Zavrieť

Porady

Súrne potrebujem poradiť - e-dane

Včera zmenili na portíli finančnej správy možnosť pozrieť si elektronické podania cez e-dane.
Prosím vám to funguje? Čo robím zle, keď mi vypíše neúspešná autentifikácia používateľa: internal error???
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

tompet Pozri príspevok
Ak máš MV iba v rámci VÚC stačí podať 1 daň. priznanie. Ale ak máš vo viacerých VÚC
tak musíš podať daňové priznanie na každom z nich. Takže len papierovo, lebo v súčasnom stave elektronickej komunikácie neverím, že by ti zožralo 2 riadne priznania. A aj keby to zožralo tak by som tomu neveril.
to zvyrazne nebola uplne jasna odpoved, ze to tak nejde. Preto sa pytam :-)
0 0
tompet tompet

tompet je offline (nepripojený) tompet

nika.sum Pozri príspevok
to zvyrazne nebola uplne jasna odpoved, ze to tak nejde. Preto sa pytam :-)
Tak sorry. A ešte raz. Podaj to papierovo na každé VÚC zvlášť. A zaplať to zvlášť - každé VÚC má svoje predčíslie účtu pre platbu DzMV. Tak to budeš mať 100% kóšer.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

tompet Pozri príspevok
Tak sorry. A ešte raz. Podaj to papierovo na každé VÚC zvlášť. A zaplať to zvlášť - každé VÚC má svoje predčíslie účtu pre platbu DzMV. Tak to budeš mať 100% kóšer.
Ak sa to inak nebude dat, budem to musiet podat papierovo, ale nemam zaplateny ZEP na to aby som prehanala klientov kvoli dani z MV, tak dufam, ze sa to da podat aj elektronicky. Ty mas odkial informaciu ze to nejde....
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

dobsony Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebujem súrne pomoc ! Keď zadám novú firmu, tak najprv treba firmu zaregistrovať , potom dohodu a splnomocnenie aby vytvorili väzbu na mňa?
nie, najprv treba zaregistrovať nejakú FO cez eTax(ak ešte registrovaná nieje) a potom sa s Dohodou, registračným formulárom a splnomocnením (ak tá FO nie je štatutár) ide na DÚ. Ak už si ako FO registrovaná cez eTax si len vytlačíš cez profil Tvoje údaje. Potom dohoda a splnomocnenie - so všetkým na DÚ, skôr než odtiaľ odídeš máš väzbu.
0 0
tompet tompet

tompet je offline (nepripojený) tompet

nika.sum Pozri príspevok
Ak sa to inak nebude dat, budem to musiet podat papierovo, ale nemam zaplateny ZEP na to aby som prehanala klientov kvoli dani z MV, tak dufam, ze sa to da podat aj elektronicky. Ty mas odkial informaciu ze to nejde....
Nemám. Ani neviem či ti to niekto v dnešnej situácií fundovane zodpovie. Len vychádzam z logiky výkazov a daňových priznaní keď ich nemôžeš mať viac riadnych. A toto priznanie neobsahuje možnosť to nejak rozlíšiť, tak predpokladám, že by sa v systéme 2 riadne priznania dokopali medzi sebou, samo v prípade, že by ti to systém zožral. A potom sa bojím aj o nás ostatných, čo sme ešte neposlali, aby si im nezblbla systém a my budeme nahratí.
Tak ťa za všetkých prosím aby si, ak už chceš, elektronicky podala iba jedno a ostatné pošli poštou. Poštovné a kávu platím.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nika.sum Pozri príspevok
sarlotka, ja viem zistit o ktory ide, ale kde sa to zadava ked budem podavat elektronicky? Zatial som este nepodavala, ale pozerala som si tlacivo, sice nie na eDane lebo v notebooku ich nemam nainstalovane, ale na eTax a nevidela som tam ako to zadam na spravny DU.
a máš vybavené na každom DU, kde treba podať DMV, elektronické podávanie?
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

KEJKA Pozri príspevok
a máš vybavené na každom DU, kde treba podať DMV, elektronické podávanie?
Tak konecne uzitocna odpoved. Ja mam len tam kam patria firmy, ako si mozem vybavit aj tie Du kam patria auta?. Niekedy bolo na formularoch kam sa to podava, teraz to tam nie je. Takze ak mam firmu v Ba tam mozem podat ak aj auto tam patri ale ak by auto patrilo pod KE to musim papierovo?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nuž, ked si na to nemyslela skor, tak papierovo, nemáš e-prístup na DU v KE.
Môj názor.
dobrá blbosť...........ako keby si to tie DU nemohli preposlať.
0 0
tompet tompet

tompet je offline (nepripojený) tompet

KEJKA Pozri príspevok
a máš vybavené na každom DU, kde treba podať DMV, elektronické podávanie?
Ale toto nemyslíš vážne. Však?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

KEJKA Pozri príspevok
nuž, ked si na to nemyslela skor, tak papierovo, nemáš e-prístup na DU v KE.
Môj názor.
dobrá blbosť...........ako keby si to tie DU nemohli preposlať.
Kejka toto sa mi nezda, ved ja mam vazbu na firmu a musim ju urobit na Du kam patri
, tiez ked budem posielat priznanie k MV tak to je za firmu
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

KEJKA Pozri príspevok
a máš vybavené na každom DU, kde treba podať DMV, elektronické podávanie?
Kejka, to naozaj musí byť? Klientka SZČO zmenila bydlisko, tým samozrejme aj DÚ (iný kraj). Ja naďalej za ňu podávam DP DPH elektronicky na základe pôvodného splnomocnenia. Zatiaľ to prechádza v pohode a nikto sa neozval. Veď predsa keď je to jeden elektronický systém, tak by to nemal byť problém...
To splnomocnenie sa viaže na moje ID a DIČ konkrétneho klienta a nie na sídlo DÚ. Alebo sa mýlim?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ved hovorím, že je to blbosť. Ale zo zákona sa daň má platiť tam, ako je určené, na rôzne kraje-účty podľa ohlásenia vozidla.
ty podávať môžeš rovnako, ved klientka hádam zmenila DU sama a tým sa podľa mňa v tomto prípade všetky právomoci presunuli na nový DU, včítane tvojich povinností.
Nemám s tým osobnú skúsenosť, len som si v prípade DMV tipla.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Prosím Vás neviem nainštalovať e-dane. Ako postupovať: 1. Otvorím drsr.sk 2. v pravo v modrom políčku idem na prihlásenie.3. : Zadám ID a heslo, ktoré mi prišlo emailom. Vypíše mi : prihlásenie zlyhalo. Skúste znova... Skúšam to už 100x a stále to isté!!! Poraďte mi, čo robím zle?
E-dane si mám stiahnuť po prihlásení, či pred prihlásenim do el. podateľne?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

adam Pozri príspevok
Prosím Vás neviem nainštalovať e-dane. Ako postupovať: 1. Otvorím drsr.sk 2. v pravo v modrom políčku idem na prihlásenie.3. : Zadám ID a heslo, ktoré mi prišlo emailom. Vypíše mi : prihlásenie zlyhalo. Skúste znova... Skúšam to už 100x a stále to isté!!! Poraďte mi, čo robím zle?
E-dane si mám stiahnuť po prihlásení, či pred prihlásenim do el. podateľne?
je to aplikácia - pred
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
len klikni na eDane, nemusíš sa prihlasovať.
Naposledy upravil KEJKA : 22.01.13 at 08:32 Dôvod: preklep
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Obidvom Vám ďakujem....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

adam Pozri príspevok
Obidvom Vám ďakujem....
nezabudni na dsigner/xades + net framework, prípadne proxy
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
srska Pozri príspevok
nezabudni na dsigner/xades + net framework, prípadne proxy
pri odosielaní cez eDane, mám meno a heslo /uložené, takže automaticky mám vyyplnené/, iba odkliknem odoslanie
ale vľavo dole mam tlačítko PROXY, ani sa ho nedotknem, lebo neviem čo značí.
Som šťastná, že to funguje, tak sa bojím niečo skúšať, ale čo to je to proxy?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Dám to aj do tejto témy.
Prišla mi odpoveď z technickej podpory FS na môj dotaz :
________________________________________
Riešenie:

Ano, mozete podat tolko DP k DzMV, kolko je krajov. Vsetky budu smerovane na jeden DU, podla miestnej prislusnosti subjektu (DIC) Spravcovia DU maju vydany pokyn ako maju postupovat pri spracovani DzMV, aby boli DP spracovane podla toho, kde patria vozidla

________________________________________
Popis:
Predmet: Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o informáciu ohľadom podania daň. priznaní k dani z motorových vozidiel. Podávam daň. priznania elektronicky so ZEP cez eDANE.

Môj dotaz : Nakoľko vozidlá v r. 2012 boli evidované v dvoch rôznych krajoch potrebujem podať dve riadne daňové priznania k DzMV - každé pre iný kraj. Na týchto DP nie je kolonka pre vyznačenie, ktorému daňovému úradu tie daňové priznania patria. Môžem podať elektronicky dve riadne daňové priznania k dani z motorových vozidiel?
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KEJKA Pozri príspevok
pri odosielaní cez eDane, mám meno a heslo /uložené, takže automaticky mám vyyplnené/, iba odkliknem odoslanie
ale vľavo dole mam tlačítko PROXY, ani sa ho nedotknem, lebo neviem čo značí.
Som šťastná, že to funguje, tak sa bojím niečo skúšať, ale čo to je to proxy?
proxy server je vlastne sprostredkované pripojenie pc s internetom (väčšia bezpečnosť). ak je teda pc pripojené na internet cez proxy server treba do eDane nastaviť parametre pripojenia - viac v používateľskej príručke eDane kapitola 12 (Ak používate PROXY server, musí byť povolená adresa: https://ekr.financnasprava.sk/DRSREkrWeb/DRSREkr.asmx.)
0 0
Načítať ďalšie