Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti po rodičovskom príspevku.

Pisala som do jednej existujucej temy podpora v nezamestnanosti, ale potom som si vsimla, ze je to asi nespravne v rubrike DPH, tak skopirujem radsej sem...
Ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu, volala som sice do SP, ale z pani to liezlo tak nejako, akoby nic nechcela prezradit...
Som na rod. prispevku, dieta bude mat 3 roky 4.5.2012. Na MD som isla z pozicie zamestnanca, v poslednej praci pred materskou som pracovala iba tyzden s hrubou mzdou mesacnou 1000 eur, aby mi vysla maximalna materska -vtedy sa to este tak dalo. Pred tym tyzdnom u posl. zam.tela som pracovala na polovicny uvazok s mzdou mesacnou 500 eur hrubeho-to som robila asi rok, a predtym som bola na materskej a rodicovskom s prvym dietatom. Chcem sa spytat ci mi niekto vie poradit, ako to bude, ked sa nahlasim na urad prace, z coho mi budu pocitat vysku podpory? Pani povedala, ze z vymeriavacieho zakladu pred materskou... ale nejako z nej nevyslo, ci priemer z dvoch rokov pred materskou, alebo ci iba od toho posledneho zamestnavatela-tak ako to bolo pri vypocte materskej.... ??? Aka je vlastne maximalna vyska podpory v nezamestnanosti?
Dalej este, .... aby som dostala podporu, mozem dat v praci vypoved aj ja sama, alebo musim dostat vypoved od zamestnavatela? Resp. zamestnavatel sa zrusi... A ak nastupim do prace od 5.5. potom z coho sa mi bude pocitat neskor podpora? Uz zas iba z mzdy v poslednom zamestnani, alebo priemer za dva roky (co bude mozno par mesiacov prace a spatne rodicovsky prispevok)... ?
Dakujem. Monika
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pasztorka Pozri príspevok
Joj, a mam uz aj vypocet od mzdarky, ta tvrdi, ze mam narok na 15 dni dovolenky za rok 2009.
ak tvoj ročný nárok za rok 2009 bol 4 kal.týždne, s výpočtom mzdárky súhlasím.
0 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

Dievcata, prosim, viete mi pomoct s vypoctom hrubej mzdy? Zaklad mam 1000.-/mesacne, nastup do zamestnania po RD je 5.5.2012 koniec PP 16.5.2012, potrebujem si dat preplatit 15 dni dovolenky, ktore mi zostali z materskej. Takze budem mat preplatenu dovolenku, mzdu za tych par dni a kolko este potrebujem dostat odmenu, aby mi vysla maximalna podpora?
0 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

Ci to musim aj tak zarobit za ten cas 3100 hrubeho, a je jedno, za kolko dni??? Neprepocitava sa to na pocet odpracovanych dni? Nasa mzdarka totiz tvrdi, ze musim za maj zarobit 3100 eur hrubeho, aby som dostala max DvN, a ze je jedno, kolko dni budem robit... to mi vsak nesedi s tym, co ste pisali v tejto porade vy... a skor teda verim vam... PROSIM, ak viete, tak mi napiste, dost mi to suri...
Naposledy upravil Pasztorka : 15.05.12 at 10:40
0 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

Xanti, a este jedna otazocka na teba, toto si mi pisala:
Tvoj príjem pred materskou nezohráva úlohu, nakoľko bol pred viac ako 3 rokmi. Aka je vlastne maximalna vyska podpory v nezamestnanosti? cca 1538 eur je maximálna podpora.
A na stranke som nasla:
http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/davka-v-nezamestnanosti-sr.php?mzda=2+310%2C00&typ=mesiac&obdobie=2012-06&dni=30 , denny vym zaklad 75,8466 EUR a max. podpora 1 137,70 EUR
Menilo sa medzitym nieco?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Pasztorka Pozri príspevok
Xanti, a este jedna otazocka na teba, toto si mi pisala:
Tvoj príjem pred materskou nezohráva úlohu, nakoľko bol pred viac ako 3 rokmi. Aka je vlastne maximalna vyska podpory v nezamestnanosti? cca 1538 eur je maximálna podpora.
A na stranke som nasla:
http://ekonomika.sme.sk/kalkulacky/davka-v-nezamestnanosti-sr.php?mzda=2+310%2C00&typ=mesiac&obdobie=2012-06&dni=30 , denny vym zaklad 75,8466 EUR a max. podpora 1 137,70 EUR
Menilo sa medzitym nieco?
Vieš každým rokom sa zvyšuje maximálna hranica na platenie odvodov. Berie sa príjem za posledné dva roky a spriemeruje sa, vidno to aj na stránke SP http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti/1361s skús si tam prečítať.
0 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

