň horel od rómskej osady, lenže tá je od hradu dosť ďaleko, možno stačilo keby niekto skôr zavolal hasičov na zahasenie trávy... vďaka benevolentnosti obyvateľov obce zhorel aj hrad, lebo celý kopec je vidno z obce. tráva pri osade horela podľa mňa pravidelne každý rok, tak si povedali veď niekto to zahasí...
2 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Včera v Tv dávali že sused susedovi stodolu podpálil. Nerobme závery, že to cigáni podpálili. Stačí aby aj biely išiel okolo a hodil špak na zem. Tak vyhoreli aj Staré Hory zo špaku na zástavke autobusu. Tu sa všetko robí zle, pokiaľ sa nestane niečo takéto. Dávno aj vypalovačov tráv mali tvrdo potrestať, nie len nejakým smiešnymi pokutami.
2 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Zas to zvŕtate na politiku a začínate sa osočovať? Konečne si aj kompetentný možno, podotýkam možno, uvedomia že treba riešiť rómsku problematiku v osadách.Už to zašlo priliš ďaleko.
2 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Už sa objavila iniciatíva na obnovu hradu, zatiaľ som ju našla len na FB, nadácia Linaje
https://www.facebook.com/permalink.p...82384901837891
Naposledy upravil Dav : 10.03.12 at 18:03
2 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Aspoň niečo http://www.cas.sk/clanok/219044/z-kr...expozicii.html.


O 12:30 na TA3 má byť reportáž z Krásnej Hôrky
2 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

... dnes sa nám ozvala rodinka z Nového Zélandu aj u nich sa objavila v správach Krásna Hôrka:



http://www.stuff.co.nz/oddstuff/6559...rn-down-castle
2 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

tu nikto nekydá na slušných, tu stále točíme o neprispôsobivých. Keby tu šlo o slušných pracovitých, o akých hovoríš ty, tak by tie deti nefetovali, nefajčili, ale by boli pod dohľadom rodičov, ktorí v tomto prípade nechodia ani do roboty ani sa o deti nestarajú. Škoda že neplatí zákon ako bol, že rodič je zodpovedný aj za trest. činnosť svojich detí. Ja som žila tiež v blízkosti aj slušných ale viac neslušných a neprispôsobivých, kde už ľudia nemohli v ich blízkosti normálne existovať. zabili mi blízkeho človeka,lebo ich načapal vo svojej záhrade, nikto nebol potrestaný. Tak čo sa tu bojíme povedať pravdu. Ak niekto pozeral súdnu sieň v tomto týždni, kedy sa cigáň chcel rozviesť , tak tam bolo povedané všetko.
2 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Treba si naliať čistého vína a začať veci nazývať pravými slovami. Súhlasím s Danielou. Tiež nedám nič, aj keď je mi veľmi ľúto skazy na Krasnej Hôrke. Nech dajú takí ako je Livia, veď je chápavá. Lajdáci, feťaci, debilne deti, zlodeji jej nevadia. Tu nejde o to, že je medzi cigánmi pár vzdelacov a poctivcov, ale o to že ten zbytok je pre nás ako galejnícka guľa. Livia, opýtaj sa bezprostredných susedov na ich spolužitie s cigánmi. Čo taky Dobrovodský, alebo starká, ktorá pozerala cez okno ako jej cigáni rabujú dreváreň. Treba jednoducho nastoliť systém spravodlivosti a merať jedným metrom. Nedávať peniaze za nič. Nechodia deti do školy? Trestať rodičov. Družiny, škôlky zrovnoprávniť! Nedávať jednému výhody a druhý musí platiť navyše aby pokryl náklady na stravu. Ak si myslíš, že ľudia s iným názorom sú ovplynení TV, tak o nich nemáš valnú mienku. Človeče Livia, veď na Luníku XI môžu nakrúcať vojnové filmy. Cigáni zničili všetko čo sa dalo. A čo počuješ od nich? Daj mi gadžo nový byt, lebo tento som vybýval. Darmo tu budeš poukazovať na to, že sú medzi nimi aj slušní ľudia. To každy z nás vie, ale ty asi nevieš,že totalná väčšina cigánov sú paraziti.
Naposledy upravil Ľubomír : 16.03.12 at 16:34
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať