Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

v záhrade som plienila cez víkend s pílou a nožnicami v rukách - dúfam, že tohoročná uroda po mojom zásahu bude - ako tu niekto v inej téme spomínal - stromy jak telegrafné stĺpy . A keď nie tak základ pre budúci rok je istý.
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
S hlbokým zármutkom , zdesením a šokom som sa dozvedel, že pred hodinou zomrel velký politik, vizionar , génius Hugo Chavez...
Nech Vám je zem ľahká el comandante...

R.I.P.
Stando, nepreháňaš to chvíľami s tým obdivom ku komunistom či ľavičiarom? Dúfam, že si si už nerezervoval letenku...
Človek ako každý iný /tiež smrteľný/, ako sa hovorievalo - nos dolu dierkami a päty dozadu. A tiež mu postačí len jama meter krát dva, alebo urnové miestečko - ako každému.
Už je "na pravde božej" a sám sa bude zodpovedať za svoj život, slová, skutky...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

davam Markize plusovy bod za to ze pomohla napravit nespravodlivy pristup Soc. poistovne k dlznikom ktory cez exekutora uhradili svoj dlh a aj napriek tomu boli vedeny ako dlznici kvoli sprenevere exekutorov.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stanislav 1975 Pozri príspevok
účtovníčky- účtujú, buchač je asi na chalupe, a ja spím...
Ja som v robote....
vytrhnutie zubu som zakrikla......huba boli od brady az ucho....aj v krku....volala som trhačke...ze ci na ten zapal nejake ATB netreba....ona,ze mi ten zapal vyškriabala.... ale nahlasila aku sortu treba predpisat,tak mi to dochtor uz predpial......
V BA-čku vijetar ako svyna......
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Oliwa Pozri príspevok
Stando, nepreháňaš to chvíľami s tým obdivom ku komunistom či ľavičiarom? Dúfam, že si si už nerezervoval letenku...
Človek ako každý iný /tiež smrteľný/, ako sa hovorievalo - nos dolu dierkami a päty dozadu. A tiež mu postačí len jama meter krát dva, alebo urnové miestečko - ako každému.
Už je "na pravde božej" a sám sa bude zodpovedať za svoj život, slová, skutky...
Ja nepozerám na to, či je niekto komunista alebo kto, ale čo urobil pre svoj ľud a podobne, takže to,či je niekto komunista ja neskúmam- napríklad mal som rád aj Jána Pavla a to hádam nebol komunista- ľudí ktorí žili a celý život pracovali pre svoj ľud ako napr. Jásir Arafat, Muammar AL- Kaddáfi, Hugo Chávez, Hafeez Assad , Ján Pavol II, Matka Tereza a pod. , si treba vždy vážiť, preto čo urobili pre ľud...

A je mi jedno či je niekto komunista, demokrat, alebo kto...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
ivuliatko Pozri príspevok
ešte mám lepšiu chuťovku z netu, vyskúšaj:

Medzi školskými inšpektormi dodnes koluje tzv. "obludnozverský" diktát, ktorý pred niekoľkými rokmi vytvorila učiteľka strednej školy pre žiačku, čo si chcela opraviť koncoročnú päťku zo slovenčiny na štvorku. Diktát je náročný, často aj mnohí vysokoškolsky vzdelaní ľudia v ňom urobia niekoľko chýb.
„Diktát bol vytvorený vyslovene s cieľom, aby učiteľka žiačku nachytala. Vôbec nedodržala hlavné zásady pri tvorbe diktátu. Podľa učebných osnov má ísť vždy o súvislý text, napríklad časť novinového článku alebo príbehu z knihy, ale nie hromadenie gramatických javov, chytákov a výnimiek, ako je to v tomto diktáte," tvrdí Ľuboš Tužinský zo Štátnej školskej inšpekcie. Ako dodáva, nebolo navyše rešpektované, že žiačka si chce opraviť päťku na štvorku a teda by mala dostať jednoduchší diktát. Učiteľka sa obhajovala slovami, že žiačka je študentkou strednej školy a teda náročnosť diktátu je namieste. Aj tak však školská inšpekcia výsledok opravnej skúšky, ktorej súčasťou bol aj diktát, neuznala a skúšku robila žiačka znova za prítomnosti inšpekcie. Napokon ju aj zvládla.
Hoci kedysi bol diktátom Tužinský vyslovene pobúrený, dnes ho už používa aj ako humorný artefakt. Často ho dáva známym, ktorí majú vysokoškolské vzdelanie, pričom im dovolí používať aj slovník slovenského jazyka. „Vždy urobia chyby, väčšinou štyri," smeje sa. Dokonca uzatvára aj stávky, či ho niekto dokáže napísať bez chýb. Zatiaľ vždy vyhral.
Ako ste na tom so slovenčinou vy alebo vaša ratolesť? Trúfnete si na obludnozverský diktát? Je tu práve pre vás! Povedzte niekomu, nech vám nadiktuje uvedený text (nečítajte si ho predtým!) a potom si už len skontroluje podľa originálu gramatické chyby. Držíme vám palce!
no ale na strednej škole by už človek mal vedieť po slovensky aspoň na trojku, ak toto nezvláda, ako chce zvládnuť učivo? a kto ho/ju tam vôbec prijal? nemá nič spoločné s obludnozverským diktátom.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja nepozerám na to, či je niekto komunista alebo kto, ale čo urobil pre svoj ľud a podobne, takže to,či je niekto komunista ja neskúmam- napríklad mal som rád aj Jána Pavla a to hádam nebol komunista- ľudí ktorí žili a celý život pracovali pre svoj ľud ako napr. Jásir Arafat, Muammar AL- Kaddáfi, Hugo Chávez, Hafeez Assad , Ján Pavol II, Matka Tereza a pod. , si treba vždy vážiť, preto čo urobili pre ľud...

A je mi jedno či je niekto komunista, demokrat, alebo kto...
Veď hej, ale dávať na jednu úroveň Huga Cháveza a Jána Pavla II. podľa ich zásluh pre ľud/ľudstvo, to je trošku rozdiel...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
cool"

alebo hej??
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Oliwa Pozri príspevok
Veď hej, ale dávať na jednu úroveň Huga Cháveza a Jána Pavla II. podľa ich zásluh pre ľud/ľudstvo, to je trošku rozdiel...
Nezdieľam tvoj názor...
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

lujza.j Pozri príspevok
Ja som v robote....
vytrhnutie zubu som zakrikla......huba boli od brady az ucho....aj v krku....volala som trhačke...ze ci na ten zapal nejake ATB netreba....ona,ze mi ten zapal vyškriabala.... ale nahlasila aku sortu treba predpisat,tak mi to dochtor uz predpial......
V BA-čku vijetar ako svyna......
Luji, okrem antibiotík je dobré po "trhaní", či skôr "vyrvaní" jesť aspoň 1-2 dni iba studenú zmrzlinu...mne tak raz trhala zub na XYZ ráz /stoličku/ ...2 dni som bola iba na zmrzke...veľkou polievkovou lyžicou..pomohlo...
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Brusel zas sokuje...

http://www.pluska.sk/spravy/ekonomik...cent-viac.html
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Chce sa mi grcať.....vrrr
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

trisestri
davam Markize plusovy bod za to ze pomohla napravit nespravodlivy pristup Soc. poistovne k dlznikom ktory cez exekutora uhradili svoj dlh a aj napriek tomu boli vedeny ako dlznici kvoli sprenevere exekutorov.
Najzaujímavejšie bolo, že vedeli, čo je zač ten exekútor - veď preto ukončili s ním "spoluprácu" - ale peniaze nepýtali od neho, ale od "dlžníka". Pritom to už bol vzťah Soc.poisťovňa -> exekútor -> dlžník a peniaze mali ísť dlzník -> exekútor -> Soc. poisťovňa. No a to posledné nebolo. Niekde súdruhovia chybu urobili. Ale sú vraj svätí - zmrdi jedni!
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

misoft Pozri príspevok
Najzaujímavejšie bolo, že vedeli, čo je zač ten exekútor - veď preto ukončili s ním "spoluprácu" - ale peniaze nepýtali od neho, ale od "dlžníka". Pritom to už bol vzťah Soc.poisťovňa -> exekútor -> dlžník a peniaze mali ísť dlzník -> exekútor -> Soc. poisťovňa. No a to posledné nebolo. Niekde súdruhovia chybu urobili. Ale sú vraj svätí - zmrdi jedni!
ved v normalnej krajine by malo nasledovat trestne stihanie exekutora pre spreneveru a podvod,basa a odobranie licencie-je sokujuce ake bezpravie tu vladne.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A ešte toto ma štve:
http://www.joj.sk/relacia-noviny/nov...ny-tv-joj.html
minutáž 15:30
Naposledy upravil misoft : 06.03.13 at 19:50 Dôvod: Sorry - pohnojil som odkaz
JOJ noviny.jpg  
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

misoft Pozri príspevok
Najzaujímavejšie bolo, že vedeli, čo je zač ten exekútor - veď preto ukončili s ním "spoluprácu" - ale peniaze nepýtali od neho, ale od "dlžníka". Pritom to už bol vzťah Soc.poisťovňa -> exekútor -> dlžník a peniaze mali ísť dlzník -> exekútor -> Soc. poisťovňa. No a to posledné nebolo. Niekde súdruhovia chybu urobili. Ale sú vraj svätí - zmrdi jedni!
A ešte zaujímavejšie bolo zistenie príčiny - chyba v legislatíve. Pajkovia na hradnom kopci totiž schválili zákon, podľa ktorého Sociálna poisťovňa ako štátny orgán nemá právo vymáhať dlžobu od exekútora - tiež zástupcu štátu, ale ten to mal pekne poukázať na 8180 - čiže do štátnej pokladne, odkiaľ im to malo prísť. S možnosťou, že aj z exekútora sa môže vykľuť zlodej, akosi nik nepočítal... Ktovie, či vôbec bolo nejaké pripomienkové konanie, koľkí poslanci hlasovali, koľkí boli v bufete, a koľkí na ceste domov a kde-kade...
Naposledy upravil Oliwa : 06.03.13 at 14:09
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja nepozerám na to, či je niekto komunista alebo kto, ale čo urobil pre svoj ľud a podobne, takže to,či je niekto komunista ja neskúmam- napríklad mal som rád aj Jána Pavla a to hádam nebol komunista- ľudí ktorí žili a celý život pracovali pre svoj ľud ako napr. Jásir Arafat, Muammar AL- Kaddáfi, Hugo Chávez, Hafeez Assad , Ján Pavol II, Matka Tereza a pod. , si treba vždy vážiť, preto čo urobili pre ľud...

A je mi jedno či je niekto komunista, demokrat, alebo kto...
Stano ... neblázni ....

Na jednej strane síce súhlasím , no na druhej strane by sa dalo fest oponovať ....

Povedzme aj tým , že kto a akým spôsobom pracoval pre ten svoj ľud alebo pre to ľudstvo samotné ...
Dalo by sa začať tým Jásirom Arafatom a končiac Matkou Terezou ... a medzi nich by sa zmestilo plno iných - pekne podľa abecedy ...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

akokeby nestacilo to zdrazenie od revolucie,ved platime nominalne v eurach viac ako v korunach/50 halierov za kubik,teraz cca okolo eura pri studenej,cize nie o 400% viac ale cez 2000% viac.
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

trisestri Pozri príspevok
akokeby nestacilo to zdrazenie od revolucie,ved platime nominalne v eurach viac ako v korunach/50 halierov za kubik,teraz cca okolo eura pri studenej,cize nie o 400% viac ale cez 2000% viac.
Práve mám doma ešte nezaplatenú fa za vodu 82 € + včera vypadol zo schránky pozdrav od pána primátora - ročný poplatok za komunálny odpad 93 €... Takže sa môžem vlastne tešiť, že tá voda nie je /zatiaľ/ o 400 % drahšia ako v tom Portugalsku a že za môj poplatok vyvezú odpad aj cigáňom... Hlavne, že sme "éterické bytosti"... Keď to takto pôjde ďalej, éterickým bude aj môj plat, o budúcom dôchodku ani nehovoriac...
Naposledy upravil Oliwa : 06.03.13 at 15:27
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať