Zavrieť

Porady

Krásna Hôrka v plamenoch je mi do plaču !!!!

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
Keď som to videla zmeravela som a nemohla uverit vlastným ociam !!! Slzy mi idu do oci !! Prisli sme o nieco tak krasne !!! Pan Krajcer som zvedava ako sa posnazite dat toto excelentne dielo nasich predkov do povodneho stavu pokial na svojom poste ostanete. Budeme vidiet ako sa k tomu postavi ministerstvo kultury !
Naposledy upravil csillag3112 : 10.03.12 at 16:16
Usporiadat
expeeert expeeert

expeeert je offline (nepripojený) expeeert

Cigánom, ktorí podpálili hrad Krásna Hôrka idú zrekonštruovať za 650 000 € osadu - to majú asi za odmenu:
http://​obeckrasnohorskepodhradie.sk...0o%20dielo.pdf
Tuším sa nebudem 2 týždne umývať a idem aj ja dačo podpáliť, aby mi aspoň dom postavili...mne by stačila aj 1/10 toho čo dajú tým Cigánom...
2 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
na FB odznelo z ust ministra

Po obhliadke hradu môžem povedať, že mame šťastie v nešťastí. Prvotne zábery vestili úplnú katastrofu, našťastie, velka väčšina zbierok a vnútorných priestorov je zachovaná. Úplne je zničená strecha a horný goticky palac. Klobúk dole pred hasicmi a dobrovolnikmi, odviedli skvelú prácu a boli veľmi setrni pri zásahu. Hrad je poistený a našťastie mame rezervu, z ktorej hned zacneme uvolnovat peniaze na ochranu zbierkovych predmetov a prípravu obnovy..

1 0
rado3105 rado3105

rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

deti socialne slabsich rodin(markiza), no kto to uz len moze byt?
Ako ked ten v tej Devinskej vystrielal tych ciganov, tak prve kto to povedali boli zahranicne media, nasim trvali 4 dni, kym povedali ze to boli romovia.
Tu ide o ponaucenie, ako nas este budu nicit. Ak ste boli v nejakych chranenych oblastiach na vychode, viete ake je to skarede ked nejaka bankda ma svoje smetisko uprostred takejto oblaasti...
1 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Je to niečo hrozné. Keď som to videla, nechcela som veriť vlastným očiam. Lipšic sa vyjadroval, že tam nevznikli veľké škody, a že Krásna hôrka je poistená, tak to bude znášať poisťovňa. Nie veľmi šťastné vyhlásenie - podľa mňa.
Hlavne, že sa interiér a expozície vo väčšej miere zachránili, lebo ten požiar vyzeral na fotografiách, tak, že zhorí všetko.
1 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Mne nie že je do plaču, ja aj plačem - nad Slovenskom a nespravodlivosťou, zapálili to cigánčatá, ktoré sú netrestateľné, keby to urobilo biele decko, tak už sú v base jeho rodičia. Čo len tu bude o pár rokov si neviem ani predstaviť. Už by bolo načase, aby sa seriózne vyriešila cigánska otázka, ktorá sa mimochodom "rieši" už asi 40 rokov. Pochádzam z dediny, kde pred časom brala veľká voda cigánov, viem o čom hovorím. Len škoda, že ich nezobrala všetkých.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

bubkoch

Poraďák Členom od13.09.10Príspevky1,651Súhlasov:
764 pochváliť

Re: Poďakovanie Vám všetkým...- je nás viac ako 1.000.000

1,1 mil. dementov ... hanba ... slovaci si ale nic ine nezasluzia






A čo ten zbytok, čo sú? Kde boli? Tých srdce nebolí? De bili, debili ...
1 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

SamuelSK Pozri príspevok
Ako sa da zapait trava cigaretou ?
V lete nepoviem, ale v zime (ved nebolo dlho sucho) ?

Alebo to je nieco na styl "zavri okno, unika dym" ?
SamuelSK, ani by si neveril. Ľudia, ktorí tam boli v čase, keď začala horieť len tráva /dole pod hradom/
vraveli , že za 15 min. bol hrad v plameňoch.
Neviem ako u Vás, ale tu je už dlho veľmi sucho. Nie nadarmo sa hovorí, že" pred vodou a ohňom neujdeš".
Naposledy upravil tinaM : 11.03.12 at 20:34
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ludmilla Pozri príspevok
... dnes sa nám ozvala rodinka z Nového Zélandu aj u nich sa objavila v správach Krásna Hôrka:



http://www.stuff.co.nz/oddstuff/6559...rn-down-castle
vcera bolo to aj na yahoo v headlines
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela Pozri príspevok
Skôr nie.
Pre ostatných, ja rozlišujem čo je viera a čo je cirkev.
Ďakujem za pochopenie.


Popis: Katolícka cirkev si už dvetisíc rokov nárokuje vedúcu pozíciu vo sférach morálky a duchovna – a pritom veriacich podchvíľou znepokojuje škandálmi. Cirkevní predstavitelia reagujú vždy rovnako: tvária sa, že nič nevidia a nepočujú. Michael Hebeis poukazuje na to, že túžba po moci a ignorovanie obetí majú korene v systéme katolíckej cirkvi. V knihe uvádza zoznam hriechov a prešľapov, ktoré siahajú od antisemitizmu až po pedofíliu, a naznačuje, ako bezohľadne cirkev v niektorých prípadoch presadzuje svoje záujmy. Mali by si ju prečítať nielen kritici cirkvi, ale aj sklamaní veriaci. Dr. Michael Hebeis je právnik zaoberajúci sa históriou cirkvi, katolík. Napísal dizertačnú prácu na tému cirkevných dejín, pôsobí v Drážďanoch v slobodnom povolaní ako poradca. Dlhé roky pracuje v cirkevných združeniach a nadáciách.http://www.gorila.sk/product/378865
Vpravo sú ukážky z knihy a aj z obálky. To je iba úvod k veľmi zaujímavému čítaniu.

Na ukážke zo str. 8 je zdôvodnenie autora, čo ho viedlo k napísaniu knihy.
ešte že pozemským šéfom mojej cirkvi bol Luther takže nás sa niektoré prešľapy netýkajú
1 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

Dnes som videla rozpis financií za voľby, ktoré dostanú víťazné strany.
Zbierky, nadácie!, sú pekná vec, ale takejto rozsiahlej ( a z kultúrneho hľadiska nevyčísliteľnej) škode sa musí okamžite začať pomáhať.
Pred voľbami sa pokúšal tuším Matovič presadiť polovičnú sumu na činnosť politických strán. Napokon sú to aj tak peniaze nás všetkých.
Ak víťazná strana SMER SD veľkoryso poukáže na obnovu Národnej kultúrnej pamiatky 1, 5 mil. € tak to pri tak vysokej sume akú dostane ani neocíti. Toto je potrebné požadovať.
1 0
fem fem

fem je offline (nepripojený) fem

medzi prvými darcami by mali byť všetky strany, ktoré si najbližšie zasadnú na 4 roky do parlamentu... zinkasujú od štátu balík euráčov, tak čo takto ukázať národné cítenie a šup ho dať aspoň symbolické 2 % z pekných sumičiek...hneď by sa lepšie rekonštruovalo..
1 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Som vlastenec a nepodporím žiadnu zbierku. Z jediného dôvodu, nebudem zase doplácať na cigošov. Mám tlak 220, keď vidím aktivitu na vyhlasovanie zbierok. Som staršiehio dáta narodenia, už sme sa zbierali na Alveg, Maticu a ja neviem na čo. Všetko sa stratilo, na chudobné deti, na onkólogiu, na bielu palicu atď. Cigošom zoberte. Žiadna múka ani cestoviny, žiadne svačiny, prispevky preto, že chodia do školy. Múku a cestoviny im predať a dať na obnovu hradu. Stejne s tým kupčia. Majú na cigarety, majú aj na jedlo.
Chcela by som sa dožiť len jedného - aby boli postavení na moju úroveň - úroveňa gádža - a rovnako zodpovední za všetko ako ja. Chcem, aby dostali dôchodky, prídavky, a iné podpory za to, že chodia do školy, učia sa a pracujú. Chcem, aby sa moje deti vrátili zo zahraničia domov, aby im štát postavil domy, prinajmenšom byty. Aby mali prácu, aby ich nikto nediskriminoval atď. Nič viac, len sú to také isté požiadavky ako majú oni. NIE SOM RASISTA, som len unavená z toho neustáleho preferovania našich neprispôsobivých.
...už by som to konečne chcela....ale asi som naivná ...
Naposledy upravil Daniela : 15.03.12 at 06:42
1 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Llívia Pozri príspevok
Danielka, múka, cestoviny neboli pre "Cigošov". To len samozrejme Markíza alebo Jojka naklusala a natáčala reportáž o rozdávaní potravinovej pomoci z EÚ na LUniku IX, aby ti opäť masírovala mozoček tým, že čo všetko dosávajú "Cigoši". Kde v r.ti boli, keď tá istá pomoc išla bielym????????????????? Sociálne odkázaným bielym, teda ľuďom, ktorí nerobia, zato berú aj moje peniaze a mne štát dáva veľké...
Teba asi tiež platia nejakí aktivisti EU za práva cigánov.
Mne pri mojích 60- tich rokoch nemusí nikto masírovať mozoček, mám skúsenosťami preverený mozog a nemusí mi ho masírovať Jojka ani Markíza, ktorú mimochodom nemusím. Väčšiu časť dostali cigoši na ktorých tí bieli robili celý život. Ja viem, jesť chce každý, ale to otrepane, že bez práce nie sú koláče, tu platí dvojnásobok. A berú aj moje peniaze, ja som na nich robila 43 rokov a dostanem dnes ani nie 10 € dôchodku na 1 rok. A cigoška sa vaľala celý život v posteli, rodila deti, o ktoré sa nestará amá sa lepšie. Takže aj mne štát dáva veľké H, malé o, rímsku V n a o.
Hej a nepreberáme tu ich sociálne postavenie, preberáme tu ich zodpovednosť.
Naposledy upravil Daniela : 16.03.12 at 06:26
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Llívia Pozri príspevok
Strašný prúser! Niektorí sú dokonca starostami obcí - a majú VŠ vzdelanie. Niektorí sú lekármi. Niektorí sú vynikajúcimi muzikantmi. Niektorí sú hasičmi, úradníkmi, obyčajnými zamestnancami v nie manuálnych povolaniach - ale ty by si im len lopatu do ruky strkal
A nedavno sme videli slusnu romsku rodinu aj v zamene manzeliek... Suvislost si temou vedla si domysli.

Tiez si myslim, ze v kazdej narodnosti a etniku sa najdu aj taki - aj inaki ludia. A bohuzial, clovek generalizuje a obraz si robi podla vacsiny, resp. podla tych, ktorych ma navokol seba.
1 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Llívia Pozri príspevok
Danielka a všetci ostatní, uštrite si čas písaním debilín typu: Teba asi tiež platia nejakí aktivisti EU za práva cigánov - nie je to pravda. A tiež nie som Rómka.
no, ani ty nepíšeš samé skvosty a nevnútíš mne a predpokladám väčšine, zmeniť názor... nedá sa im pomôcť a ani nechcú. Škoda všetkých prostriedkov. Ale keď už si taká spravodlivá, všetci aj biely potrebujú pomôcť a nie všetci sú tam dobrovoľne ako oni.
A mimochodom, aj ja mám priateľov a sú cigáni. Pýtaj sa ich samých, akí majú na to názor. Tých slušných.
Je to téma na dlhé hovory, a ty más vyhranený názor, viac sa k tejto téme nebudem vyjadorvať. Len prosím ťa nečastuj tu nikoho tvojími skvostami, t.j. čo má iný názor, lebo si začínam myslieť, že si osôbka, ktorá si v určitej chvíli myslí, že je génius a všetko všetkým vyvráti a vysvetli. A potom ťa je škoda na tejto porade....bež riešiť tieto problémy- tam, kde je to potrebné. Zjavne vieš ako.
Nezabúdaj, neriešíme tu cigánsku otázku, sociálnu, ale ich zodpovednosť za deti, za život, za škody. Všetci sme si rovní a tam im nepmôže nikto, v prvej rade nechcú, ani ty nepomôžeš ani výchova francúzkym kľúčom... je to márne....
Naposledy upravil Daniela : 16.03.12 at 12:10
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Llívia Pozri príspevok
Danielka a všetci ostatní, uštrite si čas písaním debilín typu: Teba asi tiež platia nejakí aktivisti EU za práva cigánov - nie je to pravda. A tiež nie som Rómka.
...pravda ???

Slovami klasika ...." šťěstí , co je to štěstí ???....múúúúška jenom zlatááá ..."

Sú tam aj muzikanti , aj ...aj , ale aj poväčšine tí " iní " ......nemám čas na debiliny ...
http://www.youtube.com/results?search_query=cigáni+

Dnešné noviny ....síce TV HNOJ ........ale predsa , hádam len už nebudem tak paranoidný , že štáb šiel do Albánska natáčať a dabing k tomu urobili ...

SNEH BY TAM MAL BYŤ VŽDY! 06:53

http://www.joj.sk/noviny-o-17-00/nov....html#seek-413
Naposledy upravil buchač : 16.03.12 at 17:19
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nie je Róm, ako Róm! Sú takí, ktorí vzali osud do vlastných rúk a žijú normálne - chceli to! No sú takí, ktorí len ruky natŕčajú a pindajú, že sa o nich nestaráme.
Poznám niekoľko "prvých" - aj ruku si s nimi podám, pokecám, lebo je to človek ako ja (len trošku opálenejší ). A žijú na úrovni a nechcú spadnúť dole!
No tí "druhí" - skupina obsmŕdačov, predpredajňových čučovysedávačov, členov kontajnerovej úderky a tiež výsledky ich rozmnožovacej politiky, ktoré len poza školu chodia, toulen fetujú, kradnú a otravujú - tak tých by som fakt "prevychovával" jedine "dobrovoľne nútenými" prácami - teda univerzálnymi strojmi LK30C.
No takto sme si ich za dlhú éru "krásneho a bohatého" socializmu naučili, ale odnaučiť sa to už asi nepodarí - majú to zakorenené v hlavách.
Perlička:
http://michalovce.korzar.sme.sk/c/62...e-ihrisko.html
Teda z našich peňazí sa im postaví ihrisko (ktoré bude mať asi veľmi krátku životnosť), pričom na sídliskách nie je skoro žiadne zariadenie pre deti, lebo ho práve ONI rozkradli a zničili (teraz už nemajú čo ničiť).

Dopĺňam: ešte je čo ničiť - zariadenia jaslí a škôlok - preliezky a ploty, jedálne, triedy a ich vybavenie (vstup nie dverami, ale oknom!)

BTW: v telke síce ukázali, ako dávajú, no padla tam poznámka,že radšej by chceli mäso!
Naposledy upravil misoft : 16.03.12 at 21:17
1 0
csillag3112 csillag3112

csillag3112 je offline (nepripojený) csillag3112

Som ucitel, ucitel jazdy na koni, a malujem obrazy. Milujem kvety a hlavne anjelske truby ktore aj pestujem. ...viac
aj trepat kraviny je nazor,ludia ktory sa stali invalidni pracovali a platili odvody,to ze medzi ciganmi je 10% slusnych,neznamena ze zvysnych 90% nie su neprisobivy alebo nepracuju a to ze medzi neciganmi je 5-6 % prizvnikov neznamena ze mas dovod ludom ktory maju trebars onkologicke ochorenie,oslepli,su na vozicku a podobne-preco ich urazaz hrubym sposobom ze su prizivnici?-bacha na to lebo nikdy nevies kedy teba moze postihnut choroba,arogancia a urazanie postihnutych a obhajoba neprisobivych ciganov je hruba urazka a vies tvoje dane a odvody nejdu na bielych a kazdy kto netrpoi dusevnou slepotou vie dobre kde je najviac tzv invalidov-nedavno bola sudna sien a ciganka povedala ze preco muz isiel do roboty,ved mohol sebe ist na invalidny, vieme kto zastrasuje,kto je agresivny a kto plodi deti v blizkom pribuzenstve-mas nazor prosim,ale nedovidis si na spicku nosa a svojim nazorom urazas,tak co zavidis chorobu,vies mat mat aspon kusok empatie,vies kolko pracovnych prilezitosti maju invalidi,vies nieco o chranenych dielnach a zneuzivani dotacii,o tom ake podmienky maju zdravotne postihnuty-ako zavidiet chorobu a znevazovat chorych to je mozne fakt iba na Slovensku,len aby sa ti raz tvoja arogancia a zneevazovanie chorych nevratilo ako bumerang-apropo preco cigani odmietli ist pracovat za 600 eur a neromovia tam nemaju problem pracovat /myslim automobilku/,preco cca 400000 neciganov islo vonku za robotou a romov iba zopar stoviek?-preco oni chodia vonku hlavne za davkami,kradnut,podvadzat a zobrat /vid pripady z Rakuska,Anglicka,Belgicka atd/?

Poznám slušných s tmavou pleťou - medzi Romami. Dokonca aj bohatych a pracujucich ludi - Romov - klobuk dole, uznavam . Ale na ostatnych 99 percent kanady a Kotlebu. Nema obdoby kto ich tak miluje nech si ide byvat k nim do osady do toho humusu a bordelu . AKO DLHO TAM VYDRZI? ZAUJIMALO BY MA !!!!! FUJ !!! A druhy upratuj po nas humusaci, lenive zdochliny !!
1 0
rado3105 rado3105

rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

a este paradox:
tato zmluva so starostom obce a stavebnou firmou za 650 000e na postavenie romskej osady na inych pozemkoch bola podpisana 8.2.2012, pricom hrad bol zapaleny 9-10.2.2012, nahoda?
http://naseslovensko.org/dokumenty/Z...0o%20dielo.pdf
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať