Zavrieť

Porady

Súrne potrebujem poradiť - e-dane

Včera zmenili na portíli finančnej správy možnosť pozrieť si elektronické podania cez e-dane.
Prosím vám to funguje? Čo robím zle, keď mi vypíše neúspešná autentifikácia používateľa: internal error???
Usporiadat
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Dá sa Vám dokument, ktorý ste odoslali vytlačiť v histórii? Mne nie. Dá sa vytlačiť iba potvrdenka o akceptácii.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Danielam Pozri príspevok
Dá sa Vám dokument, ktorý ste odoslali vytlačiť v histórii? Mne nie. Dá sa vytlačiť iba potvrdenka o akceptácii.
načo sa tým zaoberáš - ulož si pred odoslaním a kedykoľvek ho v edane otvoríš
0 0
tompet tompet

tompet je offline (nepripojený) tompet

Áno.
eDane - Elektronická podateľňa - Zoznam prijatých dok - /prihlásiš sa/ - Aktualizuj - Detail - Zobraziť podanie.
Ale to všetko v eDaniach a aj to od 10.1.13
1 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Danielam Pozri príspevok
Dá sa Vám dokument, ktorý ste odoslali vytlačiť v histórii? Mne nie. Dá sa vytlačiť iba potvrdenka o akceptácii.

Pozri si v e-daniach - elektronická podateľňa - zoznam odoslaných dokumentov - aktualizuj - vyber dokument, ktorý potrebuješ - klikni na detail - nasleduje na hornej lište práca s dokumentom - vyber tlač dokumentu a máš hotovo
2 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Pozerala som, prihlásila zadala podmienky vyhľadávania dala aktualizuj a nič.....
aha od 10.1.13 a to som ešte nič nepodala...aj tak ďakujem
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Poraďáci, ktorí podpisujú ZEPom, ako sa Vám zobrazí po 10.1.2013 akceptácia podania ?
V starom sytéme sme obdžali potvrdenku o podaní, a následne do 24 hod ( ak systém fungoval...) sme dostali AKCEPTACIU podania, kotorá znamenala že náš podpis ZEPom bol akceptovaný a podanie je prijaté na spracovanie a právoplatne podané.
Ale po 10.1.2013 prišla len potvrdenka o podaní, v jej texte je informácia: Akceptaciu alebo odmietnutie podania dokumentu elektronickou podateľňou si môžete overiť v menu Elektronická podateľňa, submenu Zoznam prijatých dokumentov a potvrdení.

Z uvedeného vyplýva , že stále musíme mať potvrdenie o AKCEPTACII alebo odmietnutí ... no a to nikde v novom edane neviem násť ...

aké máte skúsenosti s akceptaciou podaní podpisanych ZEPom po 10.1.2013 ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ErikaDP Pozri príspevok
Poraďáci, ktorí podpisujú ZEPom, ako sa Vám zobrazí po 10.1.2013 akceptácia podania ?
V starom sytéme sme obdžali potvrdenku o podaní, a následne do 24 hod ( ak systém fungoval...) sme dostali AKCEPTACIU podania, kotorá znamenala že náš podpis ZEPom bol akceptovaný a podanie je prijaté na spracovanie a právoplatne podané.
Ale po 10.1.2013 prišla len potvrdenka o podaní, v jej texte je informácia: Akceptaciu alebo odmietnutie podania dokumentu elektronickou podateľňou si môžete overiť v menu Elektronická podateľňa, submenu Zoznam prijatých dokumentov a potvrdení.

Z uvedeného vyplýva , že stále musíme mať potvrdenie o AKCEPTACII alebo odmietnutí ... no a to nikde v novom edane neviem násť ...

aké máte skúsenosti s akceptaciou podaní podpisanych ZEPom po 10.1.2013 ?
Erika, keď si pozrieš v eDaniach v Daňových dokumentoch číslo dokumentu a rozklikneš to číslo, tak tam uvidíš : Potvrdenie o prevzatí podania.
A keď si dáš zobraziť podanie, zobrazí ti celé DP.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Economic Pozri príspevok
Erika, keď si pozrieš v eDaniach v Daňových dokumentoch číslo dokumentu a rozklikneš to číslo, tak tam uvidíš : Potvrdenie o prevzatí podania.
A keď si dáš zobraziť podanie, zobrazí ti celé DP.
Ano, toto tam vidím:
vyzerá to takto:
PotvrdenieOPrevzatiPodania: identifikator="6/00165449/2013"
DatumACasPrevzatia: datum="2013-01-15T15:31:35+01:00"
DatumACasVytvorenia: datum="2013-01-15T15:31:35+01:00"
PrijatePodanie: typ="Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch (platny od 1.1.2012)" identifikator="6/00165445/2013"


Ale toto je potvrdenie len o tom že podateľna prijala podanie,
ja tam postrádám podtvrdenie o tom, že prijaté podanie bolo AKCEPTOVANÉ alebo ODMIETNUTÉ t.j. hľadám informáciu o tom, že môj elektronický podpis bol overený, hľadám to čo v starom systéme chodilo až do 24 hodín po prijatí podania.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ErikaDP Pozri príspevok
Ano, toto tam vidím:
vyzerá to takto:
PotvrdenieOPrevzatiPodania: identifikator="6/00165449/2013"
DatumACasPrevzatia: datum="2013-01-15T15:31:35+01:00"
DatumACasVytvorenia: datum="2013-01-15T15:31:35+01:00"
PrijatePodanie: typ="Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch (platny od 1.1.2012)" identifikator="6/00165445/2013"


Ale toto je potvrdenie len o tom že podateľna prijala podanie,
ja tam postrádám podtvrdenie o tom, že prijaté podanie bolo AKCEPTOVANÉ alebo ODMIETNUTÉ t.j. hľadám informáciu o tom, že môj elektronický podpis bol overený, hľadám to čo v starom systéme chodilo až do 24 hodín po prijatí podania.
Vyzerá to tak, že akceptácia už nebude. Inak medzi nabi zbrojnošmi, akceptácia bola iba o tom, ž el. podateľňa overila platnosť nášho certifikátu. Dôležitejšia z môjho pohľadu je aj tak informácia o prijatí podania (mám na mysli presný dátum a hodina) pretože akceptácia mohla prísť až 26-teho napríklad a to bolo už po lehote na podanie DP. Tým, že som to podala 25-eho som úplne O.K. bez pokuty.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Economic Pozri príspevok
Vyzerá to tak, že akceptácia už nebude. Inak medzi nabi zbrojnošmi, akceptácia bola iba o tom, ž el. podateľňa overila platnosť nášho certifikátu. Dôležitejšia z môjho pohľadu je aj tak informácia o prijatí podania (mám na mysli presný dátum a hodina) pretože akceptácia mohla prísť až 26-teho napríklad a to bolo už po lehote na podanie DP. Tým, že som to podala 25-eho som úplne O.K. bez pokuty.
Vierka,
skus ked najbližšie budeš odosielať, tak na obrazovku po podpísaní ZEPom vybehne text potvrdenky, kde je aj tato veta : texte je informácia: Akceptaciu alebo odmietnutie podania dokumentu elektronickou podateľňou si môžete overiť v menu Elektronická podateľňa, submenu Zoznam prijatých dokumentov


z toho vyplýva, že mame očakavať Akceptaciu ...

zajtra sa skusim opýtať spravkyne dane či moje podania už vidia v systéme ako akceptované ...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Inak keď si vygenerujem v tom zozname podaných dokumentov od 10.1. všetky, mám tam v zozname všetky podania, ktoré som v tomto termíne podala.
Máš pravdu, fakt je ale taký, že od 10-eho mi žiadna akceptácia alebo odmietnutie neprišlo.

Apropo ešte nikdy mi neprišlo odmietnutie ani v e-taxe.... Vždy všetko prešlo v poriadku. Len sme ozaj boli zvyknuté na tie akceptácie, lebo tie boli pre tety z DÚ najdôležitejšie.

Potom daj vedieť, čo ti povedia...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Správa o odoslaní podania z aplikácie eDANE


Podanie Riadne daňové priznanie DPH vzor 2012
od odosielateľa 1008064 za daňový subjekt 2022757880 bolo prijaté.


Podanie bolo doručené do elektronickej podateľne.
Poradové číslo podania: 6/00009829/2013
Dátum a čas prijatia podania: 10.01.2013 15:17 UTC


Mne keď príde takáto správa, ja by som mala za to, že mám riadne preukázané, že DP je O.K. Teda že podané riadne bolo, keďže bolo do podateľne doručené. (môj názor)
0 0
tompet tompet

tompet je offline (nepripojený) tompet

Economic Pozri príspevok
Správa o odoslaní podania z aplikácie eDANE


Podanie Riadne daňové priznanie DPH vzor 2012
od odosielateľa 1008064 za daňový subjekt 2022757880 bolo prijaté.


Podanie bolo doručené do elektronickej podateľne.
Poradové číslo podania: 6/00009829/2013
Dátum a čas prijatia podania: 10.01.2013 15:17 UTC


Mne keď príde takáto správa, ja by som mala za to, že mám riadne preukázané, že DP je O.K. Teda že podané riadne bolo, keďže bolo do podateľne doručené. (môj názor)
Už som to tu na predchádzajúcej strane písal. Len trochu sa to líši.
eDane - Elektronická podateľňa - Zoznam odoslaných dokumentov - /prihlásiš sa/ - /nezabudni zmeniť dátum lebo predvolí aktuálny/ - Aktualizuj - A ukáže ti odoslané dokumenty a stav ich spracovania.
Takže kuk.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Mne je toto jasné. Dátum som si upravila od 10. 1. Moje podania tam vidím.
Otázka znela, či tá správa, ktorá tam je, či bude pre DÚ postačujúca, lebo doteraz dávali AKCEPTÁCIE podania.

Čiže to podané a potvrdené nahrádza tú pôvodnú akceptáciu, tak myslíš ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
V stave ich spracovania u všetkých podaní mám PRIJATÉ A POTVRDENÉ.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Economic Pozri príspevok
V stave ich spracovania u všetkých podaní mám PRIJATÉ A POTVRDENÉ.
Kde najdem kolonku Stav spracovania ? Ja to tam nevidím...
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

ErikaDP Pozri príspevok
Kde najdem kolonku Stav spracovania ? Ja to tam nevidím...
Ale už vidím, o riadok nižšie v ZOZNAME ODOSLANYCH dokumentov,
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

prevzatie = akceptácia, lebo môže tam byť aj zamietnutie (príručka eDane)
potvrdenie o prevzatí.png  
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Presne to mi z toho aj vychádzalo, tak ako som Erike aj písala...
1 0
beroun beroun

beroun je offline (nepripojený) beroun

eDane = čistá katastrofa
čo sa týka potvrdenky:
pri odoslaní som si vytlačil potvrdenku - tučným písmom napísané "bolo odoslané" a dátum a čas prijatia podania: 16.01.2013 19:35:37
cca po 1-2 hodinách som si znovu vytlačil potvrdenku - tučným písmom napísané "bolo prijaté", ten text ohľadne akceptácie tam už nebol, avšak sa zmenil dátum a čas prijatia podania: 16.1.2013 19:34 UTC
Tak to ma teda dorazilo. Čas sa zmenil v môj prospech, ale veľa dôvery v systém eDane mi to nevkladá. Takú potvrdenku si môže hocikto spraviť v ktoromkoľvek textovom softe. V EZU bolo aspoň pdf, ktoré sa dalo stiahnuť na disk a kedykoľvek pozrieť a bola to lepšia ochrana ako 6 trápnych riadkov v eDane. Navyše mám dosť veľký problém, že tam nie je označenie mesiaca - najmä keď budem podávať dodatočné priznania.
Čo sa týka tlače priznania:
keď si ho idem vytlačiť, tak môžem ešte doňho vpisovať ďalšie údaje a program mi to vytlačí so zmenenými údajmi. A teraz neviem že ako dokážu, ktoré je to čo som naozaj poslal. Na vytlačenom priznaní nie je nič, čo by mi povedalo, že ku ktorej potvrdenke priznanie patrí - môžem sa len podľa dátumu dohadovať. V EZU malo tlačivo aspoň inú formu.
Viacerí ste písali, že sa Vám nedarilo prihlásiť, mne taktiež nie. Vyžiadal som si nové heslo a už to išlo. Mám z toho skôr pocit, že IT-čkári stratili nejakú časť databázy s heslami a preto nešlo prihlasovať sa. Vynára sa mi otázka, či nestratili aj niečo iné.
Keď taká situácia nastane, tak nemám ako VIEROHODNE potvrdiť, že čo som poslal a kedy som poslal. Obidve veci sú veľmi jednoducho napodobiteľné.
Po týchto mojich skúsenostiach skôr rozmýšľam nad otázkou že či nezačnem priznania (s výnimkou Súhrnného výkazu - ten jediný zo zákona musím elektronicky) aj keď mám eDane (pôvodne EZU) nosiť radšej osobne alebo poštou. Len neviem, či za to nedostanem pokutu.
eDane/eTax vyvýjajú niekoľko rokov a niekoľko rokov sú s tým stále problémy. To že sa situácia tak skoro nevyrieši potvrdzuje podľa mňa odklad povinnosti pre DPH-čkarov na elektronické podávanie do 31.12.2014.
Naposledy upravil beroun : 16.01.13 at 19:55
0 0
Načítať ďalšie