Zavrieť

Porady

Sociálna poisťovňa a odvody z odstupného

Ahojte,
mame ZC ktoreho PP skoncil 30.11.2012 ale odstupne sa mu vyplaca najskor v januari 2013. Bolo mi v SP povedane, ze ho nemam prihlasovat. Moja otazka:
Budem ho vykazovat v mesacnom vykaze ak nebol prihlaseny???? Mzdovy program mi ale nechce nacitat jeho poistne kedze ho neeviduje ako prihlaseneho, viete mi prosim niekto poradit??? Vdaka
Naposledy upravil Dav : 11.02.13 at 10:03
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

cibka1 Pozri príspevok
neviete mi poradiť aké sú VZ pri odvodoch do SP z odstupného?
bez rozdielu, ako zvyčajne.....iba je potrebné sledovať max. VZ.....
1 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

Mila123 Pozri príspevok
bez rozdielu, ako zvyčajne.....iba je potrebné sledovať max. VZ.....
no veď práve, ale mne soft počíta tri rôzne max VZ (vid prisp.č.19)
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

cibka1 Pozri príspevok
no veď práve, ale mne soft počíta tri rôzne max VZ (vid prisp.č.19)
výplata je za 01/2013?
koľko dní má odpracovaných? dní dovolenky? Pn?
presne špecifikuj.....
na akom softe robíš mzdy?
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

robím v humanete, ešte tam len začínam, tak s týmto programom nemám moc skúsenosti
odpracoval 1 deň, 5 dni mal dovolenky, pn nebol
mzda za 12/2012
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

cibka1 Pozri príspevok
Dobrý deň, neviem si dať rady s výpočtom mzdy za zamestnanca, kt. ukončil prac pomer, má 3-mesačné odstupné. Pri odstupnom sa počíta z iných VZ? Odvody do ZP mi vypočítalo správne, ale pri SP mi počíta tri rôzne vymeriavacie základy...
VZ pre NP, GP uvádza 372,-
VZ pre SP, SDS, PvN a RFS uvádza 992,20
VZ pre UP uvádza 1334,35.
To je december?
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

áno, mzda za december
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zrejme robil iba do 10.12. Preto maximálny VZ za 10 dní na NO a GP je 372, na ostatné do SP je maximum 992,20. ÚP maximum nemá, ZP malo maximum 2307.
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

Jana Motyčková Pozri príspevok
Zrejme robil iba do 10.12. Preto maximálny VZ za 10 dní na NO a GP je 372, na ostatné do SP je maximum 992,20. ÚP maximum nemá, ZP malo maximum 2307.
áno, do 10.12., takže je to v poriadku?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Áno .
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

chcem Vás ešte poprosiť, VD začala plynúť 1.12.2012, do toho 10.12.2012 odpracoval len jeden pracovný deň, ostatné mal dovolenku. ako mu za tých 10 dní ponížiť odstupné?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

cibka1 Pozri príspevok
chcem Vás ešte poprosiť, VD začala plynúť 1.12.2012, do toho 10.12.2012 odpracoval len jeden pracovný deň, ostatné mal dovolenku. ako mu za tých 10 dní ponížiť odstupné?
prečo chceš znížiť odstupné? z akého dôvodu?
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

10 dni pracoval cez VD, tak za tych 10 dni mu nepatrí odstupné, či?
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

cibka1 Pozri príspevok
chcem Vás ešte poprosiť, VD začala plynúť 1.12.2012, do toho 10.12.2012 odpracoval len jeden pracovný deň, ostatné mal dovolenku. ako mu za tých 10 dní ponížiť odstupné?

posúvam
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

cibka1 Pozri príspevok
10 dni pracoval cez VD, tak za tych 10 dni mu nepatrí odstupné, či?
posúvam
poradí mi niekto prosím ako mám znížiť to odstupné? a či ho vôbec znižovať??
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

cibka1 Pozri príspevok
posúvam
poradí mi niekto prosím ako mám znížiť to odstupné? a či ho vôbec znižovať??
Podľa § 76, ods. 3 možno odstupné znížiť, ak pracoval v priebehu VD. Ale iba za jeden odpracovaný deň by som fakt neznižoval. ostatné dni bola už skôr náhrada za nevyčerpanú dovolenku, než čerpanie dovolenky. Teda nárok po skončení pracovného pomeru, ak som dobre rozumel. Skús nároky SP vzniknuté po skončení PP /december/ riešiť nie cez Mesačný výkaz, ale cez Výkaz poistného, či Ťa nepustí.
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

a_je_to Pozri príspevok
Podľa § 76, ods. 3 možno odstupné znížiť, ak pracoval v priebehu VD. Ale iba za jeden odpracovaný deň by som fakt neznižoval. ostatné dni bola už skôr náhrada za nevyčerpanú dovolenku, než čerpanie dovolenky. Teda nárok po skončení pracovného pomeru, ak som dobre rozumel. Skús nároky SP vzniknuté po skončení PP /december/ riešiť nie cez Mesačný výkaz, ale cez Výkaz poistného, či Ťa nepustí.
ďakujem a_je_to, už som z toho zúfalá a nikde sa neviem dopátrať odpovede...
ja som ale myslela, že opravím výplatu aj výkazy za december, čo ty na to?
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

cibka1 Pozri príspevok
ďakujem a_je_to, už som z toho zúfalá a nikde sa neviem dopátrať odpovede...
ja som ale myslela, že opravím výplatu aj výkazy za december, čo ty na to?
Zdá sa, že áno... bolo by treba pre správnú odpoveď vidieť celý prípad. Neviem, či sumy neprekračujú hornú hranicu. Určite treba opraviť výkazy za 12/12, lebo je to prípad tohto obdobia. Odstupné nekráť, preplatená dovolenka je po skončení pracovného pomeru. A ak sumy neporekračujú hornú hranicu, tak sú základom pre poistné. To vykáž a odveď, zodpodedá to legislatíve roku 2O12. Tak sa to zdá byť dôstojné a správne.
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

Ešte raz ďakujem a_je_to, si naozaj TOP PORAĎAK !
suma prekračuje max VZ ale len na nemocenské a garančné poistenie, na to som si dala pozor, to by nemal byť problém. V čom ale vidím problém, že firma chce odstupné vyplatiť až v letných mesiacoch, nakoľko je teraz vo finančnej tiesni...tak mám dilemu či ten výkaz za 12/2012 opravovať, alebo spracovať odstupné a odvody až v tom mesiaci keď sa bude vyplácať...
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Zamestnanec končí 31.3.2013, vychádza mu jednomesačné odtsupné môžem mu dať priemer odstupného za posledný Q.2012 ? a zohĽadniť odstupné v marcovej posledenj mzde ? sú z odstupného tak isto kompletné odvody daň ako pri klasickej mzde?
0 0
nickush3 nickush3

nickush3 je offline (nepripojený) nickush3

Ano pouzijes priemr zo štvrteho kavartalu 2012 a zuctujes mu to v marcovej vyplate (teda v mesiaci april). Odvody idu isto iste zo vsetkeho pretoze sa ti to odstupne prirata k HM.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať