Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
renkama renkama

renkama je offline (nepripojený) renkama

paradajková polievka,fašírky,dusená kapusta,zemiaky
8 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Cesnačka, rolky z kuracích pŕs, obalené v slaninke a upečené na kyslej kapuste, varené zemiaky s petržlenom. Vtáčie mlieko.
8 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

brokolicová polievka a cestoviny s kuracím mäsom na kari s pórom
8 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Melnick Pozri príspevok
Evi, šak ako Ďuri slintal pri tých cestovinách so slávkami. Bude recept ? Tvoj, nie z Varechy.
Majka, to vieš, že bude. Až na tie dubáky to bola klasika.
Keďže sme slávky kúpili v sobotu a robiť som ich chcela na druhý deň, vysypala som ich do hlbšej misy, prikryla hrubšou(mokrou a vyžmýkanou) utierkou tak, aby sa mušlí nedotýkala, dala do chladničky na vrchnú poličku a aj znížila teplotu v chladničke.
Na druhý deň som hneď zrána namočila hrsť dubákov ale len tak, aby boli ledva prikryté vodou kvôli tomu, aby bol silný výluh. Do prípravy jedla zmäknú tak, že im stačí pár minút. Tiež som neskôr uhnietla cesto, na 100 g polohrubej múky(ja som ešte mala taliansku z tvrdej pšenice) 1 vajce a 1-2 KL olivového oleja). Robila som z 3 vajec ale všetko som nepoužila. Cesto zabalené vo fólii dala odpočinúť do chladničky cca na 1/2 hod. Vyvaľkala(nie veľmi na tenko), nechala obschnúť a pokrájala. Na vaľkanie, aj krájanie, používam strojček, ak sa nepoužije, tak cesto stočiť ako roládu a krájať na šírku komu aká vyhovuje.
Slávky som nasypala do veľkého cedidla, opláchla studenou vodou a postupne z každej nožom odstránila(vytiahla) "fúzy" a vydrhla drátenkou. Zopár ich bolo pootvorených, poklepala som nožom, ak sa uzatvárala, vedela, že žije, ak nie, vyhodila. Z cca 120 ks len asi šesť. Boli to menšie mušle, zo Stredozemného mora.
Najprv som dala variť osolenú vodu na cestoviny. Tie varíme naraz so slávkami, lebo obe na to potrebujú zhruba rovnaký čas.
Keďže sa mi nepodarilo zohnať šalotku, vo veľkom hrnci na troche olivového oleja(mám výborný od domácej z HR) som spenila na drobno nakrájanú cibuľu, o chvíľu neskôr pridala na tenké plátky nakrájaný cesnak a už len chvíľku počkala, aby mi cesnak nezhorkol, pridala huby, zo 1-2 minúty počkala, prihodila slávky, podliala bielym suchým vínom(cca 1 dcl) a troškou výluhu z húb, pridala plameň na intenzite. Po 1-2 min. hrncom poriadne potriasla, pridala zo 3 PL sekaných paradajok. Potriasanie hrncom som zo 3x zopakovala. Nakoniec pridala veľký zväzok na hrubo nasekaného zeleného, plocholistého petržlenu a znova potriasla. Celé varenie nesmie trvať viac ako 7-8 minút. Medzitým som scedila cestoviny, dala do veľkej misy, na ne slávky, poliala šťavou a mierne premiešala. Keďže šťavy bolo dosť veľa, keď som dierkovanou varechou vyberala slávky, nechala som tú chvíľku šťavu trošku zredukovať.
Na servírovací tanier dala zvyšok slávok a poliala šťavou. K nim boli cesnakové hrianky z bagiet, len mierne na sucho opečené, aby neboli tvrdé a dali sa dobre máčať v šťave.
Všetky slávky sa krásne otvorili, ani jedna mušľa nebola uzavretá. Ak by bola, musí sa vyhodiť.
Toť vsjo!

Poznámka: Nesolila som, slávky sú dostatočne slané z morskej vody. Napadlo ma, že by sa tam hodil aj na tenké kolieska nakrájaný pór.
Naposledy upravil Marína : 12.11.12 at 19:03
8 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dnes gulas s chlebom a pecene lekvarove buchty.
8 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

dneska jednoduché - dopapá sa kapustnica, narýchlo kuracie na hrášku a ryža
a ja sa balím som zvedavá čo bude rodinka papať nasledujúcich 10 dní - čo im babky navaria?
8 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Žabinka Pozri príspevok
Na dnes som si urobila zelerovo-jablkový šalátik. Ešte musí trochu postáť, aby sa chute spojili, ale mám obavy, že dlho čakať nevydržím..
Je to veľmi jednoduché.. Nahrubo nastrúhať zeler a jablko, pomer podľa chuti, ja dávam na pol väčšieho zeleru dve stredné jablká -bez šupky, trochu soľ a čierne korenie, majonéza (menej) a kyslá smotana (viac)-množstvo odhadom, aby to nebolo ani husté ani riedke. A kto môže (ja áno ), aj najemno nakrájanú trošku cibule.
8 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Bryndzové pirohy.
8 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Aj u nás fazuľová polievka s udeninou a garnatýrsky pochod
8 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
Zapekané špagety so šunkou,pórom a červenou paprikou,navrch rajčiny zaliate so smotanou( v nej rozmixované vajíčka, syr)+ môj klasický šalátik...
8 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

dnes tradičný kurací vývar s domácimi rezancami a pečená sekaná s fazuľkovým prívarkom a varenými zemiakmi......
8 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Upratujem mrazničku. Polievka nebola. Plnená paprika z mrazničky. Na prilepšenie lekvarový báleš posypaný makom. Taký starodávny.
Lekvarpvý báleš s makom 002.jpg  
Plnená paprika 001.jpg  
1/1
8 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Fazulova polievka - mast, mrkva-zeler-cibula, tri druhy fazule, koza zo slaniny, kvalitna klobasa, spikova kost, muka+vajcia=rezance, muka+mast=hneda zaprazka

Kacka + cervena kapusta + lokse
8 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
rekapitulácia včerajšej stužkovej:
1. večera - slepačia polievka, morčací rezeň v trojobale plnený šunkou, syrom, šampiňónmi a kápiou + ryža + hranolčeky + čerstvá zelenina
2. večera - kurací steak so syrovou omáčkou + opekané zemiaky
pomedzi to alko, nealko, kafe, zákusky, slané mňamky (každá rodina dodala jednu dávku slaného pečiva, my sme v piatok piekli syrové praclíky) - najviac mi chutili kolieska s klobásou
No ale veget skončil, včera bolo hojno aj za 3 nedele, takže dnes niečo skromnejšie - máme cesnačku a sedliacku omeletu.
8 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak ja zase iba salatik,ako vzdy /mrkva,cvikla,spenat,hlavkovy salat,petrzlen,vlocky Nori,jablcny ocot a olivovy olej/

ale pre muza:
/podte si zaslintat,ja uz slintam az tak,ze asi musim umyt dlazku,hoci mäso mi normalne nechyba/:-)

vytiahla som totiz z mraznicky krasne hovädzie na "snicle",no ale kedze je muz sam kto to bude papat,tak nemozem to vsetko urobit na jeden sposob,
lebo by mu to uz aj usami islo.a zamrazity znova nemozem,tak musim to cele uvarit....

1.zo 4 reznikov su teda obratene rezne,tie budu so zemiakovou kasou a zeleninovym salatom

2.z dalsich 5 reznikov je klasicka rostenka na cibuli,to bude s ryzou alebo cestovinou,salat jasne k tomu

3.3 hrubsie rezne som namarinovala a su v alobale v chladnicke ,budu aspon 3 dni,potom to pripravim ako steaky

4.okrem toho zeleninovu polievku,ktoru sice vzdy ofrfle ale zje :-)

ale jedno pozitivum-uz nebudem cely tyzden varit a nebude mi to tu tak vonat...
do piatku mam ,dufam,veget.
8 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Dnes pre chlapov pecene jaternice a ja som si urobila lekvarove palacinky aj so slahackou
8 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Polievka cesnaková, zemiaky pokrájané va väčšie hranolky posolené, okmínované a upečené dočervena na kačacej masti. Dedko mal k tomu uhorku a zapil pivom, ja som mala cvikľu a zapila rajčinovou šťavou.
8 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Zeleninová polievka (z pomixovanej koreňovej zeleniny) s ovsenými vločkami, bravčové pečené, varené zemiaky, baranie rohy. Puding s malinovou polevou - potrebujem zredukovať obsah mrazničky...
8 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

zeleninová polievka, palacinky s džemíkom, slivkovým lekvárom, tvarohom so škoricou a vanilkovým cukrom bez šľahačky.
8 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Zostalo trochu údeného, tak hrachová kaša s opraženou cibul'kou a cbleba.
8 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať