Zavrieť

Porady

Len chranime to čo nam patri...dedičctvo..)

Dobry den!.."Potrebujem poradit..Moja mamina zomrela v decembri 2010. Otec zije.Sme 4 surodenci a dedicstvo sa rozdelilo medzi surodencami s tym ze otec uz ma len dozivotne pravo byvat v dome.Pred pol rokom ale nasiel priatelku a doniesol ju do domu co mi deti neakceptujeme lebo je tu vela faktorov ktore nam nedovoli toto akceptovat..A otec je tazky alkoholik.Chcem sa opytat ako sa mame branit ako dedici v pripade ak tato dama sa rozhodne ostat tam nadalej byvat nebodaj tam dovedie svoju rodinu a este ktomu ako je otec dilinko tak ju aj za zenu zoberie...Da sa uzatvorit neaka zmluva kde by sa spisalo ze kym otec zije nech si snou uziva ale potom odchod z domu? Bude moct narokovat na nieco ak tam bude povedzme rok dva byvat?--Dakujem za radu:-))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Otec uz nema ziaden podiel na dome? Alebo sa v prospech deti vzdal iba dedicstva po manzelke?
    Ako je to s otcovou ciastkou? Daroval detom, alebo????
    po mame sme zdedili polku baraku..on druhu polovicku.Otec svoju polovicku poddielu z domu daroval bratovi len tak.lebo to chcel lebo on so svojou ciastkou moze robit co chce..Prejednalo sa aj ciastka po jeho smrti a on ma len dozivotne uzivacie pravo v dome nemoze predat nic..ale ako to je ak sa objavi neaka dama v jeho zivote co teraz??

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Eva Borsodyova Pozri príspevok
    po mame sme zdedili polku baraku..on druhu polovicku.Otec svoju polovicku poddielu z domu daroval bratovi len tak.lebo to chcel lebo on so svojou ciastkou moze robit co chce..Prejednalo sa aj ciastka po jeho smrti a on ma len dozivotne uzivacie pravo v dome nemoze predat nic..ale ako to je ak sa objavi neaka dama v jeho zivote co teraz??
    no čo by bolo vy ako deti môžte jeho rozhodnutie s dámou tráviť čas len akceptovať, otec je dospelý môže si robiť čo chce... a s kým chce... avšak čo sa týka domu tak tam môže len doživotne bývať on, ona tam je de facto na návšteve a vy ako majitelia ju môžte požiadať byt opustiť, alebo vypoklonkovať v sprievode polície prípadne podať trestné oznámenie za rušenie domovej slobody resp. neoprávnený vstup... ale to už by boli vzťahy v rodine vážne narušené... ak by si ju aj otec zobral za ženu, nezakladá jej to žiaden nárok na podiel na niečom čo otcovi nepatrí... t.j. kludne môžte spávať...:-))))

    Len chranime to čo nam patri...dedičctvo..)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.