Zavrieť

Porady

Včera na školení som sa spytal ako mám postupovať s nájdenými dokladmi z r. 2009

Včera na školení som sa spytal ako mám postupovať s nájdenými dokladmi z r. 2009/nákup zariadenia ubytovne/prednášajúca mi odpovedala nakoľko sa jedná o JU doklady môžem zaučtovať do r. 2012,lebo vtedy mi budú výdajom a nemusím dať dodatočné prizn. k r.2009 Poradáci aký máte Vy názor? prosím odpoveď
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jonathan Pozri príspevok
Dobrý deň Je to zložité ... Budova je v súkromnom vlastníctve manželky podnikateľa rekonštrukciu nechcu účtovať,len zariadenie. Na užívanie budovy na podnikanie majú dohodu - bezodplatnú.Rekonštrukcia budovy bola ukonč. 2009, nákup zariadeniav r. 2009, kolaudácia 02.2010.V min. rokoch nebolo účtované nič.Budovu nechcú vložiť do obch. majetku len zariadenie ako postele , skrine, zariadenie kuchyne.
Vidím, že je to zložité a zložitejšie ako sa zdá .No ale ak zostanem pri len pri zariadení , tak sme pri dodatočnom daňovom priznaní za roky, kedy skutočne nábytok a zariadenie kuchyne bolo zakúpené .Vtedy vznikli skutočné výdavky a samozrejme to zariadenie treba rozčleniť , čo z toho pôjde do výdavkov a čo z toho do odpisov .Nepoznáme nákupné resp.obstarávacie ceny .
Rekonštrukciu neposudzujem , nakoľko zasa píšete , že budova je vo vlastníctve manželky a to opäť môže mať širšie súvislosti až po zdanenie nepeňažného plnenia , nakoľko ak je budova len manželky , tak manžel jej ju zrejme zrekonštruoval,môže aj to byť , ale nedá sa tvrdiť...nakoľko nepoznáme situáciu.Nepíšte nič o BSM.Pri takomto popise neviem, či to doriešite aj do konca marca
3 0
Jonathan Jonathan

Jonathan je offline (nepripojený) Jonathan

Dakujem za príspevok každému snáď nejako vyriešim.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať