Zavrieť

Porady

Domaca vyroba alkoholu a nasa legislativa

Ahojte, hladal som hladal, ale nenasiel. Je tu sice jedna tema, ale ta je asi zamknuta...
Chcel by som sa viac dozvediet o legalnosti/ilegalnosti domacej vyroby alkoholu. Ako je to u nas v sucasnosti? este stale plati ten zakaz z cias R-U monarchie?

V Madarsku si pestovatel moze vypalit do 100 litrov domacej palenky, v Rakusku podobne. Jeden rakusky maloproducent mi povedal, ze toto predsa musi byt legalne v celej EU, pre neho bolo nemyslitelne, ze by mal platit nejake dane za to, ze si na vlastne naklady z vlastneho ovocia pre vlastnu spotrebu vypali palenku.
Ak sa niekto orientujete v tejto oblasti, poradte prosim, aka je europska legislativa a ako je to obmedzene u nas, pripadne, ci nahodou by nemala byt europska legislativa nadradena nasej (ked uz sa po Europe opicime v mnohych blbostiach).

Dakujem.
Usporiadat
mattto mattto

mattto je offline (nepripojený) mattto

...
dad111 Pozri príspevok
Každý zodpovedný a slušný človek dane platí, pretože vie, že je to treba. (človek má vlastný rozum, štát nestojí nad ľudmi, štát je tvorený ľudmi, nič viac, nič menej. Slepé poslúchanie len preto, že "vie, že je to treba" nikdy k ničomu dobrému neviedlo) V každej domácnosti prispievajú na chod všetci. (nedá sa porovnať, lebo domácnosť si sama rozhodne, ako peniaze použije a dostáva za ne to, čo si kúpi. Pri štáte odovzdáš peniaze a ten zlomok vrátiť plebsu, aby sa nevzbúril) Osobne by som platil rád aj dvojnásobné dane, len aby bolo z čoho. Apriory povedať, že som sa rozhodol dane neplatiť, pretože aj tak sa rozkradnú, tak to je anarchia. (je rozdiel neplatiť dane a nehlasovať za platenie/zvyšovanie daní, ak je taký návrh zákona, rovnako je rozdiel neplatiť dane a používať zákonné možnosti čo najmenej platiť dane) Schvaľovať neplatenie daní je zvrátenosť. (zvrátenosť je hlúpo poslúchať štát, robiť do 70tky a v prípade choroby sa spoľahnúť na úspory a úplatky lekárom, lebo z daní si žije pár vyvolených ľudí) To schvaľuje len ten, čo aj v tomto podvádza. Priznávam, že by som si vedel predstaviť aj niečo čo by bolo s nulovou daňou. Dnes už to pre mňa sú napríklad lieky. Rozhodne nie alkohol, aj keď je to tradičné víno.
A zase k tej kvalite. Každá líška si chváli svoj chvost, tak nikto neprizná, že jeho produkt je otrava. (priznávať to nikto nemusí, je to vidieť na štatistikách úmrtnosti/poškodenia zdravia, neregistrujem, žeby boli bežné prípady oslepnutia z nekvalitne vypáleného alkoholu v pestovateľských páleniciach) Súhlasím, ale potom by mi nemuselo vadiť ak by ma niekto kontroloval. Už niekto zažil, že by vo verejnej pálenici niekto bral vzorku na rozbor kvality? (kde je tvoj ospevovaný štát? prečo nechráni tvoje zdravie, keď sa cítiš ohrozený? asi nezostalo z tých daní na kontrolórov) To čo berú z každého litra berú colníci. Tí veru kvalitu nekontrolujú. Taktiež tým rozprávkam o obrovských dotáciach na západ a k nám nič neverím. (nerád používam novinové články, ale narýchlo nájdená informácia: "Na jeden hektár pôdy pôjdu na Slovensku dotácie vo výške 230 eur. V Rakúsku dostanú poľnohospodári na jeden hektár až 519 eur," tvrdí. Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/slovensko-za...#ixzz22o5FBYNO) V mojom okolí mám dosť príkladov zlodejov, ktorí zobrali dotácie a podniky nechali padnúť. Oni sa vozia práve v tých Volvách a tuším už im nezostalo ani na ten starý Zetor. (toto práve nie sú poľnohospodári, ale špekulanti, ktorí kradnú z tvojich daní) Tak sa nevozia ani v ňom. Tí západní hospodári by nám mohli závidieť, koľko sem išlo niektorým blízkym a všetko sa rozkradlo. (ha ha)
Priznám sa, že neviem ani čo je tiché víno, pretože víno nepijem a už vôbec netuším, prečo je na to nulová daň.(nie je na ňom nulová daň, je na ňom nulová spotrebná daň, ale vinári platia DPH, daň z príjmu...)
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
dad111 Pozri príspevok
Každý zodpovedný a slušný človek dane platí, pretože vie, že je to treba. V každej domácnosti prispievajú na chod všetci. Osobne by som platil rád aj dvojnásobné dane, len aby bolo z čoho. Apriory povedať, že som sa rozhodol dane neplatiť, pretože aj tak sa rozkradnú, tak to je anarchia. Schvaľovať neplatenie daní je zvrátenosť. To schvaľuje len ten, čo aj v tomto podvádza. Priznávam, že by som si vedel predstaviť aj niečo čo by bolo s nulovou daňou. Dnes už to pre mňa sú napríklad lieky. Rozhodne nie alkohol, aj keď je to tradičné víno.
A zase k tej kvalite. Každá líška si chváli svoj chvost, tak nikto neprizná, že jeho produkt je otrava. Súhlasím, ale potom by mi nemuselo vadiť ak by ma niekto kontroloval. Už niekto zažil, že by vo verejnej pálenici niekto bral vzorku na rozbor kvality? To čo berú z každého litra berú colníci. Tí veru kvalitu nekontrolujú. Taktiež tým rozprávkam o obrovských dotáciach na západ a k nám nič neverím. V mojom okolí mám dosť príkladov zlodejov, ktorí zobrali dotácie a podniky nechali padnúť. Oni sa vozia práve v tých Volvách a tuším už im nezostalo ani na ten starý Zetor. Tak sa nevozia ani v ňom. Tí západní hospodári by nám mohli závidieť, koľko sem išlo niektorým blízkym a všetko sa rozkradlo.
Priznám sa, že neviem ani čo je tiché víno, pretože víno nepijem a už vôbec netuším, prečo je na to nulová daň.
Neviem, čo za problém máš s tými pálenicami, kvalita destilátu záleží len a len od kvality kvasu a ten si tam prinesie pestovateľ, aký má kvas, taký bude mať destilát. Colníci neberú nič, meradlom odoberaná vzorka slúži na účely výpočtu a jeho korekciu a následne sa použije na technologické naplnenie meradla.
Z hľadiska spotrebnej dane v prípade vína sú predmetom dane tiché vína, šumivé vína a medziprodukty. Šumivé vína sa zdaňujú sadzbou 79,65 eura/hl, medziprodukty sa zdaňujú sadzbou 84,24 eura/hl.
Kedže víno na rozdiel od liehu si môže vyrobiť každý, ak by bola na tiché, teda nešumivé víno iná ako nulová sadzba spotrebnej dane potom by nastal problém kontroly výroby vína tisícov a tisícov domácností. Takže preto sa na tiché víno uplatňuje nulová spotrebná daň.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Úrivok gratulácie: ..."a ešte ti prajem aby si platil ku..vsky vysoké dane!"
Nechápavý pohlad gratulanta. "No predsa dane sa platia s príjmu či zo zisku ak budeš platiť ku..vsky vysoké dane, znamená to že máš aj ku..vsky vysoký príjem!"
Tak neviem či tento ftip na Slovensku niekto pochopí. Pretože u nás tí čo majú ku..vsky nízky príjem tu platia vysoké dane aj za tých čo ho majú ku..vsky vysoký!

Keď si človek - daňový poplatník uvedomí kam idú jeho dane, nedivme sa, že stráca motiváciu na ich platenie.
Keď to zjednodušíme sú tu 3 kategorie ľudí:
1. Jedných štát vyžmíka aj z posledného ak nie na daniach ktoré zaplatia priamo tak na ostatných parádne zdanených službách a tovare. Potom ešte majú potrebu minúť všetko najlepšie aj čo nemajú (pôžička) a za to majú právo raz za 4 roky si zvoliť staronových príživníkov. Tí ich budú potom ďalej vyciciavať, a riadiť v zmysle aby držali hubu a krok. Pretože pravidlá sú dané a zákon treba dodržovať. Je predsa robený na mieru tak, aby čo najlepšie vyhovoval práve tým privilegovaným príživníkom. Veď si ho sami aj schvalujú.

2. Druhý typ je menšinový. To sú tí "podnikatelia" a "ich" štátny úradníci alebo je to naopak... teraz neviemisto... Možno štátny úradníci a ich "podnikatelia", ktorí sú privilegovaní a priživujú sa na štátom vybraných poplatkoch a dobrých informáciách - radách nad zlato. Zákony a systém fungovania robia tak, aby čo najefektívnejšie žili na úkor daňových poplatníkov.
Schovávajú sa pritom za slovo demokracia, čo v preklade z gréčtiny znamená = vláda ľudu. Iste v Aténach to bola pravda. U nás tým nemyslím len Slovensko sú už dnes spôsoby ako je možné uskutočňovať jednoducho a účinne priamu = skutočnú demokraciu - vládu ľudu, v praxi. To sa však nedeje pretože ľud skutočne vládu nemá a nikdy nemal. Ale ktorvie, možno raz... Veď nebolo zas až tak dávno, keď černy a ženy nemohli ani hlasovať. Dnes si môžu "vybrať" to čo sa im vidí ako menšie zlo a ak sa im nepáči môžu sa ...

3. Zvyšok vybraných peňazí sa prerozdelí tretej kategorii. To sú tí ktorí nemajú oficiálny príjem a majetok. Ale celkom slušne sú podporovaní aby si tu žili veselo a bez práce a zneužívali celý život sociálny systém, ktorý ich navyše podporuje aby mali čo najviac detí. Tie deti tiež nebudú celí život robiť nič iné než zneužívať sociálny sistém a robiť ďalšie deti. Nie nemám na mysly potkany... ale tiež sa množia geometrickou radou, veď sú to napokon inteligentné zvieratá a tak popri hlade ukájajú aj sexuálne pudy- je to v poriadku a je to prirodzené. Každý nech robí to čo vie najlepšie sa vraví.

Jednoduchá otázka. V ktorej skupine sa oplatí byť zaradený? Odpoveď je jasná...
V ktorej skupine sa neoplatí byť zaradeným?
Nuž nečudujme sa že ľudí ktorí sú v skupine daňový poplatník ubúda. Nestíhajú mať deti aby sa množili. Ani v tom nie sú skutočne podporovaní. Neustále sú šikanovaní, pod tlakom, ozbíjaní na každom kroku. Pritom vidia ako tí hore hýria, míňajú ak nie na vlastný prospech tak neefetívne plytvajú vyzbieranými peniazmi. Inde sa to aspoň snažia trošku zakrývať. U nás už ani nie. Veď čo sa budú pretvarovať aj tak ich na striedačku napokon zvolia. Klamať ano to je OK, to sa sluší ale pretvarovať už nemá význam.
Daňoví poplatníci zároveň vidia aj tých čo zneužívajú systém a často sa vďaka tomu nemajú horšie. Snažia sa dostať medzi privilegovaných a ak sa im to nepodarí proste emigrujú alebo rezignujú alebo sa zaradia medzi štátom podporované sociálne prípady.
Prišla doba kedy jeden veľký nadnárodný projekt - habaďúra privilegovaných - ako ešte efetývnejšie sa nabaliť z vyzbieraných peňazí vo veľkom v celej Európe pre väčší počet privilegovaných príživníkov krachuje. Parazitov je jednoducho príliš, a sú nenásytný. Je to nezadržateľné. Ešte sa to pokúsia natiahnuť pár mesiacov, pretože z toho majú ešte pár veľmi dobrých výplat.
Peniaze už majú všetci upratané, aby keď dôjde k najhoršiemu, poľahky zdvihli kotvy. "A po nás potopa" - sa vraví.
Únia sa napokon za krátku dobu rosype. Zostane tu náš vytunelovaný štátik plný gastarbeitrov bez práce a socialnych prípadov bez podpory. Nedokážeme si vypestovať ani len polovicu potravín, ktoré potrebujeme. Nebudeme si ich mať za čo kúpiť. A vtedy začne panyka aká tu ešte nebola. Tí čo nemajú nič budú brať tým čo ešte niečo majú. Tý čo si myslia že niečo predsa len majú a budú si to brániť zisťia že vlastne už tiež nič nemajú!
Ja neviem čo sa stane presne ale nechcem tu byť keď k tomu dôjde aby som to zistil na vlastnej koži.
Tytanik už narazil... "Toje v pohode, len žiadnu paniku, tak veľká loď sa predsa nemôže potopiť." - Kapitán to osobne garantuje a ako dôkaz že tomu naozaj verí nebral ani záchranné člny. Zostane ako posledný ... žijúci a potom mu sľúbili že ho vezme helikoptéra.
Potom niekto napíšte ako to prebieha, ak tu teda niekto zostane.
Goodbye! Posledný nech zhasne ak bude ešte svietiť zbytočná iskrička nádeje. Veď viete... treba šetriť...
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Excise Duty Pozri príspevok
kvalita destilátu záleží len a len od kvality kvasu a ten si tam prinesie pestovateľ, aký má kvas, taký bude mať destilát.
Nie len a len ale hlavne od kvality kvasu.
Baranovi asi ťažko vysvetlíš že aj v domácom víne zo samorodáku je metyl.
Ale aj pálenica musí byť urobená podľa určitých pravidiel. Ako sa aj v Bošácej doma pančovalo že bol chladič hneď vedľa kotla a iba sa trubkou prepojilo bez nejakého stúpania tak to je potom humus. Ja som to mal urobené tak, že trubka stúpala cca 2,2 metra nad hladinu kvasu a alkohol nemal žiadnu pachuť, cez dvoch ľudí teda nepriamo odo mňa pili aj policajti. Raz ma niekto zo zahraničia hľadal a spýtal sa policajtov ako ma nájde a oni povedali že ten čo dobré pálené robí? Mojí strýcovia pálievali od nepamäti, koľkokrát im financi zobrali pálenicu toľkokrát si urobili novú. A nikdy sa od ich páleného nikto neotrávil, ani nikto z nich netrpel žiadnou demenciou ktorú by spôsobilo pitie nekvalitného alkoholu. Je síce pravda že sami alkohol veľa nepili.
Niekto písal o pálení v Poľsku v bytovkách, to je trochu iná kapitola ale tam sa dal kúpiť sklenený chladič kde sa napojila voda a ak urobil dobrý kvas tak pre domáce využitie to bolo dobré, nehrozil žiaden výbuch. Ale oni robili hlavne z cukru, žiadne pravidlá nedodržali, takže to bol taký "bimber", z toho boli dosť sprostí, hlavne že bolo čo piť.
Ja už len nealko pivo, takže už ma ani neláka páliť. Ani to už nemám kde teraz robiť, iba ak by som ako tí Poliaci.
Naposledy upravil deane7 : 07.08.12 at 07:59
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Wabi,
Nepíš moc dlhé príspevky lebo než to dočítam tak zabudnem o čom to je. A nebol Tytanik ale Titanic.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

deane7 Pozri príspevok
Wabi,
Nepíš moc dlhé príspevky lebo než to dočítam tak zabudnem o čom to je. A nebol Tytanik ale Titanic.
A tak aspoň ten titanic si si zapamätal, aj keď si ako vravíš veľa na pálil nie si až tak prepitý....
Vieš mne je to zas ukradnuté že mal titanik "c" - moc mu to nepomohlo.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

No vieš ja som to ani nepil. Biznis je biznis. Ak chceš dobré robiť nesmieš tomu holdovať. No teraz ani nepijem ani nepálim.
A s tým Titanicom máš pravdu, no mňa tam viac upútal ten Ypsilon než to k.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Na rovnakú vec sa pozrie viac ľudí a každý vidí iné. Niekto "c" niekto "y" a vyskytnú sa aj taký, že dokžu pochopiť aj obsah nielen formu, ale zrejme medzi nich nepatríš!
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

wabi Pozri príspevok
Úrivok gratulácie: ..."a ešte ti prajem aby si platil ku..vsky vysoké dane!"
Nechápavý pohlad gratulanta. "No predsa dane sa platia s príjmu či zo zisku ak budeš platiť ku..vsky vysoké dane, znamená to že máš aj ku..vsky vysoký príjem!"
Tak neviem či tento ftip na Slovensku niekto pochopí. Pretože u nás tí čo majú ku..vsky nízky príjem tu platia vysoké dane aj za tých čo ho majú ku..vsky vysoký!

Keď si človek - daňový poplatník uvedomí kam idú jeho dane, nedivme sa, že stráca motiváciu na ich platenie.
Keď to zjednodušíme sú tu 3 kategorie ľudí:
1. Jedných štát vyžmíka aj z posledného ak nie na daniach ktoré zaplatia priamo tak na ostatných parádne zdanených službách a tovare. Potom ešte majú potrebu minúť všetko najlepšie aj čo nemajú (pôžička) a za to majú právo raz za 4 roky si zvoliť staronových príživníkov. Tí ich budú potom ďalej vyciciavať, a riadiť v zmysle aby držali hubu a krok. Pretože pravidlá sú dané a zákon treba dodržovať. Je predsa robený na mieru tak, aby čo najlepšie vyhovoval práve tým privilegovaným príživníkom. Veď si ho sami aj schvalujú.

2. Druhý typ je menšinový. To sú tí "podnikatelia" a "ich" štátny úradníci alebo je to naopak... teraz neviemisto... Možno štátny úradníci a ich "podnikatelia", ktorí sú privilegovaní a priživujú sa na štátom vybraných poplatkoch a dobrých informáciách - radách nad zlato. Zákony a systém fungovania robia tak, aby čo najefektívnejšie žili na úkor daňových poplatníkov.
Schovávajú sa pritom za slovo demokracia, čo v preklade z gréčtiny znamená = vláda ľudu. Iste v Aténach to bola pravda. U nás tým nemyslím len Slovensko sú už dnes spôsoby ako je možné uskutočňovať jednoducho a účinne priamu = skutočnú demokraciu - vládu ľudu, v praxi. To sa však nedeje pretože ľud skutočne vládu nemá a nikdy nemal. Ale ktorvie, možno raz... Veď nebolo zas až tak dávno, keď černy a ženy nemohli ani hlasovať. Dnes si môžu "vybrať" to čo sa im vidí ako menšie zlo a ak sa im nepáči môžu sa ...

3. Zvyšok vybraných peňazí sa prerozdelí tretej kategorii. To sú tí ktorí nemajú oficiálny príjem a majetok. Ale celkom slušne sú podporovaní aby si tu žili veselo a bez práce a zneužívali celý život sociálny systém, ktorý ich navyše podporuje aby mali čo najviac detí. Tie deti tiež nebudú celí život robiť nič iné než zneužívať sociálny sistém a robiť ďalšie deti. Nie nemám na mysly potkany... ale tiež sa množia geometrickou radou, veď sú to napokon inteligentné zvieratá a tak popri hlade ukájajú aj sexuálne pudy- je to v poriadku a je to prirodzené. Každý nech robí to čo vie najlepšie sa vraví.

Jednoduchá otázka. V ktorej skupine sa oplatí byť zaradený? Odpoveď je jasná...
V ktorej skupine sa neoplatí byť zaradeným?
Nuž nečudujme sa že ľudí ktorí sú v skupine daňový poplatník ubúda. Nestíhajú mať deti aby sa množili. Ani v tom nie sú skutočne podporovaní. Neustále sú šikanovaní, pod tlakom, ozbíjaní na každom kroku. Pritom vidia ako tí hore hýria, míňajú ak nie na vlastný prospech tak neefetívne plytvajú vyzbieranými peniazmi. Inde sa to aspoň snažia trošku zakrývať. U nás už ani nie. Veď čo sa budú pretvarovať aj tak ich na striedačku napokon zvolia. Klamať ano to je OK, to sa sluší ale pretvarovať už nemá význam.
Daňoví poplatníci zároveň vidia aj tých čo zneužívajú systém a často sa vďaka tomu nemajú horšie. Snažia sa dostať medzi privilegovaných a ak sa im to nepodarí proste emigrujú alebo rezignujú alebo sa zaradia medzi štátom podporované sociálne prípady.
Prišla doba kedy jeden veľký nadnárodný projekt - habaďúra privilegovaných - ako ešte efetývnejšie sa nabaliť z vyzbieraných peňazí vo veľkom v celej Európe pre väčší počet privilegovaných príživníkov krachuje. Parazitov je jednoducho príliš, a sú nenásytný. Je to nezadržateľné. Ešte sa to pokúsia natiahnuť pár mesiacov, pretože z toho majú ešte pár veľmi dobrých výplat.
Peniaze už majú všetci upratané, aby keď dôjde k najhoršiemu, poľahky zdvihli kotvy. "A po nás potopa" - sa vraví.
Únia sa napokon za krátku dobu rosype. Zostane tu náš vytunelovaný štátik plný gastarbeitrov bez práce a socialnych prípadov bez podpory. Nedokážeme si vypestovať ani len polovicu potravín, ktoré potrebujeme. Nebudeme si ich mať za čo kúpiť. A vtedy začne panyka aká tu ešte nebola. Tí čo nemajú nič budú brať tým čo ešte niečo majú. Tý čo si myslia že niečo predsa len majú a budú si to brániť zisťia že vlastne už tiež nič nemajú!
Ja neviem čo sa stane presne ale nechcem tu byť keď k tomu dôjde aby som to zistil na vlastnej koži.
Tytanik už narazil... "Toje v pohode, len žiadnu paniku, tak veľká loď sa predsa nemôže potopiť." - Kapitán to osobne garantuje a ako dôkaz že tomu naozaj verí nebral ani záchranné člny. Zostane ako posledný ... žijúci a potom mu sľúbili že ho vezme helikoptéra.
Potom niekto napíšte ako to prebieha, ak tu teda niekto zostane.
Goodbye! Posledný nech zhasne ak bude ešte svietiť zbytočná iskrička nádeje. Veď viete... treba šetriť...
Problém je v tom, že štátu nevadí, aké kto platí dane... A tak platí, že čím vyšší príjem človek má, tým menšie dane platí... a tých hore to trápi minimálne.... A pritom by stačilo skontrolovať majetky všetkých, ich detí a manželiek a porovnať s ich oficiálnym príjmom. Pri nesúlade by stačilo uvaliť daň na ten rozdiel a kľudne aj 70 %. Myslím, že by si každý rozmyslel, či má krátiť svoje príjmy, alebo mať dostatočný príjem na vykrytie svojho majetku....
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ak by som si chcel urobiť alkohol pre vlastnú potrebu tak mi na to stačí také vybavenie že ma nemajú šancu chytiť. No ten čo má doma aparatúru a robí to tak väčšinou nie len pre vlastnú potrebu. A to už je problém. To sú daňové úniky a nestojí mi to za to. Ale keby som bol nezamestnaný bez príjmu by som možno inak uvažoval.
Ja doma tvrdý alkohol nepijem, max nejaké 2 litre za rok a toľko od kamaráta dostanem, on páli na Morave v pálenici.
Radšej si priveziem z Kráľovského Chlmca dobré víno od kamaráta.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

pýta sa učiteľ v škole detí čo robia rodičia, príde rad na Jožka a on "Moja mama dnes varí hrniec v hrnci pod lavórom"
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

pavol54 Pozri príspevok
pýta sa učiteľ v škole detí čo robia rodičia, príde rad na Jožka a on "Moja mama dnes varí hrniec v hrnci pod lavórom"
Monte De Lavorovica made in Kvapkalo
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Kvaka Pozri príspevok
Monte De Lavorovica made in Kvapkalo
Ale naozaj, vážne, legislatíva neumožňuje domáce pálenie alkoholu, Excise Duty píše správne.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Kvaka Pozri príspevok
Ale naozaj, vážne, legislatíva neumožňuje domáce pálenie alkoholu, Excise Duty píše správne.
áno zaujímavé to je, že sa neumožňuje domáce pálenie alkoholu, vlastníctvo prístroja je trestné... avšak potom mi vŕta hlavou, že prečo napríklad tento podnikateľ môže predávať bežne na webe destilačné prístroje na výrobu domácej pálenky http://www.medienka.sk/ceny.html a pôsobiť na našom a zahraničnom trhu... veď taký 60 -120 litrový desitlačný prístroj si podnikateľ čo chce páliť a byť registrovaný nekúpi... t.j. celá ponuka z tejto stránky je len pre domáce využívanie.... asi pravidelne odovzdáva informácie o klientoch colníkom... lebo neviem si predstaviť, že si v tomto biznise podniká už 12 rokov a je to v poriadku...
1 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Samozrejme že odovzdávajú informácie colníkom, aj na Morave to tak je, všetci čo si tam kúpili pálenice (myslím zákazníkov zo Slovenska) mali neskôr neželanú návštevu. Najskôr štát zarobí na DPH a potom ešte raz keď gazdu vymáknu a aparát zhabú. Dokonca možno po prečistení ide aparát znovu na predaj.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

deane7 Pozri príspevok
Samozrejme že odovzdávajú informácie colníkom, aj na Morave to tak je, všetci čo si tam kúpili pálenice (myslím zákazníkov zo Slovenska) mali neskôr neželanú návštevu. Najskôr štát zarobí na DPH a potom ešte raz keď gazdu vymáknu a aparát zhabú. Dokonca možno po prečistení ide aparát znovu na predaj.
Kúpiť takéto zariadenie nie je trestné, len sa asi treba niekde prihlásiť a mať to oficiálne, asi to má aj merač - koľko bolo vyrobeného alkoholu.... ak nenapáli ten človek veľké množstvo, len pre svoju spotrebu, tak to nebude trestné, možno je tam podmienka, že takýto človek musí odvádzať spotrebnú daň.... Len to čierne pálenie je trestné...
A ten človek nemusí odovzdávať informácie... ak predáva na faktúru, ľahko nájdu kupca
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Kúpiť nie je trestné. Vlastniť je trestné. A ja by som také určite nekúpil, vedel som o takých umelcoch a alkohol im smrdel po trafooleji. Mikropóry sú svine. To radšej poriadny miešák. Aj energeticky to bude výhodnejšie.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

deane7 Pozri príspevok
Kúpiť nie je trestné. Vlastniť je trestné. A ja by som také určite nekúpil, vedel som o takých umelcoch a alkohol im smrdel po trafooleji. Mikropóry sú svine. To radšej poriadny miešák. Aj energeticky to bude výhodnejšie.
kúpiť = nadobudnúť do držby, držba = vlastníctvo... čííííííííííííí????
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

JAJA11 Pozri príspevok
Kúpiť takéto zariadenie nie je trestné, len sa asi treba niekde prihlásiť a mať to oficiálne, asi to má aj merač - koľko bolo vyrobeného alkoholu.... ak nenapáli ten človek veľké množstvo, len pre svoju spotrebu, tak to nebude trestné, možno je tam podmienka, že takýto človek musí odvádzať spotrebnú daň.... Len to čierne pálenie je trestné...
A ten človek nemusí odovzdávať informácie... ak predáva na faktúru, ľahko nájdu kupca
no tento rok som bol v oficiálnej pálenici, a obzeral som aj kotol... sranda bola, že všetky trubky idúce z kotla, boli pri každom zhybe zapečatené blombou.... a sám majiteľ hovoril, keď vypálim 8000 litrov, musím zavolať sám colníkov, na preblombovanie a vyčistenie merača, obsah merača, ktorý z každého litra stiahne 0,002 ml, musím vyliať do žumpy pri tom si vás fotia... hotová ceremónia... si predstav, že by toto robili u každého kto si kúpi pálenicu... to by každý druhý občan SR musel byť colník...
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Je zakázané pre vlastnú spotrebu vyrábať destilovanú vodu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať