Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

..na obed zelenina s kyslou smotanou a celozrnným pečivom...
..večera - slepačia polievka s rezancami /zo včera/, karfiol pečený v rúre, opekané zemiaky, uhorkový šalát..
7 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

evuš Pozri príspevok
..a na Dušíčkov recept by nebol ??? Vďaka
Vypýtala som.

U nás dnes polievka zo včera, vykostené kuracie stehná obalené v prerastanej slaninke a pečené na kyslej kapuste, zamiaková kaša.
7 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dostala som michaky, tak dedko paprikéš s kolienkami, ja s vajcom a krupicou, k tomu chlieb, syn nelúbi, príde okolo 18 z týždňovky, tak mu s niečim oprplem kolienka (orechy, mak, granko, aké bude chcieť). Ako v grandhoteli 5 cenovej skupiny Včera bolo lečo z posledných domácich paprík. Rajčiny - zelené som uložila do komory a niečo do okna. Uvidím, že ktoré očervenejú.
7 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
aj u nás vyprážaný karfiol, zemiaky, tatárka (nech žije jesenná karfiolová sezóna, s dcérou sme sa odtrhli z reťaze a chceme sa ho porádno nagnávit, vo štvrtok sme si vypražili na večeru a jedli sme ho aj v piatok na obed, včera ráno som kúpila na rynku ďalší a pokračujeme)... synáčik mal koncom týždňa 2x fazuľovicu a parené buchty, včera som mu uvarila bravčový guláš
7 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivuliatko Pozri príspevok
aj u nás vyprážaný karfiol, zemiaky, tatárka (nech žije jesenná karfiolová sezóna, s dcérou sme sa odtrhli z reťaze a chceme sa ho porádno nagnávit, vo štvrtok sme si vypražili na večeru a jedli sme ho aj v piatok na obed, včera ráno som kúpila na rynku ďalší a pokračujeme)... synáčik mal koncom týždňa 2x fazuľovicu a parené buchty, včera som mu uvarila bravčový guláš
Skús tieto mňamky. Budeš nadšená.
http://varecha.pravda.sk/recepty/zap...55-recept.html
http://varecha.pravda.sk/recepty/zap...95-recept.html
7 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

moje pstruhy na mňa ešte pozerali, a (skoro) žmurkali

nakoniec neboli na ten mlynársky spôsob - boli a la ja - Ivana

a vraj boli výborné - ha - neviem, idem až teraz jesť

jedného mi nechali
DSC_0072.jpg  
7 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

dnes som navarila hŕstkovú polievku z fajnými údenými rebierkami a ešte aj druhý chod bratislavské bravčové pliecko s knedľou
7 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

..jemná zeleninová polievka, bravčová panenka na grile s hríbikovou omáčkou, opekané zemiaky, hrnčekový sypaný jablčník
7 0
janka marenistakova janka marenistakova
sobota - zemiaková kyslá s vajíčkami, v nej povarená čerstvá domáca klobása, rizoto z kuraťa, kompót, uhorky
nedeľa- vývar s pečienkovými haluškami , falošný zemiakový šalát, fašírka, ryby, rybie prsty, perkelt s cestovinami, tvarožník / lístkové cesto, medzi to plnka- tvaroh, uvarené široké rezance, cukor, hrozienka, veľká kyslá smotana, škorica, suchý zlatý klas /
7 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

včera dve polievky paradajková aj demikát s čerstvými bylinkami, na kúsky nakrájané morčacie prsia prudko orestované na cibuľke,nakoniec pridať veľa sladkej papriky, so zemiakovou kašou je to božské jedlo
7 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

dnes zeleninová polievka a cestovinový šalát
7 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Zeleninová polievka, kapustné halušky so slaninkou.
7 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kuracie prsia a stehná na smotane so zeleninou s haluškami.
7 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

to evus:

Evi originalny nazov aj recept je tuto odtialto-Burgenland -Krumpelnschmarn/trhanec so zemiakov/,nie je to nic zlozite,ale tu je to take oblubene

zemiaky uvarit v supke,nechat vychladnut

medzitym,kym ich niekto aj osupe,si na drobucko nakrajas cibulku a zosmazis skoro do tmavohneda,ale ja len tak aby ich trochu opalilo.
tuku nepotrebujes vela,aby to nebolo prilis mastne.len trosku.
potom tam pretlacis zemiaky,mozes aj postruhat na tom hrubsom ,osolis a dobre poopekas,stale premiesavas,ked uz sa to zda take suchsie,prilievas po trosickach vodu,aby sa to tak rozprclo,bude to nieco medzi pucenymi kasovymi zemiakmi a nieco medzi opekanymi.mali by tam byt kusky zemiackov,tak ja nestruham,len pretlacam,alebo na drobucko pokrajam.
finale celeho receptu je sladka cervena paprika,ktoru pridas uz do hotoveho a dobre to premiesas.
"Schmarn" nesmie byt suchy ale ani to nemoze byt ako pyre!

v Burgenlande je to typicka priloha k hovädzieu dusenemu mäsku-jeden ztradicnych svadobnych chodov.
a povinna priloha na vianocne menu k rybke :-)
7 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

dnes idem prvýkrát vyskúšať pohánku a urobím si to ako rizoto s masliačikmi na cibulke. Ešte som to nikdy nevarila, tak si urobím na začiatok, len pre seba, sama som zvedavá aké to bude. Ostatným urobím zabíjačku - jelítková kaša s chlebom alebo možno aj zemiakmi opekanými a sudovou kapustou, prípadne pubošom a krpcom ak by veľmi naliehali krupicu.
7 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

obed - zapekaná plnená tortilla, extra štípoš zaváraný baraní roh
večera - lasagne
7 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

halusky s kyslou kapustou.
7 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

obed - segedín, knedľa
večera - plnená zapekaná cukina - ja, fašírky - zbytok osadenstva, varené zemiaky s petržlenovou vňaťou
7 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Včera kuracia polievka, kuracie rezne plnené k ryži a dnes granadír
7 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Polievka zo včera zeleninovo-hríbová, rizoto so syrom a uhorkou, jablkovo-orechový koláčik.
Obrázok 6372.jpg  
Obrázok 6375.jpg  
1/1
7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať