Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa II.

Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:

- zdravotná starostlivosť a zdravotné problémy
- výchova, výcvik a socializácia
- potrebná výbava pre psa - všetko od psej misky po búdu
Usporiadat
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Tak tie labky sa mi nezdajú. U tej mojej suverénne vedie papuľka. Tá mrdí po všetkom možnom. Ale keď som písala o vôni psíka, tak som mala na mysli takú typickú vôňu, jeho, ktorú nepreberá z okolia. Ja ju voniam na chrbte a tá vôňa sa prebúdza k životu asi tak týždeň po kúpeli. A je stále rovnaká. Iné časti tela preberajú vôňu prostredia. Have vonia bruško a labky tak, aké čistiaci prostriedky, ktoré používam na očistu podláh a kobercov. A okrem tej vône chrbta voniam po nej aj vôňu, ktorú neviem identifikovať skade sa berie. Je iná od tej z chrbta, a tiež je typická. Tá čo po nej zostáva v pelechu, alebo mne na odeve, keď sa po mne lepí napríklad pri TV. Môj odev nevonia po mne, ale have. Preto kreslá pokrývam prateľnými textíliami.
Maja, že tvoj nevonia... neverím!
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... určite vonia ... to len ja už nič necítim ... určite má každý, a aj ten náš, či naši, svoj pach ...
0 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Evuš čítala som, že ste stratili psíka, ale bolo to veľmi veľa strán dozadu. Už sa našiel??

A naša svorka sa rozrástla
936148_556330861126120_1092122178_n.jpg  
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja psovi nic z tohoto nepodavam a napr. cokolady staci kusok, je velmi nebezpecna, hrozno detto atd. kazdy nech si z toho vezme, co uzna za vhodne.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya1
Ja psovi nic z tohoto nepodavam a napr. cokolady staci kusok, je velmi nebezpecna, hrozno detto atd. kazdy nech si z toho vezme, co uzna za vhodne.
a čo takí ľudia,čo o tom nevedia? ja som napríklad vedela iba o čokoláde.......môj prvý pes v pohode žral hrozienka....a tento ľúbi čokoládu........nehovorím,že mu dám 100g tabuľku,ale sem tam nejaká omrvinka sa mu újde.A cibuľa a cesnak? Veď cesnak sa odporúča proti parazitom! Ten môj ho nechce...ani mäso,ak sa varilo s cesnakom,nezožerie.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja to tu nebudem riesit ani polemizovat. Nie som veterinar. pripla som to, kazdy nech sa zariadi podla seba.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

doporučujem prečítať aj diskusiu pod článkom
0 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Zbežne som si prešla diskusiu pod článkom. Kŕmim psy surovým mäsom a kosťami a vonkoncom mi tento článok neprišiel ako reklama na granule Je to dobrý článok. Čo jedného psa zabije, to druhého nemusí, pretože psy majú od 1 kg do 90 kg, to je úžasne veľké váhové rozpätie, nehovoriac o veľkosti. Smrteľná (letálna) dávka sa logicky bude tiež pohybovať v rôznych číslach. A je celkom nebezpečné, ak psovi, čo má 1,5 kg dáme 2 strúčiky cesnaku s tým, že veď druhému psovi s váhou 20 kg to nič nespravilo.
V tom článku sú fakty, nie výmysly. Raz sa nič nestalo, druhykrát sa nič nestalo ale tretikrát sa môže. To máte ako s varenými kosťami: koľko ľudí povie, že svoje psy nimi kŕmia a nič im nie je??Ale dokedy?
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

moj pes ma 13,5 roka a cely zivot mu davam kosti-z kurata,z vareneho mäsa v polievke,dokonca i z ryb...nikdy mu nic nebolo,je to stredny bradac,moze mat okolo 20-22 kg.
jedine na co fakt dbam-ak mu to aj dam,stojim pri nom pokym to nezje,nenechavam ho s tym sameh-keby nieco,aby som mhla zasiahnut.
je zdravy a vitalny,tak neviem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pes je asi vonku fungujúci....
ja by som teda mojmu kosti nedala určite nie kuracia štiepivé....max nejakú hovadziu....
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

osky
moj pes ma 13,5 roka a cely zivot mu davam kosti-z kurata,z vareneho mäsa v polievke,dokonca i z ryb...nikdy mu nic nebolo,je to stredny bradac,moze mat okolo 20-22 kg.
jedine na co fakt dbam-ak mu to aj dam,stojim pri nom pokym to nezje,nenechavam ho s tym sameh-keby nieco,aby som mhla zasiahnut.
je zdravy a vitalny,tak neviem.



teľacie kosti........surové kĺbové hlavice na obhrýzanie.......chrbticu,krk a chrupavky z kuraťa.....áno.
ostatné......je risk.
keď sa mu zapichne niekde hlboko v krku odštiepený kúsok kosti,tenký a ostý ako ihla,tak nezasiahneš nijako.....
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja niekedy môjmu dám z kuracieho duseného stehna iba ten mäkký koniec kĺbu, sama mu to odhryznem a hodím do misky. Ak kúpim močing, tam vyrežem tie kolagénové kúsky, už uvarené a tiež trochu hodím do misky, je tam dosť kolagénu. Niekedy mu dám obhrýzať surovú špikovú kosť s kúskom toho mäska. Ale to len tak raz za pol roka.
Raz mačky dotrepali do záhrady nejakú zver, jasné, že našiel a pohrýzol kosti, ktovie, koľko stihol ale tú, čo práve mal v papuli, vypustil, lebo videl, že idem a vie, že nesmie. Potom mal zápchu, sánkoval.
0 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
Vidíte a predsa koľkí to radšej neriskujú a koľkí to dávajú ich psom a tým nič nebolo. Ja som tiež jednou z tých, čo to v živote riskovať už nebude, aj keď náš prvý pes varené kosti dostával a nič mu nebolo, ale nebudem pokúšať...
Surové kosti ale dostávajú, pre nich je to hlavná zložka jedla, čiže to už vedia rozhrýzť (a nehlcú to) - dostávajú kosti z hydiny, z rýb, harfy+rebrá hovädzie/bravčové/teľacie, králika, ale to všetko sú mäsité a nie holé kosti (ľahko to skĺže vďaka mäsku dole krkom)
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

moj pes nehlce rychlo a tie kosti riadne pohryzie.a spicate kosti ako ihly mu ozaj nedavam-iba tie rybacie,ale on si s nimi perfektne poradi.
hnacku ani zapchu nemava....mozno dva razy v zivote hnackoval....

neviem,do pol roka spaval na chodbe v bananovej vystlanej skatuli,
potom uz v pivnici kde bol kotol a ako rastol,uz nechcel byt vobec vnutri,
takze Dostal budu a je stale vonku-ci je zima,mraz,sneh,leto....vzdy sa mu prispo´sobia podmienky-bud sa mu na zimu zatepli buda a daky koberec,zakryje sa mu vchod....
v lete zase poriadne vetra.....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

tie odporucania na obrazku su vseobecne, kazdy si z nich moze vziat, co mu vyhovuje, ja som len raz dala varenu kost, tiez som nedusila, ze sa to nesmie a hnackoval pes celu noc, az krvavy trus. Uz nikdy nepokusam osud, davam len to, co mam overene a co neskodi.
1 0
MisheliQ MisheliQ

MisheliQ je offline (nepripojený) MisheliQ

študentka
úlomky kosti

iné http://princetonvet.net/2012/11/holi...poultry-bones/
cudzí predmet v pažeráku:
Medzi príznaky patrí nechutenstvo, prípadne aj snaha niečo zjesť, ale potravu pes vo veľmi krátkom čase vyvráti. Bolesť a apatia.
http://martinatothova.blog.sme.sk/c/...#ixzz2qNNXNF63


ako niekto oponuje pri tých vyššie spomínaných potravinách, tak niekto oponuje pri kostiach, ale aj jedno aj druhé je nepopierateľný fakt, to, že to pes raz zvládol, neznamená, že to zvládne druhýkrát a tiež záleží na dávke, ktorá sa líši (a čo pes, to iná dávka)
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

S tým mäsom máš pravdu. Tiež som chcela raz prejsť na surové mäso, akurát ten môj to zhltol pažravo bez požutia, až som sa zľakla. A bol to veľký kus, očakávala som, že ho bude hrýzť. Tak som už neskúšala, lebo viem, že menšie kúsky by zhltol rovnako. Ale kupujem mu sušené kačacie plátky, vždy pred spaním jednu dostane a tú teda dobre požuje. Vonia to tak, že aj ja by som požula.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pes potravu nehryzie a nežuvá,nie je prežúvavec.Pes potravu hltá,to je normálne.On si iba rozhryzne na menšie kúsky,aby sa mu to lepšie hltalo.
A to sušené že žuval,no jasné,veď to sa ani zhltnúť nedá,je to určené na žuvanie,na čistenie zubov a ´dasien.
edit: oprava-jasné,že pes hryzie a nie len potravu.On si odhryzne,a prehltne.
Naposledy upravil kopretinka : 14.01.14 at 15:12
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať