Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

... tak jeden z receptov: olivová roláda - 4 vajcia, 2 PL polohrubá múka, 2 PL gustin, 100 g tatárska omáčka, soľ, korenie mleté, petržlenová vňať = všetko spolu zmiešať, plech vyložiť papierom na pečenie posypať na krúžky nakrájanými olivami...pri 200 stupňoch piecť 10-15 minút, upečené stočiť do rolády, nechať vychladnúť... pomazánka: 3 ks syrokrém, 3 na tvrdo uvarené vajíčka a maslo cca 125 g vymiešať, pridať horčicu, soľ a korenie, natrieť slabou vrstvou na roládu... pokryť plátkami kvalitnej šunky... do zvyšku pomazánku pridať kápiu na kocky, šunku na kocky a natrieť na šunku, stočiť a vychladiť... nech sa Vám darí.... dobrú chuť...
9 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

Hubová polievka, francúzske zemiaky a v trúbe sa práve pečie koláč z kyslého mlieka
http://varecha.pravda.sk/recepty/kol...03-recept.html
9 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

dneska dotlačíme seged, a robila som ešte langoše
9 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

V sobotu sme oslavovali a keďže nám prialo ešte počasie tak sme uvarili hovädzí kotlíkový guláš, večer sa opekala marinovaná bravčová krkovička s chlebom, veľa zeleniny . Upiekla som borovkový koláč s posýpkou a nachystala syrové gule obaľované v paprike-tie som odkukala od Hanky , čo má také šikovné ruky , keď chystala tie prenádherné misy.
Včera som hodila do trúby plnené kurča spravila zemiakovú kašu a uhorkový šalát.
S každého ostalo , takže dojedať budeme do utorka ( dúfam) a na stredu niečo uvarím , vlastne už došla babka , takže poprosím ju ,aby nám uvarila segedínsky guláš, vie ho spraviť veľmi dobrý a ten sme aj tak dávno nemali.
9 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

obed - pečené kuracie stehná na kyslej kapuste so zemiakmi
večera - cesnačka, pizza na plechu /aby bola rýchla - asi z arabského chleba/
Naposledy upravil evuš : 11.10.12 at 10:55 Dôvod: ..oprava stahná... :-)
9 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Obed - špíz alá co dům dal, zemiakové pyré, domáce paradajky a štípoš baraní roh
Večera - deti dojedia polievku šošovicovú kyslú, manžel dyňovú krémovú... + urobím karfiolový šalát zo surového karfiolu, šalát zo surimi tyčiniek /manželovi na zajtra do práce/, a hore vyššie spomínali fliačky s kapustou - mňam, to som nejedla tiež asi 20 rokov.../ja slané a deti s manželom na sladko/... samozrejme domáce, fliačky robím vždy doma i do granadíru... minimálne z kg múky..
9 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Včera kuracie stehna v cesnakovej marináde k ryži+zemiakom, dnes fašírky k zemiakom
9 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ja som na tom dnes s varením tak, že nevarím, a aj tak mám tri chody 1. to mäsko na zelenine

a včera som ho navarila veľmi veľa, tak som sa podelila so susedmi (na vysvetlenie - bývame v jednom dvore, tak si bežne podáme, robila som a je toho veľa, napr. palacinky (lokše, placky, koláče, pagáče a pod... pochuťte si aj vy) a jedna mi na oplátku doniesla fašírku a zemiakový šalát a druhá langoše
9 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Krémová tekvicová polievka so smotanou a domáce rezance s tvarohom na slano alebo sladko / kto ako bude chcieť/, prípadne s orechami, makom, lekvárom. To bude na večeru.
Tekvica ešte z vlastnej záhrady. Rezance vlastnoručne vyvaľkané /dáááávno som ich veru nerobila/. Domácu smotanu, mlieko i tvaroh som dostala - ľudia, to je bašta! S tými chúdencami hypermarketovými v tetrapackových obaloch sa to nedá ani porovnať. Normálne som mala obavy, či mi to budú doma jesť - tú kvalitu, lebo aj chuť je iná, fajnovejšia...
9 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Zemiaková kaša, brusnicová omáčka s údeným , držková polievka.
9 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

paradajkova kapusta, opecena klobaska, chlebik
9 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Keďze mám doma veľa hladných krkov, a pred nami je víkend, upiekla som plný pekáč krkovičky..
Obrázok 6392.jpg  
Obrázok 6397.jpg  
1/1
9 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Makové buchty na pare, polievka odvčera.
9 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Včera - kuracie srdcia na zázvore, kari, pikantnej paprikovej paste a víne; ryža; grilovaná mexická zelenina
Dnes - kuracia polievka s pečeňovými knedličkami; čerstvé domáce široké rezance(tagliatelle) s mušľami(slávky). Použité suroviny - cibuľa, cesnak, sušené dubáky, olivový olej, biele suché víno, nakladané paradajky, zelený petržlen.
Keďže mušlí bolo dosť veľa, časť sa podávala s cestovinami, zvyšok len so šťavou a bagetkou opečenou na suchu, potretou cesnakom.
Ešte som piekla chlieb(pšeničná múka chlebová, pšeničná celozrnná, ražná celozrnná, pohánkové vločky, ľanové a slnečnicové semienka.
Naposledy upravil Marína : 12.11.12 at 20:59
1 srdcia,ryza,gril-zel.jpg  
2 kur.pol.jpg  
4 musle.JPG  
5 chlieb.JPG  
3 musle.JPG  

1/1
9 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

dnes varím polievku - my ju voláme sedliacka kapustová - kapusta, suchá fazuľa, trošku krúpky, klobásky pre chuť,zemiaky, zahustím ju postrúhanými zemiakmi, a k tomu kurací perkelt zo stehien a nokerle
9 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Pečená kačica na rozmaríne s dusenou kapustou a domácou parenou knedl'ou. Lokše sa mi už nechceli robit', aj pracovat' treba.
9 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Na dnes som si urobila zelerovo-jablkový šalátik. Ešte musí trochu postáť, aby sa chute spojili, ale mám obavy, že dlho čakať nevydržím..
Obrázok 6423.jpg  
9 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
španielsky vtáčik, ryža (zo španielska )
9 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

cesnaková polievka a bolonské špagety
9 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

polievka rezancova, sote z morcaciny, ryza, smotanova torta
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať