Zavrieť

Porady

Exekúcia odmena exekútora a premlčacia doba

Dobrý den,

obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc pri upovedomení o začatí exekúcie. Union postúpil moj dlh Inkasu Pohladávok sro,ktorá ma nikdy nekontaktovala. Postúpila môj dlh exekútorovi a ten mi zaslal upovedomie o začatí exekúcie. Problém je ten,že sa v nom nevyznám,chcem sa opýtať,či nejde o premlčanú pohladávku a či sú trovy exekútora primerané,zdajú sa mi byť vysoké :-/
Údaje z upovedomenia sú: suma na úhradu mala byť 65,03 spolu s úrokom z omeškania vo výške 6% ročne od 25.04.2005 do zaplatenia,trovy konania 16,60 a trovy právneho zastúpenia 76,98 do 15 dní od doručenia.
Trovy právneho zastúpenia v súdnom konaní 62,63, trov právneho zastúpenia v exekučnom konaní 37,70 e, súdny poplatok za vydanie poverenia 16,50, predbežné trovy exekúcie 63,83 (suma zahrna odmenu exekútora 33,19 a náhradu hotových výdavkov a straty času eura a 20% DPH vo výške 10,64e) List bol prebratý dna 13.11.2012.Vopred dakujem za každú radu čo s tým :-(
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Podmienkou začatia exekúcie je exekučný titul, teda napríklad vykonateľné rozhodnutie súdu, ktorý by Vás zaviazal dlžnú sumu uhradiť. Predpokladám, že Union Vás o postúpení informoval, v tom prípade tak nebola povinná urobiť vymáhačská firma. Na základe uvedeného sa nedá povedať, či je pohľadávka premlčaná. Nie je totiž jasné, kedy dlh vznikol (to by ste mali vedieť), kedy sa veriteľ obrátil na súd so žalobou/návrhom na vydanie (zmenkového) platobného rozkazu (to by bolo jasné zo súdneho spisu) a kedy bol vydaný exekučný titul (to máte uvedené v upovedomení). Čo sa týka trov trov exekúcie, tie sa zdajú byť štandardné, trovy exekútora dokonca nízke.

    Exekúcia odmena exekútora a premlčacia doba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.