Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Polievka z kacacich drobkov, pecena kacica, kysnuta knedla a dusena cervena kapusta. Vcera som na ziadost sb spravila aj lokse, no mne to k tej kacici nepasuje, radsej mam same otukovene. Chlapi si dnes pochutia, hlavne vnuk, ten kacku zboznuje
9 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

palacinky, ešte podotknem že to si synáčik takto pekne naaranžoval
DSC_0235.jpg  
9 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Kurací perkelt
9 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Rezne z krkovičky a zemiaková kaša
9 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Šošovicová na sladko s párkom, ešte zostalo trošku z kačky, tak na prilepšenie som kúpila lokše.
9 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Koložvárska kapusta, muffiny s horkou čokoládou a sušenými brusnicami, chlieb.
1_kol_kap1.JPG  
2_kol_kap2.JPG  
3_muff1.JPG  
4_muff2.JPG  
5_chlieb1.JPG  

6_chlieb2.JPG  
1/1
9 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Fazuľová polievka s údeným kolenom a fliačkami.
9 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Bryndzové halušky so zákvasom
9 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

rascova zaprazena polievka s vajkom, kolozvarska kapusta a brokolicove halusky so syrovou omackou
9 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Hŕstková polievka od včera, zostala, tak hádam ju nevylejem...

A tak isto ako wirgi : pečené kačacie stehná, červená kapusta a knedlík.

A z lenivosti poobede puding ako dezert
9 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dnes sme si pochutili na zemiakových knedlíkoch plnených mletým údeným mäsom s dusenou kyslou kapustou a poliate slaninkou
9 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Zemiaky plnené klobásovym mäskom s tatárskou. Spravila som celý plech.
9 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

dcéra včera zapekala cestoviny so zeleninou a dnes dedo varí fazuľovicu s údenými rebrami.
9 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

guľášová polievka, vyprážaný syr plnený so šunkou a nivou, hranolky a tatarka.
9 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Vyprážaný syr, zemiaková kaša, uhorka
9 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

V sobotu som rozmrazovala mrazničku , vybrala som z nej mrazené huby kurčatka a domácu klobásu.Takže polievka hubová s papcúnom, šošovica na husto s klobásou.
A upiekla som ešte žemlovku .Večer nám dobrý susedia ešte priniesli halušky s kyslou kapustou a pečenými kačacími nohami .
V nedeľu ráno som postavila fazuľovú polievku s údeným . Upiekla som bravčové rezne na prírodno k tomu zemiaky s cibuľkou a pažítkou.
Keďže sme mali návštevu , ktorá si vypýtala halušky s pochúťkovou smotanou tak samozrejme boli aj halušky.Koláč som už nevládala upiecť,ten upečiem až v sobotu.
9 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

obed - Kalifornské žížalky, pečené polovičky zemiakov v šupke, Tabasco
večera - Šošovicová kyslá, domáca pizza /kto akú ľúbi/ a slaný posúch...
9 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

alabut Pozri príspevok
Dnes som sa venoval zahrade a alabutke, teda jej chutovym poharikom. Musim sa od Mariny naucit piect chlieb, nemal som kvasnice, cesto som vytiahol od rana z repikoveho kvasu a acidka. Nech lamu zuby. :-)
Ranajky - spanielsky vtak so zemiakom, obligatna kava, ciga.
Obed - hrachova polievka s kabacom, kolozvar, jeden hota kava, druhy cihi pivo.
Vecera - tepla postel, kniha, bylinkovy caj, pokoj na lozku. :-)
alabut, prepáč, ale nezdržala som sa, musím sa . Pamätáš ty ešte vôbec, keď si chlieb učil ty mňa piecť? http://www.porada.sk/t13226-p4-domac...ml#post1594756 Chceš povedať, že žiačka preskočila učiteľa? To hádam nie. Ten pletenec máš veľmi pekný, verím, že aj chutný.
Musíš si založiť ražný kvások a droždie nebudeš potrebovať. Síce, ja pečiem na striedačku, občas aj s droždím. Kváskový chlieb sa napr. nehodí na hrianky, tiež sa občas zažiada ľahší, pórovitejší chlieb.
Už som si povedala, že tu chleby dávať nebudem, nasúkala som ich tu dosť, lenže teraz fakt musím, aby ste vyskúšali. Mám pocit, že ešte žiadna chuť ma tak nedostala ako teraz, ciabatty s bazalkou, sušeným cesnakom, olivami a nakladanými sušenými paradajkami. Neodolala som a okrem droždia som do cesta pridala 2 lyžice ražného kvásku, múka len T650. Dala som tiež 3 lyžice oleja z nakladaných sušených paradajok. Fakt sú tie ciabatty vynikajúce. Jemne opečené v hriankovači, potreté čerstvým cesnakom a postrašené maslom chutia veľmi dobre.
Deň predtým som piekla klasické ciabatty, tak priložím aj tie.
1_ciabatta_classico.JPG  
2_ciabatta_classico.JPG  
3_ciabatta_classico.JPG  
4_ciabatta_con_olive_e_pomodori.JPG  
5_ciabatta_con_olive_e_pomodori.JPG  

1/1
9 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ja sa dnes poobede chystám na tieto lievance http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=8527, dúfam, že budú také dobré, ako to tam opisujú .
9 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

polievka z domácej sliepky, obrátené rezne z hovädzieho stehna dusené v rúre, omáčka z hlivy, ryža a mrkvovo-jablkový šalát. Od včera jednoduchý koláš so strúhanými jablkami a mletými orechmi (ja už tuším nemeriam ani na hrnčeka, ale od oka, aby to malo konzistenciu malty - na vrchu horká čokoláda s kyslou smotanou
9 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať