Zavrieť

Porady

Čakáme bábätko :)

Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

veľa z vás to už má za sebou, no my čakáme naše prvé bábätko

Všade je plno kníh o bábätkách, pôrodoch,... ale niet nad vlastnú skúsenosť.

Podelíte sa?
Usporiadat
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

ahojte,
ja sa chcem len pochvalit, ze my uz babatko necakame, uz sa nam narodilo
29.06. o 23:15, chlapcek Tomasko
keby mal niekto otazky k porodu a pod., rada napisem
5 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
myara Pozri príspevok
ahojte,
ja sa chcem len pochvalit, ze my uz babatko necakame, uz sa nam narodilo
29.06. o 23:15, chlapcek Tomasko
keby mal niekto otazky k porodu a pod., rada napisem
Blahoželám
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Letko Pozri príspevok
Blahoželám
Dakujem
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Môže manželka jesť pikantné jedlá bez obmedzenia? Vplývajú nejak na dieťatko?
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

myara Pozri príspevok
ahojte,
ja sa chcem len pochvalit, ze my uz babatko necakame, uz sa nam narodilo
29.06. o 23:15, chlapcek Tomasko
keby mal niekto otazky k porodu a pod., rada napisem
blahozelám, a kde si rodila? mna to caká 1.9. a z tych troch BA porodníc si neviem vybrat... az natolko, ze ma oslovila porodnica v DS
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

Letko Pozri príspevok
Boli sme v dva a polovici Dnes bola manželka u gynekológa, zobral jej krv, o týždeň budú výsledky (ale neviem čoho výsledky).
Si predstavte, že na pláži sme mali úplne krajné miesto, odkiaľ fúkal vietor a chceli nám ho zobrať dve staršie turistky a keď sme im povedali, že to miesto máme kvôli tomu, aby sme nedýchali cigaretový dym a že manželka je tehotná, hneď začali byť k nám milé a to miesto nám dokonca nechali voľné na druhý deň, keď si prišli obsadiť ešte predo mnou
ale nie na SVK, ja som minule cakala na muza v jednej kaviarni a to brusko sa uz skryt neda, kedze za mesiac a cosi rodim, siroko daleko nebolo nic kde by sa dalo sadnut... a v tej kaviarni všetci fajčili a na mna len kukali jak idioti! hovada su ti fajciari! sedela som napoly von, aby ma ten dym obchádzal, ale aj tak... bezohladnejších tupcov som este nevidela... v zahranici na dovolenke som sa tiez stretavala len s podporou a ohladom u nas nie... u nas este aj oteckovia v čakarni u gynekologa nepustia tehotné sadnúť... vrrr
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Letko Pozri príspevok
Môže manželka jesť pikantné jedlá bez obmedzenia? Vplývajú nejak na dieťatko?
pocas tehotenstva ano, ja som jedla vsetko okrem suroveho masa a tonicu, tak mi to povedala aj moja lekarka, ze len tieto veci by sa nemali
0 0
Norushka Norushka

Norushka je offline (nepripojený) Norushka

pre vsetky buduce mamicky odporucam knizku Prakticky navod na dojcenie....najväčši uspech pri dojceni a celkovej vychove dosiahnete, ak sa nan vopred a vcas pripravite... vela stastia ! )
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ohladne oblecenia, ja som si kupila v H&M tehu nohavice, neboli vobec lacne a ani super kvalitne, a potom som zohnala v Kik super nohavice dlhe na leto s vsitym takym vyssim pasom, ale nie tak velkym ako v H&M a rastu so mnou, mali aj kratasy.
tricka take predlzene na bokoch "nazbierane" ako sa predavaju v tehu obleceni, som kupila normalne v Newyorkeri a vysli na cca 8-9 E/ks, v tehu obchodoch vyjde jedno tričko rovnakého strihu cca 25E.
Pekne tehu veci ma aj bonprix... ale ja nemam skusenosti s objednavanim odtial, nevedela som odhadnut spravnu velkost, a ked som sa uz odhodlala, tak vsetko mali vypredané, ostali len velkosti ze 34-36 a takých tehuliek je naozaj málinko... ale treba to sledovat, doplnaju to...
existuju aj internetové stránky s tehu oblečením a dajú sa nájst aj s dobrými cenami, len mi také momentálne nenapadajú
1 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

sisima Pozri príspevok
blahozelám, a kde si rodila? mna to caká 1.9. a z tych troch BA porodníc si neviem vybrat... az natolko, ze ma oslovila porodnica v DS
dakujem
rodila som na Kramaroch, ale neviem ci by som ich dalej odporucala, ako co sa tyka lekarov, tak urcite super, tam nie je co vytknut, ale horsie je to s ostatnym personalom, aj ked nie je vsetko cierno-biele najdu sa tam ludia mili a ochotni, ale aj ini, ktorych asi nebavi ich praca, a tak sa aj spravaju
a tiez ma sklamal nadstandard, uplne zelene vodovodne baterie, ktore asi nikto v zivote neumyl, sprcha tiez nic extra ciste...lutujem, ze som to neodfotila, lebo sa tomu aj tazko veri
posledny den mi maleho doslova vyhodili z postielky, lebo ze ju potrebuju, pritom oddelenie bolo poloprazdne, a tu postielku aj tak nechali na izbe
ale hlavne, ze sme vsetci zdravi
1 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
myara Pozri príspevok
pocas tehotenstva ano, ja som jedla vsetko okrem suroveho masa a tonicu, tak mi to povedala aj moja lekarka, ze len tieto veci by sa nemali
Manželke povedali, že ani huby a plesnivé syry.
0 0
myara myara

myara je offline (nepripojený) myara

Letko Pozri príspevok
Manželke povedali, že ani huby a plesnivé syry.
ja som jedla aj huby aj Nivu a vsetko je OK ale syry by asi mali prejst tepelnou upravou, aj ked ja som jedla aj bez nej
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
myara Pozri príspevok
dakujem
rodila som na Kramaroch, ale neviem ci by som ich dalej odporucala, ako co sa tyka lekarov, tak urcite super, tam nie je co vytknut, ale horsie je to s ostatnym personalom, aj ked nie je vsetko cierno-biele najdu sa tam ludia mili a ochotni, ale aj ini, ktorych asi nebavi ich praca, a tak sa aj spravaju
a tiez ma sklamal nadstandard, uplne zelene vodovodne baterie, ktore asi nikto v zivote neumyl, sprcha tiez nic extra ciste...lutujem, ze som to neodfotila, lebo sa tomu aj tazko veri
posledny den mi maleho doslova vyhodili z postielky, lebo ze ju potrebuju, pritom oddelenie bolo poloprazdne, a tu postielku aj tak nechali na izbe
ale hlavne, ze sme vsetci zdravi
Našťastie sme z BJ a vraj je tu najlepšie gyn. oddelenie v okolí, tak aspoň toto nemusíme riešiť
0 0
calysto calysto

calysto je offline (nepripojený) calysto

My cakame tretie babo, mame uz dve kocky 5 a 2 rocnu. Pri prvych tehu som trpela nevolnostami, no teraz zatial neviem, co to je. Vraj ked su vyrazne nevolnosti, je pravdepodobne, ze budete mat dievcatko, lebo sa znasobuju zenske hormony v tele matky aj o tie, ktore produkuje zenske embryo. Tak mi sa teda tentokrat tesime na chlapca
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Aha:
Nie detský kočiar, ale kočík či detský kočík
Nedávno sme sa z médií dozvedeli o jednom šikovnom domácom majstrovi, ktorý siz detského kočiara urobil kosačku. Táto informácia nás prekvapila, lebo slovom kočiar sa v slovenčine pomenúva ľahké štvorkolesové vozidlo na dopravu osôb, ktoré ťahajú kone a ktoré zvyčajne nazývame koč, no v tomto prípade o nič také nešlo. V informácii sa teda nevhodne použilo slovné spojenie detský kočiar. Namiesto neho sa na pomenovanie vozíka na prevážanie malých detí malo použiť slovné spojenie detský kočík alebo iba jednoducho slovo kočík.

Skopírované z Porady - Na slovíčko, Slováci
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

Letko, ako sa drží manželka? V ktorom týždni už je? Už cíti pohyby?
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...


Pobolieva ju chrbtica, tak chodievame na kúpalisko - plávanie jej veľmi prospieva. V práci už budú mať od 1. 8. novú zamestnankyňu namiesto nej, tak to potiahne asi do konca augusta. Myslím, že je asi v 22. týždni (ale nie som si istý), pôrod by mal byť okolo 28. 11.
Boli sme už pozrieť kočík u našej známej (Coneco Toledo), vyzerá zachovalo, tak ho do konca týždňa vezmeme a už máme aj od švagrinej oblečenie po jej dcére.
Ozaj, na ultrazvuku povedali, že na 80% to bude dievča, tak sme zvedaví
Na uvoľnenie svalstva berie nejaký liek, myslím že magnesium. Zatiaľ si nie je istá, či dieťatko sa hýbe alebo nie, lebo toto je jej prvé tehotenstvo.
A aby som nezabudol, máme už dohodnutú pediatričku.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Letko Pozri príspevok
Môže manželka jesť pikantné jedlá bez obmedzenia? Vplývajú nejak na dieťatko?
Manželka ak má chuť a dobre znáša pikantné môže si ho dopriať, bábätku tým neublíži. Na svete je veľa krajín, kde ľudia jedia prevažne len pikantné jedlá a rodia sa tu zdravé deti. Pikantné jedlo by snáď mohlo vyvolať ťažkosti u manželky, pretože zvyšuje tvorbu žalúdočných kyselín a dráždi črevo. Možno pozor na pravidelnú konzumáciu zázvoru, kardamónu, klinčekov, oregána a škorice vo väčších množstvách, tieto obsahujú gáfor a môžu vyvolať sťahy maternice a v extrémnych prípadoch aj predčasný pôrod.
Keď som napísala "vo väčších množstvách" myslím tým veľa a viac krát týždenne, nie občas ale i tak sa je lepšie im vyhnúť hlavne zázvoru, respektíve dopriať si až po tom 38. týždni, kedy je človek rád, keď sa tie sťahy dostavia, ale na vyvolanie sťahov existujú aj príjemnejšie praktiky
1 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

noo, ludmila, máš pravdu

akurát my sme v 36. tt. boli, keď som po tom myslela, že porodím. No, našťastie to ustálo, upokojilo sa a vynosila som normálne, ale mala som veru strach
0 0
inkana inkana

inkana je offline (nepripojený) inkana

pochválila som sa už v teme prvý trimester a pochválim sa aj tu:

aj ja čakám bábätko, som v 10 t.t., včera mi to konečne potvrdili na sone.

Calysto - hm, zaujímavý názor, nepočula som taký ešte. Takže podľa toho by som mala mať znova chlapca Lebo ani pri tých prvých dvoch mi takmer nič nebolo, akurát pri druhom som pociťovala také slabšie nevoľnosti. Ale kamoška, tá stále vracala, ešte aj vo štvrtom mesiaci a čaká chlapca
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať