Zavrieť

Porady

PN, MD, čerpanie dovolenky a povinnosti

Dobrý deň. Chcem vás poprosiť o radu. Od januára som PN, rizikové tehotenstvo, v auguste by som mala ísť na MD.
1. Môžem ukončiť PN skôr a vyčerpať si dovolenku čo sa mi zvýšila z minulého roka ? Nemôže ma zamestnávateľ vyhodiť keďže už nebudem v ochrannej dobe ? Že som tehotná vie.
2. Materská dovolenka sa mi bude rátať z denného vymeriavacieho základu z minulého roka?
3. Dovolenka mi bude preplatená pravdepodobným dovolenkovým priemerom, keďže som od januára PN?
4. Aké mám povinnosti voči Sociálke a zdravotnej poisťovni keď začnem byť na materskej dovolenke ? Žiadosť o materské mi pošle do sociálky zamestnávateľ, ten aj oznámi že som na materskej . Oznamujem niečo aj ja ? Teraz ma napadlo, že som tiež v II. piliéri. To mám nejakým spôsobom oznámyť aj DDS, či len SP ?

Vopred ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil pekaleka : 24.07.13 at 15:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    1. môžeš, a si chránená pred výpovedou preto že si tehotná
    2. áno
    3. áno
    4. do 45 dní od narodenia dieťaťa, sa prihlásiš v SP ako rodič starajúci sa o dieťa na dôchodkové poistenie , iné nič neoznamuješ.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pekaleka Teda neoznamujem DDS, alebo SP, že som v druhom piliéri a že som na materskej dovolenke ?
    kopretinka II.pilier nerieš,to si rieši sociálna poisťovňa
    pekaleka Aha, ja som sa len bála, aby mi náhodou neprestali odvádzať do druhého piliéra ak nenahlásim...
    kopretinka neprestanú ti odvádzať,to by si musela vystúpiť.
      zbaliť

    PN, MD, čerpanie dovolenky a povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.