Xanti, takze teraz plati ten 1538? A Ty mi nevies poradit s tym vypoctom hrubej mzdy na ziskanie max PvN? Kedze je budem mat prac. pomer po RP 12 dni, tak hrubu mdzu by som mala mat 3076/30*12?=1230.40 eur? Alebo musim dostat 3076 bez ohladu na pocet dni, ktore odpracujem?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Pasztorka Pozri príspevok
Xanti, takze teraz plati ten 1538? A Ty mi nevies poradit s tym vypoctom hrubej mzdy na ziskanie max PvN? Kedze je budem mat prac. pomer po RP 12 dni, tak hrubu mdzu by som mala mat 3076/30*12?=1230.40 eur? Alebo musim dostat 3076 bez ohladu na pocet dni, ktore odpracujem?
To Ti neviem povedať, skôr nie ako áno. Ja som vzala max. VZ určený pre poistenie v nezamestnanosti a z toho vzala 50%. Nie je to presné.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Dávky v nezam. : v mesiaci , ktorý má 31 dní je 1175,70 € a v mesiaci, ktorý má 30 dní 1137,70 €.
Pasztorka nečítala som všetko od začiatku, lebo je toho veľa, ale zostaň Ty zamestnaná
pri takomto plate a nechaj dávky dávkami.
0 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

OK Xanti, vdaka...
Andy, rada by som, ale neda sa :-)... ale si zlata :-)

tak este raz otazka, mozno niektore z dievcat budu vediet.... nastup do zamestnania po RD je 5.5.2012 koniec PP 16.5.2012, kolko je potrebne dostat mzdu za tychto 12 dni aby sa dosiahla max podpora v nezamestnanosti?? Viete niekto? PLSSSS
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Stačí 3076/30x12
1 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

Jani ale preco tam musi byt to 3076? Ked max podpora je 1175,70 a podpora sa vypocita ako 50% z vym. zakladu, tak potom tych 1175.70 x 2 = 2351.40 za mesiac by malo stacit na 1175,70 davku. A potom v mojom pripade by stacilo 2351/30*12= 940 eur za 12 dni. Ci to ma nejake ine pravidla na vypocet? Ja som vychadzala z tych, co su na stranke soc poi, ale ako som uz pisala, som iba laik, preto sa pytam...
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pasztorka Pozri príspevok
Jani ale preco tam musi byt to 3076? Ked max podpora je 1175,70 a podpora sa vypocita ako 50% z vym. zakladu, tak potom tych 1175.70 x 2 = 2351.40 za mesiac by malo stacit na 1175,70 davku. A potom v mojom pripade by stacilo 2351/30*12= 940 eur za 12 dni. Ci to ma nejake ine pravidla na vypocet? Ja som vychadzala z tych, co su na stranke soc poi, ale ako som uz pisala, som iba laik, preto sa pytam...
Max.VZ pre poistenie v nezamestnanosti je 3076€

http://www.socpoist.sk/tabulka-plate...uara-2012/924s
0 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

A potom preco nie je max podpora 3076/2 = 1538 ale je "len" 1175? A k comu sluzi vzorec zo soc poi :

Dávka v nezamestnanosti sa poskytuje za dni a jej výška je 50 % denného vymeriavacieho základu.
50 % x DVZ x počet dní v mesiaci
DVZ = S vymeriavacích základov/počet dní rozhodujúceho obdobia

Ja vas nespochybnujem, len tieto ekonomicke vypocty akosi odporuju logike...ci sami sebe?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Pasztorka ja Ti to vysvetlím.
Maxim. VZ na poist. v nezam. je 4-násobok jednej dvanástiny VVZ za r.2010 t.j. 4x769= 3076
Avšak dávky v nezamestnanosti sa nepočítajú z tejto sumy.(lebo neuznajú plnú výšku)

Maximálny DVZ na výpočet dávky v nezam. sa počíta :
z 3-násobku VVZ deleno 365
teda :3x9228:365 a výsledok je 75,8466€


Takže aj hrubú mzdu stačí prispôsobiť tejto podmienke.
12x75,8466= 910,16 € pri dosiahnutí tejto hrubej mzdy bude dávka z maxima.

Jednoduchá matematika.
Naposledy upravil Andyke : 16.05.12 at 12:07
2 0
Pasztorka Pasztorka

Pasztorka je offline (nepripojený) Pasztorka

Andyke, dakujem krasne, jasna a vystizna odpoved. Uz chapem!!!
Dievcata, poradkyne, vy by ste si zasluzili kazda flasu, kyticu, bombonieru... co ktora rada. Skoda, ze sa to neda takto posielat...
0 0
matka2009 matka2009

matka2009 je offline (nepripojený) matka2009

ahojte, som tu znova, pretoze som dostala od mzdarky dohodu a kopiu vyplatnej pasky, chcem sa spytat, ci to takto mozem podpisat, ci budem mat maximalnu podporu.
Rodicovska konci 14.6. a dohodu pripajam, zaujima ma ci tam moze byt ku dnu alebo DNOM. 15.6. budem cerpat jeden den dovolenky a k tomuto dnu dohodou ukoncim PP

... ako pridam prilohu prosim vas?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

matka2009 Pozri príspevok
ahojte, som tu znova, pretoze som dostala od mzdarky dohodu a kopiu vyplatnej pasky, chcem sa spytat, ci to takto mozem podpisat, ci budem mat maximalnu podporu.
Rodicovska konci 14.6. a dohodu pripajam, zaujima ma ci tam moze byt ku dnu alebo DNOM. 15.6. budem cerpat jeden den dovolenky a k tomuto dnu dohodou ukoncim PP

... ako pridam prilohu prosim vas?
tak 15 06 2012 budeš čerpať jeden deň D a zvyšok dovolenky? popr. odstupné nebude vyplatené?
0 0
matka2009 matka2009

matka2009 je offline (nepripojený) matka2009

Mila123 Pozri príspevok
tak 15 06 2012 budeš čerpať jeden deň D a zvyšok dovolenky? popr. odstupné nebude vyplatené?

dovolenka bude preplatena a odstupne formou odmeny
Naposledy upravil matka2009 : 05.06.12 at 11:32
0 0
matka2009 matka2009

matka2009 je offline (nepripojený) matka2009

dobry, prosim vas este o radu, slubila som, ze ked dostanem dohodu, tak ju sem pripojim, aby som sa s vami poradila, ci je vsetko ok a budem mat narok na max. podporu.

podla mna (vyssie uvedeny prispevok) je dohoda nedostatocna (je to len navrh z firmy) a je potrebne do nej uviest, ze sme sa dohodli na vyplateni mimoriadnej odmeny 2366,07€, preplatení 15,5 dňa dovolenky a cerpaní jedného dňa dovolenky dňa 15.6. Celá suma bude uhradená na číslo účtu xxxxxx ku dňu skončenia prac. pomeru (príp. v nasledujúcom výplatnom termíne, netusim, ci sa to uctovne da spravit aj tak, ze sa to vyplati k tomu dnu skoncenia kedze ide o prijem v tom istom mesiaci a vyplaty uctovnicka bude robit este len za mesiac maj) alebo nieco podobne?
15.6. mozem cerpat dovolenku a po docerpani aj tento den rozviazat PP, toto uz ste mi potvrdili, ze ano, vsak?

dakujem krasne vsetkym za reakcie
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

matka2009 Pozri príspevok
dobry, prosim vas este o radu, slubila som, ze ked dostanem dohodu, tak ju sem pripojim, aby som sa s vami poradila, ci je vsetko ok a budem mat narok na max. podporu.

podla mna (vyssie uvedeny prispevok) je dohoda nedostatocna (je to len navrh z firmy) a je potrebne do nej uviest, ze sme sa dohodli na vyplateni mimoriadnej odmeny 2366,07€, preplatení 15,5 dňa dovolenky a cerpaní jedného dňa dovolenky dňa 15.6. Celá suma bude uhradená na číslo účtu xxxxxx ku dňu skončenia prac. pomeru (príp. v nasledujúcom výplatnom termíne, netusim, ci sa to uctovne da spravit aj tak, ze sa to vyplati k tomu dnu skoncenia kedze ide o prijem v tom istom mesiaci a vyplaty uctovnicka bude robit este len za mesiac maj) alebo nieco podobne?
15.6. mozem cerpat dovolenku a po docerpani aj tento den rozviazat PP, toto uz ste mi potvrdili, ze ano, vsak?

dakujem krasne vsetkym za reakcie
Prepáč a kvôli čomu máš tú odmenu?
Ved ak je mzda za 1 deň ( dovolenka + preplatená dovolenka ) 582 eur, tak za mesiac je to bajočko 11000 eur. Načo Ti je odmena?
Kvôli čomu? Už len preplatenou dovolenkou získaš maximálnu podporu v nezamestnanosti.
Nechápem čo tam narátali, lebo tie odvody sa mi zdajú prinízke na tak vysokú odmenu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať