Zavrieť

Porady

Domaca vyroba alkoholu a nasa legislativa

Ahojte, hladal som hladal, ale nenasiel. Je tu sice jedna tema, ale ta je asi zamknuta...
Chcel by som sa viac dozvediet o legalnosti/ilegalnosti domacej vyroby alkoholu. Ako je to u nas v sucasnosti? este stale plati ten zakaz z cias R-U monarchie?

V Madarsku si pestovatel moze vypalit do 100 litrov domacej palenky, v Rakusku podobne. Jeden rakusky maloproducent mi povedal, ze toto predsa musi byt legalne v celej EU, pre neho bolo nemyslitelne, ze by mal platit nejake dane za to, ze si na vlastne naklady z vlastneho ovocia pre vlastnu spotrebu vypali palenku.
Ak sa niekto orientujete v tejto oblasti, poradte prosim, aka je europska legislativa a ako je to obmedzene u nas, pripadne, ci nahodou by nemala byt europska legislativa nadradena nasej (ked uz sa po Europe opicime v mnohych blbostiach).

Dakujem.
Usporiadat
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Dobrá otázka. Ale asi by to neprešlo pretože takýmto spôsobom sa destilovaná voda nevyrába. Určite nie v dvojplášťovom medenom kotli s odlučovačom metylu.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

pozri si včerajšie krimi noviny... akurát bola reportáž, že prichitili jedného čo doma načierno pálil a spolu s kotlíkom mu zabavili 50 litrov napáleného.... tiež ho niekto musel natrieť... a jeho rodina sa vyjadrovala... šak nezamestnaný si chcel privyrobiť a ešte aj pokutu platiť...
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Nemusel ho nikto natrieť. Však prečo lieta helikoptéra v dobe keď sa páli? Majú oni techniku.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pozri §253 trestný zákon.
Tu je aj komentár.
  http://www.gjar-po.sk/~gajdos/treti_...komentarom.pdf
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
deane7 Pozri príspevok
Nemusel ho nikto natrieť. Však prečo lieta helikoptéra v dobe keď sa páli? Majú oni techniku.
...o tej technike silne pochybujem ...nie o vybavení ... skôr o počtoch ..

Mil Mi-171 - 4 ks
PZL Mi-2 - 1 ks

Jedna motohodina celej mašiny aj s posádkou sa ženie do dosť vysokých čiastok ...
...čiže nejaké prelety nad čiernymi pálenicami sa nevyplatia...
...je síce pravdou , že piloti majô mať niečo každý rok odlietané , no mašiny ako také sú pre zmenu obmedzované práve tými odlietanými hodinami a hajde do hangáru na tie pravidelné prehliadky a opravy ...

...ja sa len čudujem , že prečo sa páli také kvantá kvasu naraz .....
Šak ten zo včerajška , čo ho zmákli , mal 50 l vypáleného ......šak to musel mať cca 500 l kvasu ...
Ja som len raz mal možnosť páliť ...u kolegu sme slivovicu z tých 100 l kvasu robili ...celá procedúra začala o tej 16,00 ...domov som sa dostal okolo 03,00 ...
Koľko času musel stráviť dotyčný nezamestnaný pálič pálenô...???.....netvrdím ale , že ip fungoval...

...a je mi aj jasné , že nie každý kvas má nekonečnú dobu trvania , že ( mal by sa ) je potrebné ho čím skôr spracovať...
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
deane7 Pozri príspevok
Nemusel ho nikto natrieť. Však prečo lieta helikoptéra v dobe keď sa páli? Majú oni techniku.
Nefantazíruj, je to vždy len a len na základe udania.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

buchač Pozri príspevok
...o tej technike silne pochybujem ...nie o vybavení ... skôr o počtoch ..
Mne sa to tiež nezdalo ale tá helikoptéra lietala dosť často a tie rázie tu o dolinách boli, Bošácka, Lieskovská ... kolegovia potom v práci referujú.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
deane7 Pozri príspevok
Mne sa to tiež nezdalo ale tá helikoptéra lietala dosť často a tie rázie tu o dolinách boli, Bošácka, Lieskovská ... kolegovia potom v práci referujú.
Však sa zamysli ako by asi hľadali . Termovíziou Ti do pivnice nikto neuvidí. Však ak Kaššovic vidí že mu tam nikto nejde a úroda bola dobrá, tak sa zmieni u Adamaťa a vždy sa ktosi nájde, čo buď susedovi závidí, alebo je na neho nasrdený, že mu obral aj jeho slivky, čo sadil ešte jeho dedo a ten zavolá 155 práve v okamihu pálenia. A colníkom neostane nič iné ako sa zobrať so štátnymi na vychádzku a zavolajú si aj Markízu aby celé Slovensko videlo akí sú oni akční a vypátrajú každú domácu pálenicu.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

zase začínate s tými 2 policajnými helikoptérami? ))
to snád naozaj nemôžete mysliež vážne.....)))
keby to aj bolo technicky možné, máte šajnu, kolko stojí letohodina?
kvôli dedkovi s 5 l slivky??

a keby aj nejakou termokamerou videli, že si akurát pálim, tak čo spravia??
pristanú mi na dvore 40 kukláči ako piťovi z lamača?? za súdok pálenky?)))
musel by som ich pustiť ku mne ??
nepotrebovali by povolenie na prehliadku ??
za kolko by ho dostali? dostali by ho pre to, že si pálim pár litrov??

ach jáj..nemýlte si prípady falšovatelov pálenky s velkými nelegálnymi pálenicami, ktorých niekto udá,alebo naserú " svojho" na polícii s dedom, čo má v záhrade 5 sliviek....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

deane7 Pozri príspevok
Mne sa to tiež nezdalo ale tá helikoptéra lietala dosť často a tie rázie tu o dolinách boli, Bošácka, Lieskovská ... kolegovia potom v práci referujú.
čo vrtulník má čuchomer? alebo že by patrila chemickému vojsku? aj snímače nezaregistrujú plyny na stovky m, nefantazírujte tu všetci tak ako nie je problém objaviť v ktorom dome sa pestuje mariška, tak nie problém objaviť v ktorom dome sa páli a to ťa nemusí nikto ani udať. vždy sa postupuje podľa akýchsi indikatívnych znakov. aj auto sa nerozoberie celé keď keď hľadám ako funguje tryska.
0 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

Excise Duty Pozri príspevok
Nefantazíruj, je to vždy len a len na základe udania.
Najlepšou helikoptérou je sused,alebo susedka.Proste Slovák závistlivec!!!!!
0 0
Juraj Bindzár Juraj Bindzár

Juraj Bindzár je offline (nepripojený) Juraj Bindzár

Netreba tu bedákať a fňukať , ale začať štrajkovať . Osloviť všetkých Slovákov čo by radi pálili a vyraziť do ulíc. Ja si myslím že by tam bolo viac Slovákov ako na proteste gorila :-))
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
pavol54 Pozri príspevok
čo vrtulník má čuchomer? alebo že by patrila chemickému vojsku? aj snímače nezaregistrujú plyny na stovky m, nefantazírujte tu všetci tak ako nie je problém objaviť v ktorom dome sa pestuje mariška, tak nie problém objaviť v ktorom dome sa páli a to ťa nemusí nikto ani udať. vždy sa postupuje podľa akýchsi indikatívnych znakov. aj auto sa nerozoberie celé keď keď hľadám ako funguje tryska.
No, tá mariška zistiteľná je - nárast spotreby elektriny alebo strát kdesi. Ale pálenica ? Jedine ak ako blbec dám inzerát že predám slivovicu a ešte dopíšem , že pravá domáca. Ak pálim vo svojej pivnici a neudajú ma susedia, ktorí by čosi zazreli, tak ma do smrti ani colníci a ani policajti nechytia. A už vôbec nie pri čine. Lebo aj keby jestvoval hľadač pálenice, tak by museli pátrať nonstop 24 hodín, pretože tie cca 4 hodiny na kotol si určujem ja, takže aby ma chytili by museli s pálenicohľadačom externe kontrolovať minimálne 6 x denne nonstop.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
lubko6394 Pozri príspevok
No, tá mariška zistiteľná je - nárast spotreby elektriny alebo strát kdesi. Ale pálenica ? Jedine ak ako blbec dám inzerát že predám slivovicu a ešte dopíšem , že pravá domáca. Ak pálim vo svojej pivnici a neudajú ma susedia, ktorí by čosi zazreli, tak ma do smrti ani colníci a ani policajti nechytia. A už vôbec nie pri čine. Lebo aj keby jestvoval hľadač pálenice, tak by museli pátrať nonstop 24 hodín, pretože tie cca 4 hodiny na kotol si určujem ja, takže aby ma chytili by museli s pálenicohľadačom externe kontrolovať minimálne 6 x denne nonstop.
No, je ich dosť...
http://ostatne.bazos.sk/?hledat=Pred...alita=&iddel=1
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Však aj preto majú colníci a policajti dobré výsledky a plus dobrý sused... Takže termovíziu a slivovicodetektor, helikoptéru a ani inšpekčné vozidlá vôbec nepotrebujú.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lubko6394 Pozri príspevok
Však aj preto majú colníci a policajti dobré výsledky a plus dobrý sused...
...odbočím trošičku , ale podstata je asi tá istá ....

Občas sa v rôznych médiách jeden dozvie zprávu...

" Pri náhodnej kontrole medzi obcami X a Y bolo zastavené vozidlo .......pri prehliadke osádky a vozidla boli objavené ( také alebo onaké ) drogy..... "

...že aký drííííst....
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Tak ako to pálenie majú policajti udané, tak je to aj s tými drogami. Policajti vedia pomerne presne, kto páli, vedia aj kto sa venuje drogám a vedia aj kto kradne, ale dokiaľ to nepresiahne nejakú hranicu, nezasiahnu ani proti jednému. Vôbec to nie je náhoda.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Chlapci, ja som napísal len to čo v práci referovali, že doobeda urobila helikoptéra pár okruhov a poobede vymákli po Lieskovom aspoň 15 páleníc. To bola razia, nie iba nejaká návšteva u jedného udaného.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft Pozri príspevok
Lenže na to, aby "tam mohli prísť" potrebujú vééééľa iného - čo takto súdny príkaz? A ten nedostanú, pokiaľ nemajú iné dôkazy - inak je to neoprávnené vniknutie, obmedzovanie osobnej a domovej slobody a čo je ešte horšie - porušenie ústavy Kua- tí by sa zapotili, až by im naparilui porušenie ústavných práv občana - i Strassbourg by si na nich zgustol
deane7 Pozri príspevok
Chlapci, ja som napísal len to čo v práci referovali, že doobeda urobila helikoptéra pár okruhov a poobede vymákli po Lieskovom aspoň 15 páleníc. To bola razia, nie iba nejaká návšteva u jedného udaného.
...referovali v práci ....hm.......

Misoft už spomenul ....pokiaľ nemajú dôkazy !!!!
...a tie z pohľadu vrtuľníka sa za adekvátne nedajú nejak považovať .......

RAZIA je niečo iné , ísť na istotu tiež ........
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

A udanie je aký dôkaz? Čo by udavač súhlasil s tým že ho vyzradia? Alebo tu píšu práve tí colníci a snažia sa nás presvedčiť že nemá colná spáva ako odhaliť pálenice? Však sa tu pochváľte kto doma páli a podľa IP adresy Vás zistia a ešte dnes večer ste dopálili.
A nezabudnite ešte na jeden dôkaz, však pálenie zanecháva stopy, kam s výpalkami? Ak si urobíš 200 litrov kvasu tak ich dokážeš popratať po dobrom vychladení. Ale ak páliš viac???
V tých inzerátoch na Bazoši ponúkajú 54-55%-nú. To sa dá taká v štátnej pálenici? Ja si pamätám že nám keď ešte žil dedko a chodil páliť tak hovorili že viac než 53 sa nesmie.
Naposledy upravil deane7 : 10.08.12 at 08:12
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať